olahmiki1959 2012 márc. 16. - 23:16:42 Előzmény Meridol
(95/135)
A West Side Story-t csak a példa kedvért említettem, érzékeltetve, hogy mennyire nem törõdnek "ezek" semmivel, pedig csak egy kis odafigyelés kéne.
A segítséged felajánlását köszönöm, lehet, hogy még sor kerül arra, hogy egyszer igénybe vegyem.
"A muzsika hangjáról" még annyit, - lehet, hogy ez neked is új információ, - hogy a "My Favorite Things" címû betétdalát dzsesszzenészek egész sora dolgozta fel, és többek között John Coltrane tenorszaxofonos ma már dzsessztörténeti jelentõségû lemezének a címadó száma lett.
10/10
Meridol 2012 márc. 16. - 20:29:59 10/10
(94/135)
Sajnos a kereskedelmi csatornáknál a reklám a lényeg.. hiszen az fizet./emlékszem egyszerleadták a Schindler listáját reklám néklkül és egy bizonyos bank támogatása kellett ahhoz hogy ezt megtehessék./
A Dunás sorozatokra én is emlékszem ott láttam én is az összes Hitchkockot és Gene Kellyt és onnan vannak a jó kis szinjkronjaim. Én pusztán abban ajánlottam fel a segitségeme hogy ha jó minõségûen és lemezem szeretnéd a 3 musicalt irhatsz. /a techinka változott/ de ahogy akarod.
Természeresen én is tudom hogy a West Side Story musical.
De már nem térek ki erre a topikon belül másra ,ez mégis csak A muzsika hangjáról szól.
olahmiki1959 2012 márc. 16. - 19:59:46
(93/135)
Köszi, de nekem minden szinkronnal van meg. Ezeket, amiket írtál, már mind leadta a tv, általában húsvétkor, vagy karácsonykor szokták vetíteni, gondolom, az ünnepi hangulat miatt. Akkor gyûjtögettem össze õket, szép lassan, évek alatt.
Egyébként ha már errõl szó van, talán emlékszel, néhány éve a Duna tv-n volt valami hullám, hálistennek, amikor sorban, szinte ömlesztve adták hétvégén a "régi, nagy" filmeket. Fred Astaire, Gene Kelly, Danny Kaye kisebb sorozatait, Doris Day néhány filmjét - akibe, bevallom gyerekfejjel szerelmes voltam, olyan helyes pofija és olyan jó alakja volt, - aztán egy csomó régi fekete-fehér krimit, westernt, Hitchcocktól egy csomó filmet, és másokat.
Kár, hogy ez a korszak elmúlt, manapság hetekig gyakorlatilag nincs olyan film a tv-kben, amit érdemes lenne felvenni, vagy eltenni a gyûjteménybe.
Természetesen most kizárólag olyan csatornákról beszélek, ahol nem szakítják meg a filmeket reklámokkal. A kereskedelmi tévékben is mennek jó filmek, természetesen, de ott a húszpercenkénti reklámok, a képernyõ majd minden sarkában villogó futballmeccs, vagy sorozat-hirdetések teljesen agyonvágják az élményt.
Még egy utolsó. Nem tudom, emlékszel-e, néhány éve az RTL leadta a West Side Story c. klasszikus filmmusicalt. Tudni kell, hogy abban rengeteg az énekszám és a táncbetét.
Namost, RTL-éknél úgy adták le a filmet, hogy minden alkalommal, amikor eljött az ideje, egyszer csak az énekszámok KÖZEPÉN! hirtelen bevágtak egy reklámot, gondolom, szerzõdési kötelezettségek miatt. De legalább annyi gondosság lett volna bennük, hogy prózai résznél, jelenet végén, elsötétülõ képnél rakják be a hirdetést.
De nem, az ének és a zene közepén, Bang! Ráadásul olyan hangerõvel, hogy az embernek a feje ment szét, amíg kapkodott a távirányító után. Magasról tesznek a nézõkre, ugyanúgy, ahogy a többi kereskedelmi csatorna is.
Milyen emberek ezek? - kérdezném teátrálisan, ha nem tudnám magam is a választ.
10/10
Meridol 2012 márc. 16. - 18:40:52 10/10
(92/135)
Semmi gond, örülök hogy a helyesbítéssel segithettem. Jó neked hogy a VHS szalagjaid nem romlanak el én már sok videot kidobtam azért mert a szalag tönkrement.És ezért szerzek be mindent dvdn.Ha érdekel szinkronosan a Mary és a Muzsika/esetleg a My Fair Lady is irj PM-t./Segitek!
olahmiki1959 2012 márc. 16. - 18:12:50
(91/135)
Köszönöm a pontosításokat, az énekhang "behelyettesítésében" nem voltam biztos, de azt tudtam, hogy A., Hepburn csodálatos színésznõ ugyan, de az énekhangja gyengécske volt a szerephez. Ez azonban semmit sem von le az alakításának az értékébõl.
A Connery -vonalat én sem értettem, azért is írtam azt a pár gondolatot greghouse-nak.
Õszintén szólva, én magam nem vagyok "elájulva" a dvd-n megjelent filmektõl. A képminõség oké, bár idõnként akadozások, kockázások elõfordulnak, sokszor felirattal jelennek meg, szinkron nélkül, ami engem azért zavar, mert hiába tudok nagyon jól olvasni, egyszerûen kisebb az élmény, ha azért szalasztok el valamit a filmen történtekbõl, mert közben olvasni kell a szöveget.
Ha jó minõségû szalagon van meg a VHS felvétel, és márkás, megkímélt videón játszod le, akkor az élmény hibátlan. Van olyan filmem, amit a 80-as évek közepén vettem fel, és még mindig tökéletes a minõsége. Szaklapban olvastam, hogy a videoszalagok nagyon tartósak, a rájuk felvett jelek pedig nem vesznek el, nem romlik a minõségük. Ezekkel inkább mechanikai problémák szoktak elõfordulni, nyúlás, gyûrõdés, karcolódás.
És egy utolsó érv, nem a dvd ellen, inkább a VHS mellett. A tv felvétel ingyen van, ami másoknak lehet, hogy nem, de nekem egy eléggé fontos szempont. Sajnos.
10/10
Meridol 2012 márc. 16. - 16:29:13 10/10
(90/135)
Bizony! Dupla lemezes extra változatot lehet kapni mindkét filmbõl!! /csak a Muzsikán nincs szinkron de ha körülnézel a neten "be lehet szerezni".
10/10
Meridol 2012 márc. 16. - 16:26:40 10/10
(89/135)
Kénytelen vagyok pontositani....

George Cukor annak idején azért nem akarta Julie-val leforgatni a My Fair Lady-t mert filmes szempontból még nem volt akkora név /õ egyenlõre a Broadwayn volt musicalsztár/ és egy "ismeretlenben" nem bízott /KÁR!!!/ de Hepburnhöz viszont ragaszkodott hisz a legnépszerûbb filmsztár volt akkoriban. Hepburn énekhangját nem Julie Andrews hanem Marnie Nixon énekhangjával helyettesítették aki a West Side Storyban Natalie Wood és a The king and I-ban Deborah Kerr énekhangja is volt. /Egyébként A muzsika hangjában feltünik mint az egyik apáca/.
Arról s sem volt /Robert Wise miért gondolt volna ekkora marhaságot/ hogy Hepburnnel és Conneryvel forgassa A muzsika hangját!! ezt a feltételezést nem is értem/.
A Mary Poppinsért Julie megkapta az Oscart ugyanabban az éveben mikor a My Fair Lady minden díjat besöpört/kivéve a legjobb nõi fõszereplõjét hisz az Julie-nak járt/. Hogy miért??? Julie szerint ez amolyan fájdalom dij volt de én azt mondom jogosan!
Eerika 2012 márc. 16. - 16:19:44
(88/135)
Én nem akarom a kicsi szívedet fájdítani, de nekem mindkét film dvd-n van meg sok egyéb régi kinccsel együtt:)
olahmiki1959 2012 márc. 16. - 16:06:17
(87/135)
Nem akarok nagy marhaságot írni, de nem emlékszem, hogy Sean Connery valaha zenés filmben játszott volna. Õ az egyik kedvenc színészem, de azt hiszem, a 60-as évek közepén még a keményöklû, jóképû, férfias hõs figuráját várták el tõle a rendezõk, õ pedig ennek maximálisan megfelelt.
Julie Andrews-nak két nagyon jó filmjére emlékszem, az egyik ez, a másik pedig a Mary Poppins, ami szintén megvan nekem VHS-en, közszolgálati tv-bõl, reklámok nélkül...
De nem folytatom, nem akarom, hogy elkeseredésedben még valami butaságot csinálj!...
Egyébként én "rámentem" ezekre a régi "nagy" filmekre, és az évek alatt az M1, M2-rõl meg a Duna tv-bõl elképesztõ mennyiségû filmet sikerült felvennem, ezekben nincs reklám, nagyon sok ma már megszerezhetetlen, eredeti szinkronnal meg pláne.
Nem tudom, igaz-e, de nem elég, hogy Julie Andrews nem kapta meg a My Fair Lady fõszerepét, de a filmben Audrey Hepburn énekhangját pontosan az õ hangjával helyettesítették, ami szerintem még egy tõrdöfés lehetett szegény Julie-nak, akiben ez valószínûleg egy életre szóló tüske maradt.
greghouse 2012 márc. 16. - 14:48:44 Előzmény olahmiki1959
(86/135)
Ja...VHS-en nekem is megvolt, ráadásul angolul. Aztán a lányom kölcsönkérte kis idõre. Azóta is várom vissza...:-)
greghouse 2012 márc. 16. - 14:47:14
(85/135)
Nagyszerû film....tudom, hogy történelmietlen a kérdés, de mindig ott motoszkál, vajon milyen lett volna a producerek eredeti tervével, Audrey Hepburnnel és Sean Conneryvel. Connery biztos jó lett volna, Hepburnnek meg meglett a My Fair Lady (amit viszont Julie Andrews akart, és ki volt akadva, hogy egy amerikai kapja...)
10/10
technokrata 2012 márc. 14. - 20:03:48 10/10
(84/135)
Nem vagyok musical rajongó, de ez simán 10-es! Lenyûgözõ ez a film. Megható és elgondolkodtató.
olahmiki1959 2012 márc. 05. - 21:44:42
(83/135)
A Film+ megint nagyot dobott ezzel a csodálatos filmmel. Akkor lenne tökéletes az élmény, ha egyáltalán nem lennének közben reklámok, de hát ne legyünk telhetetlenek...
Nekem megvan reklám nélkül, közszolgálatiból felvéve, VHS-en, de nem lehet mindenki ilyen szerencsés.
Firenze 2010 szept. 17. - 10:51:04 Előzmény Arima
(82/135)
Nem tudom, ez milyen szövege a Kis gyopárnak, de a darabban bizony nem így éneklik :(
Firenze 2010 szept. 17. - 10:49:12 Előzmény Arima
(81/135)
Nagyon szépen köszönöm!
Arima 2010 aug. 30. - 17:15:06 Előzmény Firenze
(80/135)
A muzsika hangja dalszövegeinek listája:
http://www.zeneszoveg.hu/performer.php?pc=3228
arwen1995 2010 júl. 15. - 12:47:09
(79/135)
Imádom a Dó-Ré-Mit:D


Doe, a deer, a female deer
Ray, a drop of golden sun
Me, a name I call myself
Far, a long, long way to run
Sew, a needle pulling thread
La, a note to follow Sew
Tea, a drink with jam and bread
That will bring us back to Do (oh-oh-oh)
xDDDDD
hriberszky.monika 2010 jún. 01. - 20:49:38
(78/135)
Imádom :)
10/10
sirtos 2010 máj. 23. - 21:33:18 10/10 Előzmény elisabet
(77/135)
.....az Operettben !
offtopic
elisabet 2010 ápr. 06. - 07:54:00 Előzmény e.x.i.m.ó
(76/135)
:)) Szerintem is! A Madách Színházban is felejthetetlen élményt nyújtott, kár, hogy nincs nagyon alkalmam megnézni újra, élõben :((