franszoá81 2008 aug. 02. - 13:33:49
(73/193)
büntetés volt végignézni ezt a xart. 0/10 nicolas cage számomra ismét bebízonyította, hogy a hollywood legtehetségtelenebb szinésze. eva mendes méltó párja volt :D
sipka 2008 jún. 14. - 09:21:56 Előzmény tomih4
(72/193)
Hello "tomih4"!

Én is szeretem (és olvasom is) a képregényeket, úgyhogy megértem a benned feltörõ "indulat-spirált", amely felém áramlott a billentyüzeted segitségével :)
Lehetséges, hogy sokkal jobban értékelném a "Szellemlovas" cimû akció-fantasy-t, ha valaha is hozzájuttotam volna eme "Ghost Rider" elnevezésû képregény füzetekhez...
Az elözõ hozzászólásomba is megirtam, hogy: "a filmrõl alkotott véleményem egyfajta "háttér ismeret" nélküli", igy mindenki teljesen tisztába volt azzal, (aki egyáltalán elolvasta az irományomat) hogy ez a kritika egy egyszerû mozinézõtõl származik...
Szóval nem kell felhúznod magad :) Neked tetszett, és ez a lényeg :P

UI: Amúgy nem értek egyet azon véleményeddel, miszerint csak azok nézzenek képregényadaptációt, akik képregényt is olvasnak.
Szerintem ez egy elég logikátlan gondolkodásmód, mivel az olyan személyek, akik eddig nem tudták megtapasztalni a képfüzetek csodálatos világát, azok a hero-adaptációk hatására, majd elkezdik érdekelni az adott figura rajzos történetei (is).
Igy egyre csak bövül, a "Marvel", a "Dc", a "Dark Horse" (és még rengeteg képregénykiadó) olvasótábora.
Legalábbis nekem ez a véleményem.

Üdv: sipka
tomih4 2008 jún. 13. - 18:15:47 Előzmény sipka
(71/193)
aki nem olvas képregényeket azoknak nem is kellene ezeket a filmeket nézni. nem is nekik szánják. USA-ban mindenki ezeken a képregényeken nõtt fel, s nõ fel a mai napig. ha nem olvasod õket akkor azt mondod a képregényfilmekre, h gagyi meg szar. nem az. ha olvasnál Ghost Rider képregényt nem írtál volna ilyeneket, mivel a film teljesen visszaadja a kis füzet hangulatát. fõleg a mutogatások. egy a lényeg ha nem olvasol képregényt ne nézz képregényadaptációt. már csak azért se mert hiába tetszik úgy sem érted igazán.
nem kötözködni akartam csak én nagyon nagy fan vagyok, és nagyon büszke vagyok a képregényeimre, és ha filmet szidod olyan, mint ha azokat szidnád.
6/10
Csacsa88 2008 jan. 16. - 01:14:54 6/10
(70/193)
Nos az ember tudhatja h mire számíthat, ahoz képest nem is olyan rossz. Nicolas Cage-nek van egy stílusa, amit egyszerûen jó nézni. Ezt hozza minden filmjében, de azért mellette elég sokoldalú is. A Las Vegas, végállomást különösen érdemes megnézni. Eva Mendes egész aranyos, és szerintem rajta dõl el h ez a film nem egy nagy szar. Már csak a dekoltázsa miatt érdemes megnézni.
Szóval a film néhol humoros, pár spéci effekt egész szépre sikerült. Sajnos azonban ezt a remekmûvet is eléri a képregényadaptációk végzete (kivétel az X-men), nevezetesen az, hogy a gyerekeket nevezi ki célközönségnek. Ez hatalmas probléma, ugyanis a képregények a mi generációnknak jelentettek valamit. Én kiskoromban vettem a Transformerst, X-men-t, Pókembert. Lehet h rossz helyen néztem, de ma már ezeknek csak valami új, durván eltorzított és lebutított változatát lehet megtalálni. A mai gyerekeknek tehát ez nem jelent sokat, mi viszont ezen nõttünk fel, és örömmel néznénk kedvenc figuráinkat a vásznon is, csakhogy valami bugyuta, 14 éven felülieknek nem ajánlott sz*rt kapunk. Jó lenne ha leszednék a hollywood-i cukormázat, és raknának valami felnõtteknek szóló komolyabb értéket is a következõ képregényadaptációkba. Mert a régi képregényekben bizony volt ilyen.
sollaris 2008 jan. 08. - 18:42:21
(69/193)
Sokan szidják de nem értek egyet
GHOST RIDER 4EVER
:)))
7/10
skillet 2007 dec. 18. - 21:52:13 7/10
(68/193)
Háát sikerült végignéznem. vegyes érzelmek. az elsõ kb 40 perc borzalmas. nekem a fekete parókával volt a legtöbb bajom. nehezen viseltem. tudvalevõ, hogy az embereknek az idõ elõrehaladtával egyre kevesebb a hajuk. nos kédzsnél ez máshogy mûködik. már az angyalok városában sem volt sok haja...mostanra a valóságban 1 szál sincs gondolom. de itt... dús hajkorona. és nem kicsit látszik, hogy kamuhaj. kilettem tõle. szal amikor elõször átváltozik, a film akkor kap egy kis színt.
egész jó lesz. de bõven ki lehetett volna ebbõl hozni sokkal többet is. lassan 2010-et írunk, szebbek is lehetnének a számítógépes effektek. na mind1. 1x meg lehet nézni. a ló volt amúgy a legjobb a filmben. ahogy tüzet fújtat... de hogy annak a lovas formának sem volt sok szerepe...nem is értem...
5/10
intovon 2007 dec. 03. - 00:05:48 5/10
(67/193)
Én is késztetést érzek, hogy hozzászóljak... Most láttuk a filmet. 5-öt adtam neki a 10-bõl. Maga az alapsztori szerintem nem is olyan rossz. De ez a film eléggé el van rontva... Fõleg a vége. Most azért lett ilyen a vége, mert lesz majd egyszer folytatása? Vagy mi?
PEva11 2007 nov. 18. - 21:30:22
(66/193)
Majdnem mindennel tökéletesen egyetértek, de a harmadik pontba bele kell, hogy kössek. Ugyanis Cage bácsi örülhet, ha éjszaka egy sármos lángoló koponya néz vissza rá az eredeki arca helyet.:)
sipka 2007 nov. 18. - 18:32:01
(65/193)
Bakkkker!!! Elrontottam a nevét :) Akkor most javítok: "Johnny Blaze" :) Remélem nem zavartam össze senkit :DD
sipka 2007 nov. 18. - 18:25:32
(64/193)
Hát mit is mondhatnék.... Nem ilyen filmre számítottam :( Nekem nem tetszett... Pedig én nagyon bírom a képregény adaptációkat, de ez valahogy nagyon félre sikeredet.. Pár (számomra idegesítõ) momentumot felsorolnék:
1. A Szellemlovas (Jhonny Blaze) olyan lassú, hogy azt egyszerûen nem lehet elmondani!!!!! Olyan szagatott a mozgása, mintha egy terminátor lenne... Csinálhatták volna egy kicsit gyorsabb léptéküre, ezt az égõ fejû, koponya fazont.
2. Bár ezt már megemlitette valamelyik fórumozó, de nekem is muszáj elmondanom: a Szellemlovas állandóan mutogat :D A mutatóujjával mindig rámutat egy-egy szereplõre, és vagy azt mondja, hogy: "Te! Ártatlan vagy!" vagy pedig azt, hogy: "Te! Bünõs vagy!". De máskor is felemeli az ujját... Ennek a filmnek nem is azt a címet kellett volna adni, hogy a "Szellemlovas", hanem például azt, hogy: "A Mutogatós Bácsi" :DDDD
3. Nicholas Cage színészi játéka... A Jhonny Blaze nevezetû karakterét, annyira sivárul játsza, hogy azt egyszerûen nem lehet elmondani :( Semmilyen érzelmet nem láttok Nicholas arcán.. Tisztára olyan, mintha egy android lenne... Oké, oké én se lennék "happy", ha megtudnám, hogy minden éjszaka a csodálatosan sármos arcom helyett, egy koponyát bámulok a tükörben, de szerintem ez még nem ok arra, hogy ennyire érzelem mentes legyen az arckifejezésem... Na mindegy.
4. A negatív szereplõk, annyira, de annyira ostobák, hogy az valami elképesztõ!!!!! Ez a kikövetkeztetés például abban nyilvánul meg, hogy külön-külön harcolnak a Szellemlovassal!!! Nem egyszerre, hogy még esélyük is legyen!!! EGY FRÁSZT!!! Szépen egyenként támadják meg!! EKKORA EGY MARHASSÁGOT!!!! De ez még nem lenne akkora baj... Sokkal inkább az, hogy a Szellemlovas, egy-egy nagyobb ellenfelet, kevesebb mint fél perc alatt legyõzz... Kérdem én: Hol van itt a kihívás?! Rengeteg más szuperhõs véres-verejtékkel megszenved a gyõzelemért, de ebben a filmben (úgy látszik) a "Szellemlovas" a király... Semmi "extrém helyzet", semmi "egy hajszálon múlott" gyõzelem, hanem tényként mondhatjuk: A "Szellemlovas" (hihetetlen lassúsággal) kicsinál mindenkit :)
5. A fõgonosznak nagyon gyerekes az arcvonása. Nem is értem, hogy miért kell állandóan ilyen tejfeles szájú színészekkel eljátszatni a fõgonoszt!! A Penge elsõ részében is ez történt: Odarakták Stephen Dorf-ot fõgonosznak... Szóval tényleg nem értem, hogy miért csinálják?!
6. Rengeteg viccesnek ható jelenet van a filmben, de ebbõl csak egyet mondok el, mivel már így is elég hosszú lett ez a hozzászólás. Ez pedig a vége felé található, amikor is a Szellemlovas a földrõl felszedett tûzes földdel megdobálja a fõgonoszt :DD Annyira gyermetegnek tünt az a rész, hogy még most is röhögnöm kell :DD Tisztára olyan mint ha a Szellemlovas hógolyozni akarna :DDD

Hát ennyi lenne nagyjából.... De ettõl függetlenül mindenkinek ajánlom a megtekintését, mivel lehetséges, hogy másoknak bejön ez a film... Én sajnos még nem olvastam el egy "Ghost Rider" képregényt sem (mivel itthon nem igazán kapható), ezért ez a filmrõl alkotott véleményem egyfajta "háttér ismeret" nélküli.... Azért remélem, hogy lesz folytatása, mivel van ebben a szuperhõsben lehetõség, csak még nem igazán sikerült kihasználni....
sollaris 2007 nov. 10. - 11:08:29
(63/193)
Hellosztok! Olvastam az összes hozzászólást... azt veszem észre, h valaki imádja és valaki utálja a filmet. Én az elõbbibe tartozom, nekem nagyon tetszett... N.Cage is jó benne! nem ismerem a képregényt, de minden világos volt sztem naon COOL. A kedvenc részem amikor a ló és a motor együtt mutatják!
PEva11 2007 szept. 15. - 22:50:23
(62/193)
Seten mit szóltál az AVP2 "forgatókönyvemhez"? :::::DDDDDDDD........
PEva11 2007 szept. 15. - 22:47:33
(61/193)
A Harley-ra tulajdonképp nem is emlékszem. A másiktól viszont megdobbant a szivecském!
A Harley-tól csak a nõi motorok tetszenek, de talán kettõt ha láttam. A chopperek manapság bejönnek, de abból is válogatós vagyok.
Bov 2007 szept. 14. - 19:41:34 Előzmény Newcastle United
(60/193)
hehe :) ha neked se jött be, akkor meg tényleg nem bánom, h nem néztem meg:)
PEva11 2007 szept. 14. - 09:50:03
(59/193)
Õ általában túljátsza a szerepeit és ebben nem akart annyira kitûnni. Talán a történet hatása.
4/10
Newcastle United 2007 szept. 14. - 09:47:01 4/10
(58/193)
Na az a film pedig kifejezetten gyenge tõle.:)A Végõ állomás Las Vegas, ott volt a legjobb szerintem, na nem azért mert Oscart kapott érte, hanem amúgy is.
PEva11 2007 szept. 14. - 09:35:46
(57/193)
Most jut eszsembe! A 9/11 emlékére csinált filmben tényleg jó volt.
Ez meg is lepett!D:
PEva11 2007 szept. 14. - 09:33:27
(56/193)
Na jó, azért voltak néha jó pillanatai, de nem ebben a filmben.
PEva11 2007 szept. 14. - 09:19:53
(55/193)
Bocs, hogy a lelkedbe gázoltam!!!!!!!DDD:::
PEva11 2007 szept. 14. - 09:12:20
(54/193)
Nicolas Cage csak azért lehetett színész mert Francis Ford Coppola unokaöcsikéje. Egyébként köze sincs a szakmához. Ez a filmje pedig az eddigi legrosszabb! Viszont a mociját elfogadnám.