Téma: A rém

Redfield 2008 máj. 10. - 23:31:44
(46/286)
Lehet, hogy a stílusa úgy összességében szúrja a szemét.
10/10
Zempy 2008 máj. 10. - 23:11:11 10/10
(45/286)
De van olyan is, aki nem akarja leplezni a részegségét. Pont az ilyen lecsúszott embereknek tök mindegy, hogy milyen állapotban látja õket a környezetük (ami hasonló hozzájuk). Szóval nem biztos, hogy egy színésznek az ezzel való küzdelmet kellene mutatnia.

Ha jól emlékszem, a filmben nem is igen volt a nõ bepiálva. Sõt, igazából csak a legvégén, mikor letartóztatták, akkor volt az. Szóval az oké, ha neked nem jött be a részegségábrázolása, de hogy ezzel a pár perccel az egész alakítását elrontotta volna? Hát...
5/10
efes 2008 máj. 10. - 22:50:03 5/10
(44/286)
Igen, Hellen Mirren fantasztikus volt, bár nem alkesz kurvát kellett játszania.

Az alkoholista-ábrázolásokat éppen így szokták elcseszni a színészek, hogy nagyon a részegséget akarják megmutatni, holott, éppen az ellenkezõjét, a részegséggel való küzdést, annak elleplezését kellene játszaniuk. Ezért visszásak ezek az elrajzolt gesztusok, de ha neked ez tetszik, akkor ez...

Ki az a Cameron Diaz? :)
10/10
Zempy 2008 máj. 10. - 22:41:33 10/10 Előzmény efes
(43/286)
Véleményed elfogadom, de továbbra sem értem teljesen, hogy mi bajod ezzel az egésszel...

Azt mondjuk kétségbe vonnám, hogy így játszani bárki tudna, ez hatalmas túlzás. Csak egy példát említve hasonló korú-külsejû színésznõk közül, nem hiszem, hogy pl. Cameron Diaz erre képes lett volna! És nem csak szemforgatásban merült ki az alakítás (mondjuk a valódi Aileent ez jellemezte, és marha nehéz lehetett ezt visszaadni), annál sokkal-sokkal több volt. Én úgy érzem, hogy jóval több oldalról megközelítette a karaktert, és jellemfejlõdés is volt benne. A dülöngélés meg kb. pár másodperc volt a végén, nem tudom, mért gondolod, hogy végig ezt csinálta.

Én is úgy gondolom, hogy sokkal rosszabb eredménnyel járt volna, ha maga teremti meg a figurát. Adott volt neki egy csomó felvétel a nõrõl, ez alapján igenis megalkotta a figurát, muszáj volt neki is sokat hozzátenni, improvizálni. És sok esetben valakit leutánozni, visszaadni nehezebb lehet, mint megteremteni. Mert sztem ha magadna kell megteremteni, önkéntelenül is úgy próbálod játszani, ahogy neked tetszik, ahogy érzed, ahogy épp tudod! De ha egy felvétel alapján azt mondják hogy na, mostantól legyél õ és viselkedj úgy hogy észre se lehessen venni a különbséget, akkor azért az nem semmi.... és pláne azért, mert sztem CT mint díva és gyönyörû színésznõ számára ez a viselkedés állt a legtávolabb. Ahhoz van szokva, hogy legjobb formáját mutassa, kecsesen vonulgasson a vörös szõnyegen meg mittomén.... és mégis képes volt ilyen hatalmas kontrasztot produkálni, elszakadni a valós énjétõl.

És valószínûleg azért tûnt olyan soknak, mert a szerep volt ilyen. Most komolyan, szted hiteles lett volna, ha úgy játszik mint mondjuk Helen Mirren a Királynõben??? Apró, visszafogott mozdulatokkal, maszkszerû arccal amin érzelmek suhannak át?? Hát én nem így képzelek el egy ilyen nõt, az biztos. Pontosan ilyen "ripacsnak", aki nagy hévvel, hangosan, összevissza gesztikulálva beszél. Megint említem az utolsó jelenetet- amikor Selby rámutat és beárulja, az a sírás minden, csak nem ripacskodás. Pár másodperc alatt elképesztõ módon érzékeltet vmit, úgy, hogy majdnem én is elsírtam magam.

Még annyit, hogy a díjakat én sem veszem túl komolyan, de azért nyilván nem véletlen ennyi elismerés. vagy eszerint az odaítélõk is tök hülyék voltak... DW meg lehet hogy jobb mint Crowe, de abban az évben alakítása semmis volt az Egy csodálatos elmében látott Crowe-hoz képest, az Oscart nem neki kellett volna kapnia. És ezt tényleg mindenki tudja.
5/10
efes 2008 máj. 10. - 14:13:52 5/10
(42/286)
Nézd meg, ha még nem láttad és va kedved, Alföldi Nyugalom címû filmjét. Nem jó film, de amit pl. abban mûvel Nagy Mari az alkoholista kurva rövid (kb. és össze-vissza 5 percnyi) szerepében, sokkal-sokkal igazabb, mélyebb és megrendítõbb, mint Theron kétórás mutatványa.
Redfield 2008 máj. 10. - 13:25:15
(41/286)
Tehát te túl látványosnak találtad. De ha visszább fogja magát, és az apróbb rezdülésekkel próbálja megjeleníteni a karaktert, talán nem adta volna vissza annyira az eredetijét.
5/10
efes 2008 máj. 10. - 13:17:19 5/10
(40/286)
Nem mási figurát kellett volna teremtenie, hanem A figurát kellett volna megteremtenie, ahelyett, hogy szemeit forgatja, és eltartja a kezét a törzsétõl... Ez csupán technika, nem mûvészet. Ripacskodás.

Egy igazi színész a részeg alkeszt nem úgy játsza el, hogy nagyon megmutatja, milyen részeg, hanem, úgy, hogy érzékeljük, hogy baromi részeg, DE baromira józannak akar látszani. Ehhez azonban már élettapasztalat kell és igazi színészi talentum. Ezek közül egyik sincs meg (még) Charlize Theronnál...

Nagyon triviális példát mondok: Humhrey Bogartról mindenki tudta milyen piás, mégse látszott rajta sohasem. Kis apró gesztusok, nem pedig látványos szemforgatás, meg dülöngélés... Ez utóbbit bárki tudja.
Redfield 2008 máj. 10. - 12:53:42
(39/286)
Azt hiszem, itt egy másik figurát "teremtenie" nem lett volna annyira elõnyös, és nem mondhatod, hogy ezt a nõt visszaadni semmi volt.
5/10
efes 2008 máj. 10. - 12:51:18 5/10 Előzmény Zempy
(38/286)
Ha 5 percen múlik valami, akkor az számomra nem lényeges. A színészet nem egy látványos pillanat, hanem hosszas, gyötrõ munka alatt kiérlelt -mintegy ívet leíró- folyamat. Ha ezen a folyamaton már az elején, közepén és a vége elõtt látszik, hogy sok, a végén sem lesz jobb....

Denzel Washington pedig nagyságrendekkel jobb színész, mint Russel Crowe.
5/10
efes 2008 máj. 10. - 12:47:19 5/10 Előzmény Zempy
(37/286)
Te így látod, én nem. A csajnak amúgy sem visszaadnia kellett volna, hanem TEREMTENIE kellett volna a figurát, szerintem. Hiszen színésznõ az istenadta. Szerintem iszonyú "sok" volt, szerinted nem, ennyi. Én speciel magasról tojok a díjakra, többször, több helyen kifejtettem már, a díjak csupán a film és alkotói körülötti marketinggépezet eredményességének mutatói. Valódi teljesítményt nem jelez, tekintve, a mûvészi teljesítményt sem lehet kilóra, méterre, literre (stb...) mérni. Az ítélet szerintem nem lehet objektív, illetve csakis abban az esetben, ha hosszas és publikus elemzés után mérlegelve hozza azt meg az illetõ (kritikus, esztéta, stb.).

Chritina Ricci sokkal-sokkal jobb volt Ch.Theronnnál, éppen visszafogottságában volt torokszorító alakítása.
10/10
Zempy 2008 máj. 09. - 22:12:36 10/10 Előzmény efes
(36/286)
Kérlek, tekintsd meg Te is az általam belinkelt Aileen-videót, és aztán mondj újra véleményt. A bamba szemmeresztgetés számomra lenyûgözõ volt, nagyon megfogott, ahogyan ezzel is érzelmeket adott át. A még mosolygás közben is legörbülõ száj és keserû arcjáték szintén leírhatatlan. Szerintem tökéletes alakítást nyújtott a színésznõ, az egyik legjobbat, amit valaha láttam.

Felháborító, ahogyan arra utalsz, hogy a díjakat sem érdemelte meg. Valószínûleg nálad (nálunk) hozzáértõbbek osztják ki, hosszú mérlegelés után ezeket a nagy díjakat. Vagy netán Judi Dench az 5 percével abban a lagymatag Szerelmes Shakespeare-ben jobban megérdemelte? Vagy Gwyn Paltrow?? Vagy Denzel Washington Russel Crowe ellenében?????
Na õk már inkább nem, csak pár példát említve! De TH igen, és ez vitathatatlan. Nekem felejthetetlen pl az utolsó jelenet is- de ezt Te nem láttad, mert még azt a tiszteletet sem adtad meg a filmnek, hogy végignézd az utolsó 5 percét! Szóval igazából nincs is teljes képed az egészrõl, csak az érdekelt, hogy elkapják-e??? Ez szomorú. És mégis véleményt mondasz...
10/10
Zempy 2008 máj. 09. - 22:01:29 10/10
(35/286)
Kifejtenéd, hogy szerinted ez mégis miért propagandafilm??
Nem értem, miért kell állandóan leszólnod Theron fantasztikus alakítását. Erre is csak azt kérném, magyarázd már meg (akár priviben is), hogy szerinted milyen lehetett egy agresszív, mentálisan is sérült, lecsúszott nõ viselkedése? Mert sztem pontosan ilyen, vagy még borzasztóbb. Arról sem hallottam még, hogy egy alakítás "giccses" lehet, vajon létezik ilyen magyar kifejezés, nem tudom...
És az sem kétséges, hogy magasan verte ez az alakítás a 2003-as év Oscar-jelölt nõi alakításait. Részemrõl csak Naomi Watts érhetett valahol a közelébe, a többi 3 színésznõ ettõl a teljesítménytõl sehol nem volt!
amúgy meg az Oscartól eltekintve tul.képpen így is eltûnt a süllyesztõben, mert nem emlegetik sokat, akiket én kérdezek, senki nem látta... szóval abszolút nincs a film túlsztárolva.


Istenem, azért linkeltem be kicsit lejjebb egy Aileen-videót, hogy végre mindenki meggyõzõdjön róla: CT TÖKÉLETESEN visszaadta ezt a személyt mindenestõl..... erre mégis itt alázzák :(
9/10
Karolka 2008 máj. 08. - 18:38:59 9/10
(34/286)
Ez is olyan film, amibe nem lehet belekötni! Mit miért...*arul van megcsinálva...stb! Nem elõször láttam tegnap a tv-ben és még mindig "borzasztó"!! Két Oscar is mehetett volna neki...
5/10
efes 2008 máj. 08. - 12:13:24 5/10
(33/286)
Ennyire nem lehet félrefordítani, tehát még az is lehet, hogy valóban így írta Szophoklész...:))

Én abba a táborba szavaznék, akik nem estek hanyatt Charlize Theron kezdetben meglepõ, majd unalmas, a végén már kifejezetten idegesítõ bamba szemmeresztegtésétõl és szemforgatásától. A merev kéz- és törzstartása viszont hiteles volt, azt aláírom. De egy erõsebb kezû/biztosabb ízlésû rendezõnek jócskán kellett volna még faragni ezen a játékon, hogy az valóban díjat érdemeljen. Christina Ricci nekem viszont kifejezetten tetszett.

Maga a film amerikai viszonylatban meglepõen reális, sõt naturális volt, de a lepukkantság és az abból fakadó brutalitás fokozása bennem inkább az unalmat váltotta ki, nem pedig valamiféle katarzis felé löködött. Nem is néztem végig, amikor SPOILER a rendõrök elkapták a csajt, nyomtam egy offot.
igaz 2008 máj. 08. - 09:49:08
(32/286)
Ebben a folyamatos paroxizmusban és ebben a kívül-belül rondaságban, valaki vagy magára ismer, vagy nem. "Sok van, ami szörnyûséges, de az embernél nincs szörnyûségesebb" - így hangzik az eredeti Szophoklész idézet, a csodálatos jelzõ fordítási hiba volt.
Moldávia bánata 2008 máj. 08. - 01:58:05
(31/286)
Mutatták a kivégzést a végén? Nem láttam a filmet, pedig lehet, hogy érdemes lenne.
filmbolond 2008 máj. 08. - 00:52:21
(30/286)
Nekem tetszett a film, bár a "tetszés" igazából nem ide való szó. Borzalmas volt, de lenyûgõzõ. Nem tudom volna abbahagyni a nézését.Egyedül a film öszefoglalójának írójával nem értek egyet: A nõ elõször sem önvédelembõl ölt! Egy primitív, önkontroll nélküli rémrõl van szó, és ez a film jól érzékelteti a bûn fogalmát.
Anteris 2008 máj. 08. - 00:48:18
(29/286)
akkor még nem láttál igazi lepukkant, kiégett, pökhendi kurvát aki iszik mint állat és embereskedik mindenkivel. Pont jól adta a figurát, nem volt azzal semmi gond.
Anteris 2008 máj. 08. - 00:45:05
(28/286)
"A film vége, ahogy Charlize könyörgõn belenéz a kamerákba, pedig végképp felháborító!"

mondjuk sem könyörgõen nem nézett és föleg nem a kamerába csak visszanézett mindarra ami mögötte volt.
manao 2008 máj. 08. - 00:14:51
(27/286)
>>ez nem amerika
szerintem a legjobb úton haladunk felé...