Android666X 2008 jún. 17. - 19:28:21
(156/356)
Lehet, nem tudom, nem vagyok szakértõ.
5/10
babak 2008 jún. 17. - 17:33:26 5/10
(155/356)
Jaj, Istenem... Szeretett film, szeretett rendezõ...és mindez nem jelent semmit egy recycled régi filmnél...minek kellett megpiszkálni? Az összes hatásos dolgot kiszedték belõle...hogy egyáltalán az "egyszer meg lehet nézni" kategóriába kerülhetett nálam, azt csak a pofás díszletnek köszönheti, meg a kíváncsiságomnak. Kérdem én...:
1. Már az eredetiben is zavart az a liba. Minek kellett ebbe is egy hülye maca???
2. Miért szedték ki a társát, akinek megpiszkálták az agyát? A régi filmben sokkal jobban kifejezõdött az emberek kiszolgáltatottsága és az, hogy mennyire degradálódtak - tehát az, hogy állatként bánnak velük, az jogos. A mostani film úgy csinál, mintha egy fajon belüli konfliktusról lenne szó, mint pl. fehér és afrikai amerikaiak között. Jó, jó...de az eredeti ötlet megdöbbentõbb. Ma sem jobb az emberiség, mint 68-ban, ma is potyognak itt-ott az amcsik rakétái. Fél Bushtól, vagy mi, hogy egy ma is érvényes kritikát nem mer megfogalmazni a forgatókönyvíró???
3. Tök jó, h karakteresebbek lettek a majmok, meg tök jó a technika, de ennyire antropomorf majmok azért már ne legyenek...igaz, jobban kifejezik a két faj egyenrangúságát, amit megcéloz a film, de inkább röhejesek a rúzsos majomcsajok. Kicsit gagyi a hatásuk.
Swa 2008 jún. 17. - 15:38:31
(154/356)
Olykor-olykor beleolvasok egy-egy film fórumjába, bizony néha szórakoztatóbb, mint maga a film. Bár ez a fórum az emo témával félrement kissé tegnap óta.
Igazán Maddock 15-én 23:48-kor írt sorain derültem jót.
Persze tudni kell, hogy a regényt író P. Boulle francia volt, úgyhogy tekintettel az igen jó francia-román kapcsolatokra (aminek diplomáciai szálait igencsak megsínylettük a XX. században) itt szó sincs "ki volt itt elõbb" témáról. Egyébként is a majmok talpa és tenyere csupasz (hihi).
elisabet 2008 jún. 17. - 12:21:36
(153/356)
Nahááát Maddox !!! :)) És még engem egy "ilyen"-nek (emo) gondoltál ???? :)))
Jesssszus !!!!! Különben köszi.. :)
Android666X 2008 jún. 17. - 12:14:42
(152/356)
Azt nem tudom, errõl a stílusról nem hallottam még.
AvatáR Gil Maerth 2008 jún. 17. - 11:27:37
(151/356)
#28.

Na ezen jól felbosszantottam magam !
Adott tegy jó nõ (a 100-as mellbõségû szöszi) , csupa barátok, egy nyertes helyzet...

ERRE
A süket fõszereplõ viszsamegy a multba...
Ahol persze majomuralom van...
És lezárják, elkapják...
HÁÁÁT
MEG IS ÉRDEMLI !
Hogy hagyhatta ott azt a jó nõt, meg a barátait???
MEG MINEK?

Ki volt a kretén, ütödött forgatókönyviró aki ÖSSZEHOZTA EZT VÉGKIFEJLETET??? És miért nem vágta pofán valaki?
Büntetlenül elnónbbarmolni egy teljesen happy endet...
Erre a rendezõ áldását adta?

Csukják le õt is, az idióta fõszereplõvel eggyütt .)))
GRRRRRRRRRRR !

Ha lesz folytatás, remélem a forgatókönyvirót elküldik jó messzire onnan.
Nem akartak teljesen átlagos happy endet, az tény.
De ezzel a hazautazós, értelmetlen cirkusszal pont az
addig elért eredményeket semmisitették meg.

a fõszereplõ teljes harcát okafogyottá tették !
A teljes filmet ! A barátok önfeláldozását !
A Nagy Csatát!

Na, abbahagyom e komment irását, mert meggyanusitanak, hogy hirtelen felindulásból Sith Lovag lettem (pedig nem) és hogy nyakon akarok vágni valakit (pedig teljesen békés egyed vagyok :)
Android666X 2008 jún. 17. - 11:24:29
(150/356)
Manapság sajna igen. Pedig eredetileg nem errõl szólt. De hát már itt tartunk. :(

Bár nem minden meleg emo azért azt le kell szögezni.
Android666X 2008 jún. 17. - 11:21:00
(149/356)
Igazából az emo mint olyan a '80-as évekbõl származik az USA-ból és akkor még nem ezt jelentette, hanem az érzelmesebb dalokat, amik nem nyálasak voltak, inkább rámutattak a világ hibáira, ugyanakkor nem buzdítottak öngyilkosságra.

Mára már átment ilyen elkorcsosult izébe ahol a fiúk és lányok egyformák, jön a homoszexualitás (ami engem önmagában nem zavar, vannak meleg, illetve biszex ismerõseim és nem a felvágósabb fajtából), meg az öngyilkosság, világfájdalom, öncsonkítás. Mindez a 10-17 évesek körében. Csak tudnám hogy egy normális családban élõ kis hülyének milyen hatalmas világfájdalma lehet amihez fel kell vagdosnia az ereit vagy meg kell magát ölnie.
Na ma ezt jelenti az emo. Begubózás és a sarokban sírdogálás, holott ennél ezek a kis sz*rosok értelmesebbel is tölthetnék az idejüket.

Remek példa erre ma a th, a notenksz, vagy az antifitnessz klub (csak azért tudom mert a csapból is ezek folynak, nem mintha hallgatnám bármelyiket is).
pozsizsuzsi 2008 jún. 17. - 11:01:33
(148/356)
Miért, mi az az emo?
Android666X 2008 jún. 17. - 11:00:23
(147/356)
Tudod te mit takar valójában az emo? Mert nem azt ami mostanában folyik. Az egy divat. Én sem vagyok emo, de tudom mi az.
offtopic
elisabet 2008 jún. 17. - 08:05:20
(146/356)
Nahááát..... :)))
offtopic
elisabet 2008 jún. 17. - 07:51:21
(145/356)
Itt nem azon van a hangsúly, hogy "kinek mi a jó", hanem azon, hogy amennyiben lehetséges és elkerülhetõ, nem szeretnék megbántani senkit. Érted? :)
Pl. egy beszélgetés során sosem áll szándékomban úgy válaszolni, hogy az rosszul essen a "másiknak", még ha meg is bánt,azaz mindenképpen megpróbálom elkerülni, hogy "megsértõdjön". Bocsi, de még reggel van nekem legalábbis nagyon, képtelen vagyok tisztán fogalmazni. :))) Nnna mindegy.
Android666X 2008 jún. 16. - 20:07:02
(144/356)
Bocsi, tényleg tehettem volna SPOILER-t, de elfelejtettem. "kínosan néz"
Android666X 2008 jún. 16. - 19:31:02
(143/356)
***SPOILER*** PÓTOLVA

Hát ja. A szabadságszobor a tenger partján. Az engem is mellbevágott erõsen.
pozsizsuzsi 2008 jún. 16. - 19:27:31
(142/356)
Azért a régi befejezõ képsorát, és a nézõkre gyakorolt hatását nemigen lehet ûberolni.
Android666X 2008 jún. 16. - 19:24:49
(141/356)
Nézd, én csak útálom a gagyi feldolgozásokat, ez pedig az.
5/10
Tenebra Mors 2008 jún. 16. - 19:13:09 5/10
(140/356)
Megnéztem tegnap, s bár tudom, nem szabad, de az 1968-as film a szemem elõtt lebegett végig. Egyszerûen én nem tudtam attól elvonatkoztatni, hogy ott hogy oldották meg a koncepciót, s itt hogy oldották meg.
Eleve Taylor (Charlton Heston) karaktere sokkal jobban ki volt dolgozva. Mark Wahlberg-t még nem sok filmben láttam (Orvlövész, Italian job, meg majd a Max Payne filmben is õ lesz állítólag), de az õ rá szabott karakter nagyon felületes volt. Ezért engem nem is érdekelt végig, hogy mi lesz vele. Ez pedig alapvetõ hiba szerintem, ha az ember nem tud a karakterrel azonosulni. Így rohadtul nem érdekelt, hogy elkapták, és mi van vele. De az egész "elkapás" is olyan gagyi volt, abszolút össze volt csapva, nem volt elõkészítve.
De az "idõutazás" is eléggé összecsapott volt már, s alig lehetett érteni szinte, hogy most miért is megy, meg mi van. Pedig odafigyeltem, becsszó. Egyszerûen rosszul voltak a motivációk megalkotva, illetve igazából nem is volt motiváció a filmben. Logikailag teljesen érthetetlen volt, hogy miért ment a majom után. Persze meg volt magyarázva, hogy "hú-megmentem". Ez akkor is illogikus volt, mert felületesen volt kidolgozva. Legalábbis eléggé irracionális, hogy csak azért a majom után megy, mert a szívéhez nõtt. Meg az egész, ami miatt ez megtörtént: erõltetett volt, érzõdött, hogy csak a film miatt kellett ilyen döntést meghozni. Ez lehet, hogy egy direkt paródiában vagy egy mûvészfilmben elmegy, de úgy tudom, hogy ez egy hollywood-i blockbuster volt annak idején.
Na, meg az emberek a majombolygón...SPOILER: Ha egyszer tudnak beszélni, akkor mégis mi a jó francért szenvednek a majmok alatt? De ez még akkora baj nem is lenne: abszolút intelligensek, van bennük gyûlölet. Csak nem mernek felkelni? WTF?! Nehogy már egy übermansch kelljen egy forradalomhoz... Mindegy, lehet, ezen csak én akadtam fenn. De az 1968-ban a beszédre való képtelenség miatt volt az egész megmagyarázott, hogy miért primitív faj az ember a bolygón. Itt ez eléggé gyengén volt indokolt. SPOILER
A karakterek is eléggé sablonosak voltak. A majomcsaj pl. eléggé hülyén érvelt szintén. A "gonosz" majom is eléggé primitív dühvel bírt, az 1968-asban Zaius sokkal megalapozottabban utálta az embert.
Meg a törvények is: az elsõben fontos volt, hogy "majom nem öl majmot". Ebben ez el sem hangzott szinte, meg egymást is öldöklik.
De az egész film igazából egy összecsapott valami. Hiába, hogy 2 órás, de olyan, mintha idõszûkében lettek volna egész végig. A végsõ csata meg szánalmas volt... Nem tudom, miért kell már lassan minden filmbe beleerõltetni ezt a "csatázzunkegynagyotareménytelenségben"- dolgot. Felesleges volt, na.
Ami tetszett, az a film vége volt, de az meg azért nem lehet pozitív momentum igazából, mert így az egész lezáratlan maradt számomra. Véleményem szerint itt kellett volna kezdeni a filmet, és akkor kihegyezhették volna egy koncepcióra - mert itt nem volt semmi olyasmi, ami az 1968-ban. Igaz, ma már "kit érdekel az atomfenyegetés?".

Szóval nekem csalódás volt. Tim Burton-tõl is többet vártam, meg a cím alapján is úgy egészében a filmtõl. Így csak egy gyenge kalandfilm lesz, látvánnyal, meg csatával. Szerintem nem errõl kellene, hogy szóljon egy Majmok bolygója. Felületes, összecsapott, feleslegesen van akciórészekkel teletömve. Ezt elkúrták, na, mit szépítsem.
5/10, mert nem unatkoztam azért (csak a fejemet fogtam néha), meg Uwe Boll filmjeihez képest ez egy mestermû. Meg Tim Burton rendezte. De semmi más.
trillárom 2008 jún. 16. - 18:30:58
(139/356)
"Ez egy szép barátság kezdete, de elõbb gyantáztass":).
Jó szöveg:D
Android666X 2008 jún. 16. - 15:39:03
(138/356)
Reméelm a többi filmbõl nem lesz remake különben kinyírom az ötletgazdát.
manocka 2008 jún. 16. - 14:45:25
(137/356)
azon gondolkodok, nem e ott hibázott, h elhagyta öket leo, h viszamenjen a saját idejébe és bolygojára?ha ott marad akkor nem lesznek ujra a majmok a fönökök?