Téma: A sors útjai

6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 08. - 17:32:04 6/10 Előzmény Jeanette5
(33/113)
Osztom. Kb. így látom én is. :-) :-) :-)
10/10
Jeanette5 2017 júl. 08. - 15:48:08 10/10
(32/113)
Átfutottam a heti történéseket. Ahogy lentebb írtátok,Amelia valóban egy hülye és önzõ karakter.Csak magával foglalkozik.Számomra a legirritálóbb karakter a sorozatban.Más sem látunk tõle csak hogy siránkozik Luis meg a sanyarú sorsa miatt. Szegény Pedro és Fernanda azt sem tudják mit csináljanak,hogy a kedvére tegyenek,de neki egy jó szava nincs hozzájuk.Pedig nem õk tehetnek arról,hogy neki nem volt annyi esze,hogy legalább védekezzen egy nem kívánatos terhesség ellen. Az pedig a másik,hogy ha belegondolunk,Pedro volt az egyetlen,aki segítõ kezet nyújtott neki,amikor mindenki elfordult tõle (Luis elhagyta,az apja kitagadta).Lehet,hogy luxuskörülményeket nem tudott neki biztosítani,de legalább van tetõ a feje felett és van mit ennie. Nem érdemli meg Pedro szerelmét. Úgy bánik szegény férfival,mint valami szeméttel.Bezzeg Luista-ki elhagyta,amikor a legnagyobb szüksége lett volna rá,és soha nem érdekelte,hogy mi van vele-visszasírja. Megérdemelné,hogy Pedro kidobja az utcára. Az pedig,hogy Lisett Morelos abszolút nem hiteles ebben a szerepben meg \"már csak hab a tortán\".Suxel írta lejjebb,hogy az eredeti változattal ellentétben itt nem fog meghalni.Igen.Mondjuk nekem nem hiányozna.Õ az egyetlen olyan szereplõ,akit egyszerûen nem bírok elviselni.És annyi spoilert elárulok,hogy idõvel változni fog a karakter,de hogy jó vagy rossz irányba,azt nem szeretném elárulni.Nem akarom lelõni a poént.

Az idegbeteg,féltékeny barátnõ szerepében nekem A kertész lányában Jennifer (itt Isabela) ütõsebb volt. Bár tegnapi részben,amikor cirkuszolt Carlossal és kidobta a lakásából,egészen tetszett. Majd meglátjuk hova fejlõdik az alakítása.Egyébként úgy tûnik a színésznõ beleragadt a férfi fõhõs B-verziós szeretõje típusú szerepekbe.Mert ha jól emlékszem a Fiorellában is játszott,és ott is ilyen szerepet kapott.

Akit még nem tudok hova tenni,az Camila.Alejandra Lazcano nekem szintén ütõsebb volt Vanessaként (az itteni Cami) A kertész lányában.De nála is meglátjuk,hogy hova fejlõdik majd a karakter.

Egyébként összeségében el kell ismerni,hogy (én se szeretem különösebben DE) Nathalie Lartilleux ezt egész jól eltalálta. Lisett Morelos leszámítva egész jó lett a casting. Ana Patricia Rojót én bírom,a negatív szerepek jól állnak neki. René Strickler is tetszik. Jorge Aravenát is szeretem a kertészként. Rocio Banquells kicsit szokatlan pozitív szerepben. Csak azt sajnálom,hogy most egy jellegtelenebb karaktert kapott. Fernanda és Carlos pedig aranyos,szerethetõ páros.Mindig megmosolyogtatnak.

malvinkicska 2017 júl. 08. - 10:26:26
(31/113)
Az biztos mikor együtt voltak é s itta a doki italát nagyon aranyosak voltak.
Azt kezdem megszokni a nõk nagyon szemetek tudnak lenni a ki szemelt férfiért, így vana török sorozatokban is talán ott még rondábban viselkednek, mint ezek itt.
azt látom aki írta az sem egy nagy ész lény ennyi sírás rívás minek.
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 08. - 00:13:39 6/10
(30/113)
A doki barátnõje, a piszkafa Isabela kezdi átvenni a Jenniferes õrüléses jeleneteket az aztecás verzióból. Az amilyen hisztirohamokat levágott, hát az ember legszívesebben megtépte volna, gumiszobában volt a helye.

Lement 7 rész, és áttekerve õket végre találtam egy jelenetet, ami tetszett. Carlos és LF az étteremben, és LF vedelte Carlos piáját sunyiban állandóan.
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 07. - 22:48:40 6/10
(29/113)
SPOILER

Sajnos ez az egyik változtatás a Televisás verzióban. Az Aztecás Kertész lányából, hamar kiírták Amelia karakterét, nem sok részben szerepelt. Itt viszont nem írták ki a történetbõl, hanem továbbírták a karakterét új történésekkel. Mit ne mondjak, meglennék nélküle. Az örökös panaszkodásból és siránkozásból áll csak ki, meg hogy az egy szem gyermekét korholja állandóan, még a hegedû széttörése sem hatotta meg.

Sajnos más fogja megjárni a diliházat úgy tudom, akárcsak az eredeti történetben. Egy olyan karakter, aki nem érdemli meg.
malvinkicska 2017 júl. 07. - 18:24:03
(28/113)
A sorozatban a nõk nagyon dilisek, mindenkinek az a férfi kell, amelyik a másiknak ezek elme bajosak, a doki barátnõje különösen, mert annak Fer tetszik.
Quinn Mallory 2017 júl. 07. - 15:54:11
(27/113)
Ez megy a mai részben (kicsit áthangszerelve):
https://www.youtube.com/watch?v=iand8An0t_k
:)
malvinkicska 2017 júl. 07. - 14:03:08
(26/113)
Valóban nagyon buta figura benne Amelia, állandóan sír, ez már nem normális dolog, tudom a valóságban is van ilyen akinek a nem viszonzott zerelem teljesen megbontotta az elméjét, de az legalább diliházba került, ennek is ott a helye.

A szép kis családját teljesen tönkre teszi, aranyos a kislánya , hogy aggódik érte, meg a férje, remélem azért csak fog fordulni, nem kell ezt a sok keserûséget , végéig nézni.
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 06. - 11:20:01 6/10
(25/113)
Nem csak fura, de hülye is. 18 év után hatalmas izgalommal várja a találkozót Luissal, aki 18 éven keresztül egyszer sem mutatott érdeklõdést sem õ, sem a lánya irányába. Egy az egyben megérdemli a sorsát, amit az élettõl kapott. 18 éven keresztül vágyódik egy férfi után, és nem volt képes észrevenni, hogy Pedro mennyire jó ember aki mellette van. Aztán képes Pedrot a földre küldeni aludni, mert egy ágy van, és ki nem állhatja a férfit.

Az öreg Fernando is azzal, hogy 18 éve elzavarta a lányát, amellett, hogy fájdalmat okozott neki, saját magának még nagyobbat csinált vele. Igya csak akkor õ is a levét.
malvinkicska 2017 júl. 05. - 09:10:04
(24/113)
Azt nagyon szeretem ha néha írsz dolgokat, mert te nagyon jól látod, én is szeretem megnézni rendesen az alakításokat, de azért néha még is elkerüli a figyelmem valami.
Az érdekes ezekben a sorozatokban ott van René Strickler, mennyi nõt írtak neki igaz jó kiállású férfi de a közmondás azt mondja egy kutyára elég egy kölönc, most egyik is a másik is epekedik utána, de ez így van minden sorozatban. Amiért nézem mert szeretem Horációt ezt a kis fiatal színésznõt akivel vannak, eddig még nem láttam de nagyon aranyos , biztosan jó páros mivel az életben is együtt vannak régebben láttam a FB-on.
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 05. - 01:15:23 6/10
(23/113)
Napi 5-10 percet mégis szánok a sorozatra, mert átpörgetem a részeket. Korábban látván az eredetit, kíváncsi vagyok mennyire hû, illetve mennyire más. Pár dolgot ugyan tudok, de nem mindent.
A háttérzenék jobbak, valamint a színészek is egész jók 1-2-t leszámítva. Akik annyira nem jönnek be: Mariana (Ana Patricia Rojo - mindenhol egyforma a rózsik gonoszaként), Isabela (Candela Marquez - szerintem a hisztis, idegbeteget, diliházba való modellt játszó Gabriela Vergara 2 kiló vakolattal a fején is köröket vert rá), valamint Lisette Morelos aki 2013 óta (La impostora) még mindig magán hordozza a világ össze fájdalmát.
malvinkicska 2017 júl. 03. - 18:01:13
(22/113)
Amélia nagyon fúra a lányával, az nem tehet róla, hogy õ nem kellet Luisnak.
azt látom annak írtak csajt bõven, akárcsak Carlosnak.
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 03. - 14:11:23 6/10 Előzmény malvinkicska
(21/113)
Nem tudok pozitívan hozzáállni NL munkásságához, szerintem nem jó elõjel az õ neve egy sorozatnak, de akármilyen buta sorozatokat gyárt, szeretik otthon, és nemzetközi piacon is jók az eladási mutatói.
Mindent összevetve talán eddig ez a legnormálisabb sorozata: csak azt tudom mondani, ahhoz képest, amennyire silány munkákat gyárt ezt egy közepes, nézhetõnek nevezhetõ produktumnak tartom.
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 03. - 14:08:37 6/10 Előzmény Jeanette5
(20/113)
Nah úgy látom egyezik a véleményünk a sorozattal kapcsolatban, más szavakkal, de azt írtad le, ami az én gondolataimat is tükrözi. :-))))

Rocio Banquells elõtt nincs túl sok lehetõség, hogy nagyot alakítson, mint az Idõtlen szerelem fõgonoszaként tehette, ugyanis Lupe karakterét kapta, aki az eredeti történetben sem volt egy emlékezetes karakter. Kár, hogy hanyagolják a színésznõt, mert nagyon jó, holott pedig szinte csak NL alkotásaiban bukkan fel.

Jelentõsebb változtatás egyébként majd Amelia és Marissa karaktereiben fedezhetõ fel.
malvinkicska 2017 júl. 03. - 10:13:08
(19/113)
A véleményed akartam ,de már látom leírtad, gondolom nem olyan nagy szám lesz, de nagyon õszinte leszek, nem is nagyon lehet már normális sorozatot találni.
A Televisa ráállt régen már erre a szériákra megújulhatna, és akkor talán kapósabb lenne,
a másik most a török õrület van de nekem most már azok is dög unalmasak, mivel szinte, mind ember rablás gyilkosság, szerv kereskedelem, és szenvedés jó sok órán keresztül, amikor rákattannak valamire ne adj Isten kitudnának belõle szállni,.
Elég sokat nézek most is befejezem és máskor jobban oda figyelek mit nézek tõlük.
Az olasz és más sorozatokat hanyagolják, ez sem lenne baj de a mûsor is olyan nincs mit nézni sajnos.
A sors útjaira térve a színészek egy-két kivételtõl, nekem itt tetszenek, fõleg a fõszereplõ páros, gondolom ez sen lesz nagyobb csalódás számomra, mint a V SZ horror lett. Az igényünk hiába más nem kapjuk meg ezzel kell beérni.
10/10
Jeanette5 2017 júl. 01. - 22:40:00 10/10
(18/113)
Nem igazán nézek már ilyen telenovellákat.Legfeljebb egy-kettõbe belenézek,ha van idõm.Most úgy alakult,hogy meg tudtam nézni az elsõ két részt. Eddig egész jó. Igaz felfedezhetõek benne a tipikus "Nathalie Lartilleuxos" túlkapások,lásd.Luisa Fernanda kócos haja és koszos arca.Persze gondolom ezzel a szegénységét akarja kihangsúlyozni.De könyörgöm,ahhoz nem kell multimilliomosnak lenni,hogy az ember normálisan meg tudjon fésülködni és megmossa az arcát. De eddig koránt sincsenek akkora blõdségek benne,mint az Árva angyalban,a Maricruzban vagy A macskában. A szereplõk közül (igaz még nem láttunk mindenkit) egyedül Lisett Morelos tûnik mellényúlásnak. A többiek tetszenek. Rocio Banquellsre még kíváncsi leszek. Carlos és Fernanda aranyosak. Nem mondom,hogy egy világot megváltó sorozat,de Lartilleux korábbi munkáihoz képest egész tûrhetõ. Én annak idején láttam A kertész lányát,és az a bájt itt is fel lehet fedezni. 125 részes,tehát nem nyújtsák a végtelenségig,mint az Árva angyalt és a Maricruzt. Egy kis délutáni kikapcsolódásnak jó. .Aki szerette az Árva angyal,a Maricruzt,A macskát és a Fiorellát (vagy úgy alapól bírja a rózsanovellákat), annak ajánlom. Nem hiszem,hogy rendszeres nézõje leszek,fõleg mivel már láttam az eredetit (és állítólag túl sok változtatás nincs az eredetihez képest),legfeljebb ha úgy lesz idõm belenézek. Mindenesetre legalább nem egy újabb török sorozatot raktak be,mert azoktól már herótom van.
syuzi 2017 júl. 01. - 16:24:50
(17/113)
Jó kis sorozatnak tûnik :)
napraforgó 2017 júl. 01. - 16:22:54
(16/113)
Megértelek, a munka és a sokszor nem túl vidám magánélet mellett az ember valóban inkább kikapcsolódni, nevetni akar, úgyhogy nekem is nagyon elegem van már a borzasztó történetekbõl. A Végtelen szerelem elment valami szörnyû végkifejlet irányába, a Megtört szívek meg eléggé kommersz befejezést kap. Én nézem a harmadik törököt is, a Fatmagült, na az meg... bár viszonylag érdekes a cselekményvezetés, csakhát... hogy lehet olyan hülyeséget kitalálni, hogy egy megerõszakolt lány idõvel beleszeret az egyik támadójába. Valahogy akármilyen nagy is lenne a jellemfejlõdés, azért én ezt sehogyse tudom elképzelni.
Na úgyhogy mostantól a török sorozatokat is mellõzöm. Hosszúak, lassan haladnak én meg jobban szeretem fordulatos, pörgõsebb cselekményt.
Maradnak az ismétlések, amelyek már valamikor jól beváltak.
Azért örülök, hogy ismét összeakadtunk.
6/10
s1u2x3e4l 2017 júl. 01. - 15:16:30 6/10
(15/113)
Félig OFF, Félig ON - belefér:

Kevesebb sorozatot nézek már mint régebben a munka miatt is, plusz nyáron még kevesebb idõm is van rá. Meg válogatósabb lettem én is. Sok mindent már én sem nézek meg, igazat kell adjak abban, hogy régen több jobb sorozat készült. Ha a telenovellákat vesszük alapul, elmozdultam a komédiák irányába. Sosem szerettem õket, idén meg már a harmadikat nézem belõlük eredeti nyelven, ráadásul most készítettek egy olyat, amelyiknek nincs erõltetett humora sem, hanem abszolút vígjáték jellegû öldöklésmentes sorozat. Sokkal jobban esnek, mint a mély szerelmi drámák, plusz általános tendencia az óceán túloldalán, hogy a gyártók elmozdulnak egyre inkább a narkónovellák irányába, ami meg aztán végképp hidegen hagy engem.

Nem hiszem, hogy ez a sorozat a te világod lenne. Ha érkezne valami általam elég nagyra tartott telenovella és netán úgy gondolom, hogy akár neked is tetszhetne, azt úgy is jelezném feléd egy privát üzenetben, hogy legalább 1-2 részbe less bele. De most a török sorozatok korát éljük, ami meg Latin-Amerikából érkezik hozzánk, azt leginkább a közepes vagy gyenge kategóriába tenném, de itthon ezekbõl erre van igény. Jelenleg az Un camino hacia el destinot azaz A sors útjait a közepes kategóriába sorolnám, ami egy gyenge producerasszonyhoz képest meglepõ eredmény.

A törökökbõl két sorozatba kezdtem, ugye a Megtört szívek és a Végtelen szerelem: mindkettõ fináléja mélységes csalódást okozott. Én már csak akkor nézek tõlük valamit, ha nem dráma, hanem vígjátéksorozat akar lenni. Annál ugyanis reménykedhetek a nem közröhejes és nem sz*r befejezésben. Ha a befejezés a csalódottság érzését váltja ki belõlem, akkor dühös leszek, miért is néztem én ezt a sorozatot.
napraforgó 2017 júl. 01. - 05:15:55
(14/113)
Örülök, hogy véletlenül ugyan, de megtaláltalak. Én ugyan nem kezdtem bele ebbe a sorozatba, bár most már szeretnék látni egy igazán jó tulipános, rózsabimbós, szerelmes sorozatot. Na nem 200 részest, elég lenne úgy 50 is, csak tényleg jó legyen, na de most ilyen nemigen akad. Az új sorozatok topkjába bele szoktam nézni, mi az általános közvélemény az elsõ részek alapján. Malvinka egész jó értékmérõ, ha neki nem tetszik, nekem mégannyira se tetszene, úgyhogy akkor bele se fogok.
Téged mindig respektáltalak, ráadásul már az ízlésem is ismered... Nyelvtanulás szempontjából viszont neked biztos jók a butuska soroatok is, sok új szófordulatot fel lehet szedni közben...Pláne, ha a történet valamelyest ismerõs, és nem kell küzdeni, hogy most épp mi is történik.
Suxel, beszippantott a munka világa?, alig-alig vagy itt, gondolom már sokkal kevesebb sorozatot is tudsz nézni, és hozzászólni meg nincs idõd, mióta végetért a diákélet...