Joey Tribbiani 2012 okt. 07. - 22:39:48
(274/294)
Figyelem, nyomokban SPOILER-t tartalmaz!

Kb 12 éves lehettem, mikor láttam a film elsõ két részét - most 23 vagyok - hát nem is tudom... ez a film nem áll köszönõ viszonyban sem az elsõ kettõvel.
Imhotep karaktere hiányzik a legkevésébé, nem azon ment el ez a film, hogy egy másik történelmi szintérre ugrottunk, attól még lehetett volna ebbõl érdekes filmet csinálni.
Nézzük csak, mint sokan említették elõttem Rachel Weisz karaktere fájdalmas, hogy nincs benne, egy okoskodó, a dolgokat tudományos szempontból megközelítõ, már-már kocka, ám de nagyon szerethetõ karaktere volt az elsõ két résznek. Ehelyett kaptunk egy karaktert Maria Bello alakításával, aki meglehetõsen háttérszerepet kapott a korábbi Evelynhez képest és ez a lagymatag játék egy kicsit a fõhõst (Rick O'Conell) is magával rántotta, egyben rányomta a bélyegét az egész filmre, ha úgy tetszik nézhetetlenné tette.
A két korábbi fõhõs idõközben felcseperedett gyermeke is egy elég érdekes személyiséget képviselt ebben a filmben.
No és akkor aki a korábbi két részben mindig tudott valami jópofa, vicces megjegyzést tenni és oldotta ezáltal a stresszt a film többi szereplõjében, egyúttal megnevettette a tévé nézõt az volt Jonathan. Na hát az õ karaktere is nagyon elmaradt a korábbitól, egész egyszerûen nem vicces...
Ja, és amikor már azt gondolta volna az ember, hogy na ez ettõl szarabb már tényleg nem lehet, megjelentek a jetik.... Ezt egy félhangos "vazze" megjegyzéssel nyugtáztam, mert szerintem ezzel a mélyen tisztelt rendezõ úr arcon köpte az elsõ két részt.
Néhány szóval összefoglalva a látottakat a filmre a következõek a legtalálóbb szavak: unalmas, ötlettelen, teljesen egészében kiszámítható, kissé nevetséges.
Az imdb-n az 5.2-t kicsit sokallom, szerintem valóságban valahol 4 és 5 között mozog ez a film.
Nagy csalódás volt!
Kulcskészítõ 2011 nov. 26. - 19:19:50
(273/294)
Onnantól, hogy a kis herceg átalakul sárkánnyá, még valamennyire be is indul a sztori. De elõtte sajnos végig kell szenvedni egy teljesen jellegtelen, unalmas és szinte teljesen poénmentes órát, izzadságszagú akciókkal megspékelve. A történet is gyatra, ráadásul nagyon összecsapott, O'Connell fiacskája pedig kissé ellenszenves. Sokan írják, hogy nekik szokatlan Maria Bello; nos, Rachel Weisz után kicsit igen, de önmagában nincs vele gond, kicsit kimértebb és szögletesebb, de számomra vonzóbb. De egyéb pozítívumot nem nagyon tudok mondani.
leopard26 2011 nov. 01. - 03:19:08 Előzmény Turul82
(272/294)
meg hogy lehet egy filmnek ilyen barom cimet adni!+a fohos fia egyidos majdnem az apjaval:)
3/10
Turul82 2011 okt. 31. - 18:28:41 3/10
(271/294)
Ha szigorúan veszem, akkor ez egy nagyon gyenge 3-as, unalmas, semmitmondó, összetákolt félcmû. Szinte semmi kaland, téma nincs benne. Kár volt megcsinálni, még nagyobb megnézni.
7/10
vlad90 2011 júl. 06. - 11:18:44 7/10
(270/294)
Ez a film tényleg elég gyatra lett. Csak nagy jóindulattal adom meg neki a hetest.
Nagyon érzõdik rajta Rachel Weisz hiánya. Maria Bello negyed olyan hitelesen sem tudta eljátszani a karaktert.
Jet Li sincs olyan erõs, mint Arnold Vosloo volt az elsõ két részben. Nagyon összecsapott az egész film. Brendan Fraser még úgy ahogy hozza a formáját, de az õ karaktere is egészen leeresztett, ami nem is volna probléma, ha Luke Ford a fia szerepében át tudta volna venni a helyét, ugyanis erre lett volna hivatott.

A poének is hiányoztak a filmbõl. Amíg az elsõ két részen fel nevettem egy-egy vicces helyzeten, vagy megszólalásin, itt csak az a kevéske izzadtságszagú poén tudott kiváltani belõlem néhány fintort.

A zene pedig abszolút jellegtelen. Az elõzõ részek zenéire kellemes emlékként tekintek vissza, de ebbõl egyet sem tudnék felidézni.

Remek film lehetett volna belõle, de nagyon elszúrták. Egy erõtlen B-kategóriás mozi lett belõle.

Azért a film végén felsejlett bennem, hogy milyen jól jönne Anubis hadserege az agyaghadsereg ellen :)
Jót tett volna a filmnek.
8/10
Ford Mustang 2011 máj. 30. - 21:53:30 8/10 Előzmény dius1992
(269/294)
Így van, merõben más, mint az elsõ két rész, de nem rossz. Mondjuk én hiányoltam belõle Rachel Weisz-t:P
10/10
dius1992 2011 máj. 08. - 18:15:21 10/10 Előzmény tyrichie
(268/294)
Teljesen más mint az elsõ két Múmia film, de azoktól különvéve nagyon jó film lett ez is! Ugyan úgy vannak benne poénok, érdekes, látványos!
Én is sajnálom, hogy Rachel Weisz nem szerepel benn! :(
Attól én még 10/10 pontot adtam!! :)
4/10
tyrichie 2011 febr. 09. - 16:35:11 4/10 Előzmény petimbo
(267/294)
Az is furcsa volt, hogy a gyerek felnõtt, de az apa nem öregedett.
petimbo 2011 febr. 09. - 14:12:34 Előzmény tyrichie
(266/294)
Csak Rachel Weisz miatt érzed gyengének?
Persze, nekem is szokatlan volt. Összességében tetszett az egész trilógia. Fraser ebben is, csakúgy mint az elõzõ két részben zseniálisan alakította szerepét. A legjobb szerintem a második film. Az a leglátványosabb.:) Bár ebben a filmben a csatajelenet szintén lenyûgözött engem.
4/10
tyrichie 2010 okt. 25. - 19:36:51 4/10
(265/294)
Az elözõ 2 részhez képest gyenge, hiányzott belõle Rachel Weisz, nálam egyszernézõs.
10/10
FaTraktor 2010 aug. 31. - 13:10:40 10/10
(264/294)
Az elsõ két rész nagyon jó volt, és ez sem olyan rossz, mint ahogy mondják. Jó kis, látványos kalandfilmet kapunk. Sajnos Rachel Weisz lecserélése rossz pont, ezért kap 7 pontot.
szibag 2010 máj. 31. - 16:36:54
(263/294)
Most láttam a neten hogy lesz Múmia 4. Ebben a filmben majd Dél-Amerikában lesznek. Az egyik oldalon olvastam. Ide nem írom le a címét mert úgy is moderálva lesz.
1/10
Roland Katarn 2010 máj. 25. - 16:59:27 1/10
(262/294)
Az én számomra nagy csalódás volt a film! Amilyen jó volt az elõzetese, olyan sz*r lett!!! Elõszõr is a történet semmi!!! Mondhatnám azt is, hogy a Múmia 1 kínai változatban. Elõszõr nem is tudtam végig nézni! Aztán néhány hónappal késõbb gondoltam adok neki még egy esélyt, és habár sikerült befejezni, a véleményem nem változott, hogy ez egy unalmas és röhejes film! 10-12 éves gyerekeknek ajánlom, de másnak nem! Az a gond, hogy ezt a részt nagyon "humoros"-ra vették, ami egyrészt nagyon nem sikerült (inkább röhejes és szánalmas) másrészt az elsõ kettõ részben legalább voltak akkor még ijesztõnek számító jelenetek és tényleg inkább kalandfilmek voltak de ez?! Ezt inkább mondanám a Múmia paródiájának mint sem a folytatásának. Külön filmként talán ismétlem talán megállná a helyét, de mint a Múmia 3. része? Sokkal ütõsebben kellett volna megcsinálniuk! Arról nem is beszélve, hogy mennyi apró baromság van a filmben!
Végül már csak egy fontos dolgot akarok megemlíteni! Magát a Múmiát ami elvileg a film egyik fontos alapja! Jet Li játszotta a múmia szerepét és vele nem is volt semmi bajom. Sokkal inkább a karakterével akit alakított. Mert ez a múmia minden volt csak nem ijesztõ! Sõt amikor vissza "növeszti" az arcát (mert ugye agyagból van -,-") akkor én inkább csak röhögtem, mert úgy nézett ki, mintha szorulása lenne! De most tök komolyan inkább röhejes volt! Imhotep legalább valamennyire félelmetes volt, de ez a porcelán baba valami iszonyú szánalmas!

Na ennyi az én véleményem! Vagyis a film SHIT!
6/10
kukec 2010 ápr. 11. - 02:51:37 6/10
(261/294)
Nagyot csalódtam a filmben:S, a múmia 1,2 szerintem sokkal jobban sikerült.
xy1000 2010 márc. 16. - 22:32:32
(260/294)
annyira nem szörnyû, bár rachel weisz nélkül nem az igazi :(
5/10
Adrosz 2010 jan. 27. - 00:37:34 5/10
(259/294)
nagyon erõltetett ez a film, na meg gyenge,
kifacsartak még egy részt az elsõ 2höz...
az a nõ meg egyenesen irritált, 10/5 effektek miatt
9/10
DarkGirl 2010 jan. 16. - 09:45:50 9/10
(258/294)
egyszer meg lehet nézni...
2/10
kenee 2010 jan. 16. - 00:00:54 2/10
(257/294)
ez egy fos

2/10

és Rachel Weisz jobb Eve volt...
Petrapetrus 2009 dec. 22. - 11:20:39
(256/294)
Na, végre, ha megkésve is, de megtekintettem a filmet. És kellemes csalódás volt. Sokkal rosszabbra számítottam...

Az tény és való, hogy szinte teljesen más hangulatot sugároz a film, mint az elõzõ kettõ. Már csak azért is, mert ez most Kína és nem Egyiptom. Amúgy Kínában is lehetnek múmiák, naná. Miért ne lehetnének?

A történet szerintem szórakoztató lett, bár tény, hogy nem egy aprócska, de zavaró elem felbukkant benne, ami miatt mégsem lett annyira jó.

Eve. Furcsa volt, hogy másik színésznõ játszotta. Számomra hiányzott kicsit Rachel. Viszont feltûnt, hogy Mrs. O'Connell szerepe, karaktere kicsit másmilyen lett, ehhez a karakterhez viszont illett ez a másik színésznõ.

Aztán. Kicsit zavart, hogy Rick(oltó) :-) nem öregedett semmit. :-P Legalább picit befújhatták volna a haját "õszítõ spray"-vel, vagy ilyesmi. De ugyanakkor örömmel fedeztem fel, hogy azért akadt pár képkocka ahol többnek nézett ki, mint egyébként. Nekem ez a pár kocka is sokat dobott rajta... :-)

És végül lenne két "baki", ami nem tudott nem feltûnni és zavart. Az egyik a Sárkánycsászár. Ugye az van az elején hogy... Nem írom le mi történik vele. Az, ami. Ehhez képest amikor elõkerül, akkor egy szobor kerül elõ, ami ráadásul egy "kocsin" áll, gyeplõkkel a kezében. Hogy került oda a hullája? Ezt valaki el tudná magyarázni? :-P

A másik baki meg, amit nem igazán értek, hogy a film elején ugye a boszit SPOILER hasba döfi a császár a tõrrel. De akkor már terhes volt, szóval... Ha hasba szúrnak egy terhes embert, a legkevesebb, hogy elvetél. De nem... Az oké, hogy a jetik megmentették, de hogyhogy nem halt meg a kis Ming a pocakjában? SPOILER VÉGE

Aztán még annyi kifogásolnivalóm van, hogy a jetik... Nagyon cukik voltak, meg minden, de mint számítógépes effekt, ebbe a filmbe nagyon gyengécske volt! Nem illett bele... Meg a császár átváltozásai is kicsit gagyira sikerültek...

De összességében nem volt rossz... Csak még nem sikerült eldöntenem, hogy 7/10 vagy 8/10... :-)
Petrapetrus 2009 szept. 13. - 10:11:00
(255/294)
Nekem megvan a film, de még nem néztem meg. Moziban szerettem volna megnézni, de annyi negatív kritikát kapott, hogy inkább vártam. Igazából mivel nincs már benne sem Rachel, sem Arnold, nem igazán csigáz fel, de azért majd megtekintem. Tuti nem fog tetszeni, de hát ne kritizáljunk semmit, amíg meg nem néztük... :-)