rachelcorrie 2010 jún. 19. - 08:25:02
(104/144)
Meddõ vita folyik itt, hogy ki a jobb Bruce Lee vagy Chuck Norris. Mindketten jók, de közelébe sem jönnek a mesternek FEKETE PÁKÓ-nak.
Ö a majmoktól átvett és saját maga által továbbcsiszolt, úgynevezett "kocsog" komplex harcmûvészeti stílusával, akár egyszerre legyõzné õket.
Petterson 2010 jún. 19. - 06:45:52 Előzmény Balta
(103/144)
Hmmm...a te dan fokozatod nekem tényleg semmit nem jelent...
Azzal, amit írtál, nehezen tudom elképzelni hogy bármit is tanultál volna...
Petterson 2010 jún. 19. - 06:26:20 Előzmény Balta
(102/144)
Ha valaki tényleg harcmûvészetet tanul, akkor azzal nem dicsekszik. Errõl ennyit.
Nem ártana iskolába is járni, hogy megtanulj helyesen írni. Úgy látom inkább vagy egy szerényagyu deltamikulás, mint egy szerénydeltáju agymikulás.
10/10
skip 2010 jún. 18. - 23:55:07 10/10
(101/144)
Mr. nagyon sötét balta!
Ajánlanék figyelmedbe két filmet. IP Man 1-2
Mindkettõ Ip man életérõl szól ,szóval igaz történet.
Az elsõ rész japán megszállás alatti éveket mutatja be,és van benne egy rész amikor
harcba keveredik egyszerre 10 karatéssal és leveri õket egy szempillantás alatt.
Úgyhogy ne mond nekem,hogy nem számít a gyorsaság és a technika(mondjuk furcsa ez egy olyan ember szájából hallani aki állítólag 24 éve karatézik),és a film végét is nagyon
ajánlom a figyelmedbe (azt hiszem méltó válasz a sok hülyeségre amiket itt összevissza
hordtál)
A másik észrevételem ha te olyan fene nagy mester vagy azt nem tanították meg neked,
hogy tiszteld a másik harc stílust vagy annak követõjét/gyakorlóját.És neked voltak
tanítványaid!?Érdekes.Amúgy azt se írtad melyik válfajában,stílusában vagy ilyen
penge,hogy itt mindenki meghajolna elõtted a tatamin.
Ja és még valami tisztelhetnéd ezeket az embereket,hogy rendesen és helyesen le írod
a nevüket,mert ez elég zavaró egy nagy mestertõl!Bár lehet,hogy csak egy szimpla bunkó
vagy és csak teszed itt az agyad,meg kamuzol itt összevissza (pl:nem mondom meg hány dan-os vagyok mert az nem számít.....????)http://www.youtube.com/watch?v=dJXexwYQH68&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=YkHmYJmfuWg ttp://www.youtube.com/watch?v=HRu0UaZTbVI&feature=related
cicburgerson 2010 jún. 18. - 20:38:26
(100/144)
Én valójában nem igazán szeretem a Bruce Lee filmeket, de ez a film volt talán az amelyik elindította európában a harcmûvészet oktatást mivel a sok kiskölöknek nagyon bejött a Lee féle visítozás. Az igaz, h. ez tényleg egy mûvészfilm.
De csak azoknak ajánlanám akik nem a csihipuhit látják benne hanem az emberi test kihasználhatóságát.
10/10
ogertsz 2010 márc. 27. - 14:22:38 10/10
(99/144)
Te kevered valamilyen filmmel.
7/10
DarkGirl 2010 márc. 26. - 18:20:58 7/10
(98/144)
Ebbõl annyi maradt meg,hogy beszéltek benne vagy 3 mondatot az egész film alatt. :P
10/10
ogertsz 2010 márc. 26. - 13:12:01 10/10 Előzmény Morgo1972
(97/144)
Azért hívhatjuk karatésnak, mert egyrészt karatét is tanult, másrészt karatéban versenyzett. Sok, nagy neves kapán karatéssal gyakorolt együtt. Persze, ettõl még sokkal inkább a koreai harcmûvészet illik hozzá, hiszen azt kezdte el tanulni, pl Tae Kwon Do-ból nagymester lett!

Bruce Lee pl Dan Inosanto elmondása szerint is nem azt mutatta a filmeken, amit valójában tud. Nem úgy küzdött, mert a filmen a látványos harcijeleneteken volt a hangsúly, ami pl egy valós küzdelemben felesleges. Gyorsabb is volt, mint a filmen, szándékosan lassabban mutatta be a technikákat. Az, hogy valós küzdelemben nem rúgott fejre csak a korai éveire jellemzõ, mert kõsõbb, amikor Norrisszal edzett együtt e téren is megváltozott a véleménye. Az egyszerûségre és hatékonyságra tette a hangsúlyt, ha igazi küzdelemrõl volt szó.
Morgo1972 2010 márc. 23. - 17:04:41
(96/144)
OFF: Érdekes, hogy rengetegen Karatésnak titulálják Norrist. Tudomásom szerint Tang Soo Do és Tae Kwon Do stílusokat tanult. Mindkettõ koreai eredetû, és nem sok közük van a Karatéhoz. Elõbbi egy új keletû (XX. századi) kevert harcmûvészeti stílus, utóbbi pedig egy több, mint ezer éves, nagy múltú mûvészet, amely évszázadokkal megelõzte az Okinawai karatét.

ON: A filmet nagyon szeretem, a többi original Bruce Lee filmmel együtt. Amellett, hogy a harcmûvészetek legszebb jelenetei találhatók bennük, a mozgások terén nagyon igyekeztek a realitások talaján mardni. Anno olvastam, hogy a film élvezhetõsége miatt Lee sok olyan elemet belevitt a filmjeibe, amit éles küzdelemben soha nem használt. Ilyenek a magas ívû rúgások, a félköríves rúgások és a többi hasonló elem. Lee bár nyilván képes volt fejre is rúgni, éles küzdelemben szinte csak az öklét használta támadásra, vagy alacsonyan (derék alatt) rúgott. Egész egyszerûen ezek a mozdulatok voltak úgymond gazdaságosak, és hatékonyak egy éles szituációban. Mivel ez a stílus a filmekben túl sótlan lett volna a repülõs kung-fu filmek nézõinek, kénytelen volt Õ is belecsempészni néhány látványos elemet a mûveibe.
10/10
ogertsz 2010 febr. 21. - 13:10:29 10/10 Előzmény Kozutas
(95/144)
Felsorolták, csak nem Bolo Yeung néven, hanem : Yang Sze
Kozutas 2010 jan. 01. - 23:35:43
(94/144)
Bolo Yeung-t felsorolhatták volna a szereplõk között
pogibohoc 2010 jan. 01. - 21:10:44 Előzmény Balta
(93/144)
Mekkora marha ez a Balta nevü idióta, hogy ekkorahülyeségeket ír.
Vajon milyen tekintélye lehet?
2/10
toshiba321 2010 jan. 01. - 21:02:50 2/10
(92/144)
ezt legelõször még a 80-as évek végén láttam hangalámondásos szinkronnal videón amikor egy csávó vagy nõ szinkronizál mindenkit valahogy megvolt azoknak az idõknek is a hangulata
5/10
Dudlicsek 2010 jan. 01. - 17:28:53 5/10
(91/144)
Erre öt pontnál többet nem tudok adni, pedig szerintem az egyik legsikerültebb filmje a Mesternek. De maga a mûfaj számomra nem túl lehengerlõ.
10/10
gabroca 2010 jan. 01. - 17:19:07 10/10 Előzmény Istenember
(90/144)
Ne haragudj, de fogalmazásod kapkodó és kiragad dolgokat, amikrõl többet kéne írni, nemcsak belecsapni a szar közepébe. Célod vele így számomra nem érthetõ.
Mért akart volna forgatni itt? Az akkori Pestet nem kéne azért hasonlítgatni Rómához...
Itt még nem volt ismert ez a harcmûvészeti sport akkor.
10/10
gabroca 2010 jan. 01. - 17:07:05 10/10
(89/144)
Szerintem a legjobb kungfu film, beágyazva egy jó sztoriba, jó szereposztással és kis humorral is fûszerezve, látványos jelenetekkel, igényes rendezéssel. Személy szerint imádom, mai napig alapmûnek tartom.
10/10
zihaosu 2009 okt. 25. - 12:37:19 10/10
(88/144)
Tisztelt vitázók!
Elõször is sziasztok!
Elolvastam visszamenõleg, amit írtatok, illetve amilyen vitát nyitottatok Bruce Lee és Chuck Norris témában!
Engedjétek meg, hogy hozzászóljak én is, mert ez már gyalázatos és értelmen aluli! Sajnálatos módon, vannak, akik nem igazán, vagy egyáltalán nem ismerik õket, sem az életpályájukat, sem a filmográfiájukat és munkásságukat sem!Emberi oldalt meg sem említem...
Amit most írok, mindenkinek szól, de nem mindenkit érint, mert akit értékel írásom, az úgyis tudja, a többiektõl, meg elnézést kérek elõre is, hogy úgy tûnhet, mintha egy kalap alá vennék mindenkit! Nem ez a szándékom!
A legnagyobb baj, hogy utána sem néznek, mielõtt vitába szállnának!
EZ BAJ! EGY MAGÁT MESTERNEK MONDÓ ember sem beszél és gondolkodik így két kiemelkedõ harcmûvészrõl, stílusáról de semmilyen harcmûvészeti stílusról és annak filozófiájáról sem!
Az egésznek szerintem vajh mi kevés értelme van, hiszen nem lehet összehasonlítani reálisan, ugyan olyan szemszögbõl a két harcmûvészt!
Ez olyan, mint ha a körtét és az almát hasonlítanátok össze ugyanazon szemszögbõl és közegben! -> Ami balgaság!
Egy biztos, mind a kettõ kiemelkedõ harcmûvész volt ill. Norris még az a saját stílusában! A két stílus teljesen más!!!!!!!!
Bár a gyökerek, már mint a két stílus (karate és kung fu), ha teljesen visszamegyünk a történelemben, egy ágról fakadnak! :)

Röviden ennyit szerettem volna a vitához általánosságban hozzá szólni, mert ez mellett már nem lehet elmenni, ahogy beleolvastam!
Egy személyhez még röviden!

TISZTELT BALTA ÚR!
Nem akarom megsérteni, sem bírálni, a sportban elért eredményeit és sikereit,de még csak a megszerzett dan fokozatait sem! Tiszteletet érdemel, hogy annyi ideje foglalkozik a Karatéval és elért sikereket!
Azonban, ön "küzdõ"sportoló, NEM HARCMÛVÉSZ!
Ha foglalkozna a stílus mögött rejlõ filozófiával, kultúrával és tanításaival, akkor nem írna ilyeneket és pláne nem ilyen gyalázatos és saját magát meg,- és elítélõ módon!

A "hajlonganának én elõttem" írásához csak annyit, hogy nem a megszerzett öv vagy fokozat elõtt tisztelgünk és hajolunk meg, hanem a tudás és a mögötte lévõ EMBER elõtt! Valószínû, hogy ha találkoznánk az ön termében én is meghajolnék, DE NEM ÖN ELÕTT, hanem, az iskola és a iskola oktatói, mesterei és tanítványai elõtt!
"AZ ÖV AZÉRT VAN, HOGY NE ESSEN LE A NADRÁGJA!" Nem az adja meg a kellõ tiszteletet!

Köszönöm szépen mindenki figyelmét és idejét, annak, aki elolvasta ezt a hozzászólást!
Tisztelettel: zihao-su :)
Újvállalkozó 2009 okt. 25. - 03:42:30 Előzmény James Dean
(87/144)
Kár hogy utána megõlték. Ez volt az utolsó filmje,vagy nem? Én szerintem ezt a filmet még másik szinkronnal láttam.
10/10
James Dean 2009 okt. 24. - 21:18:50 10/10
(86/144)
A tükrös jelent minden harci jelenetek netovábbja.
Többször próbálták leutánozni, de szinte lehetetlen.
A mai napig elementális hatású.

Ezért ez a legjobb Lee film, ha vkinek kételyei lennének.
10/10
James Dean 2009 okt. 24. - 21:15:34 10/10
(85/144)
Már 9,1.
Szavaztam:-))))

ja, kötezlezõ 10-es.
A legjobb Lee film.
Anno a filmmúzeumban látam - nem is egyszer!