Téma: A pankrátor

9/10
laccmond 2013 febr. 06. - 21:41:57 9/10
(162/202)
Én tavaly láttam elõször -szintén a Film+on-, de egybõl megtetszett; remek kis film.
Ugek 2012 dec. 24. - 13:06:11 Előzmény Neil McCauley
(161/202)
Sajnos, eddig nem sikerült még látnom. Remélem, ma igen. Mickey Rourke kedvenc színészem. Sajnos a rendkívül ígéretes tehetséget a magánélete a süllyesztõbe rántotta. Sokat bánkódtam miatta, mert a sikeres, fiatal amatõr bokszolóból (aki mûveltségével, kitûnõ szerepformálásaival, markáns és fanyar alakításaival stb.) méltán lett ünnepelt színész, ám az alkohol! A Pankrátor-t az Õ nagy vissza téréseként harangozták be. Remélem és kívánom Neki, hogy amint most végre sikerült a gödörbõl kikecmeregnie, ez tartós lesz.
7/10
Karter 2012 nov. 21. - 13:25:09 7/10 Előzmény Neil McCauley
(160/202)
Értékelésem (spoiler lehet benne):

Ami nem tetszett az a képi világ...olyan igazi gagyi operatõr munka...persze biztos ez volt a cél, csak engem zavart, hogy a 21. század HD világában olyan a film, mint amit egy 50.000 Ft-os kézikamerával vettek fel egy családi nyaraláskor....Maga a film története jó, a vége persze részben kiszámítható votl részben a rendezõ sem vállalta fel a megoldást, hogy hogyan is fejezze be a filmet, eldöntheti mindenki maga.
Rourke ki van gyúrva, nem kevés koksz mehetett bele, jól játszotta a szerepét...egy kis kritika, mintha kicsit zavarta volna ez a nagy haj, látszott nem teljesen természetes neki ez.

Összességében 7/10
10/10
Neil McCauley 2012 nov. 07. - 12:50:59 10/10
(159/202)
nem kedvenc színészem Rourke de itt profi , elismerésre méltó. talán valós alkoholista életmódja rásegitette a szerep hitelesebb alakitására.
a lányával való elõbb megjavult , majd pillanatok alatt ( 2 óra várakozás miatt) megromlott viszonya nagyon hiteles. abban minden benne volt és lányának elég is volt - jogosan.
a film vége a nézõre van bízva igy - pont azért, hogy aki hasonloan él rádöbbenjen arra : itt " egy ugráson" múlhat az élete .
6/10
junkci 2012 nov. 06. - 11:24:46 6/10
(158/202)
Hát nem is tudom nem volt rossz film de néhány dolgot idegesítõen könnyen megoldottak

"SPOILER" pl a lányával való viszonyát,felfuttatták a szálakat aztán egyszer csak paff vége kész sé a kis csaj megse jelenik többet a filmben,nah meg ahogy vége lett azon totál kiakadtam nem tudni hogy él-e vagy hal? meg stb... semmi lezárása nem volt a sztorinak szétcseszték az egészet "SPOILER VÉGE"
Viszont azt megjegyezném,(ami ugyan nem a film érdeme) hogy Marissa Tomei 43évesen is farokmeresztõen nézett ki :D
9/10
horas 2012 nov. 05. - 20:46:26 9/10
(157/202)
Spoiler

Bevallom, a díjesõ miatt többet vártam a filmtõl. Ezen a sztorin azért ülni kellett volna még, túlságosan erõltetettek a szálak benne, hiteltelenek. A lányával való kapcsolata az, ami fájóan gyengén megoldott, kötelezõ jellegû panel lett. Nem sikerült abba a konfliktusba igazi élt és valódi problémát vinni, egy felfújt és felesleges hiszti az egész, legalább is annak hat. Ahogy túl hipp-hopp kezd a táncoslánnyal is forró lenni a helyzet. Ez adja szerintem a film gyengeségét, az igen csak karcsú és vékony forgatókönyv.

Viszont az erõsségét pedig a rendezés. Az új Aronosfky itt mutatkozik be. Mivel én a Fekete Hattyút elõbb láttam mint ezt, kb. a második percben levettem azokat a megoldásokat amikkel a Fekete Hattyúban is operál, és amivel a sajátos és erõteljes atmoszférát megteremti. Észrevétlenül csempészi be a nézõt a filmbe, rengeteg a dokumentarista beállítás, az hogy , minden helyzetben a fõszereplõ mögött megy közvetlenül a kamera, az ad hoc beállítások -mintha egy tetszés szerint pozícióban, a helyiségben lennénk mi is, kezdõ jelenet - teljesen azt a tudat alatti hatás keltik, mintha ott lennénk mi is, ezáltal sokkal jobban megéljük a dolgokat, mélyebb nyomott hagy.

Mickey Rourke végre kisajnálhatta magát, tökéletes idõzítésben, gyakorlatilag milliméter pontosan rá szabták ezt a szerepet - ha jól tudom, Rourke is annyira lezüllött a visszatérés elõtt, hogy építkezéseken is dolgozott már. Szóval tökéletesen hitelesen alakítást nyújt, és tökéletes passzol a szerepbe is, mint ex-boxoló, ami nem áll távol a pankrációtól.

Gyenge sztori, gyenge forgatókönyv, nagy rendezés, és minõségi alakítások, így tudnám szummázni. Nekem összességében tetszett.
leho 2012 nov. 05. - 19:39:58
(156/202)
Jó film...Rourke úgy látom, arcra is gyúrt:)
9/10
erdling 2012 nov. 05. - 12:10:17 9/10
(155/202)
Jó film. Mickey Rourke nagyot alakít (vagy éppen, hogy magát adja?)
talec 2012 nov. 04. - 23:22:35
(154/202)
A pankrációt csak akkoriban néztem, amikor bejött a kábel tv, és még Hulk Hogan és ilyen nagy nevek nyomták. Már akkor is mondták, hogy showbiznisz az egész, hogy elõre megbeszélik. De jól el tudják adni a nézõknek a küzdelmet, a pankrátorok meg hitelesen tudják elõadni.

Spoiler

Ebben a filmben, annyi nem volt hiteles, hogy a manus mosolygó arccal, viccesen dolgozott a boltban (eleinte). Ilyen eladót még nem láttam, inkább komor arcokat látok, teljesen megértem õket, fillérekért nem lehet jópofizni egész nap. (max. Lenke néni a Szomszédokban tudott)

Az viszont érthetõ volt és hiteles, hogy egy ilyesmi fazonnak hiába mondják, hogy veszélyes dolog amit csinál. Mit mondott erre? A nagy világ sz.rik rá. Magyarán, attól félt, egyedüli félelme annyi volt az életben, hogy felkopik az álla, hogy arra ébred reggel, hogy üres a hûtõ, lé meg nincs. Ezért mászott vissza a ringbe.

A jobb filmek közé tartozik számomra.
10/10
Bugris 2012 nov. 04. - 22:20:06 10/10
(153/202)
Nekem is kimaradt eddig, de nagyon klassz film!
Ajánlom mindenkinek!
10/10
Kendy 2012 nov. 04. - 22:17:22 10/10
(152/202)
Bevallom õszintén eddig ez a film kimaradt nekem.
Igazából nem tudom az okát de elkerûlt valamiért.
Most látom elöször.

De szerintem nagyon jó film!
Tetszik szerintem szuper!

Mickey Rourke zseniális a filmben!
agarik 2012 nov. 04. - 21:12:10
(151/202)
Nagyon vártam ezt, mert a trailer anno jó volt (bár annyira persze nem hogy elmenjek érte moziba), és mégiscsak pankárció...

De már az elsõ 5 percbõl látszik hogy ez egy katasztrófa.
Annyira rossz hogy inkább nézem a Köd remake-jét, ami maga sem eg túl jó film...
talec 2012 nov. 04. - 21:03:10 Előzmény lotto
(150/202)
nem láttam, csak jókat hallotam róla. Jó, hogy most adja a Film+, nem hagyom ki.
8/10
lotto 2012 nov. 04. - 11:00:21 8/10
(149/202)
Ez igazán nem rossz film drámai szempontból sem! Aki még nem látta és teheti, ajánlom nézze meg. Rourke jól alakít benne.!
bbendeguz 2012 nov. 04. - 00:57:35
(148/202)
Megoszlóak a vélemények.

Meglehetõsen elfogult vagyok, ezért nem igazán tudok róla rosszat mondani. Se jó se rossz nem volt. Mickey Rourkenak nem egy sokkal jobb filmje van. Senkinek sem lesz ez a film élete fõmûve. (Saját)Véleményem szerint túl lett értékelve a film (valószínûleg sok volt a Mickey Rourke rajongó). Nem kötött le, sok szar, mások szerint vontatott filmet kigúvatt szemekkel néztem végig, de ez ha akart volna sem tudott volna lekötni.

110 perc szenvedés (mármint a filmben). Van egy vén f@rok, nem akarja, hogy neki szar legyen, de az élet beint. Lerágott csont új köntösben.

Ennek ellenére voltak benne zseniális képek.
*SPOILER*
Amikor a közönségtalálkozón végignéz, hogy a többiek, hogy jártak, hol tartanak és nem õ az egyetlen, akit az ág is húz. Zseniális volt.
*SPOILER VÉGE*

7/10 csak mert elfogult vagyok!
vénasszonyok -nyara 2012 okt. 24. - 22:37:20
(147/202)
10/10
gulaxy 2012 okt. 24. - 22:29:59 10/10
(146/202)
egész különös hangulata van a filmnek, leginkább Mickey miatt.
Talán azért nem tetszik sokaknak mert nagyon emberi, túlságosan is hétköznapi történet. De a rendezés, a fõszereplõ, a zene, az egésznek a hangulata olyan.... hogy elkezdem nézni és ottragadok elõtte.
Már a vasember2-ben is ilyen volt, valami céltudatos, makacs élni akarás van ebben az emberben.
Ajánlom mindenkinek (persze ez is csak egy vélemény - ízlések és pofonok mint tudjuk..)
4/10
Segítõ Béka 2012 júl. 02. - 10:49:16 4/10
(145/202)
egyszer nézhetõ a film, mindenképpen a javára írható, hogy nem untam a film egy percét se, simán végig tudtam nézni, de nem egy jó film, azt azért valljuk be, semmiképpen sem érdemel díjat, de aronofsky csókos.
szóval a film tovább gyengíti a társadalmunkat, beépíti a szentimentális önsajnálatot a viselkedési kultúránkba, "jaj sajnáljatok, megérdemlem" persze nem ilyen explicit módon mondja ki a film, de így vetül le a nézõben.
aronofskyt is csak addig bírtam, míg ki nem derült, hogy a retardált jancsó volt az egyik tanára :)
offtopic
somersby 2012 jún. 03. - 23:33:22 Előzmény horas
(144/202)
Valószínûleg mert nem vették meg a jogokat. De még a Cinemax-szal adhatják.
9/10
horas 2012 jún. 03. - 21:52:26 9/10
(143/202)
Ezt miért nem adta az HBO?