10/10
tothbalint88 2008 aug. 24. - 23:17:42 10/10
(27/67)
Zseniális film!!!Mindenkinek ajánlani tudom
eda29 2008 aug. 17. - 19:03:21
(26/67)
Sziasztok!

Én is megvettem DVD-n. Nagyon jó film, tele szimbolikával és nagyon oda kell figyelni, hogy mindent megérts, de talán pont ez a jó a "mûvészfilmekben" - hívjuk így. Igazat adok abban az elõttem szólóknak, hogy az értékes filmeket mindig éjszaka adják, a sok hálivúdi szemetet meg fõmûsoridõben. Nem értem. A film egyetlen nagy hátránya számomra a szinkron volt. Sarah Polley Majsai-Nyilas Tünde hangján szólalt meg, de valahogy ez a hang számomra egysíkú és eléggé érzéketlen benyomást keltett. Inkább eredetiben néztem. Egyáltalán nem egy eltalált szinkrohang volt. Amikor a háborúban történteket mesélte Hannah iszonyat idegesítõ volt a magyarhang unott stílusa.
10/10
remete bácsi 2008 ápr. 02. - 21:41:47 10/10
(25/67)
sokakkal ellentétben nekem ez a coixet-polley páros erõsebb darabja. lehet, hogy csak azért, mert a felütés emlékeztet a hullámtörésre (trier), nem tudom. kár, hogy egyelõre elváltak útjaik, mert a filmbõl úgy tûnt, mintha egymásnak teremtették volna õket. azért még bízom benne, hogy lesz közös munkájuk a késõbbiekben is.
8/10
Eszty81220 2008 márc. 31. - 16:39:04 8/10
(24/67)
1 kérdés:Nem a pszichológusnõ szerepelt az egyre távolabban?
AdritaBodor 2008 febr. 12. - 23:41:12
(23/67)
Én sajna lemaradtam a TV-s vetytésrõl már említett okok miatt...manapság az emberekkel ált. az a probléma, hogy egy ilyen filmet elvontnak, képtelennek és nem ritkán egész egyszerûen rossznak (enyhén fejeztem ki magam). Sajnálatos. (Az bezzeg valószerûbb mikor jön az izomagyú jujjdejópasi és jajj a csúnyácska kiscsaj nylóhája belerepül a hajába és a srác belészeret és a bunkó haverjaitól megvédi amiért nem 100as a mellbõsége a csaj meg tépi magát hogy tejóisten elég jó vagyok-e neki stb stb Hollywoood...na mind1).
Nyílván ez is egy fiktív történet, de sokkal mélyreszántóbb problémákat vet fel, sokkal mélyebb érzelmek vannak jelen, sokkal fontosabb kérdések kerülnek elõ.
Egyértek mindenkivel, aki Tim Robins és Sarah Polley játékát dícséri. Egyszerûen zseniálisak voltak! De ne feledkezzünk el a mellékszereplõkrõl sem! Tökéletesen beleillenek a képbe és az õ múltjukat is fel lehet vázolni, pedig szinte alig szerepeltek...(Javier Cámara nagy kedvencem pl. a meg nem értett szakács.Vagy a két pasas akik a berendezésekre ügyeltek vagy mi...és egymásbaszerettek ahoy én levettem...)
Ha akarnék sem tudnékrosszat mondani a filmrõl...minden elismerésem az alkotóknak!
8/10
Ezüstliliom 2008 febr. 09. - 21:43:50 8/10 Előzmény csoki@
(22/67)
SPOILER!

Csoki!
Nagyon figyelmetlenül nézted Te ezt a filmet.:) Ott találta Hannah az ágyon Josef mobilját, és meghallgatta többször is (a film több szakaszában) a feleség szerelmi vallomását.
Szerintem is úgy történt, ahogy Kevinspéci írta. Ha a tûz véletlen is volt, de a barát Josef vallomása miatt lett öngyilkos.:(
csoki@ 2008 febr. 08. - 17:36:46 Előzmény kevinspéci
(21/67)
Oké, elismerem, kissé igazságtalan voltam az olasz komikusokkal, hiszen gyerekkoromban apámmal együtt a térdünket csapkodva néztük ezeket a filmeket, csak hirtelen (talán a rengeteg ismétlés miatt) pont ez jutott eszembe...

Mindenesetre úgy vélem, hogy azok, akik egy olyan filmet mint a Szavak titkos élete érdemesnek tartanak végignézni, megértették mire is gondoltam konkrétan, és talán egyet is értenek velem! Azokat a filmeket, amik szólnak is valamirõl mindig nézhetetlen idõpontokban vetítik, a tucat, bóvli filmeket viszont fõmûsoridõben, azt is annyiszor, hogy az embernek a háta közepén jön ki...
csoki@ 2008 febr. 08. - 17:16:58 Előzmény Noncsa
(20/67)
Hát, valamiért nekem ez a mozzanat kimaradt... Arra emlékszem, hogy Hanna többször is felhívja a pszichológusnõt, de erre a bizonyos telefonüzenetre valamiért nem... Sebaj, úgyis meg akarom nézni még párszor a filmet, majd odafigyelek erre. Mindenesetre köszi a választ!
kevinspéci 2008 febr. 07. - 08:58:15
(19/67)
OFF

Hát nem a Pedersoli-Girotti filmeket kéne bántani, mert szerintem kismilliomodszorra is jók :), de teljesen egyetértek abban, hogy rengeteg kukába való film megy fõmûsoridõben. Az értékes filmek 90%-át éjszaka vetítik a tévében. Sose fogom megérteni az okát...

Még azt is kijelentem, sok a jó film a tévében, csak jól körül kell nézni.

Mindegy, marad a videó. Csodálatos találmány. Vele fél perc alatt lefut 10 perc reklám. :)

Mellesleg a múltkor (asszem a 2 Blanchett-féle Erzsébetben) az egyik reklámblokk (megmértem) 23 (!!!) percig tartott. Pofátlanság.
perry 2008 febr. 06. - 23:56:28
(18/67)
Talán ettõl jó ez a film , hogy benne van a te elméleted Csoki elmélete és az enyém is. Bármilyen irányból közelítjük meg mindannyian eljutunk egy dramaturgiai valósághoz és egy érzelmi azonosuláshoz. Természetesen mindkettõ izgalmat érzéseket indukál bennünk A szavak titkos élete hat ránk és ez a legtöbb amit egy filmtõl elvárhatunk.
Kevin, szerintem is a legjobb barátja feleségével
folytathatott viszonyt de a tûz lehet véletlen is. Bár igazából talán nem is ez a lényeg :), és mint tudjuk: ".... a lényeg nem mindig látható..." /Kisherceg/
Noncsa 2008 febr. 06. - 18:44:48
(17/67)
Szia! sztem a barátja felesége viszont szerette Josef-et, hiszen a telefon üzenetbõl kiderül. Hanna is sokszor meghallgatta
csoki@ 2008 febr. 06. - 17:53:52
(16/67)
Vasárnap éjjel láttam a filmet, de még mindig a hatása alatt vagyok! Nagyon tetszett, nagyon régen láttam már olyan filmet, amiben az érzelmeket, érzéseket valóban el is hiszem, képes vagyok ennyire átérzni.

Kevinspéci, az ötlet szerintem nem rossz, megmagyarázna egy-két dolgot számomra. Viszont van egy olyan része is a dolognak, hogy ahhoz, hogy a barátja öngyilkosságra szánja el magát, ahhoz a feleségének viszont kellett szeretnie Jozef-et. Ez viszont nem derül ki konkrétan a filmbõl (legalábbis számomra). Mindenesetre valóban magyarázatot adna arra, hogy miért akarta volna a saját élete árán is kimenteni azt az embert a tûzbõl.

A másik dolog, hogy direne fejtegette, hogy jó vagy rossz vége van-e a filmnek. Én úgy látom, hogy persze, alapvetõen jó a vége, hiszen két lelkileg sérült ember talált egymásra, képesek egymást megérteni, támogatni olyannyira, hogy képesek családot alapítani, a gyerekeik vidáman szaladgálnak a kertben... De lehet ez valóban happy end? Vajon élhetnek felhõtlenül boldogan a velük történt események tudatában is? Boldog lehet úgy Hanna, hogy idõrõl-idõre a (nekem legalábbis így jött le a filmbõl) meg nem született gyermekére gondol, ami óhatatlanul is eszébe juttatja, mi történt vele? Csak remélni tudjuk hogy igen.

Egyébként meg egyetértek azzal, hogy nem az ilyen filmeket kéne hajnalban leadni, inkább meg kéne cserélni a már sokmilliomodszorra lejátszott Bud Spencer és Terence Hill filmek vetítési idejével...
kevinspéci 2008 febr. 06. - 09:51:55 Előzmény perry
(15/67)
SZPOJLÍÍÍ

Robbins aszonta, hogy nem kellett volna azt a könyvet elküldenie az asszonynak, akit szeretett, s végképp nem kellett volna érzéseit közölnie a nõ férjével, aki a legjobb barátja volt.

A következõ jelenetben az öreg fickó azt mondta Hannanak, hogy a munkás, aki a tüzet okozta, nem véletlenül tette. Öngyilkos akart lenni.

Lehet, hülye vagyok, de én abban a pillanatban (és azóta is) arra gondolok, hogy az a munkás tulajdonképpen Josef barátja volt, aki miután Josef mindent bevalott neki, erre a tettre szánta el magát. Hogy mindenkit vagy csak saját magát akarta elveszejteni, azt nem tudom, nem tudjuk.

Ezért ugrott utána Josef a lángtengerbe, s kísérelte meg saját élete árán is kimenteni.

Nah, ki mit szól az elméletemhez? :)

SZPOJLÍÍÍ VÉGE


A Váratlan utazásért nem voltam oda sose, de Sarah Polley azóta már nem elõször bizonyította tehetségét.

Teccett a film hangulata. 9/10.
8/10
Ezüstliliom 2008 febr. 05. - 23:59:15 8/10
(14/67)
Minden esetre elalvás elõtt nem esett jól az a sok szörnyûség, amit Hannah mesélt.:( Nagyon felkavart. Kénytelen voltam levezetõ filmet nézni utána, pedig már nagyon késõ volt, de nem tudtam volna elaludni egybõl utána. Azt hiszem, bármilyen jó is a film, nekem elég volt egyszer megnézni, és jobb lett volna nem késõ este.
8/10
Ezüstliliom 2008 febr. 05. - 23:56:03 8/10
(13/67)
Veled is abszolút egyetértek.:)
Noncsa 2008 febr. 05. - 23:27:57
(12/67)
Szeretem az ilyen filmeket is, mikor nem kell agyalni mit miért mondtak, csak élvezni kell. Néha a csendet, néha a mindent elmondó pillantásokat és mozdulatokat. És nem rossz az, ha csak néhányunknak jut ilyen kiváltság,hogy ilyeneket lássunk vasárnap éjjelente :) :P
8/10
Ezüstliliom 2008 febr. 05. - 13:06:36 8/10
(11/67)
Így igaz.:)
gaboka 2008 febr. 04. - 18:17:39
(10/67)
Naggyon kemény film. Le a kalappal!
frenki! 2008 febr. 04. - 14:22:40
(9/67)
Kifinomult film, igazi nagyágyú. Sarah Polley megmutatta itt is, hogy mekkora színész, de a többiek is felnõttek hozzá.
StJust 2008 febr. 04. - 13:38:27
(8/67)
A kis Sarah a Váratlan utazásból megmutatta a módját.Nagyon nagy élmény, élvezetes mozi.Tetszik benne,hogy csak lassan derül fény a lány borzalmas megpróbáltatásaira.A kislány utolsó pár mondata-amivel világossá teszi,hogy mi volt az,amit nem mondott el Hanna Josefnek-szívbemarkoló volt.