Seven7Crown 2010 dec. 26. - 15:12:57
(38/58)
-A film?:)))

-Hát nem mondhatom el, mert az Spoiler lenne!!:)
-/Asszem így írják!!:DD/
Seven7Crown 2010 dec. 26. - 15:05:04
(37/58)
-Most ugye ott volt Jézus sztorija, mely kicsit labilis!!!:)

-És tessék, most meg ott van Mózes a bokorral, meg a táblák, de az is labilis, mert ha azzal a tûzzel hallucinációs tünetek léptek fel szegény Móznál, akkor dõlt a teória!!!:((
:DD
Seven7Crown 2010 dec. 26. - 14:46:43
(36/58)
-Vagyis:

-"nem csak az Istenhez szóló beszéd lehet imádság, hanem az Istenrõl szóló is."

-Ok!!:)))
-Akkor nem tévedtem a "Hiszek egy Istenben" szöveggel!!:)))
Seven7Crown 2010 dec. 26. - 14:40:41
(35/58)
-"1) számos vallás van amiben több mint egy isten létezik (pl. maják, germánok, kelták, tibeti sámánizmus), illetve olyan is akad, amiben semmilyen hangsúlyt nem kapnak istenek - pl. buddhizmus."

-Csak össze ne keveredjenek azok az Istenek, mert a végén még káosz lesz belõle!:))

-"2) a kereszténységben nincs szó demokráciáról. Ott abszolút diktatórikus teokrácia van."

-Módosítani kéne a szövetségek diktatúrájáról alkotott törvényeit!!:)))
twillight 2010 dec. 26. - 13:31:48
(34/58)
1) számos vallás van amiben több mint egy isten létezik (pl. maják, germánok, kelták, tibeti sámánizmus), illetve olyan is akad, amiben semmilyen hangsúlyt nem kapnak istenek - pl. buddhizmus.

2) a kereszténységben nincs szó demokráciáról. Ott abszolút diktatórikus teokrácia van.
offtopic
baribarany 2010 dec. 26. - 02:17:22
(33/58)
Drága Rahel, nem bántasz meg senkit, de a Hiszekegy, mint az elsõ szava is jelzi, nem ima, hanem hitvallás :) Amúgy meg karira neked is elküldöm egyik kedvenc idézetemet: "Ha lárma van, szó és gesztus, s bennük egy emberi lény egyszerisége elveszti autoritását. Ha az elveszettség kilátástalanságában nincs már esemény, a felszólítás - folytonos önismétlésben - tehetetlen nyöszörgésbe fullad. S ha eme eseménytelen lármában a másik, akire olyannyira rászorulunk, érinthetetlen, lassan a szándék értelme is feledésbe megy. A tanácstalanságra önkínzó gõggel felelõ, kétségbeesett szellem azt mondja, a lét modellje egy tragikus labirintus; a Tékozló Fiú kiölhetetlen sóvárgása azt sugallja, nincs labirintus, csak eltévedtünk." (Krasznahorkai lászló)
drabál 2010 dec. 25. - 23:40:33
(32/58)
Az Isten megjelent Mózesnak a csipkebokorban,de látta hogy ez még nem elég a zsidóknak ,ezért leküldte fiát a keresztényekhez ..Mikor ez sem volt elég ,akkor Mohamednek tollbamondta a Koránt.
4/10
csincsilla72 2010 dec. 25. - 23:31:04 4/10
(31/58)
Ez mind szép, de a film jó lesz?:-)
Akkor már inkább a Ben Hur, vagy még inkább Az õslakó. Bár az utóbbi elég profán Jézus-megközelítés.
Seven7Crown 2010 dec. 25. - 23:05:52
(30/58)
-Na nézzük!

-Ugye szinte egyetlen vallás sem tagadja, hogy ez az emberke, vagyis a Názáreti Jézus létezett!:)

-Csak mindenki máshogy képzelte el, a keresztény egyház ugye az Atya fiaként nézett rá, aki emberként idetoppant, és utána meghalt, majd feltámadt, és azok akik hisznek benne, azoknak nem csak órákat ad, de örök életet is nyernek!

-Na most ugye ott van a másik vallás nagy hatalom a zsidóság, mely egy jó képességû, de akkor is álmegváltónak tekinti, ezért némi feszültség is keveredik a két vallás között!

-DE!!

-Ami tényleg közös a vallásoknál, az az Isten, vagyis az Atya tuti létezése, és jelezném, hogy a többi vallás is eljutott a Istenig, csak a továbbiakban vannak nézeteltérések!!

-Talán ezért is kezdõdik az ima így:

-Hiszek egy Istenben....
-Csak a folytatás más, és más!!!


-Tanulság számomra:
-Nem az a baj, hogy a sok vallás különbözõ nézeteket vall, hanem az, hogy a demokrácia fogalma sem az Ószövetség, sem az Újszövetség keretei belül nincsen nyomatékosítva, és így az ellenségeskedés az úr(Atya!:DDD)!!


-Hát ennyit így Karira, és ha Valakit Megbántottam stílusommal, attól elõre is bocsi!!!
twillight 2010 dec. 25. - 21:12:53 Előzmény karabaszmarki
(29/58)
Szabad akarat-e az, ha a két választás szánalmas rabszolgának lenni, vagy rettenetes büntetést elszenvedni?

Az egyébként aranyos hogy szerinted: semmi = sátán = minden vallás + a vallásnélküliség - kereszténység.

De tudod mit: jöjjön csak el újra. Majd megöljük újra.
Nem véletlen retteg az emberektõl a biblia istene!

Éljen az Emberi Fény Napja!
twillight 2010 dec. 25. - 21:08:54 Előzmény filmnezo93
(28/58)
Mégis, melyik evangéliumot vette alapul? Mert abból van 4 kanonizált, és azok is eléggé különböznek.

Azt meg eléggé kétlem hogy Jézust a bibliához képest hitelesen mutatná be... Igazából azt is kétlem, bármely filmkészítõ akár csak egyszer engedné megszólalni a Jézusát úgy (ti. abban a stílusban) ahogy az le van írva.
4/10
csincsilla72 2010 dec. 25. - 17:59:12 4/10 Előzmény filmnezo93
(27/58)
Hát a tökéletességet illetõen nincsenek nagy igényeid. De ismered a tanítást: boldogok a lelki szegények.....
Ebben a filmben nincs színészi játék. Csak egymás után feldobált mondatok, amik után percekig hatásszünet következik. Pocsék egy rendezés.
A Bibliát és a filmet pedig nem kell keverni, mert nem ugyanaz. Gondoltam, szólok....
7/10
toshiba321 2010 jan. 20. - 16:52:30 7/10
(26/58)
szerintem jó érdemes megnézni
filmnezo93 2009 nov. 15. - 16:21:42
(25/58)
Kedves csincsilla. Ezzel olyan mintha a Bibliára mondanád, hogy bárgyúak a párpeszédek,unalmas és vontatott. Nos ez a film az egyik legjobb a világon. Tökéletesen mutatja be Jézus életét, fontosabb tetteit. Nincsenek benne kitalált jelenetek vagy eltúlzott dolgok. Tökéletes és magávalragadó film. Nekem 10/10
József44 2009 nov. 04. - 13:15:16 Előzmény karabaszmarki
(24/58)
"brilliáns alkotás, ez nem pusztán emberek mûve, Isten keze nagyrészt ott van az egészben."
Nem is lehet összehasonlítani a többi filmmel hasonlóan, amint a Szentírást sem lehet az irodalmi mûvek sorába beilleszteni! Imádkozásként néztem naponta egy-egy részletet évekig, így ismertem meg és értettem meg mélyebben Jézus csodálatos tanítását.
Ami pedig az istentagadókat illeti: Nekem nem tetszett a világ a sok bûnével bajával, - amelyrõl ma már egyértelmûen kimondják, hogy általános válságba jutottunk, amelybe a diplomások, doktorok (a világ vezetõi - a sátánnal, mert az még tõlük is dörzsöltebb) vezettek bennünket - és kerestem valami mást - és, aki keres az talál. Jézus az Õ "egyszerû" tanítványaival megmutatta a tökéletességet!
Aki nem is keresi, vagy keresi, de nem találja, az lehet, hogy nem érett még, hogy elfogadja. Nem ítélkezhetünk felette.
10/10
karabaszmarki 2009 aug. 29. - 22:54:22 10/10
(23/58)
Ha ateista vagy, nem csoda hogy így vélekedsz... de itt a szabad akaraton múlik minden. Szabad vagy arra, hogy elutasítsd az Istent és válaszd a semmit (ami tulajdonképpen maga a sátán), és szabad arra, hogy hálát adj, amiért életet adott és megtaláld utadat itt a földön... szabad vagy arra, hogy ne higgy semmiben, csak önmagadban... A "játék" viszont nem babra megy, az egyszer biztos... vigyázz, ne legyen túl késõ dönteni, kié akarsz lenni...
10/10
karabaszmarki 2009 aug. 29. - 22:43:09 10/10 Előzmény Porthos91
(22/58)
Látom itt aztán vannak érdekes vélemények... Én is úgy gondolom, hogy ez a film a leghitelesebb, legcsodálatosabb, leglenyûgõzõbb alkotás, mely valaha Jézus életét feldolgozta. Én ennek a filmnek a hatására tértem meg, és kezdtem komolyan keresni Istent, és aki keres talál is ugye... Jézus személye tökéletes, egyszerûen sosem láttam még hitelesebb Jézust alakító színészt, döbbenetes, ahogyan játszik, egészen biztos vagyok benne, hogy ezt képtelen eljátszani egy olyan ember, aki nem él mély hitéletet, ez a férfi kiválasztott, kiválasztott volt arra, hogy ebben a filmben játsszon, Isten által. Semmi giccs nincs a filmben, abszolút mentes minden giccstõl, a valóság sokkal de sokkal több volt, mint amit mi mai emberek képesek vagyunk elképzelni az akkor történt eseményekrõl. Minden egyes szereplõ vmi elképesztõ profizmusssal van eltalálva, Mária, azzal a tiszta ártatlanságával és szelídségével, Péter, a kõszikla, a vívódó és hirtelen haragú, de szenvedélyes és annyira átéli, nagyjából így képzelem el õt, de a többiek, Mária Magdolna tökéletes választás szintén (nem tetszenek, azok az ábrázolások, mikor ilyen topmodell nõk, hosszú hajukat fújja a szél a kereszt alatt, és milyen szépek is..) nem- nem, Mária Magdolnát pont így képzelem el, mint Zefirreli, egy meggyötört, megviselt nõ... és szívbemarkoló, ahogy megtér, ahogy sír, az a mély szeretet, melyet Jézus iránt érez... de sorolhatnám még, döbbenetes jelenetek vannak a filmben. Semmi kivetnivaló nincs benne, talán a keresztre feszítés (mondjuk úgy light-osan van ábrázolva, mert az valóban olyan volt, mint a Passióban, de ez nem is baj, mert nem ezen van a hangsúly). A farizeusok, a százados, a tömeg, brilliáns alkotás, ez nem pusztán emberek mûve, Isten keze nagyrészt ott van az egészben. És tudom, hogy emberek ezreire, sõt millióira volt olyan hatással a film, hogy Istenhez tértek, elindultak az Úton Isten felé... Ezt a filmet százszor nézve sem lehet megunni, évente meg lehet nézni legalább, de akár többször is, már vagy 20x láttam, de még megnézem jó párszor az életemben. Azt gondolom soha senki nem fogja tudni felülmúlni ezt a filmet, mint színészek, mint rendezés szempontjából. Hála Istennek, amiért létrejöhetett, és azóta is nézik az emberek... imádkozom, hogy minden keresõ lélekhez jusson el, és meghallja a hívó szót, mely az örök élet felé vezet...
Porthos91 2009 júl. 19. - 18:24:07 Előzmény karabaszmarki
(21/58)
Lelkes szavak:)
Porthos91 2009 júl. 19. - 18:23:13
(20/58)
Nézd meg a filmet, és írj véleményt. Elég együgyû a véleményed Jézusról. Te nem látsz a dolgok mögé.
Porthos91 2009 júl. 16. - 13:55:05 Előzmény szabo.janos7504
(19/58)
Látom, nagyon tetszett film. Örülök, hogy hasonló az ízlésünk.