10/10
pema25 2011 júl. 29. - 20:07:30 10/10
(412/472)
Érdekesek a hozzászólások,bár csak egy párat olvastam el belõle.Nekem a film is nagyon tetszett,úgy gondolom,hogy a mondanivalóját is sikerült megértenem illetve tanulságokat is tudtam leszûrni a saját életemre.A színészi alakítások is meggyõztek,szóval szerintem ez egy nagyon jó film.
6/10
Rahar 2011 júl. 05. - 14:20:09 6/10
(411/472)
Felemás érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Egyrészt a színészi munka, a képi megvalósítás és a szinkron kiváló. Az alaptörténet nem keltette fel az érdeklõdésemet, de vártam, hogy a cselekményvezetés majd elvezett valahová. Ez meg is történt, egy jómódú hétköznapi család érzelmekkel átitatott tragédiájához. A fõszereplõnõ dilemmáját úgy gondolom, hogy érzem. Gazdag élet, jó mód, autó, gyerekek és csak háziasszonyként kell helytállnia. Erre írták többen a fórumon, hogy jó dolgában nem tudott mit kezdeni magával. Nos, ha az egész napja folyamatosan le lett volna terhelve, akkor a belsõ vágyai kevésbé tudtak volna feltörni a tudatalattijából. Ám attól, hogy jólétben él valaki, nem biztos, hogy boldog, attól még akarhat mást. Számomra azért volt tanulságos a film, mert azt mutatja be, hogy a mást akarást mennyire nem tudja megvalósítani egy adott korban egy adott civilizációban az egyének és, hogy a társadalmi konvenciók hogyan nyomják el az ilyen mássági igényeket. Jó hely ez az Amerika :) A filmrõl a többi véleményemet és gondolataimat nem írom le, mert az elõttem lévõk már megtették. A film drámaisága ellenére kevésbé kötött le, például több helyen belassul. Egyszer jó volt megtekinteni, de többször nem akarom. 10 pontból 6 pontra értékeltem.
8/10
zoli_80 2011 jún. 30. - 22:36:06 8/10
(410/472)
Remek film! Szívszorító dráma DiCaprio és Kate Winslet remeklésével.

8/10
1/10
stinky94941 2011 jún. 27. - 15:27:45 1/10
(409/472)
Nagyon érdekelt a film a jó szereposztás miatt, de óriási csalódást okozott!!! Valószínû, hogy én nem értettem meg a film mondanivalóját... ami elég érdekesnek számít mivel rengeteget filmezem, de ez a film az egyik legrosszabb volt, amit valaha is láttam. Szerintem ez egy nagyon gagyi történet volt!... 1/10-re értékelem! (Most ez miatt nem kell leszólni, ez az én véleményem...) A történet szerintem vontatott volt és unalmas... a tragédia a végén nem hatott meg, a film semmilyen katarzist nem váltott ki belõlem. Azt elismerem, hogy volt benne pár jelenet: (SPOILER! mikor pl. Frank Wheeler(Leonardo DiCaprio) bevallja neki hogy megcsalta, de viszont April Wheelert(Kate Winslet)-et ez végképp nem érdekli... vagy az a rész, amikor April Wheelert kezd begolyózni... Megértettem, hogy April Wheeler mit érez és miért nem akarja a gyereket(gyerekeket), hogy milyen életet is szeretne igazából... SPOILER vége!) de összességben, szerintem nagyon gyenge volt!
8/10
mr.nobody 2011 máj. 06. - 18:22:37 8/10
(408/472)
Nem akarom szaporítani a szót mert elõttem 1-2 hozzászóló már leírta azt amit akartam csak annyit h bizony ez egy zseniális film mondani valóval tehát akinek ez nem tetszik akkor vagy nem érti h mirõl van szó vagy nem tudom. Ez a film 10/10 mint a huzat!!!!! PEACE
shiva05 2011 febr. 19. - 23:39:05
(407/472)
irigylem azt a sok embert, akik nem értik meg ezt a filmet, vagy a nõt.. mert nyilván soha nem éreztek ehhez hasonlót.. de létezik, hogy az embernek többre lenne szüksége, mert õ maga is több szeretne lenni.. és nagyon nehéz a szép nagy ház, autó, család mellett azt érezni, hogy semminek nincs értelme - fõleg ezt megérteni. és sajnos sokan esnek abba a csapdába, mint ez a nõ..
Andrész Anett 2010 dec. 11. - 10:48:08
(406/472)
Fffffúúúú hát nem tudom mit mondhatnék,pedig már azt hittem, hogy ez tipikus Hollywood lesz a két színész közös alakítása miatt,de hogy ilyet lássak helyette! :D Tiszteletem ez iránt! Kate Winslet elég termékenyen alkot, csak hogy erre és a Felolvasóra célozzak.Kettõ ilyen filmet egy év alatt, hát õszinte megbecsülésem! De a Dicaprio most már kaphatna valami elismerést, ha visszamenõleg is, mert azt hiszem talán megérdemli!!! :)
idõjós1010 2010 nov. 12. - 10:48:31 Előzmény Rika
(405/472)
SPOILER
Ha másra vágyik, nem elég számára ez az életfelfogás, miszerint párja képes, s szeretne is tovább élni, akkor talán hatalmas jelenetek helyett közölje azt le kedves párjával, hogy mindenképp válni szeretne , mert az õ álmai másfele húznak.
idõjós1010 2010 nov. 12. - 10:31:01
(404/472)
Hát nem tudom mit mondhatnék a filmre, mert hát végül is lekötött, de voltak holtpontok, mikor is meg kellett szakítanom a "mozizást" mert egyre kezdett úrrá lenni rajtam az unalom. Részleteiben nézve viszont tényleg érdekesnek találtam a filmet.
Ami a történetet illeti, abban Frank gondolatmenete, s reakciói végig érthetõek, s logikusak voltak számomra, April -é már kevésbé. Halál zavaros, és gyakran idegesítõ volt az a nõ.
6/10
tyrichie 2010 okt. 24. - 21:58:06 6/10
(403/472)
egyszer meg lehet nézni
10/10
haeva 2010 okt. 15. - 14:10:32 10/10
(402/472)
Zseniális film. A forgatókönyv, a színészek arcai - döbbenetes élmény, hogy értik is, amit eljátszanak. Jó ilyen filmet látni Hollywood-ból. Mondjuk, Sam Mendestõl nem is vártam kevesebbet.
anna1990 2010 okt. 12. - 20:35:02
(401/472)
sokan azt irták ,hogy az a nõ onzõ volt, de nem önzõ volt,hanem beteg.Akik hasonlo helyzetben annak azok megis hogyan ertik?
képmutató emberekkel vagytok körulvéve,a férjetek csal titeket mindamelett, hogy fogalma sincs rola hogy kik vagttok mit akartok és mit éreztek?valószinuleg õ sem igy képzelte el a családi életet, ahogy senkinek sem ezek az elsõ gondolatok a családi idillt hallva.De van az a határ amikor az ember már nem tud tovább turni,és ebben biztos vagyok hogy ez mindenkire vonatkozik.érdekes amikor valaki azt irta.hogy van az igazság és van a bûn.Szép lenne a világ ha valoban ezek léteznének csak.Vagy lehet ,hogy én is önzõ nõ vagyok,és szerencsésnek mondhatnám magamha számomra csak ez a két véglet létezne.de valahogy mégsem igy van...
Citromtorta 2010 szept. 30. - 20:46:37
(400/472)
Hát vegyes érzelmekkel vagyok, az nem kérdés, hogy nagyon jó film. Viszont:

***SPOILER***
Arra számítottam, h öngyilkos lesz a végén a csaj, hiszen így õ nem tud élni, azzal, h elment a baba még nem oldódtak volna meg a gondok, így hát ha életben maradt volna én nem is tudom, mit csináltak volna.
A végét sajnálom elcseszték, amikor Leo fut, ott kellett volna, hogy vége legyen, ami azután következett az a 4perc, sztem teljesen értelmetlen volt.
Én is sokat vívódok ezen, amin a filmbéli házaspár, hogy hogy tudom megóvni a szerelmet, házasság után, hogyan tudunk nem hétköznapivá válni.
***Spoiler vége***
az utolso szamuráj 2010 szept. 30. - 00:18:46
(399/472)
Az a Dinocska...no,az igen komoly forumozó.Drága medve mamám...:))
anna1990 2010 szept. 29. - 18:44:48
(398/472)
Mi bajotok ezzel a filmmel?Lehet fikázni,de akkor meg is lehetne indokolni sztem.Sztem nagyon jó film,Kate Winsletnek jobban állnak az ilyen szerepek,mint a titanikos.:-)mint mondtam szerintem..
4/10
NADALFAN 2010 szept. 19. - 22:47:41 4/10 Előzmény zenyatta
(397/472)
igazán negy kedvenceim a fõszereplõk -de ez egy igen gyengén sikerült filmjük....
10/10
zenyatta 2010 szept. 05. - 05:47:57 10/10
(396/472)
Elõttem szólók elmondtak mindent...ebben a filmben is a "jéghegy" gyõzött.
Ágikacsa 2010 aug. 09. - 19:21:32
(395/472)
meghal April a végén???
10/10
Gyimbó 2010 júl. 12. - 08:38:15 10/10 Előzmény PestiMûsor
(394/472)
Szívembõl szóltál! Ez a film egyértelmûen 10-es. Számomra is az volt a film üzenete, hogy ha megalkuszol,ha hazudsz önmagadnak, ha a mások által boldognak kikiáltott életet éled, akkor beleszürkülsz a környezetedbe és boldogtalanná válsz.

A szomszéd házaspár reakciója tükrözte a környezet reakcióját. Hála istenek, hogy nincsenek már szem elõtt Aprilék, hiszen az elcseszett életükre emlékeztetné õket.

A szerelem pedig megvolt köztük, csak éppan April megundorodott férjétõl, amiért õ is beállt a sorba és élte a látszatboldogok látszatéletét.
10/10
PestiMûsor 2010 júl. 05. - 15:58:58 10/10
(393/472)
Nem értem miért kapott csak ennyi pozitív szavazatot a film. Szerintem nagyon jól megírták, a színészek zseniálisak benne!

Spoiler:
Érdekes volt számomra, hogy pártatlan tudtam maradni a két karaktert illetõen.
A pszichiátrián kezelt fickó az egyedüli, aki megmondja azt, amit az emberek nem akarnak tudomásul venni. Érdekes, hogy az õszinteséggel kitaszítottá válik valaki!
Idézet a filmbõl: "Mindenki tudja az igazat, csak a végén egyre jobban megtanulunk hazudni!"

***
Mindenkinek csak ajánlani tudom! Nekem 10es!