Téma: A pankrátor

9/10
andris758 2009 ápr. 25. - 22:04:19 9/10
(62/202)
Szerintem is nagyon jó film, mindenki nézze meg!

***SPOILER***
A vége tényleg furcsa, de valahol megértem miért így fejezték be. Egyértelmû befejeztést valahogyan el sem tudnék képzelni.
***SPOILER***
sipka 2009 ápr. 25. - 10:20:47
(61/202)
A pankráció sportág már régóta megérdemelt volna egy kis figyelmet. Jó forgatókönyvírói kezekben akár igazi kincsesbánya is lehetne ez az erõszakosan megjátszott világ.
S megjegyezném: A pankráció nagyon távol áll a többi küzdõsporttól! Ezért nem kéne ezt az alkotást, a mostanában valóban elszaporodóban lévõ boksz-filmekkel azonosítani. Ez olyan mintha egy képzeletbeli sárm-mérõn szembe állítanánk Sean Connery-t és Woody Allen-t... Hisz míg Sean tényleg fel van vértezve egyfajta markáns "lány-mágnes" pofival, addig Woody csak elhiteti hogy jóképû (belsõ értékek kisugárzása).
A pankráció az egy félig-meddig megtervezett show-mûsor, amit simán átkeresztelhetnének "Muscly Jackass"-nek, hisz a lényeg ugyanaz: látványos sérülések megkomponált véghezvitele.
"A pankrátor" pedig gyönyörûen bemutatja a szakma hátterét, menetét, és hátulütõit. Oly naturalista az elénk táruló esemény hálózat, hogy különleges élménybe részesít. Amúgy se kedvelem ha egy alkotás belém invesztálja (különbözõ háttérzenei eszközökkel) az Õ általa megszabott érzelmeket. Egyenesen gyûlölöm a direktbe menõ manipulatív hatásokat. "A pankrátor" ezért is kellemes filmélmény, mivel valóban sallang mentesen mutat be egy élethelyzetet, egy embert, akirõl nem feltétlenül állíthatjuk hogy szimpatikus. Bár igaz, hogy az apa-lány kapcsolat már-már kiszámítható, és elnyûtt a temérdek filmtõl amely feldolgozta, de mégis eléri a célját. A virtuális tapsvihar mindenképp Mickey Rourke-ot illeti, aki hosszú szõke hajjal, és rikító gatyával se válik nevetség tárgyává. Elképesztõen belesimult a szerepbe. (Oscar bácsi igencsak átgondolatlan döntést hozott.)
Az émelyítõ aláfestõ zenéket (szerencsére) mellõzni tudta a rendezõ, így csak akkor hangzik fel egy-egy melódia, ha a helyszín körülményei megkívánják (sztriptíz bár, autórádió, a küzdelem elõtti felvezetõ zene stb.)
Befejezésül: Minden percében emlékezetes, amely 15év múlva biztosan felkerül a klasszikussá vált filmek panteonjába. Ám a legfontosabb dolog, aki még nem látta: ez nem sportfilm! Maga a pankráció csak egy köntös, ami körülöleli a drámát. Aki tehát nem vevõ erre, azok hanyagolják.

UI: Egyébként Darren Aronofsky (rendezõ) fizimiskája teljesen olyan mintha "Christian Bale" és "Kovi" keresztezõdése lenne... Vagy talán nem? (Fúúú, hát ezt nagyon fontos volt leírnom.)
10/10
hrabalmozi 2009 ápr. 24. - 13:35:13 10/10 Előzmény hencz56
(60/202)
ORSZÁGOS PREMIER ELÕTTI VETÍTÉS A MEDIAWAVEN!!!!
RICHTER TEREM Gyõr, Aradi Vértanúk u. 16.
április 25. 20:00 valamint május 1. 20:00
RobertDowneyJr 2009 ápr. 22. - 18:36:44 Előzmény agyaggalamb
(59/202)
DVDn megvan:) 3hete lattam eloszor, nagyon jo film, es kar hogy nem kapott Oscart erte Mickey:(
De! Vegenel nekem nagyon sok kerdesem van hogy most akkor ***, vagy mi mi?Vagy mi lett a **** stb.
De jo film neze meg mindenki, csak ajanlani tudom:)
8/10
agyaggalamb 2009 ápr. 12. - 16:41:22 8/10
(58/202)
Aronofsky-val egy kicsit elfogult vagyok, mert amiket eddig láttam tõle, nagyon tetszettek. A pankrátor témája lehet, hogy lerágott (jól megy, családot elhanyagol, aztán lepukkan, magára marad, végül újrakezd...), de azt gondolom, hogy jó film.
Ami nekem nagyon sokat adott az egész történet hangulatához, azok a díszletek / helyszínek. Percekre sem volt olyan, hogy valami igazán szép legyen (mindegy, hogy egy szoba, egy nõ, vagy a tengerpart) valamilyen sajgó, mély magányosság minden pillanatában benne volt. Viszont… nem vagyok benne biztos, hogy ez egy maradandó és sokáig emlegetett/idézett film lesz, és abban sem, hogy Mickey Rourke nélkül ekkorát szólt volna az egész.
10/10
mickey56 2009 ápr. 11. - 10:37:38 10/10
(57/202)
Bocsi véletlenül megnyomtam az entert..:)1 héttel elõrébb tolták a bemutatót!!itt az ideje már!Már csak a Killshotot kéne emutatni
10/10
offtopic
mickey56 2009 ápr. 11. - 10:36:14 10/10 Előzmény hencz56
(56/202)
NA
10/10
hencz56 2009 márc. 28. - 17:56:48 10/10 Előzmény fraki
(55/202)
A MAGYAR MOZIBEMUTATÓ FELTEHETÕLEG MÁJUS 28-ÁN LESZ!!!!!


hol lehet látni??egy csomó helyrõl le lehet tölteni,nem fogok linkelni,nézz utána!persze feliratosan!
fraki 2009 márc. 27. - 22:56:02
(54/202)
Hol a rákba lehet ezt a filmet látni?? Nincsenek róla moziinformációk itt.
10/10
leahmoore 2009 márc. 24. - 17:45:44 10/10
(53/202)
Kicsit féltem ettõl a filmtõl, mert annyi jót hallottam róla, hogy hatalmas elvárással ültem le megnézni. Ellenben nem csalódtam, SÕT! :) Ha néha kicsit lassú is a film, annyira magával ragadó, hogy szinte ott éreztem magam én is. Tetszett, ahogy bemutatta a szereplõket a maguk világában; a kapcsolatokat, amik meghatározták az életüket így vagy úgy, és külön jópont, hogy nem próbálta meg a rendezõ belevonni az általános amcsi hepiendet. Nyitva hagyta a végét, de csak annyira, amennyire kellett.

Tetszett még, hogy Mickey kellõképp "ki volt gyúrva" ahhoz, hogy maximálisan el lehetett róla hinni, hogy pankrátor. Állítólag a boxoló múltjának köszönheti, de amilyen trükköket mutatott, sokszor kicsúszott a számon az "ejha!". :) Sokan párhuzamot vontak a mostani élete és a film között, hogy emiatt tudta ilyen jól játszani a szerepét. Akárhogy is, nagyon megérdemelte azt a Golden Globe díjat. :D Nálam 10-es volt a film. :D
TheOriginalP 2009 márc. 18. - 07:09:20
(52/202)
Remek film. Számomra, aki évek óta figyeli a fõ amerikai pankráció-adásokat, kis izgalmat jelentett, hogy milyen téveszmék repülnek fel a filmmel. És semmi. Kiváló, minden sallangot és sztereotípiát nélkülözõ sztori, remek színészi munkával és Mickey szenzációs alakításával (kár, hogy erre 20 évet kellett várni). Ennél jobbnak egy filmnek szerintem nem kell lennie.
10/10
hencz56 2009 márc. 12. - 13:31:21 10/10 Előzmény zee944
(51/202)
Nem azért..azért,mert azt írta,h Mickey borzalmasan rossz színész,és ez nagyon nem így van!!Mickey baromi jó színész!!Megértem,ha valakinek nem tetszik a stílusa(nekem szimpatikus)vagy a kinézete..attól még a színészi képességei nagyon is nagy színvonalúak,és nem a Wrestlerért mondom,hanem a 80-as évekbeli filmjeire.Bármit el tudott volna azokban az évekbe játszani és most visszatért !végre!!!készül már vele pár film(a 13,a számtalan díjat kapott könyvbõl, az Eleven Minutes-bõl film,a Broken Horses,az iron man 2,The Expendables,St. Vincent ..2010tõl sokat lehet majd moziban látni!!!
8/10
zee944 2009 márc. 10. - 17:39:21 8/10 Előzmény Henci8
(50/202)
The Wrestler

A szinte B-filmes "Az elítélt" mellett 2008 egyik legjobb filmje, de csakis a gyenge mezõnynek köszönhetõen. Mickey Rourke alakítását nemigen érheti szó, de ahogy már sokan mondták, nem kellett átlényegülnie valaki mássá, majdnem önazonos szerep. Marisa Tomei remek, mint mindig, az meg egyszerûen hihetetlen, hogy a negyvenes éveiben jár. Letagadhatna 10 évet. És nem úgy tagadhatna le, mint mások, hanem tényleg.

Bármilyen nagyszerûek is mindketten, Rourke és Tomei kapcsolatának ábrázolását nem éreztem 100%-osnak. Ez középszerû, a karakterek felfestése viszont jó, és ami rettenetesen számít egy ilyen a filmnél, a befejezés is abszolút eltalált. Ott és úgy ér véget a film, ahol kell, és nem megy el valami csöpögõs-sematikus, vagy direkt anti-sematikus irányba.

***SPOILER***
Egy öregedõ, de még mindig gyönyörû, átlagosan értelmes nõnek nem biztos, hogy egy rémesen lepukkant pankrátor lett volna a (kvázi) utolsó mentsvára. Elképzelhetõ, de nem valószínû. Jobb lett volna, ha megmutatják, hogy mennyire egy hullámhosszon vannak, és jobban rámennek arra, hogy a sorsuk, a lelkiállapotuk köti össze õket. Erre történt kísérlet pl. a vendéglõben, ahol a nyolcvanas évekre emlékeztek és összenevettek, de ez kicsit kevebb és jelzésszerûbb annál, mint ami kellett volna.
***SPOILER vége***

Több emberi pillanat van, ami nem csinálmány, hanem hatásos, mégsem giccses, és a legtöbb mai filmbõl szinte teljesen hiányzik.

8/10
7/10
feeco 2009 márc. 06. - 11:31:59 7/10 Előzmény ManiaCop
(49/202)
OFF:
Nem értem, ha már ilyen "magasröptû kritikák"-at olvasol, ráadásul kiveri a biztosítékot nálad, miért reklámozod itt nekünk??

NON-OFF:
Darren Aronofsky ezúttal sem tucatfilmet csinált, Mickey Rourke sem tucatszínész; mindenképpen érdemes megnézni ezt a mozit, aztán a sok "filmértõ" eldöntheti, megüti-e a közepes szintet..
Szerintem 10/7 (és akkor szigorú voltam..;-)
8/10
zee944 2009 márc. 05. - 12:36:25 8/10 Előzmény ManiaCop
(48/202)
Mert közepesnek ítélte meg a filmet? A mocskos gazember.
8/10
Henci8 2009 márc. 05. - 09:36:43 8/10
(47/202)
Megnéztem tegnap és sajnos az elsõ gondolat ami eszembe jutott, hogy csalódást okozott. Ez persze nem azt jelenti, hogy rossz a film, de itt sajnos bejött, ami a Gettó milliomosnál nem; nevezetesen, hogy óriási hírverés után gyenge a film. Sajnos itt bejött.
Mickey játéka persze helybõl megéri a 8-ast, fõleg a húsárus jelenetek tetszettek. De egyébként az egész játéka rendben volt. És nem gondolnám, hogy az hogy ennyire kicseszett magával és olyan az arca mint egy széttaposott tepertõs pogácsa, ez elõny lenne neki.
Amitõl hülyét kaptam, az a rengeteg olyan jelenet, amikor az operatõr követi a fõszereplõt. Nem látunk mást, csak Ram hátát. Már az elsõ 2 percben feltûnt, de utána még jobban idegesített, pl amikor mászkál a munkahelyén. Borzasztó volt. Ezért nekem a rendezés sem tûnik olyan jónak.
A lényeg, hogy valóban nézze meg mindenki, mert tanulságos és végre tényleg nem csak a nyál és happy end, de nem gondolom, hogy ez a film valaha is bekerül a top10-be. De még lehet a 20-ba sem. Legalább is nálam. Bár meggyõzhetõ vagyok. Kíváncsi vagyok a véleményekre.
ManiaCop 2009 márc. 02. - 15:38:00
(46/202)
Gyerekek ,ha akartok olvasni egy szemet, lehuzo cikket Rourke rol es a wrestlerrol olvassatok el az ide vonatkozo reszt ebben:http://b-oldal.blog.hu/2009/02/22/oscar_tippmix_2009#comments
nalam kiverte a biztositekot az onjelolt diszpinty kritikus..
Kata original 2009 márc. 02. - 15:18:04
(45/202)
Mintha egy dokumentumfilmet néznél, akár hangulatban akár mickey jelenléte,mert tõle lett hiteles a film. Róla szólt . Mickey Rourkeról és nem a bokszoló múltjáról,hanem a színészi múltjáról. Felemelték, foglalkoztatták, szerették,ikon volt, aztán elfelejtették. nagyon jó bemutatása a jellemfejlõdésnek, a megbocsájtásnak és a magányossá válásnak.
Nagyon drukkoltam,hogy kapjon oscart, mert a régi filmjei,mikor még nem megélhetési színész volt, és a mostaniak,újból megmutatják, hogy akár mûtve,akár nem, színészi képességbõl nincs hiány,és szeretném már ,ha észhez térne, mert rettenet,amit mûve/t magával. attól függetlenül,hogy egy igazi állat a magánéletben, szívemcsücske,Benicio Del Toro után,persze.:)
dash 2009 márc. 01. - 13:20:10
(44/202)
Ez a film szerintem meghatározó, nekem az év filmje volt, semmi mûanyag, percig nem unalmas. Várom, hogy moziban is megnézhessem :).
sipka 2009 febr. 28. - 22:10:05 Előzmény martiin
(43/202)
Ha minden igaz, akkor május 28.-án tervezik leadni a magyar mozikban :)