synyster 2009 jan. 13. - 19:48:07
(12/472)
Pont olyan lett a film, amilyet vártam. Az elõzetesét rongyosra néztem, az a zene csodálatos volt alatta.
A színészek Oscart érdemelnek,de nem fogják megkapni
szerintem.
Nem vagyok oda az ehhez hasonló filmekért, mert gyakran giccseseké válnak a számomra,de ez egyáltalán nem az.
Szomorú történet egy szerelem elmúlásáról,a megszokásról és a szertefoszló reményekrõl.
SPOILER
A legjobban az a rész tetszett, amikor egy hatalmas veszekedés után másnap mindketten belátják, hogy hibáztak.Együtt reggeliztek és úgy viselkedtek, mint akiknek ez az elsõ randijuk.(és az utolsó is, de ezt csak a nõ tudta.)
8/10
Zempy 2009 jan. 13. - 00:01:12 8/10
(11/472)
BRAVÓ, KATE! Most komolyan: van olyan személy a GG-történetében, aki két kategóriában is gyõzött? Valaki tud róla?

Komolyan mondom, ha Kate nem nyer Oscart, akkor én is elfordulok az Am. Filmakadémiától, és ezentúl nem fogom semmire sem tartani az Oscart. Ennyire talán még senkinek nem szorítottam! Remélem, azért egy Baftát is összeszed! :-)
8/10
Zempy 2009 jan. 12. - 23:59:03 8/10 Előzmény ryzsy
(10/472)
Szerintem attól nem kell tartani... noha nagyon kíváncsi vagyok már fél éve a Changeling-re. Ha Jolie nyer, akkor Kate-nek a mellékszereplõi kategóriában kell gyõzedelmeskedni!
9/10
ryzsy 2009 jan. 11. - 09:19:05 9/10 Előzmény Zempy
(9/472)
Nem is tudom, hogy lehet egy lapon említeni õket... Csak attól tartok, Angelina beelõz, mellbedobással.
8/10
Zempy 2009 jan. 04. - 00:07:36 8/10 Előzmény kaizer chiefs
(8/472)
Ha Kate Winslet nyerne, az egyáltalán nem lenne elképesztõ és igazságtalan! Ellenkezõleg.
8/10
Zempy 2009 jan. 04. - 00:06:48 8/10 Előzmény kaizer chiefs
(7/472)
Számomra csak egy szempont, hogy Kate Winslet mennyivel igényesebb és kiemelkedõbb (eddig) mint Anne Hathaway. Ha már nagyjából azonos teljesítményt nyújtanak, és általában ilyen szinten nagy különbségek ritkán vannak, akkor én ez alapján is döntenék. Nem láttam még egyiket sem, de kizártnak tartom, hogy annyira überelné a mezõnyt Meryl Streep-estõl és Winsletestõl! Fenntartom, hogy nem neki kellene, és remélhetõleg nem is õ fogja nyerni az Oscart. És ez így van jól. Miért, te melyiküket láttad? Kíváncsi lennék az élményeidre.
the enemy 2009 jan. 03. - 23:44:33
(6/472)
Zseniális film, zseniális alakításokkal.
offtopic
kaizer chiefs 2009 jan. 03. - 09:38:39 Előzmény Zempy
(5/472)
szerintem meg benézted. ez nem életmûdíj, ebbõl a szempontból ki nem sz.rja le, hogy Winslet milyen régóta magas színvonalon játszik, a másik meg most elõször. meg ugye gondolom egyik alakítást sem láttad még. van egy olyan érzésem, hogy sok szavazó hasonlóan gondolkodik, mint te, ezért vannak gyakran elképesztõ döntések.
8/10
Zempy 2008 dec. 31. - 17:46:24 8/10
(4/472)
Fú, szerintem a legfelháborítóbb az õ gyõzelme lenne. A Neveletlen hercegnõ és a Zsenikém szintû mozik után elõször alakít emlékezeteset, Kate viszont több, mint egy évtizede kitûnik igényes szerepválasztásaival és mindig jó teljesítményével- õ az, aki elismerést érdemel! De ha nem õt akarják, akkor inkább Meryl Streep, aki szintén túl régen nyert már! :-) A lényeg, hogy ne Hathaway! :-)
8/10
Zempy 2008 dec. 30. - 11:42:24 8/10
(3/472)
Ha Sam Mendes csak megközelíti az Amerikai szépség nívóját, már nem lehet baj! Nagyon remélem,hogy nem okoz majd csalódást, Kate Winslet meg egy csoda! :)Talán most már tényleg nem lesz pofájuk a szavazóknak üres kézzel hazaküldeni õt a rangos díjátadókról!
juji 2008 dec. 13. - 11:18:00
(2/472)
A könyvet magyarul olvastad?
sipka 2008 okt. 23. - 20:03:18
(1/472)
Leo és Kate újra egy filmben...szenvednek. S most nem a színészi alkalmatlanságukról beszélek, hanem hogy megint egyfajta "lelkileg ingoványos" szituációba kerültek, mint a "Titanic" esetében. Hisz míg elözõ filmjükben a süllyedõ hajó, és az egymás iránti megvalósulhatatlan szerelemtõl készültek ki idegileg, addig ezen "movie"-ban a kertvárosi élet unalmától, és az állandóan ismétlödõ mindennapok folytonosságától csavarodnak be.
Sam Mendes (Kate Winslet férje) igazán beletud mélyülni az emberi kapcsolatok kiszámithatatlan változásaiba, amelyet elözõ munkáiban is megfigyelhettünk (Amerikai szépség, A kárhozat útja, Bõrnyakúak).
A film sztorija a következõkbõl állna: Frank (Leo) és April (Kate) vesznek egy házat a Revolutionary Roadon, ahol megpróbálják izgalmasan és önismétlõ mentesen élni az életüket, mellõzve mindenfajta társadalmi normatívát. De sajnos nem sikerül... Frank hasztalan munkát végez nap mint nap, April pedig belefásul az eseménytelen órák körforgatagába. Ezért April azt eszeli ki, hogy minden eddigi eredményüket hátrahagyva, utazzanak el Párizsba. Viszont Frank (ragaszkodva vagyonukhoz) egészen másképp gondolja...
Tehát Sam munkái iránt lelkesedõ néptömegek biztosan kedvelni fogják ezt az alkotást is... Tehát én is kíváncsian várom :P

UI: "A szabadság útjai" címû drámát 2009. január 22.-én mutatják be a hazai filmszínházakban. Addig itt egy elõzetes:

www.youtube.com/watch?v=DSTQtrDB7_E