goodboy 2008 márc. 12. - 10:05:27
(65/145)
Köszönöm szépen a felvilágosítást ezek után ha összefutok ezzel a filmmel újra, már valószínûbb érthetõbb lesz.
Ed Gonzo 2008 márc. 12. - 08:59:24 Előzmény goodboy
(64/145)
@ Goodboy

Az elsõ rész álom, Diane álma. A helyeknek és személyeknek megvannak a maguk megfelelõi a valóságban, csak az álom 'logikája' átformálja õket.
Álmában Rita/Camilla teljes mértékben rá utalva Bettyre/Diane-re amnéziája miatt, míg a valóságban õ az, aki nem élni nélküle. Bemennek a saját házába is, ahol a halott nõ fekszik (saját maga? láttátok már magatokat álmotokban?).

Az álom ott ér véget, amikor a cowboy kalapos tag valami ilyesmit mond, hogy "ébresztõ szépségem".
Az ébredése után Diane-nek szembe kell néznie a valósággal: a kék kulcs ott van az asztalon. A jófej bérgyilkos hagyta ott, mivel elvégezte a munkát, megölte Camillát.

Néhány emlék és álomflashback (kedves néni-bácsi páros a repülõtérrõl) után lelövi magát, és ráhanyatlik a párnára, amit még a nyitó képsorokban látható elmosódva.
goodboy 2008 febr. 25. - 09:11:04
(63/145)
Köszi, így már érthetõbb.
goodboy 2008 febr. 22. - 10:10:55
(62/145)
Ha valaki eltudja mondani nekem mirõl szól a film megköszöném, mert én a végén már teljesen belezavarodtam.
wolody 2008 febr. 06. - 22:56:56
(61/145)
Én is elkéstem, jócskán, de csak most láttam. Hát el nem tudom mondani mennyire bosszantott- már a film vége felé is, hogy nem értem- végül is így is lehet hatni érzelmileg a nézõre :-) A hatás azt hiszem azért lejött. érdekes teóriákat írtatok, még nem adtam fel, hogy megértem -hiába nem kell, én még akarom- biztos, hogy újranézem.
nagyon tetszett a bénázó bérgyilkos, a nagydarab pasi, ahogy leütötte, azt a hisztizõ csajt, és Naomi Watts kedves aranyos, szép, Betty karaktere, -egy ideig...
verdeleth 2007 ápr. 04. - 09:58:35
(59/145)
É nem kezdek részletes fejtegetésbe, hogy ez meg ez mit jelent, maradjunk annyiban hogy egy k*rva jó film ez
Patrick Bateman 2007 ápr. 02. - 15:46:51
(58/145)
Kár, hogy olyan sokat lopott Ellis Glamorámájából ez a film. Amúgy tényleg nem rossz, csak az eredetiséget hiányolom belõle.
Vidi 2007 ápr. 02. - 02:46:48
(57/145)
Én eddig 3-szor láttam ezt a filmet és az egyik kedvencem. Elsõre abszolút nem értettem (még moziban láttam 2002-ben), de aztán rájöttem, hogy nem is kell értenem. Az bõven elég, hogy érzelmet kelt.
Fõleg az tetszett, hogy Lynch szó szerint minden momentumával magyaráz. Elég csak a félig nyitott ajtóra emlékezni, de nagyon sok mindent lehet mondani, amivel erre a szörnyû világra próbál rávilágítani. Elég sajátos stílusban, de ez nem baj, mert ez teszi különlegessé a filmet.
Vagy vegyük a film címét: Mulholland Drive
Mi is ez tulajdonképp? A Mulholland Drive egy kanyargós út, telis tele titokzatos leágazással, átláthatatlan erdõvel és nem utolsó sorban gyönyörû panorámával az álmok (?) városára. Ergó ez is Hollywood-ot jelképezi. Nagyon tetszett, ahogy Lynch odaszúrt egy fricskát Hollywood-nak, és õszintén remélem, hogy sokan el is gondolkoznak rajta, hogy mennyire igaz is, az amit mond.

És amit az utolsó kockákon bevág, amit tulajdonképpen szájbarág az egész film során is, hogy: "itt minden csak illúzió".

Zseniális !
10/10
Redfield 2007 ápr. 01. - 05:32:31 10/10
(56/145)
egy teória szerint Pullman az egészet elképzeli a sitten a fejfájások hatására. Hogy mi történne, ha más ember lehetne, és újrakezdhetné. De a valóság elõl nem lehet menekülni, ezért visszafolyik a valódi énje, múltja, a dühe az elképzelt képbe, és ördögi körként zárul az egész. Próbál menekülni abból ami történt. A kamerás muksó valójában az õ féltékenységének, dühének, cselekvésvágyának a megtestesítõje. Az alternatív kéz, ami megteszi azt, amit õ nem tenne / tett volna meg.
OvaMind 2007 márc. 31. - 16:34:41
(55/145)
Mondjuk én akkor az útvesztõbent úgy értelmeztem, hogy a Bill Pullman-féle karakter lüti a fiatal srácot, és a szülei úgy tudják hogy meghalt a gyerek, ezért nem akarják neki elmondani mi történt azon az estén. Õk sem hiszik el, hogy a sittn egy cellában rátaláltak a fiukra. a csaj az ikertestvérével valamilyen kettõsséget mutat, a film pedig úgy ér körbe, hogy rámondja a faszi a rögzítõre h az öltönyös fõstrigó meghalt. Nemtom nekem ez jött le
OvaMind 2007 márc. 31. - 16:30:57
(54/145)
Szerintem is ezeknek a filmeknek a hangulata lenyûgözõ, de még ezekben is különbség van, függetlenül attól h van egyfajta egységes Lynch-feeling. A sztori talán a mulholland drive-ban a legkiforrottabb és a filmnek van jelentése ha csak szimbolikusan is. A lost highwayben pedig nagyon komoly a képi világ, otta bszolút a feelinget kell csak érezni, mert a filmnek kevés logikája van.
ondok 2007 márc. 31. - 12:01:55 Előzmény amatõr
(53/145)
Nem tudom,hogy van e a filmmûfajban olyan kategória,hogy formalista,mert szerintem Lynch abba tartozik,borzongat a borzongásért,misztifikál önmagáért.Pl nagy érdeklõdéssel figyeltem a Tween Peaks sorozatot,aztán a végén egy hülyeség jött ki belõle,mintha õ maga sem tudná eldönteni,hogy komolyan kell e venni,vagy paródia az egész.
10/10
Redfield 2007 febr. 06. - 11:16:03 10/10
(52/145)
Nálam az ultimátum, a film csúcspontja a színházas rész. De lehet, hogy már leírtam egyszer. :) Egyszerûen elképesztõ hatást gyakorolt rám, amikor vagy tízszer elmondják, hogy az egész csak illúzió, és nem igazi, és mégis, mégis elhittem, hogy valóságos. Aztán jött a pofára esés, ami elgondolkoztatja az ember, akár az egész életén is. :) Zseniális. Kevés olyan hatlamas, és még élõ rendezõ van, mint Lynch!
Newcastle United 2007 febr. 06. - 10:59:59
(51/145)
A lény a parkolóban...hát igen. Emlékszem le is öntöttem magam colával.:) Szerintem nem lehet megállapítani, hogy melyik a jobb, ez vagy a Lost Highway, mindkét film hibátlan. Igaz a Mulholland Drive egy jobban kidolgozott, érettebb alkotás.
OvaMind 2007 febr. 05. - 15:49:05
(50/145)
Szerintem ez jobb film, mint a Lost Highway. Az útvesztõben esetében már túl erõltetetten kavarja meg a sztorit Lynch, a Mulhollandben viszont szimbolikusan lehet értelmet találni a filmben. A sztorit ugyan nem lehet kibogozni, viszont sokkal pszichotikusabb az egész. Naomi Watts nagyon jó, és a "fekete ember" is irtózatosabb a lost highway bohócszerû figurájánál. Egyébként szerintem a legütõsebb rész mikor feltûnik az a lény az étterem parkolójánál. Megállt bennem az ütõ...meg az öreg házaspár... elég elborult film az biztos.:)
10/10
Redfield 2007 jan. 29. - 13:04:34 10/10
(49/145)
Szerintem is tud paráztatni. Én csak úgy hívom: A mûvészi horror királya. (azért nem thriller, vagy film-noir, mert így közérthetõbb a népnek)
10/10
Redfield 2007 jan. 29. - 12:32:27 10/10
(48/145)
Én komolyan gondoltam. :) És sosem foglalkoztatott igazán, hogy a tanár mit szól hozzá. Gyakran teszteltem õket. Nem azt írtam, hoy ez így van, nem a zsenialitását kérdõjeleztem meg, csak azt, hogy tisztában van e a dolgokkal, amik õ zsenivé teszik, a mozgatórugókkal, és inkább azokat figyeli, vagy valóban mélyen, õszintén kiírja magából a dolgokat, és nem azzal törõdik, hogy milyen reakciókat vált ki az emberbõl.
amatõr 2007 jan. 29. - 12:17:41
(47/145)
Igen, mindenkinek más nyújt élényt, én sokszor szeretem, ha már megrágott falatot kapok a számba. Ezzel a filmmel, meg még sok másikkal is, az volt a bajom, hogy nem keltette fel annyira az érdeklõdésem, hogy megnézzem mégegyszer, és bogozgassam tovább. Volt olyan film, amit nem értettem, de ennek ellenére fúrta az oldalam a kíváncsiság, hogy vajon mi az igazság, mi a mondanivaló, stb, ez nem ilyen volt.
Én örülök annak, hogy ti, akik Lincset, Tarkovszkíjt, és társaikat tartjátok nagyra, kevesen vagytok:) De ez nektek elmélkedõsöknek is, és nekünk popkornzabálóknak is jó. Nekünk azért jó, mert így számnkra a moziban vetített filmek 90%-a élvezhetõ, mivel a többség szájizlése szerint készülnek a filmek, nektek meg azért jó, mert van mitõl elhatárolódni, különbözni, ritkán láttok jó filmeket, de ha igen, akkor az hatalmas élmény. Olyan ez mint a süti. ha minden nap a kedvenc sütidet ennéd, akkor egy idõ után nem az lenne a kedvenc, és megunnád, viszont ha nagyritkán megsüti a nagymami, akkor az hatalmas élény.
amatõr 2007 jan. 29. - 12:01:17
(46/145)
>Eltérek a témátol, szori<
Brenner Józsi dogába ilyet írni bozony tényleg fa:)
Én miután elolvastam az "Egy elmebeteg nõ naplója" c. mûvét, sokkal jobban értettem a novellákat. Nekem ez a mûve volt a kulcs a többihez, lényegében betekintést nyersz a pszichoanalitika (asszem így írják) világába egy irodalmi mûvön keresztül, sokmindent megértesz az emberi viselkedéssel kapcsolatban, és ezzela a böécsességgel felruázva már bátran neki lehet veselkedni a noveláknak, szerintem.

De lincset továbbra sem szeretem.