8/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 08. - 19:11:37 8/10
(92/472)
Ez nagyon tetszik! Mint nõ, jobb hasonlatot nem is találhattál volna egy táskánál! Max. a szempillaspirált! :-)
Giada 2009 febr. 08. - 15:46:53
(91/472)
nem.. de nembaj, a film nem tetszett, de a mondanivaló megfogott, az olyan, mintha azt mondanám, hogy tetszik ez a táska, csak a színe nem. tehát, ha más színû lenne, akkor mégjobban tetszene. ha másképpen csinálták volna meg a filmet, ugyanezzel a mondanivalóval lehet, hogy tetszene, de lehet, hogy nem, mert nyilván, ha az esedeti táska kék volt, és a kezembe adnak egy hupililát, az sem fog tetszeni, de például ha egy barnát, akkor az már valószínû, hogy igen.
8/10
Zempy 2009 febr. 08. - 09:55:20 8/10
(90/472)
Egyébként nekem úgy rémlik, hogy több olyan rész is akad az elõzetesben, amit a kész filmben nem láttam viszont. Ezek közül leginkább April remegõ kezét hiányolom az utolsó reggelinél- nagyon kifejezõ lett volna, mennyire leamortizált a nõ, erre kihagyták! Nagyon sajnálom, kár volt.
Giada 2009 febr. 08. - 09:35:09
(89/472)
filmet úgy értem, mint rendezés, alakítás, helyszín, illetve összességében a képi és hangi megjelenítés. felõlem lehet zseniális, de nekem vmi oknál fogva nem tetszett, biztos túl magasra tettem a mércét, mikor beültem a moziba. picit csalódtam, de megtanultam a leckét, ugyanakkor a film nagyon jól ábrázolta azt amit el akartak vele juttatni. ez a része 10/10-es... csakhogy, mint ahogy fent említettem, számomra az egész film összességében nem jött be annyira.
Giada 2009 febr. 08. - 09:32:22
(88/472)
úgy értettem, hogy maga a film nem tetszett, annyira, de a film mondanivalója megfogott, ez mért ellentmondás?
8/10
Bellavita 2009 febr. 08. - 00:33:59 8/10
(87/472)
A film összességében tetszett. A téma az elveszett álmokról kicsit felnagyítva jelenik meg, de ezekkel a túlzásokkal lesz igazán érthetõ. Valódi problémát dolgoz fel, s olyan színészekkel, akik ezeket a lelkiállapotokat hûen vissza tudják adni. Leonardo egyre zseniálisabb, néha olyan hitelességgel játszik, hogy az ember teljesen át tudja adni magát a gondolatainak, érzéseinek. A film a témájából fakadóan nyomasztó, elgondolkodtató, s sokmindenben a mai világra is igaz. Összességében 7/10.
8/10
Zempy 2009 febr. 07. - 23:37:33 8/10
(86/472)
Fura, én nem sejtettem, hogy mi lesz a vége. Miután a film elsõ fele inkább idilli, és visszaemlékezésekkel sûrûn tarkított, nem értem, te honnan tudtad már elsõ percrõl, hogy mi lesz.

És szerintem egyáltalán nem lehangoló, legkevésbé sem "gáz". Ez az élet, aminek árnyoldalai is vannak. Sajnos jobb, ha ezt mindenki elfogadja. Nyilván annak felfoghatatlan ez, aki nem látott ilyet, vagy azt képzeli, hogy õ okosabban, nehézségek nélkül éli majd le az életét.

Nyilván megvolt az oka, hogy miért ez lett a sztori vége. Biztos nem véletlenül nem választott az író más megoldást a sok közül. Gondolkozz!
Giada 2009 febr. 07. - 23:36:11
(85/472)
ez a film kérem szépen...
beültem a moziba, és végig mintha csak az apámat és a mostohaanyámat láttam volna a filmvásznon civakodni. aztán elküldtem õket is, hogy nézzék meg. hát.. más emberként jöttek ki, mindkettõ kevésbé "hülye" mondjuk még mindig veszekszenek, de szerintem ennek a filmnek azért hatása volt rájuk. rám is. nem a legjobb film volt, amit láttam, sõt, bevallom, jobbat reméltem ettõl a párostól. SPOILER****** az a sikoly viszont nem volt semmi, nem csodálom, hogy kate megkapta a golden globe-ot..**** nem életem szóval, nem életem legjobb filmje, de a mondanivalója itt lesz a fejemben.. hát, a 10-es skálán 6,5-öt kapna.. ezért nem is kap most pontot tõlem...
4/10
karabaszmarki 2009 febr. 07. - 22:42:27 4/10 Előzmény lady revenge
(84/472)
egyetértek, szerintem is nagyon gáz a film, lehangoló és nyomasztó és végig lehet tudni, hogy tragédiába torkollik az egész, pedig annyi más választása lehetett volna még...
8/10
Zempy 2009 febr. 07. - 18:48:19 8/10
(83/472)
Maradandó élményt hagyó, teljesen õszinte film, minden túlzások és giccs nélkül. A színészeket felesleges méltatnom, mindegyikük remek volt, fõleg Kate Winslet nyújt kiemelkedõ alakítást. Noha megkockáztatnám, hogy nem volt jobb Meryl Streep-nél (Doubt), ettõl függetlenül örülök a Golden Globe-díjának.
Sokakkal ellentétben nem érzem tehát hamisnak a filmet, számomra teljesen egyszerûen és kendõzetlenül mutatta be egészen hétköznapi emberek mindennapi gondjait, gondolkodásmódját. A film elsõ fele kicsit nyögve-nyelõsnek tûnt több helyen, picit érdekfeszítõbb is lehetett volna. A második rész azonban már egészen lenyûgözött, de szerencsére nem estek át a ló túloldalára: nem csupán hisztibõl áll, és hõseink sem játsszák túl szerepüket. A film vége, ami a várható tragádiát már elõre vetítette, szintén visszafogottan, ízlésesen sikerült.

Noha az Amerikai szépség mérföldekkel jobban tetszett és sikerült (már ha ezek egymáshoz hasonlíthatóak), a Revolutionary Road a tavalyi év egyik legjobb és legbátrabb alkotása, amit mindenkinek csak bátran ajánlani tudok.
5/10
csilisbab16 2009 febr. 07. - 17:45:33 5/10
(82/472)
khöm hát nehéz eldöntenem hogy végülis tetszett a film v nem mert határon van, de inkább a nem felé húzok. én egy-két résznél halálra untam magam, és be kell valljam h jobbra számítottam. persze a szereposztás kíváló de valahogy hiányzott belõle vlmi. bennem nem hagyott maradandót. 10/5
Gabi'91 2009 febr. 06. - 17:52:34
(81/472)
Kíváncsi voltam a filmre, de egy kicsit ódzkodtam is tõle.. Kate Winslet és Leonardo di Caprio együtt szerepelni egy filmben, anélkül, hogy folyamatosan a Titanicot juttatják eszembe? És a válasz: igen! Egy pillanatra sem jutott eszembe, Jack és Rose, sem a süllyedõ hajó, pedig a kapcsolatuk erõsen arra emlékeztethetett volna. Magával ragadó volt a film, miután vége lett, még percekig mozdulatlanul ültem, fel kellett dolgoznom, nagyon hatásos volt.
A zene is teljesen beleillett a hangulatba, az igazi amerikai külvárosi élet.
Az pedig, hogy a megromlott, beteg házasságukat tulajdonképpen ábrázolták a elmebeteg pasassal, hihetetlenül jó ötlet volt, legalábbis nekem ez jött le belõle.
Kate hihetetlenül jó színésznõ, bár a Reader-t még nem láttam, de ezek után minden szándékom megnézni. Biztos vagyok benne, hogy megérdemelné az Oscart, bár Meryl Streeppel szemben nem lesz könnyû dolga... Az pedig, hogy Leonardo-t nem jelölték, megdöbbentõ... De majd legközelebb...
A hosszúságát illetõen, pedig pontosan el lett találva a határ, lehet, hogy egy plusz negyed óra agyonnyomott volna, de így tökéletes lett az idõzítés.
Egyértelmûen látni kell, szívszorító történet, tökéletes szereposztás, nagyon szép zenével.
9/10
davidska 2009 febr. 06. - 16:56:00 9/10
(80/472)
remek film, kissé vontatott, de ettõl lesz ütõs, végig feszültséggel teli.
/gyakorlatilag a kedvenc színésznõm, színészem és rendezõm produkciója:)/ leo és kate is remekül játszottak, nagyon bírom õket.
viszont hogy leo-t megint nem jelölték oscarra...ez nem igaz...mit kell eljátszania ahhoz hogy értékeljék. nem hiszem hogy nem lett volna annyira jó, mint a többi 2009-es jelölt.

egyébként sokan írtatok a zenérõl. nagyon szép és iszonyatosan illik a hangulathoz, de egyébként gyakorlatilag egy az egyben ugyanaz mint az amerikai szépség végén a zene :) (persze ugyanaz a zeneszerzõ+rendezõ is dehát azért mégiscsak lehetett volna vmi új) és egyébként a film is erõsen hasonlít: "mitõl lesz valaki hétköznapi és különleges?"
nekem mindkettõ tetszett
10/9
10/10
lady revenge 2009 febr. 06. - 11:42:40 10/10
(79/472)
a Shine óta nem láttam a családi tûzfészket ilyen horrorisztikus színben feltüntetni, mindezt ugyanakkor egy dráma formájában. nesze neked, illúziók. ez a 21. század filmje. köszönjük.
snake19 2009 febr. 05. - 13:34:29
(78/472)
Szent eg te David gyerek. Ritka idegesito egy frater vagy. Es amint latom, feltehetoen baratok hianyaban, ejjel-nappal a forumon logsz. Kockafeju okostojas..A jo Isten mentsen meg a fajtadtol mindannyiunkat. Brrrrrr
hiden 2009 febr. 04. - 17:36:07
(77/472)
Nem is tudtam,hogy Kate Sam Mendes felesége,ez valóban nagyon érdekes.:)
8/10
beni3 2009 febr. 04. - 11:39:42 8/10
(76/472)
A kevés cselekmény ellenére egy olyan film, amely mélyen üt. Fiatal pároknak ajánlanám (én is egynek vagyok a fele). Nem mondanám, hogy általánosítani kéne a párokra a történetet, de lehet meríteni, hogy bizonyos dolgokra figyelni kell. A szereposztás se rossz, csak a Caprió még most is kölyökképû és nem egy kétgyerekes apának tûnik (mondjuk nem is az apaság a lényeg benne, a gyerekek jól el is tûnnek)
Nekem maradandó filmdráma volt. Az egy kicsit ütõs nekem, hogy a rendezõ a Winslet férje... én biztos nem bírnám nézni, de van aki ennyire a szakmának él.
10/10
Talise 2009 febr. 02. - 15:41:27 10/10
(75/472)
Így volt ezzel Frank is, õ is rosszul volt szegény, még a gondolatától is, pláne az õ gyereke..., felesége...
10/10
Talise 2009 febr. 02. - 15:40:08 10/10
(74/472)
Magával a történettel van problémád? Miért gondolod, hogy ez egy kép a családi életrõl, és hogy anya és apa története? Miért nem lehet ez April és Frank története, amiõl ha valaki akar von le maga számára is tanulságot, mondjuk nekem épp nincs mit csak vállonveregetés hisz én mindig is mertem a magam utam járni, igaz én nem abban a korban és nem a kisvárosi amerikában élek, de szerintem én akkor is megtettem volna. Kár hogy nem voltam April szomszédja, lett volna pár mentõ tippem számára, a belsõ üressége ellen.
10/10
Talise 2009 febr. 02. - 15:30:43 10/10
(73/472)
khm...3 kisgyerekem van.Tudok valamit az anya apa gyerekes életrõl, nem jutott eszembe összevetni magunkkal. Ez az õ történetük, és miért is ne lehetne ilyen, egyedi. Hisz mindannyiunké más, ez nem egy tipikus, általánsításra váró történet.
A történet egyedi, olyan szempontból, hogy ez az õ történetük, nem kell, hogy párhuzamot találjunk mindenkiével. Olyan szempontból lehet azonban általánosítani, hogy mindenkinek van egy önismereti szakasz az életében, amikor elképzeli, hogy miket szeretne elérni, hogyan igen, és hogyan nem szeretne majd élni, a kérdés, mindenkinek a földön, lehet az, hogy mennyire veszi észre, ha kényszerpályára téved, mer e azon változtatni, vagy megalkuszik gyávaságból. Na eddig az általánosítás.
Mert én úgy gondolom, hogy minden mellékszereplõ is megjárta a maga egyszerûbb ilyen útját, amit a fõszereplõk. Ja és a filmnél nem feledkezhetünk el, a korról és a helyrõl.
Azonban én a kritikusokkal ellentétben azt gondolom, hogy itt Aprilnek volt egy kényszerpályája, rosszul választott partnert, rossz irányba hagyta futni az életét, a választott partnerbe bele akart látni dolgokat, és nem merte a saját vágyait felvállalni. Õ volt elégedetlen azzal az élettel, és a férfire tolta. Akinek kisebb krizise volt csak önmagával, az azonban meg is oldódott a film alatt. April vágyott többre, dolgozni,l világot látni tartalmasabb, izgalmasabb életet élni.