kinaisas 2006 nov. 25. - 15:37:20 Előzmény x-tro
(9/49)
És mi a helyzet a Rejtelmes sziget címen készült sorozattal? Emlékeim szerint valamikor a 70-es évek vége felé vetítették elõször nálunk.
djp 2006 nov. 09. - 21:40:59 Előzmény Laci71
(8/49)
Már válaszolt valaki, hogy az általad említett történet a Grant kapitány gyermekei

:)
x-tro 2006 nov. 02. - 11:15:14
(7/49)
Valszeg nem.
De nem ez az elsõ Rejtelmes sziget-feldolgozás, hála Istennek, van egy ilyen, Omar Shariffal Némó szerepében:
Rejtelmes sziget (La Isla misteriosa y el capitán Nemo) (színes magyarul beszélõ spanyol-francia-olasz-kameruni kalandfilm, 120 perc, 1973) ,
és van egy ilyen:Rejtelmes sziget (Mysterious Island) (színes feliratos amerikai-angol kalandfilm, 101 perc, 1961) , ezt nem láttam.

De alakította Némót Ben Cross és Michael Caine is mások mellett.

Ez, a Patrick Stewartos változat harmatgyenge, gagyi és ostoba. Csak mint korábban is álítottam.
Barba92 2006 nov. 02. - 10:02:48
(6/49)
Verne írta meg így a regényt.
x-tro 2006 nov. 01. - 18:17:13
(5/49)
Igen, az a Grant kapitány..:) sebaj, még mindig elolvashatod a Rejtelmes szigetet...:P
A MacLachlan-Lynch páros nem egyértelmûen jó csapat, mert a Dûne pl. katasztrófálisan szar, míg pl. a Twin Peaks alapmû.

De ez!
Ez egy nagyon gagyi szar fos film. Ez a Rejtelmes sziget. óriáshangyák... pfffff
Bandy 2006 nov. 01. - 16:01:06
(4/49)
Ja, csak az a Grant kapitány gyermekei...
Laci71 2006 nov. 01. - 15:07:49 Előzmény djp
(3/49)
Helló!
Bocs, hogy közbeszólok, de az eredeti Verne-regény szerint Ayrton, Bob Harvey és társaik fegyencek voltak, akik megszöktek és megkísérelték megszerezni Lord Glenarvan jachtját, hogy azzal kalózkodhassanak. A vállalkozás elbukott és Ayrton e miatt került a Tabor szigetre Grant kapitány és két társa helyére (ld. Grant kapitány gyermekei). A többi észrevétellel egyébként maximálisan egyet értek. Egyébként MacLachlan is megmaradhatott volna David Lynch mellett. Jobb csapat voltak.
djp 2006 aug. 29. - 12:55:14
(2/49)
A fegyenc: fegyházbüntetését töltõ személy, ami nem igazán jellemzõ a regény szereplõire, õk hadifoglyok voltak.

Szerintem semmi szükség nem volt a "nõkké alakításra", de ízlések és pofonok különbözõek.

Én azt szeretem, ha egy regényfeldolgozás, akkor azért legyen már "köze" a reglnyhez.

Szerintem így is elég igalmas a könyv, de a "mai gyerekek" már nem érnek rá a hosszú leírásokra, meg a finom cselekményformálásra.

Nemo kapitányból meg van egy pár filmváltozat, s azok között van, amelyeiknek azért köze is van verne regényéhez.
djp 2006 aug. 21. - 12:55:43
(1/49)
Akkor egy kicsit pontosítsunk!

A Verne regényben nincs szó fegyencekrõl (maximum Ayrton lehetne fegyenc).
Nemo kapitánynak elég sok köze volt a regényhez (a történethez), hiszen szinte végig az õ nyomát keresték a szigetlakók, s tetteivel gyakran avatkozott be az események folyásába.
Amúgy a filmnek valóban nincsen sok köze a regényhez (pl. a ez eredeti regényben nincsenek nõk...)

Ha érdekel A rejtelmes sziget akkor ajánlom figyelmedbe ezt:

<a target="_blank" href="http://djp.tvn.hu/HTM/Verne/Roman/IM.php" title="http://djp.tvn.hu/HTM/Verne/Roman/IM.php">djp.tvn.hu</a>