Téma: A polip

breeder 2014 dec. 20. - 12:00:20
(47/67)
Hát nem tudom, A Keresztapa részekben is vannak nagyon komoly helyzetek, de mivel az egy három részbõl álló nagy film, ezért nem tudja olyan cizelláltan, apró részletességgel bemutatni, mint a Polip sorozat, hogy mi zajlik a háttérben. Amit viszont A Keresztapa topikban írtál a Nagymenõkrõl, azt valahol részben én is osztom, pedig a Nagymenõk film volt az a második olyan történet A polip után, amit anno kisgyerekként nagyon megkedveltem. :)
breeder 2014 júl. 06. - 17:59:20
(46/67)
Nagyon jó sorozat volt ez anno.
Érdekes, hogy az IMDB-n még csak egy borító kép sincsen kint, pedig ez a filmszéria pont, hogy megérdemelné!

Wikipedia:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Polip_%28telev%C3%ADzi%C3%B3s_sorozat%29

Ajánló és kritika:
http://www.prae.hu/prae/portfolio.php?menu_id=15&uid=272&fid=6337
Szegedi Szilárd 2014 márc. 14. - 18:38:33
(45/67)
Nekem is megvan a sorozat 10 Dvd-n az elsõ 4 évad 25 részel, amit elõször leadtak 1989-ben a TV-ben. Cattani halálával ér véget. A többi részt viszont nem láttam, pedig lejátszották többször is a kereskedelmi Televiziókban.
10/10
Adrienn111 2013 márc. 20. - 18:13:54 10/10
(44/67)
Nekünk 3 csatornánk van,M1,Rtl klub,Tv2.Jó lenne ha ezek valamelyikén leadnák újra,mert ez a sorozat leülteti az embert a tv elé.Óriási.Nem hagytunk ki egy részt sem!10 pont a maximum!!!
10/10
lengyelke30 2012 okt. 17. - 13:13:13 10/10
(43/67)
Amikor legelõször játszotta a tv hazánkban, már akkor is láttam. A legjobb sorozat. Szeretem. Sokszor erõsebb gyomor kell hozzá. És azóta kiadták dvd.-n, ami megvan nekem. Mindig megnézem évente 1x az egész sorozatot.Bár nekem a az elsõ nagy széria a legkedveltebb, míg Corrado meg nem hal. Azóta is több évaddal bõvült a Polip egészen addig, hogy Tano Cariddi bele nem veti magát az Etnába.Van egy olyan része, mikor visszamennek a múltba, arra nem emlékszem, de Davide-ra, halálára még igen. De ezeket a részeket nem adják sehol.
Büdösborz 2011 szept. 14. - 07:30:05
(42/67)
Nagy filmsorozat! Jobb mint a Keresztapa.
10/10
Borella 2011 szept. 14. - 01:34:13 10/10
(41/67)
Ez a sorozat állít emléket Falcone ügyész életének és munkásságának, akit a maffia gyilkolt meg brutális módon a 80-as évek végén. Halála után 5 hónappal kollégáját, Borselino ügyészt is megölték.
A Duna tévé többször is leadta a Más világ címû dokumentumfilmet, ami a maffia történetét dolgozza fel a 70-es évektõl napjainkig számos dokumentum felvétellel. Ott látható a film történetének valóságos háttere. Nagyon sajnálatos és reménytelen az egész, nem azért, mert megoldhatatlan, hanem mert nem akarják megoldani.
10/10
qafgaz 2011 febr. 03. - 14:01:10 10/10
(40/67)
Mindig megnézem mikor adják.
10/10
offtopic
qafgaz 2011 febr. 03. - 14:00:29 10/10
(39/67)
Az egyik kedvenc olasz sorozatom. N10/10.
10/10
ariskerase 2011 jan. 10. - 16:28:27 10/10
(38/67)
Az egyik legjobb sorozat, amit olaszok csináltak.
mmiki001 2010 nov. 06. - 03:01:42
(37/67)
Szerintem "A Polip" sorozatnak a 6. évada kikerült a legjobban. Én megnéztem olaszul is és a hangok köszönõ viszonyban sincsenek a magyarral (van talán 1-2 kivétel). Aki teheti szerintem nézze az eredeti nyelven.
dubcseksanyi 2010 szept. 24. - 13:42:51
(36/67)
Azért elég kétségbeejtõ, hogy gátlástalan bûnözõk egy kis profit kedvéért lakhatatlanná tehetik a Földet. Talán emlékeztek még a német szemétszállítmányra.
10/10
bundi123 2010 szept. 24. - 13:22:21 10/10
(35/67)
Azt kérdezném hogy a 8,9 évadokat kihagyhatom a sztorivonalból?
Nincsen semmi viszautalás?
10/10
bundi123 2010 szept. 04. - 22:34:47 10/10
(34/67)
Ez a sorozat zseniális!
Az 1.évad remek volt a hangulatával és a megható sztoriával.
De ez a másodk évad hihetetlen magaslatokba emeli fel a sorozatot.
A tét egyre nõ.
még a 3.évadot nemláttam és a 2.-ból is van még 2 rész de ez így eddig nagyon állat.
TonySoprano86 2010 aug. 22. - 12:05:45
(33/67)
Egyetértek, szerintem is õ lett a sorozat fõszereplõje, már a megjelenésétõl kezdve kulcsszereplõje a történetnek és végig így is marad. Az utolsó évadban már mítosz övezi mind a maffia mind pedig a rendõrség részérõl. A utolsó évad egyik legnagyobb jelenete amikor felszólal a titkos tanácskozásnál és az egyik maffiatag ezt mondja: "Várjatok, én ismerem ezt az embert, ez Tano Cariddi! Azt ajánlom hallgassuk meg!" Hatalmas jelenet, illetve hatalmas figura az öreg Tano:-)))
7/10
convar 2010 aug. 21. - 13:48:37 7/10 Előzmény TonySoprano86
(32/67)
"ugyanis a 3. évadtól kezdve Cattani mellett õ volt a sorozat kulcsszereplõje, "

Sõt, sztem a színrelépéstõl kezdve õ volt A fõszereplõ, idõvel teljesen köré építették a cselekményt.


"aki egy fantasztikus színész, talán az egész sorozatban az övé volt a legjobb alakítás. "

Egyetértek. Sztem egy nagyon egyedi, "életszagú", kidolgozott karakter volt, tele ellentmondással és saját vívódással. Mert alapjában véve negatív fõhõs volt, de gyakran megingott: s4 amikor egy teherautónyi játékot küld a gyerekeknek, aztán a felesége megölését talán soha nem bocsájtotta meg magának, aztán s5 amikor végül képtelen hagyni hogy felrobbanjon a pályaudvar, s6-ban alapból más, itt egy megtört, magától és a világtól megundorodó embert látunk, s10 vége, amikor felfedi magát a lány elõtt, szinte oda-vissza törnek rá az érzések, és végül belátja, hogy ez így nem járható út. Viszont megoldást márcsak egyvmi jelenthet...

Nekem õ volt a kedvenc karakterem, pont a jellemének összetettsége miatt, még így is, hogy ugyebár alapvetõen azért nem a jókisfiú szerepkörben tisztelgett :)
TonySoprano86 2010 aug. 19. - 15:59:13
(31/67)
A filmtörténet egyik legzseniálisabb sorozata! Abban nem értek veled egyet hogy helyenként vontatott, mert éppen hogy mindig történik benne valami és nem az az unalmas ahogy te fogalmaztál szappanoperás az egész hogy egy cselekményt elnyújtanak részeken keresztül. Ebbe a sorozatban nem sok az üres járat, pörögnek az események és a szereplõk:-))). Még a mai sorozatokkal szemben is meg állja a helyét, nem az az elalvásra kitalált sorozat, odaszegez a tv elé. A 8.és a 9. évad szerintem is felesleges volt, szinte semmi kötõdése a az eredeti sorozathoz, szerintem is találhattak volna még más szálakat ahonnan folytathatták volna a cselekményt, az eredeti színészekkel és karakterekkel. A 7. évad nekem is kicsit unalmasabb volt a többinél mégpedig szerintem Tano hiánya miatt, ugyanis a 3. évadtól kezdve Cattani mellett õ volt a sorozat kulcsszereplõje, aki egy fantasztikus színész, talán az egész sorozatban az övé volt a legjobb alakítás. Szerintem a személyére lehetett volna még építeni pár évadot, így viszont hogy az utolsó évadban meghal így már abszolút nincs értelme folytatni a sorozatot, mert az már nem a klasszikus polip lenne hanem csak egy a szicíliai maffiával foglalkozó sorozat
7/10
convar 2010 aug. 19. - 09:55:58 7/10
(30/67)
Még most szólok, SPOILER az egész úgy ahogy van! :D


Mindenekelõtt: tudom, sokaknak Polip= Cattani. Pedig (sztem) az utána jövõ 2 Davide Licata-s évad még nagyon erõs, a 7. évadnál jött rám elõször a "lerágott csont" érzés. Igaz, a végére elmúlt :D

Am tegnap néztem meg az utolsó részt (pontosabban ma, mert már elmúlt éjfél, de ez most tökmind1 :D). Jó volt, összességében megérte újranézni, de azért nem szeretném az egekbe sem magasztalni. Van egy-két zseniálisan kidolgozott karakter (pl. Tano Caraddi, a 6. évad "kislányelrablója", Camastra grófnõ (fõleg a s1-s2-ben), Espinosa, a bábos, Bronta), de nagyon sok a sablon szereplõ sablonszöveggel és sablonreakciókkal. Egyébként is, a sorozat tele van klisékkel, néha túlzottan is, néha már-már mintha egy brazil szappanoperát láttam volna :D Idõnként a tetejébe elég vontatott a tempó, részeken keresztül mintha egy helyben állna az egész.

De elég a kritikából, akkor most nézzük a pozitívumokat: a már említett, zseniálisan kidolgozott karakterek, a kiszámíthatatlanság, hogy soha nem tudhattad, lesz-e (rész)happiend, a történet maga, a hangulat (amihez kétség kívül Morricone zeneéje rengeteget hozzátesz), na és a szép nõk (sztem a s4 Esthere mindent visz :D)! :) Szal összességében ez egy jó sorozat, egyedi feelinggel, kuriózum a mai amcsisorozat dömping közepette. A tempó meg, nyilván ebbe a gyártási dátum is belejátszik, mostmár nem ehhez vagyunk szokva, no :)


De nézzük évadonként:

s1: hát ez még nem "olyan" mint amilyen a többi lesz (ekkor még asszem nem is Perelli volt a rendezõ), de legendaindítónak tökéletes :) Szimpla krimi, amely egy szicíliai kisvárosban játszódik. Kb. ez az érzésem róla :)

s2: na ez már "olyan" :) Bár zavart, hogy Cattaninak csaknem a teljes szezonja ráment arra, hogy közéjük csapjon :D

s3: egyre jobb, fokozatos a "generációváltás" (pl. pá pá Terrasini :D), és színre lép a sorozat innentõl sztem kulcsszereplõje és egyben legérdekesebb, legvitathatóbb személyisége, Tano.

s4: ezt mondják a legjobb évadnak. Bár valóban nagyon jó évad (de Cattani halála sztem már túlontúl szentimentálisra, hõsiesre sikerült), ez vitathatatlan, de...

s5: ...nekem talán ez a kedvencem. Licata számomra abszolút be tudta pótolni Cattani halála utáni ûrt, sõt, talán vele még jobban is tudtam azonosulni.

s6: ugye az utolsó titok :) Szenzációs befejezése van, ha innen nem lett volna tovább, nem lett volna semmilyen hiányérzetem.

s7: ekkor untatott elõször a sorozat, ekkor volt elõször hogy nem egybe néztem meg egy részt :D Mintha vmi eltûnt volna a sorozatból, nem adta azt a hangulatot, túl sok volt az új arc, igaz Camastra visszatérõ volt, de ez már nem az a Camastra volt, így talán kár is volt visszahozni. Summa summárum, nekem kicsit erõltetett ez az évad, erõltetett ez a "térjünk vissza a gyökerekhez", egyedül Bronta személyisége az, ami emelte a színvonalat. Igaz, azért a végére csak kikerekedett ez a történet is, összeállt a kép, ezért végül csak befogadtam ezt is :)

s8, s9: teljesen feleslegesek, azon kívül, hogy fogyhatott a celluloid, semmi másra nem jók. Más a rendezés is, ezeknél a legerõsebb az ún. szappanopera hatás. Komolyan, néha mintha Esmeraldát néztem volna :D

s10: nem rossz, de nem is zseniális. Annyiban mindenképpen megérte, hogy ne a történelmi katyvaszokkal legyen vége, szal lezárásnak megfelel. Azért hogy elrepült az idõ, pl. furcsa volt egy Polipban Skoda Fabiat látni :D Az olaszok meg ne erõltessék a cgi-t, mert pl. Tano ablakában az a háborgó Etna ultragáz volt :D


Így utólag visszagondolva tudom már mi zavar a s7 és a s10-ben: az, hogy annyira Cattaniig történtekre van ráépítve az egész, hogy olyan, mintha a s5 s6-ot és az azokban történteket el is felejthetnénk, mintha nem is léteznének :S Szinte semmit nem idéznek belõlük, sõt a legdurvább nekem az volt, ahogy még mindig akörül forog a story, hogy ki ölte meg Cattanit. Pedig a s5e1-ben megmondta a bábos: Linori báró. Innentõl kezdve ez a s5 arculcsapása, még akkor is, ha ezt megmagyarázhatjuk úgy is, hogy Linorinak meg Ramonte mondta, na mind1, szal sztem ezekkel így lett egy kis képzavar, az ilyenek miatt nehéz komplexen, egyben kezelni a Polipot.

Am ha úgy vesszük, lehetne ám folytatni a sorozatot :) Csak azért érezhetjük lezártnak, merthogy a s5 s6 le lett sz.rva. Pedig a s6 végén Brenno fia átvette a hatalmat, életben maradt...és nem tudni hogyan tovább :D
oldindianboy 2008 dec. 29. - 19:59:48
(29/67)
A sorozat elsõ 4 évada minden krimi kedvelõ számára kötelezõ, az tuti!
A 4. évadot záró, 1 óra 50 perces epizód pedig önállóan is megállja a helyét,
jóval túlmutat egy átlagos tévésorozat minõségén!
Lehet, hogy sokan túlzásnak fogják tartani, de szerintem ami játékfilmben a
Keresztapa-trilógia, az filmsorozatban a Polip.
Se azelõtt, se azóta nem készült ennyire igényes, kemény, mégis emberi krimi széria.
Tehát,aki még nem tette volna meg, feltétlen szerezze be az elsõ 4 évadot DVD-n (potom pénzért lehet hozzájutni több üzletben is!), mert a mûfajában ez egy örök darab!
10/10
jimmy12 2008 máj. 03. - 00:14:59 10/10
(28/67)
Nem tudja véletlen valaki, hogy a TV6 meddig adja a polipot?
ha jól tudom már a 7. évad meg...