Téma: A rém

10/10
offtopic
barbara_91 2008 aug. 01. - 18:43:52 10/10
(126/286)
Én nem minden roma származásura gondoltam, amit oda is írtam, h:( minen tiszteletem az õvék.) Akkor meg mirõl beszélsz? Mellesleg mindenki tudja, h a magyarok között is vannak bünözõk, csak nem olyan nagy számban. Amúgy, meg csak azoknak a szemét szúrja nagyon, akik normálisan dolgoznak, normális ember módjára élnek. Amúgy meg te nem nézel tv-t? Mert nézni kéne a híradót és meglátod, h ahol büneset van ott nagy arányban romák állnak a háttérben. PL.: Olaszliszka. Ami csak egy eset a több száz, netalántán 1000 esetbõl. Ezt az egész bünõzési hullámot le kéne állítani, amilyen gyorsan csak lehet, mert ez nem mehet így tovább!!! Az egyik ismerõsöm mondta, h a testvére ***** városban jár tanulni, és amikor ki akarnak menni valahova délután csoportokban teszik meg, mert már több osztálytársát megverték és ellopták az értékeiket. Ez szerintem elég felháborító, h az ember a saját hazájában nem járhat-kelhet biztonságban. Szerintem, ha egyszer a te (PL.: családodból) érne valamilyen ilyesféle bántalmazás nem védnéd ennyire õket. A híradóban mutattak egy esetet, nemtudom hány roma megtámadott egy 70 valahány éves idõs nõt, akit, megeröszakoltak, kiszúrták a szemét, agyonszúrkálták és kiraboltak. Most mond el nekem, ha már ennyire véded a romákat, hogy miért is tették? Mi okuk volt rá? Mert szerintem az a szerencsétlen nõ senkinek sem ártott. Meddig mehet ez így tovább?
Amúgy meg szerintem nem csak én gondolom így. Hanem sokan vagyunk így vele.
offtopic
pacica 2008 aug. 01. - 13:51:49
(125/286)
Senki sem gyûlölködik. "rúgd szájba tépd ki a szívét" hehehehe
legyél egy ilyen szomszédja aztán írkálj hülyeségeket.
offtopic
Moldávia bánata 2008 aug. 01. - 13:42:31
(124/286)
Gyûlölködéssel teli életet nehéz leélni.
Csak ennyi.
offtopic
leopard26 2008 aug. 01. - 12:31:12
(123/286)
Gratulálok hozzá és dolgoztass vele nyugodtan!
offtopic
Moldávia bánata 2008 aug. 01. - 12:08:20
(122/286)
Óriásit tévedsz, rengeteg cigót ismerek, ezért mondom, hogy cigányozni felesleges, és értelmetlen.
De azt is elismerem, hogy nagyon nehéz a rosszabb fajtájával együtt élni.
A közelünkben van pl. egy roma vízvezeték-szerelõ, s mindig remek munkát végez.
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 aug. 01. - 07:46:25 10/10
(121/286)
Na akkor nekem volna egy kérdésem ezzel a mondattal kapcsolatban:
"Hogy a büdös isten f*szába mer valaki ilyesmit leírni?"
- Hogy a büdös isten f*szába mer valaki ilyesmit leírni? - Remélem, érted.
Ha az alapod ennyire alpári, a felépítményed sz*t se ér, csakhogy a stílusodnál maradjak. :P (Nem mintha nem volna ráció és igazság abban, amit írtál.) Csak ha te a romák fikázását kéred ki, akkor engedtessék meg nekem, hogy EZERSZER inkább kikérjem ezt a nyomorult blaszfémiát. Amit blaszfémia nélkül nem tudsz elmondani, azt nem is érdemes elmondanod. Errõl ennyit.
Nem sértésnek szántam, csak miheztartás végett.
Sajnos, hogy a cenzúra megengedi ezt.
Nagyon is dühítõ és gyomorforgató, hogy a romákat istenkáromló szövegekkel óhajtod megvédeni. Ez sajnos az általad nemesnek tartott célt is jellemzi, óhatatlanul....
offtopic
leopard26 2008 aug. 01. - 04:26:22 Előzmény Moldávia bánata
(120/286)
ha te szívnál ennyit velük,nem hiszem hogy ezt mondanád
offtopic
Redfield 2008 aug. 01. - 00:59:56
(119/286)
Ja, ez pontosan ilyen: "Ha én szívok, nehogy már neki jó legyen." alapon megy.
offtopic
Redfield 2008 júl. 31. - 22:00:48
(118/286)
Az az egyik legrosszabb, hogy a médián belül (ami amúgy se szép és tiszta) az egyik legnagyobb és legkevésbé észlelhetõbb manipulációval a Híradó bír, pont az, amire kis túlzással rá van szorúlva az ember, ha informálódni akar.
10/10
Heathcliff 2008 júl. 31. - 21:49:48 10/10
(117/286)
Azt hiszem, valami hasonlót mondtunk, csak másképp.
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 júl. 31. - 21:47:00 10/10
(116/286)
Szerintem meglehetõsen csökkenne a bûnözés mértéke, ha a törvények mindenkire egyenlõen vonatkoznának. De tudjuk, hogy nem így van.
Soros György azt mondta, és szerintem fején találta a szöget: A sok pénz írja a történelmet.
De sajnos a sok pénz a törvényeket is átírja; ebbe vagy beletörõdünk, vagy még önmagunk elõl is letagadjuk ; más esélyünk úgysincs.
Ma a világon rengeteg lelkiismeretlen tömeggyilkos él a legnagyobb luxusban és társadalmi megbecsülésben. Soha nem lesznek elmarasztalva, soha nem lesznek meghurcolva. Az ilyen senkiházi tömegembereknek pedig, mint mi, cirkusz helyett szórakozásként ilyen vérforraló történetek vannak vetve, mint Aileené. Amíg ezen elrágódunk, addig is nagyjából nyugton vagyunk... De hát, még ha nyugtalankodnánk is: a nyugtalanságunkat tárwsadalmi mozgalmakkal már nem lehet, nem tudjuk levezetni. Az egész XX. sz. a társadalmi nyugtalanság, mozgalmak iszonytató zsákutcájáról szólt.
A megmaradó lehetõségek:
1.) Ezt egy nagy magyar költõtõl vett idézettel írható le: "Ha ezt-azt igen, mindent mégsem lehet megúszni. Nem is kell, meg nem is ajánlatos. Viseljük el. Nézzük tehát!, bátorság, acélos tekintet, üljünk csak szilárdan, büszke behúzott nyakkal a tévé elõtt!
Nézzük a képernyõt merészen!" (Kukorelly Endre: Futball és macho)
2.) Mindenki önmaga lelkére, lelkiismerete tisztaságára legyen kényes elõször; aztán ugyanerre biztasson másokat is.
A változást ne a külvilágban akarjuk kezdeni, mert már éppen elég véres bizonyíték van arra, hogy ez nem megy.
Aileen-nek sem ment, hogy a saját lelke, lelkiismerete helyett mások megbüntetésével foglalkozzon, és a saját problémáira a külvilágból várjon megoldást.
Lehet persze még tovább vitázni azon, kell-e halálbüntetés vagy sem; mia romák problémájának gyökere és megoldása; mennyiben volt igaza Aileennek és mennyiben volt bûnös; de ha eközben nem nézünk önmagunkba, mindebbõl semmi hasznunk sem lesz.
offtopic
Redfield 2008 júl. 31. - 21:25:25
(115/286)
A többség így áll hozzá. Azok, akik a személyes gondjaikat a társadalom problémáinak állítják be, (vagy fordítva) és úgy kardoskodnak, mintha azzal, hogy van céljuk, bármi változást is elérhetnének. Ha változást akar az ember, akkor a maximumra törekszik, és mi más vezérelhetné hatékonyabban, mint a harag és az elõítéletek, nem? Van olyan tag, aki minden bûnözõt személyesen kínozna meg és végezne ki elrettentés céljából, legyen bármi is annak a bûne. Nincs értelme ebbe még belekezdeni se. Neked se jobb, hogy gyûlölködsz és idegeskedsz, és õ se lesz jobb ember, ha meghal. Jó dolog az, ha a félelem és a rettegés miatt nem bûnözik a nép? Ez pont olyan, mint amikor kiosztanak pár "atyai pofont" a gyereküknek, természetesen jó szándékkal, és le se szarják, hogy a gyerek milyen, vagy min megy keresztül, csak az a fontos nekik, hogy milyen legyen.
Moldávia bánata 2008 júl. 31. - 21:13:56
(114/286)
Persze, mindenki ezt mondja, de amikor ott állsz, hogy tessék: ölj meg egy embert, akkor lehet, nem menne olyan könnyen, akármilyen véreskezû gyilkos is az elitélt!
Cigányozni meg felesleges.
leopard26 2008 júl. 31. - 21:09:38
(113/286)
Múltkor találtam valami 1937-es újságcikket !Fõcím:Felakasztották a tolvaj ***moderálva***

Ha esetleg újra lenne halálbüntetés,szívesen elválalom a Hóhér szerepét,***moderálva***
offtopic
Moldávia bánata 2008 júl. 31. - 20:54:32
(112/286)
Jó, hogy foglalkozol a témával, kedves barbara91, de ha majd kicsit idõsödsz, és utánaolvasol, akkor majd megtudod, hogy ott, ahol a halálbüntetést bevezették, nem csökkent a bûnözés.
Amikor születtél, nem sokkal azelõtt törölte el Magyarországon a halálbüntetést az Alkotmánybíróság, többek között erre is hivatkozva.
Moldávia bánata 2008 júl. 31. - 20:51:56
(111/286)
Kissé rosszul látod. A cigányok lehet, hogy többet kapnak segélyként, mint az átéagbér, de csak elvben. Amit meg kellene kapniuk, annak jó része eltûnik, többnyire a vezetõik zsebében.
10/10
offtopic
barbara_91 2008 júl. 31. - 20:48:48 10/10 Előzmény Moldávia bánata
(110/286)
Én nem tartanom hülyeségnek, meg primitív dolognal a halálbüntetést, abból a szempontból, h legalább lenne elrettentõ példa. Mert az biztos, hogy nem kevesen visszarettennének miatta.
10/10
barbara_91 2008 júl. 31. - 18:20:20 10/10
(109/286)
amit HEALTCLIFF íromyányára írtam, azt semmilyen konkrént személyre nem húzható, semmilyen személyre nem gondoltam. Én csak a személy szerinti véleményemet nyílvánítottam ki.
10/10
barbara_91 2008 júl. 31. - 18:14:05 10/10
(108/286)
Szerintem az elsõ gyilkosságot nem kellet volna számításba venni a büntetésnél, mert önvédelem volt. Inkább megkellett volna neki köszönni, hogy egy ilyen szemétládától megszabadított a világot.
10/10
barbara_91 2008 júl. 31. - 17:59:41 10/10 Előzmény Heathcliff
(107/286)
most egy picit eltérek---:említetted a romákat hogy azért lopnak mert szegények. Én ezt azért nem mondtam volna! Mert!!!! Nem azért lopnak, mert szegények mert ez nem így van. Ugyanis több segélyt kapnak, mint az átlagbér. Ha errõl lenne szó, akkor akik átlagbért keresnek azok, ezek szerint õk is szegények, akkor most mondjanak fel õk is, és menjenek el lopni? szüljenek 6-7 gyereket és kapják meg õk is azokat a segélyeket amiket a romák? A romák elmehetnének dolgozni csak az a gond vele, h a többség lusta elmenni, de persze van egy-két kívétel (minden tiszteletem az õvék). Persze az is próbléma h a magyar emberben kialakult az ellenszenv a romák iránt, mivel a többségük lop, csal, hazudik és van olyan is nem is kevés, aki gyilkol. Manapság sajnos hazánkban burjánzik a roma bûnõzés. Amire már nem egyszer rávílágitottak, csak sajnos hasztalanul. Amúgy abból a pénzbõl, amit segélyként ad az állam nekik, abból meg tudnának élni, igaz nem bõven, de úgy, mint bárki más. Csak itt is az a probléma,hogy sajnos sok roma családfõ, amint kézhezkapja a pénzt, egybõl a kocsmába megy elinni. Ebbõl is kiderül, h nem azért lopnak mert szegények, mert ha annyira akarnának meg tudnának élni. Azért lopnak, mert PL.: meglátnak valami olyan dolgot a szomszéd kertyében ami megtettszik nekik, és úgy gondolják, h minek mennének el megvenni amikor ingyen is hozzájuthatnak. Majd amikor megunják, eladják. Itt nem a körülményekkel van gond, mert azt a segélybõl meg tudnál oldani. Hanem a hozzá állással van gond, méghozzá nagyon nagy gond.