Téma: A megtorló

sipka 2007 aug. 19. - 20:28:01
(11/151)
Én is láttam a filmet, még DVD-n. Szerintem egyetlen negatívuma van amely elrontja az egész filmet: Ez pedig a kegyetlenség teljes hiánya. Mivel nekem birtokomban van néhány "Megtorló" képregény. Na ott aztán van vér rendesen, meg erõszak. Ebben a filmben meg olyan gyerekesnek tünik minden. Már ott van az a jelenet, amikor is Frank Castle-nak kínyirják a családját. Hát az annyira limonádéra sikerült, hogy nem lehet elmondani. Pedig azt a jelenetet kellett volna a legvéresebbre, legembertelenebbre csinálni, mivel az a momentum változtatja meg az egyéniségét Franknek. Ezért válik "MEGTORLÓ"vá. Legalább olyan könyörtelennek kellet volna lennie, mint például a "Robotzsaru" címû filmnek az a jelenete, amikor a fõszereplõt halomra lövik abban a raktár helységben (s közben röhögnek a szenvedésén). Na, az tényleg elég sokkoló jelenet volt. De nem csak a család kivégzését lehetett volna jobbra csinálni. Hanem a Megtorló cselekedeteit is. Mivel nem látja rajta a nézõ, az elkeseredett õrületet, hogy "Most mindenkit véresre szedek!!!!", meg hasonlók. Hanem olyan fejet vág Thomas Jane, mint aki unatkozna. De a legidiótább jelenet, az amikor jön az a hatalmas monstrum, és elkezdenek birkozni. Na, akkor olyan arcot vág "Megtorló", mint aki mindjárt összefossa magát. Pedig nem így kénne viselkednie, hanem épp ellenkezõleg: "Kínyirták a családomat!!!! Szétverem ennek a King Kongnak az agyát!!!". Szóval én ezt nem tartom egy Megtorló filmnek. Ez valami kis gyenge utánzata :( Bár készül a második része, de ott már nem Thomas Jane fogja játszani a fõszerepet, hanem a beszúrt képen is látható Ray Stevenson, aki az HBO gyártású "Róma" címû sorozatban is szerepelt. Remélem, hogy sokkal jobb lesz.....
Zolkó 2007 ápr. 12. - 13:27:48
(10/151)
Csakhogy a szuperhõsös filmeket, ahol repülnek, falat másznak, stb. általában több korosztálynak, gyerekeknek is készítik, és mikor az ember megítéli a filmet, ezt is figyelembe veszi. Viszont ez a film felnõtteknek készült, és mint ilyen, nem a 20-30-40 évvel ezelõtt már agyoncsépelt helyzetekkel kellene operálnia.
Newcastle United 2007 ápr. 12. - 12:18:36
(9/151)
A klasszikus szuperhõsös (Batman, Superman, Pókember, X-Men) mozik többé-kevésbé tényleg sikeresek, legalábbis anyagilag mindenképp. Az ilyen Megtorló féle logikátlan akciófilmekre értettem, hogy mára igencsak kimentek a divatból.
Dzshonny 2007 ápr. 12. - 11:55:27
(8/151)
nem tudom, de nem mondanább,hogy halott dolog mivel most is elég szép számba folynak a szuperhõsõs moviek több kevés sikerrel
Newcastle United 2007 ápr. 12. - 11:41:36
(7/151)
Ha leszámítjuk a szuperhõsös jeleneteket, akkor is nagyon gyér a történet. Egy ember mindenki ellen, csak magára számíthat stb. A '80-as években volt divat ilyen filmeket csinálni. Halott dolog az egész.
(Személy szerint a szuperhõsös filmeket sem szeretem, ez alól csak néhány Batman a kivétel, de az is csak a hangulata miatt.)
Redfield 2007 ápr. 12. - 09:26:53 Előzmény Zolkó
(6/151)
Az egyéb, valóban Szuperhõs-ös filmeken is röhögtök? az is paródia? :) Mert most lehet kötekedni, de attól, hogy valamit megmagyaráznak azzal, hogy akkor õ most tud repülni, meg hideget fújni, meg mittudomén, attól még ugyanolyan hülyeség az egész. Azt is komolyan gondolják. Azzal miért elégszünk meg, meg az miért jó? Attól lesz életszagúbb, hogy ez a pali nem tud repülni, csak ha elhajítják. És lehet, hogy telerakták így is erõs túlzásokkal, de sokkal érthetõbb, mint az, ha jön egy pizsamás valaki és kitalálja, hogy õ most a jót fogja szolgálni, mert nem csak akkor tud repülni, ha hajítják. :)
Dzshonny 2007 ápr. 12. - 04:43:23
(5/151)
félkomásan néztem meg még vmikor fél 2-kor az Hbo-n akkor jó volt. Megnéztem 1 héttel késõbb dvd-n itt már nem mondható el
10/10
palacsinta 2007 márc. 08. - 18:30:30 10/10
(4/151)
Szerintem iszonyatosan jó film:))A kedvencem:)))
Semmi szerelmi jelenet!!És ahogy kinyírta az embereket!!
Jó a forgatókönyv!!
Nekem nagyon bejött!!
Zolkó 2006 nov. 24. - 23:22:49
(3/151)
Egyetértek. Az egész egy nagy paródia. A Vadnyugatos jelenet, mikor megálltak egymással szemben....felröhögtem. És volt még egy pár ilyen. Csak az a kár, hogy komolyan gondolták:) Nem is értem, Travolta hogy szerepelhetett ebben...
Newcastle United 2006 aug. 31. - 15:09:54
(2/151)
Kész röhej ez a film, paródia. A Kommandóhoz tudnám hasonlítani, az volt még ekkora baromság. Manapság azért nem sûrûn gyártanak ekkora ökörségeket. Aki jókat akar röhögni az mindenképp nézze meg.

2/10
Ági 2006 jan. 10. - 14:58:28
(1/151)
Jó a film és jó a pasi!!:)