Téma: A sebész

offtopic
cellasto 2014 aug. 28. - 21:49:51
(11/31)
nocsak,Clive Owen tv-színész lesz?
kár érte azért,jó filmeket csinált pedig
az meg,hogy kihagyták az új sin-citybõl,nagyon nem szép....
Aszpirin 2014 aug. 28. - 21:44:47
(10/31)
Végre ismét egy nagyszerû, kedvemre való sorozat, a megszokott HBO/Cinemax minõségben! Gratula a forgatókönyvíró(k)nak, nagyon jó a sztori, jól kidolgozott karakterekkel. A látvány, a hangulat, és a szereplõválasztás is nagyon rendben van. Olvastam egy magyar kritikus tollából egy írást, amelynek a lényege az volt, hogy Clive Owen soha nem volt képes az igazán karakteres színészi játékra, és hogy ez így van ebben a sorozattal is. Nos, nem tudok egyetérteni eme megállapítás egyik részével sem. Clive Owen szerintem nagyon jó színész, aki tudja, hogy egy alakítás nem attól lesz jó, hogy túljátssza a szerepét, hanem attól, hogy végig hiteles. Ebben a sorozatban pedig annyira de annyira autentikusan alakítja a zseniális, ámde drogfüggõ, rasszista, és még megannyi jellemhibával rendelkezõ, mégis szerethetõ sebész karakterét, mintha kifejezetten neki írták volna ezt a szerepet.

Ami a zenét illeti: merész! Elõször nagyon meglepõdtem, nem ide illõnek tertottam, de hamar rájöttem, hogy mégis nagyon jó. Sõt, kiváló. Gondoljunk erre: a Tûzszekerek (Chariots of Fire) legendás zenéje (Vangelis mestermûve) is nagyon meghökkentõ lehetett a film témájához (sport) és a korhoz képest, amelyben a cselekmény játszódik; mégis óriásit dobott a filmen. Nem állítom, hogy A sebész zenéje annyira meghatározó, mint a Tûzszekereké, de némi párhuzamot azért felfedezni vélek.

Ha valaki esetleg a "minek még egy kórházsorozat" felkiáltással mellõzné ezt a sorozatot, neki annyit javaslok: ne tegye. Ez egy egészen újszerû megközelítése a témának, mely mentes az összes eddigi kórházsorozatos klisétõl. Élvezhetõ, lebilincselõ, remek sorozat.

Mivel még csak három epizódját láttam, korai lenne "hivatalos" csillagokat adnom, nem is teszem, de az eddigiek alapján: 9/10.
9/10
radovan71 2014 aug. 18. - 00:45:45 9/10
(9/31)
A nyitó rész odaszegezett a képernyõhöz!A kor /1900/ egyébként is kedvenc,pont azt hozza amit vártam,de csakis erõs idegzetûeknek ajánlom,a vérfagyasztó mûtõs jelenetek valósággal sokkolóak,a gyermekcipõben járó sebészet naturalisztikus ábrázolása valószinûleg továbbra is jellemzõ lesz,sõt.9/10
d112 2014 aug. 14. - 16:23:25
(8/31)
Kicsit fullasztó, és néhol nyomasztó érzése támad a nézõnek. Erõs, jól felépíttetett karakterek, kivalló cselekményvezetés jellemzi a filmet. Amit még kiemelnénk, a kor hû képi megjelenítés valamint az epizódok alatt hallható „zene” erõs egysége.
10/10
Kockásfüzet 2014 aug. 13. - 18:36:10 10/10
(7/31)
Nyilván hülyeség kórházsorozatot krimisorozathoz hasonlítani, de szerintem ez a maga nemében ugyanannyira rendhagyó és már az elsõ pillanattól kezdve lebilincselõ mestermunka, mint amennyire 'A törvény nevében'. Szóval azt hiszem, nem lövök nagyon mellé, ha azt mondom: hiába teljesen más jellegûek, akinek az tetszett, ez is fog.
Kiváló, ilyen egy igazi sorozat. Amikor nem azért nézi meg az ember a következõ részt - mint 'A hátrahagyottak' esetében még 7 rész után is -, hogy "talán a következõ részbõl majd kiderül, hogy mirõl szól ez az egész", hanem azért, mert valami olyat nyújt, ami egész egyszerûen odaszegezi az embert.
Romantikusoknak és gyenge idegzetûeknek persze nem ajánlott!
10/10
Varg5691 2014 aug. 13. - 18:17:10 10/10
(6/31)
Nem tudom, hogy a késõbbi részek alapján más derül-e ki majd a narkózás hátterérõl, de a formális hivatkozások alapján a fõhõs karaktere részben legalábbis egy valós személyen alapul, bizonyos William Stewart Halsted-en. Namost a történet szerint ez az ember Európában a kokainnak az érzéstelenitésben való használhatóságának tanulmányozása közben, mikoris saját magukon próbálták ki a cuccot, vált függõvé.
10/10
Varg5691 2014 aug. 12. - 22:34:55 10/10
(5/31)
Nincs iróniám. Anyukám nem csomagolt olyat. Meg meggyõzni sem akarlak.
(Tudom; viccnek is gyenge...)
10/10
Varg5691 2014 aug. 12. - 18:08:50 10/10
(4/31)
Volt ott egy olyan is, hogy a kórház érdekében nem akarta a fekete orvost felvenni. Merthogy akkor elmaradnak a (fizetõs) betegek.
Sajátságos, ahogy áttetszik a gyógyitás üzleti vonatkozása; a mentõsök baseball ütõvel jártak, hogy elhappolják a betegeket.
9/10
Igazgató1 2014 aug. 11. - 19:15:59 9/10
(3/31)
A doki jelleme lényegtelen. Egy orvosi zseni, aki apait anyait belead a munkájába.
9/10
Igazgató1 2014 aug. 11. - 19:14:34 9/10 Előzmény webulon
(2/31)
nagyon érdekes, fõleg a sebészet technikai fejlõdésének bemutatása, a mûtõk világa, az egész kórházi milieu. Nézni fogom. Kilenc a tízbõl.
webulon 2014 aug. 10. - 13:37:05
(1/31)
F.sza. :))

élethû a város - a korabeli eszközök ,- nagyon tetszik ,hogy naturalisztikus
furcsa hangulatú sorozat


10pontos