10/10
tomy05 2014 aug. 10. - 18:44:48 10/10 Előzmény borkasztik
(77/197)
Nagyon jó film lett!
borkasztik 2014 aug. 08. - 23:24:09
(76/197)
Egy 5-6 hónapot számolj rá a megjelenésre és kb meg akkor jelentik meg. Szóval olyan november-december körül sajnos :/
10/10
offtopic
jozsi0104 2014 aug. 08. - 15:26:46 10/10
(75/197)
Mikor jelenik meg DVD,Blu-ray lemezen a film?
borkasztik 2014 aug. 08. - 10:18:37
(74/197)
Teljesen egyet értek. Úgy látszik manapság ha végre van egy olyan film ami lassabban fejti ki a mondanivalóját és hagy idõt a lassabb történet vezetésere, azt már kapásból megbélyegzik az unalmas szóval. A film nézése alatt ti komolyan nem tudtatok egy kicsit se azonosulni a kialakult helyzettel meg ezekkel érzelmi megnyilvánulásokkal?
Attól még hogy nem egy agymenést kaptunk mint a Transformesz 4 be ez még lehet igen is jó film. Persze nem tetszhet mindenkinek, de az nem kritika hogy csak "unalmas meg béna". Attól hogy felgyorsult a világ és nem mindjárt zúdítanak mindent egyszerre a nézõkre még lehet ez is jó.
Szerintem a látvány pazar volt és nagyon jól illeszkedett az elsõ rész filmhez. Voltak benne hibák persze, de én egy percig se éreztem hogy laposodik a történet, komorabb volt a hangulat az igaz de pont ettõl vált súlyosabbá mint az elõzõ rész. Szóval nekem 8 as :)
10/10
TitusLivius 2014 aug. 07. - 13:12:07 10/10 Előzmény d112
(73/197)
"A széria leggyengébb darabja" - "unalmas és vontatott" - hát ezen sírok !!!
A történet végre tartalmas, komoly mondanivalóval, a megvalósítás az apokaliptikus képektõl a csatajeleneteken át a majmok vad erdei világáig atomlátványos, a cselekmény izgalmas, de a legfõbb erénye, hogy bár sorozatba illeszthetõ, mégis eredeti ! Végre nem egy lezuhantunk egy idegen bolygón, hoppá majmok, hoppá beszélnek is, hoppá ez nem is egy idegen bolygó baromság. Mi az unalmas?? Legalább hat-hét komoly feszültségû momentum van a filmben, konfrontációtól a vadászaton át a csatáig. A majmok végre "valóban" majmok, nem valami panoptikum-preparátummal kell kínosan barátkoznunk két órán át. Ha valaki filmesztéta vagy mozisznob, annál természetes hogy még ehhez is van pár komoly horderejû kritikai megjegyzése, minthogy 1/10 sõt 0/10, meg lovagolnak a majmok micsoda állatság... de ez a film igazi moziélmény lehet, ha egy kicsit befogadóak vagytok, és nem mindenáron a gladiátorhoz, az élet fájához vagy a némafilmeshez akarjátok hasonlítgatni. Nálam 10/10, remekül szórakoztam !
8/10
Filmzabáló 2014 aug. 04. - 21:45:06 8/10
(72/197)
Sziasztok!
Kicsit többet vártam, de nagyon fontos filmrõl van szó, amit szerintem kár lenne kihagyni.
Itt a bõvebb véleményem róla. --> http://filmzabalo.eu/movie/a-majmok-bolygoja-2-kritika/
d112 2014 aug. 03. - 18:00:54
(71/197)
Csalódás volt a film. Egyet értek a több elõttem szólóval, unalmas , vontatott, a történetet vezetése számos hibát és kérdést vett fel, legalábbis ha bele gondolunk az eddigi részekbe. A moziban a film végén többen hangot is adtak hogy
"csalódás" volt a film. És hangsúlyoznám hogy nem a tartalmi mondani valóval van probléma hanem annak megvalósításával, levezetésével.Összességében: Sikerült a széria leggyengébb részét megcsinálni. A CC és a film forgalmazója meg szégyellheti magát a történtekért ha jó volt a film ha nem.
1/10
mathyasz 2014 júl. 30. - 22:16:24 1/10
(70/197)
Unalmas és vontatott. Életemben nem láttam ennél unalmasabb filmet. 1/10, de ha lenne nulla, akkor azt adtam volna.
borkasztik 2014 júl. 30. - 21:17:17
(69/197)
Fúú én most jöttem a moziból és még nagyon le kell hogy tisztuljon, de így közvetlen elsõ benyomásként mozi után azt mondom nagyon érdekes. Mindenki csendben maradt a vége után és ez olyan fura volt :)Most tudom sokan elõhozzák hogy nem volt semmi új stb a szokásos maszlag, de akkor is szerintem nagyon jól fel volt építve. Féltem hogy elcseszik a folytatást, de nagyon érdekes helyzetet teremtettek.

Kicsi Spilert tartalmazhat
A hangulat nagyon komor és néha fullasztó, de ez a bizarr kapcsolati érzelmi fonodás a fajoknál, meg ezek a kényes kérdések most tényleg ennyire nem vagyunk képesek békében élni más fajokkal stb annyira megfogott. Néhol a zene alatt és a látvány együttes hatásaként libabõrõs lettem.
Mi az hogy a párbeszéd 5 éves szint körül mozog? Ember ezek majmok voltak nem emberek akik folyékonyan beszélik a nyelvet xd VAgy azt vártad hogy majd elkezdenek beszélgetni és elmélkedni az áramfejlesztés alapjairól? xd
oroszlán király ? xd akkor úgy látszik vagy azt nem láttad vagy nem egy filmet néztünk xd

Most ne az alapján döntsetek már egy filmrõl hogy milyen kritikát olvastok róla. Egyszerûen szeretitek az ilyen filmeket vagy nem. Én ezeket a kritikákat már el se olvasom, mert nekem úgy is az számít hogy rám milyen hatása volt a film. Sõt ha általában minél jobban lehúznak egy filmet az majdnem mindig jobban tetszik nekem.

Pontot még nem adnék rá majd késõbb :) Még nem tiszta számomra:) Egy biztos sokkal jobb volt mint a Transformers 4 :)
4/10
sebaly 2014 júl. 29. - 21:19:07 4/10
(68/197)
Kár, hogy lefizethették ezt a Port-os kritikust, aki ezt 10-esre pöttyözte emiatt, (pedig olvasni néha jó kritikákat is erre felé,) már-már elhittem, hogy egy vérfrissített négyes fogat (a forgatókönyvírók) kihozhat egy sokkal jobbat az elõzõ langyos 20th-s bóvlihoz képest. Tévedtem. Azt sem tudom eldönteni, hogy a producer-író-rendezõ párosok össz IQ-ja a 70-es körüli vagy a célközönségüké... mert a párbeszédek és jellemek értelmi megjelenítési szintje kb. egy 5 éves gyerek környékén mozog. Ha nem lett volna a remek CG, 10 perc után kijöttem volna, bár így is megbántam, hogy végig ültem. Csak a CG miatt 4 pötty, ami egyébként tényleg topos.
6/10
Csemy_ 2014 júl. 28. - 15:02:03 6/10
(67/197)
Az egész sztrori egy az egyben az Oroszlánkirály. Nem vicc, komolyan. Mesefilm az egész, 12év felett senkinek sem ajánlom. Egyszer megnéztem, de nem tenném újra. 10/6.
Muya 2014 júl. 28. - 10:19:32
(66/197)
Teljesen egyetértek veled. Nem szoktam olyan filmekben értelmet keresni, amik eleve nem valóságon alapulnak, de ebben rengeteg baki volt.

SPOILER
Engem az idegesített a legjobban, hogy néha jelbeszéddel máskor meg rendes beszéddel kommunikáltak a majmok. Na meg az a gépfegyveres dolog. Egybõl tudta mind kezelni, miközben az ember gyermekének meg meg kellett mutatni.

Vártam már nagyon, hogy vége legyen. A kukorica sem volt most a legjobb... :D :D :D
2/10
Jogobella 2014 júl. 27. - 12:33:20 2/10
(65/197)
Eddigi életem során két olyan film volt, amirõl menet közben legszívesebben kijöttem volna. A másik a 'Féktelen Minnesota'.
Az egyetlen jó amit el tudok mondani a filmrõl, hogy a majmokat sikerült nagyon élethûre megcsinálni. A story lapos.

SPOILER!!!
Már tíz év telt el azóta, hogy a majmok kiszabadultak és az embereknek meg kellett birkózni a betegséggel, a túlélõk mégis csak az utolsó pillanatban tesznek valamit, hogy legyen áram (már csak két hétre való maradt!). Elbandukolnak hát a közeli erdõbe, ahol pár órás munkával életet lehelnek az erõmûbe, és lám, megint(?) van fény, amire még a majmok is jól rácsodálkoznak.
A karaktereket mintha sablon szerint válogatták volna. Mindegyik annyira tipikus (kinézetre, jellemre), hogy már fáj. A szemüveges okos. A trikós lapos mellû fonott hajú anya. A fogyatékos kinézetû fiú. Az elsõ ránézésre azonosítható negatív jellem.
Tíz év alatt nem futottak össze az egymás közelében élõ majmok és emberek, pedig menet közben kiderül, hogy tényleg csak egy ugrásra voltak egymástól.
Néhány jelenet nevetséges. Pl. a tíz éve üzemen kívüli erõmû helyreállítása kb. szemmel veréses módszerrel. Vagy súlyos lõtt seb megmûtése az erdõben (persze a mindig összekészített sebészeti szetért haza kellett szaladni), aztán a sebész mégis full véres kézzel jön elõ (kesztyû ezek szerint nem volt a csomagban). A kamera tíz évig sleep módban volt, mégis maradt benne annyi szufla, hogy a szívbe markoló felvételt meg lehessen nézni, majd sípolások közepette lemerül.
A végkifejlet jól kiszámítható. Azért a legvégén AZ a nézés sejteti, hogy lesz itt még folytatás.
Na, arra már nem veszek jegyet.
nblade6 2014 júl. 27. - 12:32:00 Előzmény tango_2
(64/197)
Én csak annyit fûznék hozzá a véleményedhez, hogy írtad emeled kalapod a Cinema City elõtt, hogy nem tûzték mûsorukra. Végül is jó nagy bevételtõl estek el mivel csak 45 moziban vetítették Magyarországon és így is többen nézték meg mint más filmeket egy hétvége alatt amit vetítettek a Cinema Cityk. Úgy, hogy errõl ennyit! Írom ezt úgy, hogy én még nem láttam a filmet csak a húgom aki azt mondta, hogy nagyon jó. Az egy dolog, hogy neked nem tetszett de azért az ilyen fellengzõs kijelentések elég szánalmasak: "Corvin Mozi Korda termében néztem sokad magammal. Mindenki le volt taglózva, amiért így átverték!"
De belinkelem neked, hogy elolvasd: http://www.origo.hu/filmklub/blog/boxoffice/20140721-magyar-boxoffice-a-majmok-bolygoja-forradalom-repcsik-a-mentoalakulat-a-megtisztulas.html
9/10
Pénzes Ádám 2014 júl. 26. - 23:04:31 9/10
(63/197)
Nekem nagyon tetszett. Szerintem kiválóan felépített film az elsõ részhez hasonlóan. Hozta kb ugyanazt a színvonalat.
A forgatókönyv és a látvány is nagyon ott van a toppon, mindenképp megéri moziban nézni.

Nálam 10/9
5/10
Gilike 2014 júl. 26. - 21:23:21 5/10
(62/197)
Hatalmas nagy csalódás az elsõ részhez képest, pedig nagyon vártam. Egyszer nézhetõ, de kicsit sajnálom a rá áldozott pénzt és idõt.
10/10
pepeninho 2014 júl. 26. - 11:00:06 10/10 Előzmény tango_2
(61/197)
Érdekes, hogy emberek ennyire másképp tudnak értékelni valamit, valakit....

Nekem ez a film a majdnem tökéletes kategória! Persze voltak benne bakik, hibák, túlzások és némi logikátlanság, de ezeket bõven ellensúlyozza a film atmoszférája és megvalósításának milyensége. LETAGLÓZÓ!Az elsõ rész is nagyon tetszett és az eredeti Majmok bolygója kvantológia is a kedvenceim közé tartozik. Most, hogy leírtam lehet, hogy elfogult vagyok ezek miatt! :)
A fõ kritika amit hallok és meg is értem az a film lassúsága. Egyet nem értek vele, mert szerintem nagyon jól adagolják a majmok egyre emberibbé válását, az emberek kétségbe esését, bizonyos szereplõk gonosszá válását stb. Ezt nem lehetne 20 perc alatt lenyomni a nézõk torkán. Vagyis lehet, de hiba lenne szerintem. ZSENIÁLIS!!! A majmok érzelmi inteligánciájának bemutatása, a társadalmi felépítésük prezentálása, egyszerûen nem térek magamhoz.
Mindemelett használják ezt az elképesztõ technológiát ami már-már tényleg eléri azt a szintet, hogy az ember elhiszi, hogy ezek hús vér majmok....
Nagyon jó színészi teljesítményeket látunk, fõleg a majmokat megformáló karakterekre gondolok, bár Jason Clarke és Gary Oldman is nagyot játszik. A többi karakter pedig hozza a kötelezõt, nem zseniálisak, de nem is rosszak.
Mint említettem nekem a film dramaturgiája nagyon, de nagyon tetszett! Borzasztóan várom a következõ részt és nem értem, hogy ebbõl miért nem csinálnak sorozatot? Mármint heti, vagy havi sorozatot. 8-10 rész évadonként, vagy ilyesmi... Hálás sztori.

SPOILER Remélem Koba visszatér a következõ részben! SPOILER


Egyébként nálam a film 9,5 pontot kap, de mivel itt ilyen nincs ezért 10 punktent nyomok! AJÁNOM MINDENKINEK!!!
tango_2 2014 júl. 24. - 11:02:02
(60/197)
Menekülj! Fuss, rejtõzz el. Kerüld a mozipénztár környékét is, és ha egy "Majmok bolygója" plakát esne a látóteredbe, takard ki. Borzasztó, nézhetetlen giccses, hosszú, lassú, moralizáló. Se sztori, se akció. Szirupos ömlengés. Nem tudom Kovács Gellért kitõl kapja a fizetését, hogy ilyen filmajánlókat írjon, de érdemes lenne utánanézni. A Cinema City nagyott nõtt a szememben, mivel nem tûzte mûsorra. Bravo. Az elsõ rész tetszett, errõl viszont félidõben majdnem kijöttem. Corvin Mozi Korda termében néztem sokad magammal. Mindenki le volt taglózva, amiért így átverték! Értékelhetetlen.
Vasti 2014 júl. 24. - 09:56:51
(59/197)
Nagyon jó film, bátran ajánlom mindenkinek! Nem mondom, hogy nincs benne hiba, de a film egészében annyira együtt van, hogy ez egyáltalán nem zavart. Remek a történet, szuper a látvány, van benne tartalom és akció. Nálam ez 9/10!
Vasti 2014 júl. 24. - 09:53:40
(58/197)
Szombathelyen, a belvárosi moziban már egy hete vetítik. Nincs is messze Gyõrtõl. :)