sipka 2008 jún. 18. - 09:48:46
(43/203)
Hát ez valami elképesztõ... A film majdnem 35%-a ketyintéssel telik, és a lányok egyetlen egyszer sem láthatóak meztelenül. :DD
Persze ez egyáltalán nem hiba...csak....úgy megjegyeztem.. (A francba, most mindenki perverznek gondol :S Na mindegy :)
Amúgy elég érdekes sztorival rendelkezik ez a "A másik Boleyn lány" elnevezésû alkotás..
Le is írnám a történetét (röviden):
SPOILER
Szóval van egy apa aki a saját lányait "futtatja" azon okból, hogy a család anyagi helyzete kielégitõ legyen a közeljövõben (magyarán szólva: dúsgazdagok akarnak lenni). Ezért elsõnek Annát, majd pedig Máriát dobja oda, ennek a nimfomániás uralkodónak (akinek mellesleg a legföbb vágya egy fiú utód).
Tehát (végül) megkapja Máriát, aki rövid idõn belül (pontosan 9 hónap múlva) világrahozza a várva-várt hím-ivadékot.... S ekkor megtörténik az, amire senki sem számitott: A király Anna után ácsingozik!!!!! Mivel Anna minden nõiességét bevetve eltekerte szegény kufirc-terminátorunk fejét, ezzel is megbántva testvérét: Máriát. Így hát VIII. Henrik kidobja egykori ágyasát (gyermekével együtt), és Annát helyezi az (immár üresen hagyott) "ágypartneri-poszt"ra. De Anna (ellentmondva elözõleg felemlegetett feladatának) nem elégszik meg ennyivel.......
SPOILER VÉGE
Tovább is mesélhetném, de nem akarom lelöni a poént azok számára, akik nem bírták ki, hogy ne olvassanak bele a "spoiler"-es mondataimba :)
Amúgy én a "közepes" kategóriába sorolom ezt a mûvet, mivel rengeteg mindent kihagytak :(
Hiszen az egész alkotás (alapjában véve) egy "húzd meg-erezd meg" tematikára épül, amely a "húzzál meg-eressz el" cselekményekben értelmezhetõ a leginkább :P
De ettõl függetlenül, nagyon jó volt az operatöri munka, illetve a korabeli jelmezek.
Tehát az a lényeg, hogy akik vevõk a kosztümös drámákra, azok nyugodtan nézzék meg, mivel hozza azt a szokásos színvonalat, amely elvárható az ilyen "movie"-któl.

UI: Amúgy nekem nagyon tetszik a címe: "A másik Boleyn lány".
Ez nagyon jó, hiszen akármelyik Boleyn lány lehet a "másik Boleyn lány" XDDD
10/10
MPV 2008 jún. 16. - 18:26:00 10/10
(42/203)
Hogy megérdemelte volna, hogy megerõszakolják és lefejezzék? "Érdekes" vélemény... Senki sem érdemli meg, hogy kivégezzék, és azt sem, hogy megerõszakolják.
Az tény, hogy Anna hozta magára a bajt (bár az is igaz, hogy ebben nagy szerepe volt annak amilyen a családja, és ahogyan elszakították Henry Percy-tõl), bár pont ez teszi tragikussá a sorsát. A saját célja lett a veszte. De az, hogy valaki magának köszönheti a balsorsát, nem azt jelenti, hogy meg is érdemli.
Annát házasságtöréssel, felségárulással és boszorkánysággal vádolták. Ezzel szemben nem csalta meg Henriket, nem követett el felségsértést, a harmadikat ugye nem kell magyaráznom?
Henrik ellen nem tett semmit, sõt adott neki egy olyan trónörököst akinek az apja a nyomába sem érhet.
Amit elkövetett az leginkább Mary ellen tette (és itt most beszélhetnénk a nõvérek közti rivalizálás okairól, mértékérõl, de az más téma), aki pedig megbocsájtott neki mindent, de ha nem bocsájtott volna meg, a kettejük viszálya akkor sem Henrikre és az õ igazságszolgáltatására tartozott. Egyébként pont Mary volt az aki leginkább megszenvedte Henrik döntését; Anna halálát.
Lényeg a lényeg, hogy egy nõ sem érdemli meg azt, hogy megerõszakolják, és azt sem nevezném igazságosnak, hogy egy 29 éves ártatlan nõt (az, hogy ártatlan volt persze nem jelenti azt, hogy szent is lett volna)kivégezzenek, két lánytestvért erõszakkal szétszakítsanak, egy kislányt árvává tegyenek.
10/10
Vanity 2008 jún. 15. - 13:54:08 10/10
(41/203)
Tegnap néztem meg a fimet. Ráadásul kétszer egymás után.
Sokan mondták, hogy nõi film, de ez így nem igaz. Csak a nõk jobban együtt éreznek a két fõszereplõvel.
Eric Bana nagy kedvencem, ebben a filmben is zseniális a hatalom árnyékában saját gyengeségétél rettegõ VIII. Henrik szerepében.
Natalie-t hol szeretem, hol nem, Anna karaktere mindenesetre roppant ellenszenves, elvakult tervével, hogy királynõ legyen átgázol mindenen és minenkin. Portman kiváló ebben a szerepben. Talán a film végére szánjuk is, de kétségtelen, hogy megérdemli azt is, hogy megerõszakolják, azt is, hogy lefejezik. ( az utolsó 20 percet végigbõgtem, pedig nem sírok a filmeken)
Johannson is jó, egyértelmûen rokonszenves, továbbá a mellékszereplõk is egytõl-egyig jó választás.
Szépen megszerkesztett, gazdad szín és képi világú, bámulatos alakításokat felvonultató, hiteles történelmi mozi, középpontba állítva a testvéri szeretet, a bûn és bûnhõdés motívumát, két lánytestvér szemszögébõl, akik a családjuk vak ambícióinak esnek áldozatul.
10/10
yellow10 2008 jún. 15. - 00:35:41 10/10
(40/203)
Nekem is nagyon tetszett a film, egy élmény volt :)
dodo25 2008 jún. 13. - 22:39:13
(39/203)
Szerintem eszméletlen jó volt a film. Sajnos nem olvastam a könyvet, de ezek után az tis megteszem. Ahogy hatott az emberre, beültem a filmre még az elején röhögés és stb... aztán meg ugy kijönni a moziból, hogy szóhoz sem jutok csak annyi, hogy de kurva jó volt. Remek szinészekkel és az az érzlem amit át tudtam venni. Eszméletlen csak ezt tudom mondani.
8/10
Cs. Zs. 2008 jún. 13. - 19:40:53 8/10
(38/203)
A kedvenc könyvem, a két kedvenc színésznõm, nem igazán lehet okom panaszra. Január óta vártam ezt a filmet és azt kell mondjam megérte. Bár sajnos meg kell hagyni, hogy a rendezésbe bele lehet kötni. Philippa Gregory regénye fantasztikus történet, zseniálisan megírva, nagyszerû karakterekkel! A filmben ezek a karakterek kevésbé voltak kidolgozva. A fõszereplõk jellemvonásait meghagyták, de a könyv lényegét, hogy kit mi motivál, mi változtatja meg az ember jellemét, kihagyták.
Persze valahol az is érthetõ, hogy kb. 600-700 oldalt (aminek a cselekménye ráadásul 15 évet ölel fel!) nem lehet 115 percben bemutatni. Szerintem viszont jobb megoldás lett volna, ha a történet fõbb vonalait jobban kidolgozzák, a többit kevésbé, mert így kicsit az volt az érzésem, hogy a rendezõ mindenbe "belekapott" egy kicsit, de semmit nem bontott ki eléggé, mintha megpróbált volna mindent belesûríteni ebbe a két órába (nem is az a baj, hogy a regfény hiteles történelmileg a film meg nem, hanem az, hogy nagyon komoly gondolatok vannak a könyvben amik nem mindig jönnek át, bár tény, hogy nehezen lehet filmre vinni egy ilyen típusú történetet).
Ami viszont a színészeket illeti, le a kalappal! Szerintem mindenki megfelelõ volt a saját szerepére, Natalie és Scarlett pedig nagyszerût alakítottak!
A díszlet és a jelmezek is csodálatosak voltak, és ráadásul korhûek is.
Amit viszont a rendezõ elszúrt az elején, azt bepótolta a végén! Onnantól kezdve, hogy Annát letartótztatják, minden tökéletesen van megoldva, a színésznõk játéka is zseniális, én abszolút átéreztem Mary fájdalmát, a helyzet drámaiságát (bár lehet, hogy ehhez kellett az, hogy a regény által jobban ismerem a szereplõk jellemét, valamint Anna és Mary kapcsolatát mint ahogy a filmbõl kiderül (itt a végén Scarlett ki is mondja ami az egésznek a lényege:"Because she's my sister, and therefore one half of me", csak ez a filmváltozatban már az elején is kaphatott volna nagyobb hangsúlyt a két lány rivalizálásának okaival együtt, ahogy Anna mondja a könyvben "A riválisodnak születtem, te pedig az enyémnek, hiszen testvérek vagyunk, nem?", szerintem a könyv lényege tulajdonképpen ez akét mondat és az, hogy a két állítás között csupán látszólagos az ellentmondás, ezt kellett volna filmben is jobban elõtérbe helyezni).
Minden esetre rendezõi hibák ide vagy oda, nekem az egyik legkedvesebb filmem lesz mindig.
Ami pedig az utolsó 15 percet illeti, azt én is végigsírtam.
10/10
MPV 2008 jún. 13. - 18:13:03 10/10
(37/203)
Láttam a filmet és nekem tetszett.Egy dolog zavart,méghozzá az,hogy nem derült ki mi lett William Carey-el.(Persze tudom,hogy mi lett vele,mert olvastam a könyvet.De aki nem olvasta,vagy csak szimplán nem tudja?! Volt William,nincs William?) Talán még az volt picit zavaró,hogy rengeteg dolog volt más a filmben,mint a könyvben.De végül is nem volt probléma.
Scarlett és Natalie játéka fantasztikus volt.Talán Scarletté azért volt picit gyengébb,mert Anna szerepe sokkal...nehezebb.(Szerintem!) De Scarlett is fantasztikus volt.Fõleg amikor felnézett a végén a levélbõl. Eric B. is jól játszott.Szerintem tökéletesen illett rá ez a szerep.
Szóval nekem nagyon tetszett a film.Az utolsó 10-15 percet végig sírtam. (Pedig nem vagyok egy sírós fajta!)
Vamprella 2008 jún. 11. - 00:07:26
(36/203)
nekem tetszett, nagy elmen volt
nem talaltam benne kivetnivalot
Karolka 2008 jún. 10. - 23:30:08
(35/203)
Még ilyet... egy film, ami után nem tudok mit mondani! Minden szép és jó... engem csak az tudott foglalkoztatni, hogy elég gáz lehetett ez ám... és mintha kezdene ez visszajönni... (és nem "a szülõ választja a párt" részére gondolok...)
5/10
Sarolt 2008 jún. 10. - 17:07:56 5/10
(34/203)
Az alapötlet egy dolog, a megvalósítás egy másik. Szirupos, hálivúd ízû film, sajnos, bár néhány alakítás jó (N. Portman, K. S. Thomas), és a díszlet, a jelmezek csodásak. Nagyon snassz szerintem a forgatókönyv. A zenei giccsparádéról már nem is beszélve... áh!
Kissé az volt az érzésem, hogy az Elizabeth-filmek keltette hullámokat szerették volna újra meglovagolni (vö. a divatos fantasy-filmekkel).
A korleírás (értsd: kosztümök, díszlet stb.) és K. S. Thomas nagyszerû, mesteri alakítása miatt egyszer azért meg lehet nézni.
Brittany20 2008 jún. 10. - 13:59:20
(33/203)
Szóval csatlakozom azok közé, akik látták a filmet. De nem véleménybe. Nekem nagyon tetszett a film, és bárki bármit mond, az én töritanárom kihagyta ezt a Boleyn lányos esetet VIII. Henrik életébõl. Elkezdett érdekelni a téma.

Szerintem Scarlett és Natalie egyaránt nagyot alakítottak, bár tény, hogy Natalienak Anna megformálásával nehezebb feladata volt. Szerintem jól megoldotta és hihetõ volt a figura. Scarlett pedig Maryként szerintem teli találat. Tipikusan ártatlan feje van, és ez illett is ide. Eric Bana nekem hiteles király volt, bár kissé személytelen, de ilyennek kellett lennie. Egy igazi mocsok férfi, aki még a XXI. században is megállná a helyét.

A szereposztás bejött, a jelmezek bejöttek, a sztori bejött. Mi kell még? Persze, volt már jobb film is a palettán, de legalább most újra leültem olvasni, és elkezdett foglalkztatni VIII. Henrik és a Tudorok. Úgyhogy még egy sorozat nézését is elindította nálam a film.
5/10
efes 2008 jún. 10. - 11:28:00 5/10
(32/203)
Nem is ez a bajom, történelmi dolgokban a szükséges dramaturgiai kiigazításokkal, :), rendben is van a film, a figurák viszont ijesztõen súlytalanok. Henrik, mint kétdimenziós b*szógép, azért elég halvány. A lányok szintén súlytalanok, de nem a tündéri, hanem az üresség értelmében. ez az egyik, a másik meg a túl elegáns, bakugrásszerû történetmesélés. Így ez a film csupán "brazilszappanopera+" legfeljebb. De én egy szõrös mellkasú pasi vagyok...:)
8/10
Zempy 2008 jún. 10. - 00:04:36 8/10
(31/203)
Olvastam a vegyes véleményeket, így nem vártam csodát. És mégsem találom rossznak- bár többet ki kellett volna hozni ilyen alapanyagból. Szerintem a legnagyobb ludas a forgatókönyvíró, mert a fényképezés, látvány, a színészek mind rendben vannak. Elég zavaróak az egymás után összevissza dobált, semmitmondó jelenetek, de vannak ám jó pillanatok is bõven. Attól kezdve, hogy Annát megkoronázzák, nagyon begyorsulnak az események, és roppant izgalmas lesz az egész- kár, hogy ez már a film utolsó fele.

Aki igazán jó volt, az mindenképpen Natalie Portman- mindent megtett, amit tudott, emiatt ugyancsak lejátssza a nála jóval haloványabb Scarlettet. Eric Bana leszerzõdtetése nyilván csak a neve miatt történt. Az egy dolog, hogy külsõre sem ilyen volt a király, engem sokkal jobban zavar a kidolgozatlansága, motiválatlansága. Egy teljesen befolyásolható, gyengekezû, mindig mást akaró, szánalmas alak keveredett ki belõle- még Anna elítélését is a gonosz David Morrissey-re hárítják szinte. Apropó, az úriembert eddig is tehetségtelennek és ellenszenvesnek találtam (mármint Morrissey), ez a film sem cáfolt erre rá.

Viszont kapunk egy kemény leckét és körképet arról, hogy akkoriban- a nagy liberalizmus elõtt- milyen lehetett az ilyen hajadonok helyzete, mennyire abszurd módon kihasználták és rángatták õket pillanatnyi pozíciókért. A lányok anyja ezt egy jelenetben ragyogóan ki is mondja. Persze mindez ferdítésekkel, picit hatásvadász módon és csillogóan tálalva, de szerintem ez már elég ahhoz, hogy egyszeri megnézésre mindenképpen ajánljam a filmet. Mindent összevetve nekem tetszett; nem kell állandóan minden produkciótól az év filmje minõséget várni, na meg hogy megváltsa a mûfajt.
June87 2008 jún. 09. - 23:59:28
(30/203)
hoppá, kicsi félreírtam..késõ van:S
szóval AKI filmekbõl akarja megismerni...blablabla
bocs
June87 2008 jún. 09. - 23:58:01 Előzmény efes
(29/203)
szerintem a film jó, nekem tetszett. nyilvánvaló, hogy a történelmet átdolgozzák, elévégre hollywood nem oktatófilmeket készít...akkor filmekbõl akarja megismerni a történelmet, az nagyon el van tévedve a világ dolgaiban:)
5/10
efes 2008 jún. 09. - 10:20:18 5/10 Előzmény cinnamon
(28/203)
Ana Torrent (jó név)


Valóban, Kristin Scott Thomast rendesen összekevertem Ana Torrenttel, nem is értem, hogyan. Pontosabban értem, de nem ragozom.

Morus Tamás Henrik ellenében beszélt, éppen ezért volt segítõje, de bizonyára szerencsésebb lett volna úgy fogalmazni, hogy részese volt az egyházszakadásnak. Ettõl ugyan nem, de az elõbbitõl még a film úgy rossz, ahogy van.
cinnamon 2008 jún. 08. - 21:49:55
(27/203)
Kedves Efes!
A kritikájához annyit szólnék hozzá, hogy Kristin Scott Thomas Lady Elizabeth Boleyn-t játszotta, nem Katalint. Valamint, hogy Morus Szent Tamás igencsak ellene volt a pápától való elszakadásnak, ezért és végeztették ki.
Üdv: Cinnamon
5/10
efes 2008 jún. 08. - 17:17:04 5/10
(26/203)
Nyilván azért nem elemez senki mélyebben, mert ez a film egyszerûen annyira rossz, hogy nem ér meg annyi karaktert sem, ami ahhoz minimum kellene. (Én megtettem amúgy a helyemen:)
memmm 2008 jún. 08. - 14:46:55
(25/203)
ezt most általánosságban értettem, nem akartam támadni senkit, csak kiborít, mikor valaki tanárbácsis stílusban ír olyan dolgokról, aminek vagy nincs sok köze a filmhez, vagy egy egyetemi szakdolgozatnak is unalmas lenne, és csak a saját szellemi fölényét akarja bizonyítani. Egyébként rég láttam már lyen jó filmet, nagyon tetszett.
nyelvecske 2008 jún. 08. - 05:25:41
(24/203)
én scarlett-et nem nagyon bírom színésznõként, de ez nem volt politizálás meg korrajz se..