Téma: A nyakörv

winniethepooh74 2008 nov. 26. - 15:46:48
(32/92)
Részben igazad van, de Lisztet nem kellett volna írnod, mivel õ speciel magyar származású volt... Ezzel az erõvel Széchenyi se lehetne István hiszen õ elég sokáig még magyarul sem tudott, a többi fõnemessel együtt.....
BonFire 2008 nov. 26. - 13:49:47 Előzmény kevinspéci
(31/92)
"meg kell dícsérjem a magyar cím kitalálóját. A nyakörv sokkal jobban hanxik, mint a Danny,a kutya, mely leginkább egy Disney-rajzfilm címének felelne meg..."

Én meg kimondottan utálom, ha egy film címét átköltik. Ez egy rettentõen rossz magyar beidegzõdés. Könyveket is fordítanak, mégsem költenek új címet hozzá. A cím általában a film szerves része, néha nem véletlenül sugalmaz bizonyos dolgokat, vagy éppen nem túl sok mindent. A címek átköltése nálam egyenértékû a mû megerõszakolásával. Ennyi erõvel a szereplõk nevét is átírhatnák magyarra, lásd anno szegény Liszt Ferencet, Verne Gyulát vagy Sekszpír Vilmost. Nálunk viszont egy "fergeteges" cím nélkül nem lehet eladni a filmet. Jó példa erre az Alien c. 1979-es film, amit Magyarországon A nyolcadik utas a halál címmel mutattak be. Aztán jött az Aliens; az Alien 3-4, és a filmcím kiagyalói elkezdték ezt a '80-ban kitalált hülyeséget ragozni, mint az állat. Így végül nemhogy félelmetes nem lett a cím, hanem egyenesen röhejes és bárgyú.

A másik dolog, hogy ha egy film ismertetõjébe az van írva, hogy eksönmúvi, sõt, rémisztõ film, akkor nem biztos, hogy a cím alapján egy Disney-filmre fogunk asszociálni.
Android666X 2008 nov. 26. - 11:26:13 Előzmény Mathyas
(30/92)
A vásárlásos rész nagyon aranyos volt. XDDD
perry 2008 nov. 26. - 09:44:09 Előzmény yippikaya
(29/92)
A jó színészek és jó emberek ha egy alakban egyesülnek mindig segítik a gyengébb kvalitásúakat, bár Li-t nem mondanám gyengébbnek, csak más színészeti iskolán nõtt fel, és szerepe is erre "kényszerítette".
Ez a mozi az élõ példa arra , hogy jó színészekkel és egy érzékeny rendezõvel mire képes a film.
8/10
Mathyas 2008 nov. 01. - 09:00:51 8/10
(28/92)
Nekem tetszett a film!
Amikor az öreg Morgan tanította a "kutyust" vásárolni a boltban, akkor teljesen elérzékenyûltem, na meg a mikor kinyírták Jet Li anyukáját.

Szerintem jólsikerült ez a film!
10/10
yippikaya 2008 aug. 29. - 21:49:32 10/10
(27/92)
Nem nagyon szeretem a verekedõs filmeket de ez hatalmas kedvencem. Az alakítások tökéletesek,a két nagy öreg nem nyomja el a náluk azért lényegesen alacsonyabb színészi kvalitású Jet Li-t.A drámai rész is jó lett,a bunyók pedig...hát nagyon ott vannak.
8/10
Hörcsögg 2008 júl. 25. - 23:23:16 8/10
(26/92)
Tényleg nagy film, 8/10
Android666X 2008 ápr. 10. - 20:35:33
(25/92)
Nekem nagyon tetszett a film. Imádom Jet Li-t, így ezt a filmjét is megnéztem, bár lelkileg elég sokáig készítgettem magam. De végül megérte. Az akció mellett nagy adag drámát is tartalmaz. Én sajnáltam Danny-t, hiszen a "gazdája" állatként bánt vele. Sajnos ez a való életben is elõfordul hogy valakivel így bánnak és ez helytelen. Mindenkinek joga van normális élethez és ez a film pont hogy a való életbõl is merít példát, csak persze kissé sarkítva.
luetin 2008 ápr. 10. - 20:32:14
(24/92)
Ajjaj...már jó ideje készítgetem magam lelkileg, hogy megnézzem ezt a filmet, mivel Jet Li és a filmjei - ...hogy is fogalmazzak lehetõleg szépen :-)... - nem tartozik a kedvenceim közé. Az egyetlen ok, amiért mégis kitartóan meg akarok vele birkózni, az a film zenéje; ugyanis a Massive Attack elõkelõ helyen díszeleg mindenkori kedvenceim toplistáján. Nos, most végre lehetõségem adódik A nyakörv megtekintésére. Hát majd meglátjuk... :-) (Mindenesetre ez a klasszikus példa arra, amikor egy filmet csupán a zenéje miatt fogok megnézni. ...és ...azért titkon reménykedem, talán pozitívan fogok csalódni a " Jet_Li_'mûfajban'" is. ;-) :-P )
10/10
Doris 2008 jan. 09. - 20:03:08 10/10
(23/92)
Szerintem nagyon jó film!!! A story egyedi, és Jet Li hihetetlen benne!!! Ahogy alakítja a karakterét:)
kevinspéci 2007 dec. 29. - 11:28:49
(22/92)
MuszáJ! Ezt kivéve - egyetértek.
rockqueen 2007 dec. 29. - 11:26:32
(21/92)
Én a címe alapján úgy ítéltem meg,hogy nem lehet valami nagy film,de mivel szerepel benne Jet Li,muszály volt megnéznem,mert nagyon bírom.Jó színésznek tartom,imádom a filmjeit és imádom,ahogyan az ellenfeleit szétveri.Szóval ezek hatására megnéztem a filmet és szerintem megérte,mert nagyon tetszett.
7/10
zee944 2007 nov. 07. - 22:38:07 7/10
(20/92)
Ez az egyik kedvenc filmem Jet Li-tõl. Alig használ benne drótot, pedig itt már 42 éves, és tetszik a kísérlet, hogy megpróbáltak valódi sztorit írni egy akciófilmhez. Nem lett tökéletes, de nem is cinikusoknak való.
10/10
Geri23 2007 nov. 07. - 02:06:57 10/10
(19/92)
És Jet Li, annak a nagy állatnak is elkente a száját, de tõbõl! :-D
10/10
Geri23 2007 nov. 07. - 02:05:26 10/10
(18/92)
Nagyon jó film! :-) Amiben Morgan Freeman játszik, nem lehet rossz alkotás! :-)
Tohsaka Rin 2007 okt. 29. - 21:29:44 Előzmény Norby169
(17/92)
Igen, lelkileg engem is kicsit felkavart de tetszett.A nagy kedvencemben, Jet Li-ben nem kellett csalódnom és a film maga is jó :)
StJust 2007 szept. 15. - 15:44:28
(16/92)
Majdnem teljesen egyetértek veled. Tetszett,hogy nem volt sablonosnak mondható,és látszik azért,hogy francia és angol kezek is munkáltak a filmen.Szerintem a sztori, nagy ötlet,végülis lehet,hogy lehetett volna kicsit korábbról kezdeni,de akkor talán hamarabb kiderült volna,hogy milyen körülmények között került a gyerek a "gazdihoz".
Freeman-ban ezúttal sem kellett csalódnom!
kevinspéci 2007 szept. 15. - 11:59:21
(15/92)
Ja, nem a világ legjobb filmje, de azér' egyáltalán nem rossz. A történeten kupálhattak volna még, mert nem nagyon jött át, hogy volt képes az öreg kutyát nevelni egy gyerekbõl.

Az viszont teccett, hogy a legtöbb filmtõl eltérõen a fõszereplõ úr nem döntötte meg a fõszereplõ hölgyet.

És még valami, amit - mivel most megint hosszú-hosszú-nagyon hosszú-s még hosszabb ideig nem lesz rá helyénvaló ok híján belsõ késztetésem - mindenképp szükséges megemlítenem: meg kell dícsérjem a magyar cím kitalálóját. A nyakörv sokkal jobban hanxik, mint a Danny,a kutya, mely leginkább egy Disney-rajzfilm címének felelne meg...
Wilospring 2007 szept. 14. - 23:41:16
(14/92)
Ezt én nem értem,vagy megkeményedett a lelkivilágom,v nem tudom,de ez a film egy limonádé...JetLi verekedései hmm nem rosszak,bár vmi pörgösebb aláfestõ zenével feldobhatták vna,de az agyonhajhászott közhelyes jelenetek amik szinte mm-re kivannak kalkulálva,és roppant kiszámíthatóak...hogy mikor kell bevillani a keserves ámde idillelteli emlékeknek...áhhh na mindegy...lehet csak pihent hangulatban talált rám a film.
Norby169 2007 szept. 14. - 23:28:35 Előzmény Newcastle United
(13/92)
ez a film lelkileg felkavart egy kicsit de eszméletlen sok igasság van benne és szép történet
a film megmutatja h miben is külömbözünk az állatoktól és ráébreszt h a az elégtételnél nincs nagyom megnyugvás :)