frenchbullie 2015 szept. 20. - 10:50:15
(17/37)
Üdv!
Na tessék, próbálok valami pozitív véleményt kicsiholni magamból szegény fiatal színészkével kapcsolatban, erre megkapom, hogy "csajos vélemény":-):-):-) De van humorérzékem, úgyhogy viccesnek találom:-)

Spoiler

Én nem kerestem olyasféle realitást a filmben, mint Te, mármint mi hogyan történhetett meg...Inkább az tetszett, hogy semmi nem volt egyértelmû; ki épelméjû, kire mondják, hogy nem az. Pl. szerintem a Beckinsale által alakított nõ is inkább emocionálisan volt sérült mint pszichésen, ellentétben a nagy hatalmú, szadista férjjel. Sõt a fiatal dokit is normálisnak tartottam, inkább az jött le a film végén, hogy rafkósan, védelmet keresve menekültek egy másik hasonló intézménybe. Az, hogy a film elején tolószékben mutogatták a fiatalembert az orvostanhallgatóknak, nem totális bizonyíték a bolondságra. Beckinsale is zavartnak tûnt hálóingben, kócosan. Csak könnyû a látottak alapján ítélni. Persze voltak valóban õrült figurák is, pl. a piromániás vagy a kényszeres fojtogató. Úgy gondolom, talán ez (is) lehetett Poe célja a sztori megírásával, hogy mindent nézzünk meg mindkét szemszögbõl...

A Viharsziget jó film, csavaros film, igen. Vitatkoztak már elegen eleget a befejezésrõl:-). De a tengeribeteges, migrénes hányásokat hanyagolni lehetett volna, nem adtak pluszt a történethez...:-(
Findzs 2015 szept. 15. - 15:25:39
(16/37)
miért nincs kiírva a magyar címe?
A Stonehearst Elmegyógyintézet
9/10
gergo 2015 szept. 13. - 18:17:09 9/10
(15/37)
Jó film. Tetszik a sötét, félelmetes témája. A vége tetszett a legjobban, amikor minden kiderül. :)
frenchbullie 2015 szept. 13. - 12:20:42
(14/37)
Üdv! Olvastam Poe verseket, Poe novellákat valamiért még nem. Ezért is örültem, mikor láttam, hogy a film, Poe egy írásának feldolgozása. Tetszett; a történet, a színészek játéka, a hangulat... Sikerült mindenféle túlzóan horroros vagy gusztustalan jelenet nélkül is izgalmas, fordulatos filmet összehozni, ami nálam plusz pont, értékelésnél.
A "két nagy öreg" Kingley és Caine számára nyilván csak "ujjgyakorlat" volt a filmbéli figurák megformálása, mégis élmény volt látni, mennyi mindent kifejeztek csupán egy-egy pillantással, homlokráncolással. Õk (és Poe) tették az átlagos pszichothrillernél többé ezt a mozit, azt hiszem.
Jim Sturgess eddig ismeretlen volt számomra, elsõre kissé fakónak tûnt a játéka, de igyekeztem ezt megbocsátani neki, mert


Spoiler

annyira, annyira szépen és õrültül szerelmetesen bírt nézni Beckinsale-re:-)

A történetben az is tetszett, hogy minden igaz lehetett benne, de éppúgy igaz lehetett az ellenkezõje is, a nézõ ízlése szerint.
10/10
wheeler146 2015 szept. 11. - 11:24:46 10/10
(13/37)
Baromi jó film! Jó színészi játék, részletekig kidolgozott helyszínek, zseniális történet, tökéletes hangulat és még egy "jócsaj" is belefért. Mindenkinek nagyon ajánlom! 10/10
Querelle 2015 szept. 04. - 22:47:02
(12/37)
Olvastam az eredeti sztorit, az elég jó, de viszonylag hamar végigolvasható, nem kell 100 percig szenvedni vele, mint ezzel a foshsal, vagy maximum khakhyval.
6/10
pihes 2015 szept. 04. - 15:45:28 6/10
(11/37)
Kifejezetten, a vége tetszett a filmnek, mikor kiderült, mit keresett ott, a fiatal (orvos).
10/10
benvenuto1 2015 szept. 04. - 00:38:58 10/10
(10/37)
Ezt Edgar Allan Poe írta. Manapság már senki nem olvas?
zs9302 2015 szept. 03. - 21:08:05 Előzmény 1aniko
(9/37)
"A Stonehearst Elmegyógyintézet" néven megjelent DVD-n.
7/10
ammok001 2015 szept. 02. - 23:19:26 7/10
(8/37)
1nek elment.A hangulat jó,a színészek rendben vannak,a történet se rossz.
1aniko 2015 máj. 07. - 22:05:21
(7/37)
Mikor lesz már szinkronosan???
Argonauta 2015 febr. 17. - 17:04:57 Előzmény beo71
(6/37)
Senki nem kötött beléd.A " Vigyázni kell a spoilerezéssel, mert már az is árulkodó, ha valaki a film végi bummról beszél, így felhívva a figyelmet a nem szokványos befejezésre." szépen betanult szövegedre reagáltam,amit nyilvánvalóan nekem címeztél.Már megint túlreagálod.Továbbá nem tudom mit zagyválsz a nõi lélekrõl,hogy jön ez ide.Ha olyan hülye vagy hogy nem érted a film lényegét és a látvány után meg "Sir Ben Kingsley" után a Viharszigetre asszociálsz,legalább ne égesd magad feleslegesen.A színészi játék finomságának összetettségérõl Sturgess esetében nem szeretnék vitázni,nekem nincs szükségem IMDB-re meg elsõ 5000-re listára,hogy el tudjam dönteni a minõséget,ez is téged skáláz nem engem.A kis gunyoros irigységi bemutatódra meg hagy ne reagáljak.Én itt végeztem.
7/10
beo71 2015 jan. 23. - 15:47:33 7/10 Előzmény Argonauta
(5/37)
Elõször " és milyen csavar a végén ?" írod, majd utána "miféle bumm"-ról beszélek én !!!
Szerintem is nézd meg még egyszer !
...de most úgy, hogy ne olvadj el a leggyengébb láncszem semmmilyen Jim Sturgess-tõl !
Egy ilyen közepes film miatt "a nõi lélek, ki érti" vitába nem megyek bele, spoiler veszély és értelmetlenség okán, talán valaki olvasná és zavarhatja a film élvezhetõségét !
Egyébként meg nem értem miért kötöttél belém, de annyiban maradhatunk, hogy a te csillagszemû Sturgess fiúd az elsõ 5000 színészben nincs bent.
Argonauta 2015 jan. 15. - 11:38:39 Előzmény beo71
(4/37)
Nem tudom te miféle bummot láttál,mert én semmilyet.A film egyébként is tele van kisebb csavarokkal,és egyetlen másodperce sem "szokványos".Egyébként melyik filmnek "szokványos" a vége,mi az egyáltalán,van olyan?szerintem nincs.Ráadásul Poe adaptációknál egyértelmû a fordulatos cselekménysorozat,szóval nem ártana gondolkodni nem túlreagálni.
A Viharsziget is hasonló misztikus környezetben játszódik,elmegyogyó meg köd meg minden,de ettõl még nem ártana elvonatkoztatni,mert ezeken kívül semmiben sem hasonítható össze,ez sokkal értelmesebb.
7/10
beo71 2015 jan. 08. - 19:54:59 7/10
(3/37)
Vigyázni kell a spoilerezéssel, mert már az is árulkodó, ha valaki a film végi bummról beszél, így felhívva a figyelmet a nem szokványos befejezésre.
Tetszett a film, a környezet, a hangulat,minden megvan, a színészi játék is ott van, fõleg Sir Ben Kingsley.Engem sajnos túl gyakran emlékeztetett a Viharsziget remekre, amivel szemben azért alul marad, de összességében jó érzésekkel álltam fel elõle.7/10.
Argonauta 2015 jan. 01. - 15:27:59
(2/37)
Na ezt viszont még1x meg fogom nézni Sturgess miatt,imádom a srácot és a film is elég intelligens...és milyen csavar van a végén! :D
zs9302 2014 dec. 24. - 22:57:59
(1/37)
Egész jó, fordulatos thriller. Nekem tetszett a hangulata.