Téma: A rém

10/10
barbara_91 2009 jún. 14. - 11:15:37 10/10
(186/286)
az ilyen embereknek mint amilyen Shelby volt, van nincsen lelkiismeret furdalásuk. Ebbõl a filmbõl nagyon jól meglehetett tudni hogy milyen az ember ha nagyon szerelmes. Mert sajnos annyira szerette hogy nem vette észre hogy Shelby kihasználta, élõsködött rajta.
Amúgy meg nem értem a RENDÕRSÉGET!! Ha rajtam múlott volna én úgy sittre vágtam volna Shelby-t is hogy csak úgy zörgött volna. Mert akár hogy is nézzük õ is bûntárs volt nem kis részben.



Amúgy nemrég hallottam vagy olvastam, hogy most annyi év múlva kezdik el vizsgálni Aileen ügyét, hogy rendesen jártak e el. Mert szerintük az ügyet nagyon elferdítette a sajtó meg stb. Hát mit ne mondjak. Jókor jut eszükbe...
10/10
Zempy 2009 jan. 23. - 23:26:20 10/10
(185/286)
Ez is egy vélemény. Nekem nagyon bejött.
10/10
Zempy 2009 jan. 22. - 16:06:27 10/10
(184/286)
Mi nem tetszik ennyire Theron játékában? Engem pont a videók megnézése után gyõzött meg végérvényesen, hogy remek teljesítményt nyújtott! Szerintem abszolút visszaadta ennek a nõnek az egyéniségét, tökéletes meg nyilván nem létezik.
10/10
Zempy 2009 jan. 22. - 16:04:54 10/10 Előzmény barbara_91
(183/286)
Egyetértek! Legalábbis a film alapján, én sokkal jobban haragudtam Selby-re mint Aileen-re! Semmit nem tett a közös jövõjükért, csak követelõzött, aztán feldobta "szerelmét"! Ha ez a valóságban is így volt, remélem, nem hagyja nyugodni a bûntudat!!!
10/10
barbara_91 2009 jan. 08. - 17:56:38 10/10 Előzmény Moldávia bánata
(182/286)
Én nem pontosan neked akartam akartam írni. Tudom értelmezni. Nem az zavart, hogy néhány embernek nem tettszik a film, hanem ahogyan kritizálják a színésznõt. Kíváncsi lennék rá, hogy õk hogyan játszották volna el ezt a szerepet!
offtopic
Moldávia bánata 2009 jan. 05. - 17:45:58
(181/286)
A nevedbõl ítélve 17-18 éves lehetsz. Ebben a korban azért már tudni kellene értelmezni leírt mondatokat.

Mindettõl függetlenül nyugodj meg, hogy ez a film nagyon jól sikerült, s például az én szememben Charlize Theron is új értelmet adott annak a fogalomnak, hogy remek színésznõ.

Ne izgulj, szerintem is egy nagyon jó film!
10/10
barbara_91 2009 jan. 05. - 16:43:37 10/10 Előzmény Moldávia bánata
(180/286)
Visszaolvastam amiket régen írtatok és te azt írtad, hogy Selby alakítása nem volt hiteles, még a neve sem volt az (Tyra Moore).
Persze!!! Majd lesz olyan hülye Moore hogy nevét adja a filmhez??? Amikor tudja hogy ahány ember annyi vélemény és az embereknek a fele tuti ilyen okból hibáztatni fogja õt...
Alakítása meg hogyan lett volna hiteles Ricci-nek, amikor csak néhány perces szövege volt?? Abból a kevés kis szövegbõl nem lehet nagy, megfogó kaliberû alakítást létrehozni, ami tényleg meg is marad az emberben.
Nagyon sokan kritizálták Theron alakítását ilyenekkel, hogy: nem jól játszotta szerepét, meg csak a sminkes érdemel dicséretet, stb. Erre én csak azt tubom reagálni: ízlések és pofonok (jó nagyok). ENNYI!!!
De ha megfigyeljük,a többségnek tettszett az alakítása, nem hiába kapott Charli annyi díjat!!
Elképesztõ hogy hogyan megosztja az embereket ez a film még a mai napig is...
10/10
barbara_91 2009 jan. 04. - 13:09:09 10/10 Előzmény zsuti
(179/286)
Szia! Én is PONTOSAN ezen a véleményen vagyok. Theron alakítása nagyon jó. Nálam is 10 pont.
10/10
barbara_91 2009 jan. 03. - 21:03:25 10/10
(178/286)
Mirõl beszéltek ti???
Brutális nõ volt??!!! Abban nincs semmi brutális hogy megölte a kurva hajhász férfiakat. Vagy esetleg meg lehet brutálisan húzta a ravaszt?? Ne haragudjon a világ, de milyen férj az olyan, aki utcalányoknál keresi meg szexuális kiteljesülését ahelyett, hogy valamilyen modón megpróbálná megbeszélni egyébb ilyen-olyan gondjait a párjával. Most öszintén. SENKI sem tudhatja, hogy brutális volt e vagy nem. Mert senki sem ismerte személyesen. Valamint, amit a tv-ben látunk nem szabad mindent elhinni, hisz köztudott, hogy a média nagyon könnyen kénye-kedve szerint elferdít a dolgokat. Amúgy én meg Selby-t (valódi neve Tyra Moore) nyírattam volna ki. Hogy lehet valaki ilyen érzéketlen, hogy a így kihasználjon valakit? Elhitette szegény Aileen-nel hogy szerelmes, hagyta hogy öljön a pénzért, amit persze a "kedves" Selby két kézzel szórt. S mivel a végén már szorult az õ nyaka körül is a hurok, egybõl feldobta "szerelmét". Utálom az ilyen embereket.



Itt egy kép Moore-ról
10/10
barbara_91 2009 jan. 03. - 20:37:56 10/10
(177/286)
KÖSZÖNÖM HIDEN!!!!
Végre még egy valaki így nyilatkozik a filmrõl. :) Szerintem is jó film.
hiden 2008 nov. 11. - 09:05:20
(176/286)
Számomra elõször kicsit ijesztõ volt a gyönyörû és törékeny Charlize-t ebben a szerepben látni.Az eleje nem fogott meg a filmnek,majd világossá vált számomra,h mirõl is akar szólni és a befejezés sztem kitûnõre sikeredett.Nagyon megfogó film.
perry 2008 nov. 10. - 18:47:36
(175/286)
Mindenki rendelkezik egy magához mért ízlés világgal, és azt elég nehéz "megerõszakolni".
Akik az életüket egy munkahelyen töltik , utána haza gurulnak gépkocsijukon vagy tömegközlekedésen és magukra és családjukra zárják az ajtót, nehezen tudják elképzelni mit is jelenthet az erõszak és mivé is formálhatja az embert.
Alien Wournost az a nõ akibõl bárhol bármi lehetett volna , ha a családi körülményei és az a közeg amiben élt azzá nem formálta amivé lett. A film 1989 és 1990 közötti 9 hónapot dolgozza fel , amikor Wuornos találkozik a leszbikus különc Selby Vall-lel (Christina Ricci) és a két nõ között szerelem szövõdik. A mozi ezen a ponton
átlép olyan amerikai álomgyári kliséken mint a boldog végkifejlet vagy az idealizált amerikai "csoda".
A történet drámai fordulatok sorozata extrém szerelem és egy testileg és lelkileg lenullázott "lény" haláltánca.
Charlize Teron eddig sem éppen egysíkú szerepei révén volt ismert: elõbb Az Ördög ügyvédjében Keanu Reeves mellõl csábította el az Ördög (Al Pacino), majd az Árvák hercegében titkos abortuszt követõen szûri össze a levet a családi birtokon almát szedõ árva áldokival, miközben megküzdött a földönkívüli erõk által megszállt férjével (Johnny Depp) Az asztronautában.
Ezért a szerepért elég sokat harcolt míg megkapta.Több tíz kilót szedett magára, otromba tramplivá változott, akitõl az ember riadtan hõköl hátra, nem ismerve fel benne a törékeny teremtést. Átalakulása és alakítása Robert De Niro fénykorát juttathatja a nézõ eszébe, aki hasonló „csodára” volt képes a Dühöngõ bika ökölvívószerepéért.
Az igazi gond , hogy a rendezõnõ mindenáron érzelmeket akart kicsalni a nézõbõl, ennek érdekében még a valóság elferdítésétõl sem riadt vissza. Sajnos a szép rózsaszín USA dramaturgia ezt az izgalmas anyagot bizony hatásvadász történetté formálja.
Így a film végül is egy szánni való sorozatgyilkos bemutatásának közepes filmjévé
tornássza le magát.
Marad Charlize Teron erõteljes színészi alakítása melyhez Ricci kíválóan asszisztál.
Kár, mert akár kult film is lehetett volna belõle.
Mianserin 2008 nov. 05. - 14:24:19
(174/286)
Sziasztok, láttam korábban a filmet is és most megnéztem néhány eredetit a youtube-on. Én nem találom különösebben ijesztõnek, csak mint egy elmebeteget. Nyilván masoknak sokkolobba teszi a latvanyt a tudat, hogy milyen szornyuségeket tett. A legijesztobb a kimeresztett szeme, amikor felindultan beszel es a fogsora.
Kiprobaltam az elobb magamon es mason is, nezzunk a tukorbe kimeresztett szemekkel. Szerintem akarmelyikonk, amikor merges es ekkorara nyitott szemekkel kiabal es meg szabalytalan a fogsora is, hasonloan remesen nez ki, szoval semmi extra.

Kulsore egeszen hitelesen atformaltak kulsore az egyebkent gyonoru Charlize Theron-t. A film egyebkent nem tetszett. Eroltetett volt egy kicsit ez a sok durva, darabos idegbeteg mozdulat. Foleg igy, a youtube videok utan.
zsuti 2008 okt. 12. - 04:42:03
(173/286)
Az igazi rémet értelemszerûen nem ismertem, de nekem Theron alakítása nagyon hiteles. Olyannyira, hogy ez nálam bõven a többször nézhetõ film kategória. Már háromszor láttam és szerintem megérdemelten kapott Oscar-t. Igen, ilyennek tudok elképzelni egy évek óta "praktizáló", talpraesett, ugyanakkor elfásult és agresszív hajlamokat mutató prostit. Jól megjeleníti lénye masculin részét is. 10 pont.
10/10
zsouzs 2008 okt. 11. - 08:37:14 10/10
(172/286)
..csak amennyire az élet...maga..:-(
gregorio k. 2008 szept. 27. - 09:37:28 Előzmény Jozefa
(171/286)
így már értem, sokkal jobb, mint Trencsényié. köszi
Jozefa 2008 szept. 26. - 10:32:00 Előzmény gregorio k.
(170/286)
Mészölynél a 368-375. sorok fordítása:
"... ha tiszteli õ
a szülõföld törvényét,
s amaz istenek adta Jogot,
áldás a hazára.
De hazárd haza-vesztõ mind,
ki a bûnre merész:
soha házi tüzemnél az
vendég ne legyen,
soha társam a hitben, az elvetemült!"

Szerintem nagyon aktuális a kardal tartalma ma is: az ember mindenfélét kitalál, hogy kiaknázza a természet erejét, bonyolult jogrendszert meg törvénykönyveket alkot. De mindez azzal jár, hogy azok egy része, akik képesek voltak mindezt megalkotni, visszaélnek a létrehozott lehetõségekkel (pl. lassan már tönkremegy ez az egész bolygó, annyira lelaktuk... aki meg jól ismeri a törvényt, annak a legkönnyebb megtalálni, hogyan tud kibújni az egyéni felelõsség alól valami kiskapun át...)
igaz 2008 szept. 23. - 21:33:23 Előzmény Jozefa
(169/286)
Félelmetes és csodálatos. Létezik ennél sötétébb, örvénylõbb paradoxon?
gregorio k. 2008 szept. 23. - 17:39:19 Előzmény igaz
(168/286)
most, hogy újraolvastam (a pártkatona fordításában:)), nekem úgy tûnik, hogy a kemény munkával és tapasztalattal megszerzett tudást jóra vagy rosszra használhatja az ember (íme a dialektika). Szophoklész az én olvasatomban a "jó" bölcsesség mellett áll. azért kíváncsi lennék hogy fest ez a pár sor Mészöly fordításában:"Ki a földnek törvényeket ad,
Jogot, mit az isteni eskü véd,
Az a városban az elsõ; de hazátlan,
Akinek jó, ami nem szép.
Tûzhelyemnél nincs helye.
Ne ossza meg tervét sem az velem, ki így cselekszik."
Jozefa 2008 szept. 19. - 12:11:45 Előzmény igaz
(167/286)
Hát, nekem otthon a Világirodalom Klasszikusai sorozaton belül Mészöly Dezsõ fordításában van meg, és õ is a "csoda" szóval fordítja... Õ is pártkatona lett volna...?
Akárhogy is, az ókori görög ember a "deina" szóba egyszerre hallotta bele mindkét értelmet, de mivel a magyarban ilyen szó nincs, a mûfordító kénytelen letenni a voksát vagy a csodálatos, vagy a félelmetes jelentéstartomány mellett.
Egyébként, ha az ember végigolvassa az egész kardalt, akkor világosan kiderül belõle, hogy pontosan errõl a kettõsségrõl szól az egész.