10/10
tischan92 2008 jún. 15. - 23:38:29 10/10
(76/356)
***SPOILER***

Hé dinaras szólok a az írók nem adnak választa z elbutulásra a z atombombákat a filben meg azszem a regényben is a majmok ellen vetették be
djnaras 2008 jún. 15. - 23:36:18
(75/356)
***SPOILER***

Amúgy keverve kicsit a régi filmekkel. Az emberek maguk mellé vették a makmokat, háziasították, civilizálták, aztán nem is feltétlen kellett, hogy miattuk robbantgassanak atombombákat, megtették azt saját maguk ellen is. Ekkor pedig a majmoknak lehetõségük nyílt följebb kerekedni.
De hogy hogyan butultak el az emberek? Na az aztán egy igazán jó kérdés!
Biztos születtek már amúgy errõl a befejezésrõl elgondolások, nem csak minket idegesít a kérdés. 7 éves a film, valahol csak van valami (pl. a rendezõ megmagyarázza). Ha valaki talál valamit, írja majd be...
Amúgy még egy dolog: amikor visszaér, minden, de konkrétan minden ugyanolyan. A rendõrjármûvek, a területek, stb... Épp csak majmok vannak benne. Ha átvették mondjuk a múltban az irányítást, akkor hogy lehet, hogy ugyanazokat, és ugyanolyan dolgokat hoztak létre, mint amilyen az emberi világban voltak??? Jah és itt már egy szem kallódó embert sem lehetett látni.
Mi van, ha tényleg a saját korába és a Földre tért vissza, de eyg alternatív valóságba???
10/10
tischan92 2008 jún. 15. - 23:33:50 10/10
(74/356)
***SPOILER***

Hé dinaras nem én is ezt mondtam ráadásul földön semmiképp se tudnák át venni az uralmat, más részt szerintem még azon a bolygón se tudnák újra átvenni a hatalmat ahol játszódik a cselekmény
7/10
Optimus Prime 2006 2008 jún. 15. - 23:32:07 7/10
(73/356)
Hát végre megnéztem ezt a feldolgozást is, ami egy fordulatot leszámítva elég gyenge volt. Talán Tim roth alakítása. De borzalmas volt ahogy a majmok... majomkodtak. Miért kellett ilyen idiótán járniuk? Azon felül az alap koncepció is elég felfrodított, bár ezek után elolvasom a regényt is, mert megvan. Végre tudni szeretném melyik film áll közelebb a regényhez. Sok kritikát olvasva vártan az a fordulatot a végén, így össze is jött 3 mire megtaláltam. De sajna, mint a James Bond filmeknél elõr tudtam mi lesz a fordulat.

***SPOILER***

Ami még nem tetszett a filmen, hogy a majmokat állították be, mint gonosz faj és õk kezdték. Szegény emberek. És már kezdtem attól félni happy end lesz és az emberek gyõznek. De szerencsére nem. A végét én sem értem, szerintem inkább csak vicc, de nagyon elvont és ilyesztõ befejezés. Ha belegondolunk hogy is döntött a fõszereplõ. :)

Heston és a fegyverkezés? Sose hallottam róla. De kérdés mikor és miért foglalkozott ezzel. Talán akkor jó ötletnek tûnt. Tudom mi tûnhet ezen jónak. De mi tûnt jónak az atomenergián? Mindegy. De biztos nem azt hirdette, hogy "minden iskolásnak legyen fegyvere és nyugodtan lõjön le valaki azt, akit akar"
djnaras 2008 jún. 15. - 23:29:57
(72/356)
***SPOILER***

De a végét mi magyarázza meg? Ez nagyon abszurd, hogy eljutnak az ûrutazásig, és véletlenül a föld egy korábbi szakaszába jukadnak ki, ahol is átveszik az uralmat. Ez így nagyon nem stimmel. Az sem lehet, hogy mire visszaér, addigra a majmok átveszik az uralmat, hiszen a saját idejébe megy vissza, ahol nemhogy még fizikailag is sokkal visszamaradottabbak voltak elvileg. Ezzel tulajdonképpen szerintem csak azt a meghökkentõ hatást akarták elérni, mint mikor a könyv végén rájön az ember, hogy a két ûrutazó az nem ember, hanem két majom! De logikailag irtózatosan nagy kudarc a filmre nézve...:(
Meg még ha tegyük fel késõbbre is ment volna vissza, és a majmok átveszik az uralmat. Akkor is, hogy van az, hogy minden ugyanaz, épp csak Abe szobra helyett egy majom van. Nomeg hogyhogy a hadvezér nevével? (az volt, ha jól emléxem)...
10/10
tischan92 2008 jún. 15. - 23:29:40 10/10
(71/356)
Mivel az emberek fejlettebbek és minden féle értelemben többen vannak a földön
10/10
tischan92 2008 jún. 15. - 23:27:58 10/10
(70/356)
***SPOILER***

azzal kapcsolatban hogy amjmok újra átvették a hatalmat és ûrutaztak és "vissza" kerültek a földre és ott is átvették a hatlamat szeritem az esély e zero.
thecolder 2008 jún. 15. - 23:26:49
(69/356)
Én nem olvastam a könyvet, de amit leírtál ésszerûen hangzik;)
10/10
tischan92 2008 jún. 15. - 23:21:34 10/10
(68/356)
***SPOILER***

suhsi gondolata a film vagy a könyv ésszerûbbsége közöttszerintem hibás, a könyv féle verzió nagyon gagyi: A fejletlen, rosszul felfegyverzett majmok ellen az emberek "tehettelenek" és felrombantanak csomó atombombát. Aztán valmiért, erre nincs magarázatt az emberek vissza fejlõdnek (primitív lényekké), s persze a majmok fejlõdnek. Egyszerûen röhejes szerintem a könyv a film forgató könyve pedig zseniális , mivel itt nem nagy magyarázat(kivéve a végét), az ûrhajós bele kerül egy univerzum vagy milyen viharb s egy MÁSIK iamétlem MÁSIK bolygóra és idõbe kerül(jövõbe). S a készítõknek így nem kell semmit sem megmagyarázni, létrehozhattak egy teljesen logikus képet, a társai( mármint az ûrhajósnak) elkezdik keresni, ugyanerre a helyre jutnak de sokkal hamarabb,( a majom nõ mondta hogy a romok több ezer évesek).A majmok fellázadnak és minden összedõl a majmok elszabadúlnak és fejlõdnek az emberek pedig mivel fizikálisan gyengébbek vezetõ nélkül nem tudnak ellenállni s a majmok terrorizálása miatt nagyon fejlõdni se.
fehervarju 2008 jún. 15. - 23:20:38
(67/356)
***SPOILER***

Ez így már értelmes lehet? Kicsivel miután Leo mégiscsak a majmok lettek az uralkodó faj - vége a világbékének meg minden -, kiszabadították Thade-t és utánna felfedezték az ûrutazást, visszamenetek a földre az idõviharon keresztül és megváltoztatták a történelmet. De akkor Leo nem is kerülhetett volna ki élve az idõviharból, mert akkor õ már nem is létezhetett, vagy legalábbis nem ûrutazhatott volna egy majmok uralta bolygóról. De ha késõbb repültek a majmok, hogy tudtak korábbra visszamenni. Ismerték az idõutazást is?
ayu 2008 jún. 15. - 23:19:56
(66/356)
***SPOILER***

ez a legvalószínûbb szerintem! :) Egyébként pocsék volt a film. Mikor kisebb voltam, láttam a régebbi verzió záró sorait, és utána napokig nem tudtam aludni, mert féltem hogy az emberiségnek vége lesz, még persze a közeljövõben. De akkor még csak 5 éves voltam! :) De ahhoz az élményhez képest, ez szörnyû volt. Csalódtam Tim Burtonben, pedig imádom az összes filmjét. Egyedül az volt a pozitívum, hogy rájöttem, hogy ebbe a filmjébe is képes volt belecsempészni a feleségét, egy egész fontos szerepbe.. mint a legtöbb filmjébe, plusz a harry potterben is szerepel. :) Én ennek tudok örülni:)
thecolder 2008 jún. 15. - 23:19:49
(65/356)
***SPOILER***

A csata után kibékültek az emberek és a majmok, egyenrangú felek ként tisztelték egymást. Ezért nem jelölték meg a sírokat...
Ráadásul, amint a film elején kiderült az emberek 4x annyian voltak mint a majmok...
Ha feltételezzük ,h a majmok egojának köszönhetõen a béke rövid idõn belül felborult akkor is el kellett telnie pár évnek, ami alatt az elmaradott emberek is fejlettebbé válhattak...
A fejlett túlerõvel szemben pedig nem sok eséjük lett volna a majmoknak az újboli hatalomátvételre
Android666X 2008 jún. 15. - 23:16:41
(64/356)
***SPOILER***

Na igen, mivel eleve a Föld változott meg egy atomkatasztrófa következtében. Legalábbis a regényben és az eredeti filmben. Mivel ott ugye az ûrhajósok végig a Földön voltak, de erre csak késõbb jöttek rá.
thecolder 2008 jún. 15. - 23:14:43
(63/356)
A könyv és a feldolgozások között "nincs sok" közös pont...
De szerintem ez eddig sem volt kérdéses:D
Nuze 2008 jún. 15. - 23:10:38
(62/356)
***SPOILER***

Szerintem miután elment a majmok okosabbak lettek, újjból at vették az uralmat és õk is tudtak ûrhajóval menni. Bekerültek abba az idõ alagútba és eljutottak a földre a múltban és benépesítették azt is.
10/10
tischan92 2008 jún. 15. - 23:09:52 10/10
(61/356)
Van valakinek hozzászólása a véleményemhez?
10/10
tischan92 2008 jún. 15. - 23:07:19 10/10
(60/356)
Szerintem a regény és film között nagy kapcsolatot nem érdemes keresni.már mint úgy értem, hogy a többi eredeti majmok bolygója filmbõl nem túl célra vezetõ ennek a 2001 es változatt esetleges folytatására következtettni hiszen, a az eredeti 1968-as és ez az új között is nagyok az eltérések, mért lenne ez más hogy a többivel.

***SPOILER***

Ráadásul a 2001-es változat készítõi betettek a könyv fajta változatnak, magyrázatt
thecolder:"Lehet benne vmi, ha azt vesszük, hogy a "majom" bolygón a majmok tovább fejlõdtek és így tudták átvenni az irányítást akkor az idõ elteltével ez a Földön is megvalósulhatott és akkor érthetõ a végkifejlet, CSAK AZ A PROBLÉMA hogy elviekben pontosan ugyan akkor érkezett meg amikor elindult, vagyis a film kezdeti idején."
thecolder 2008 jún. 15. - 23:04:45
(59/356)
***SPOILER***

BlueBunny értelmezése szerint az idõ viharban a multbeli Földre kerültek és a ténykedésükkel megváltoztatták a történelmet...
Ez ok de az ûrhajó órája szerint a jövõben jártak és nem a multban...
10/10
Szentlélek 2008 jún. 15. - 22:59:14 10/10
(58/356)
***SPOILER***

de én még mindig ott vok lemaradva hogy visszaért a földre becsapodott a szobor elé és felolvasta az irást. de itt már sok tipet lehetett hallani, nagy kérdés hogy honnan tudják h meghalt az a majom + hogy kerültek ide a majmok repülni csak nem tudnak
sushi 2008 jún. 15. - 22:56:36
(57/356)
hát igen lehet hogy a könyv kicsit értelmesebb...mondjuk én még csak most tudtam meg hogy ez egyáltalán regény alapján lett csinálva...arra emlékszem hogy nagyon felkapott volt régebben...de soha nem értettem miért...