Téma: A szökés

Omachel 2006 aug. 29. - 18:13:59
(63/25843)

Így van, a Prison Break nyilván sokkal pörgõsebb mûfajánál fogva (mondom, én csak az elsõ részt láttam, nem foglalhatok állást). De a 24 logikai felépítettségét és pörgõs tempóját úgysem tudja überelni... (Márpedig a mûfaj csúcsa a 24, ez vitathatatlan) Ebben már most is biztos vagyok és én leszek a legjobban meglepve, ha nem így lesz...

Egyébként én sem értem, mi a baj a Lost-tal... Nem pörög olyan elképesztõen gyorsan, de ez teljesen más mûfaj, így ezt nem is lehet számon kérni rajta... Másrészt meg nagyon szépen meg van vágva, logikailag szépen van felépítve... Ráadásul gondolom a második évadot nem is láthatta még az, aki nyúlós rétestésztához hasonlítja a sorozatot, hiszen az sokkal pörgõsebb és izgalmasabb még az elsõnél is...
Ivett28 2006 aug. 29. - 10:32:21
(62/25843)
A <a target="_blank" href="http://www.szokes.extra.hu" title="http://www.szokes.extra.hu">www.szokes.extra.hu</a> oldalt nézted?? Ott ha regizel a fórumba, ott van elsõ és második évad is! Én most töltöttem le a a legújabb részt (2.) a második évadból.
rockqueen 2006 aug. 28. - 09:08:35
(61/25843)
Nem tudtok egy oldalt ahonnan le lehet tölteni a sorozatot magyarul,mert én sajnos nem tudom nézni,mert tönkre ment a TV-nk.
Bogyo1 2006 aug. 25. - 21:45:46
(60/25843)
Ez a sorozat tök jó:D
kismano 2006 aug. 25. - 13:08:21
(59/25843)
nem csak a szlengekkel van a baj,hanem az hogy pl. milyen már, hogy azt mondja az ügyvéd csaj, hogy "tudom, hogy köztetek milyen normálatlan kapcsolat van...." nem csak hogy angolul nem ezt mondta, de ez sztem tök magyartalan(ennél jobban nem tudom most hirtelen megfogalmazni :))) )
Zeeba 2006 aug. 25. - 12:25:27
(58/25843)
A Prison Break ma a legjobb sorozat ami lathato a magyar kereskedelmi tevek kinalataban (nemcsak nyulik mint a LOST ami szinonima a retestesztara es vezet is valahova a sztori) es orulok, hogy ilyen hamar (csupan egy ev lemaradassal) kezdtek vetiteni. Mostansag nagy divat szidni a szinkront amikor klasszikusokat barmolnak szet az ujraban. Ezzel szemben a PB szinkronja kifejezetten jora sikerult, bar Michael hangja valoban erotlen a feladathoz. Kiemelnem viszont L.J. magyarhangjat ami szenzaciosan visszaadja az eredeti erzelmileg felkavart, lehangolt, zavart tini hangjat. Szinten kozhely, hogy "teljesen mast mond az angol mint a forditas". Olyan szlengeket leforditani ami az amerikai bortonokben hangzik el, nyilvan lehetetlen, ezert jo munkat vegez az, aki az eredeti szoveg hangulatat, ertelmet adja vissza es nem a szo szerinti forditasat. Link the Sink - Moslek forditasa azonban valoban otlettelen es katasztrofalis.

A FOX on hetfotol indult a masodik szeria, szoval lesz folytatas. <a target="_blank" href="http://www.fox.com/prisonbreak/" title="www.fox.com/prisonbreak/">www.fox.com</a>
Omachel 2006 aug. 25. - 09:47:36
(57/25843)

Jó, rendben van, feladom...

Én még csak az elsõ részt láttam, életszagúnak tûnt, de biztosan nektek van igazatok, hiszen ti már jóval többet láttatok nálam.

Viszont most már tényleg nagyon érdekel az eredeti, mert a szinkron persze mindig eleve rosszabb, de ha ennyire panaszkodtok rá, akkor komoly hibái lehetnek, szóval gondolom a magyar szinkronnal komoly csorbákat szenved a sztori...

Persze, mondom, a szinkron mindig rosszabb, mert nem fordítanak elég gondot arra, hogy visszaadják az eredeti szöveg árnyalatait, nyelvi finomságait, sõt, sokszor sikerül Taigetoszra való nyelvi torzszülötteket alkotni... Ellenben
a magyar szinkronszinézeket én nem bántanám, szerintem a legjobbak között vannak a világon. És, be kell vallanom, engem egyáltalán nem zavart a szinkron szövege, teljesen bele tudtam illeszkedni a cselekménybe, ami minden bizonnyal a kitûnõ szinkronhangoknak köszönhetõ...
kismano 2006 aug. 24. - 21:37:48
(56/25843)
htegnap belenéztem szinkronosan, hát elég nagyot csalódtam, a hangok még valahogy elviselhetõk lettek, de a fordítás az valami szörnyû...egy csomoszor csak néztem, hogy nem is azt mondta angolul amit szinkronizáltak, na mindegy. így sztem én nem fogom nézni, csak dvd-rõl feliratosan...

még csak a 2résznél tartok, de már kialakult a függés :))) mert lehet, hogy nem annyira életszagú a történet, de ez kit érdekel ha egyszer tökizgalmas! :))
Didit 2006 aug. 24. - 15:54:40 Előzmény eve24
(55/25843)
Hello mindenki!!

Ez eddig az a legjobb sorozat amit láttam.Na jó a 2.:)De tnyleg elég sz*ar lett szinkronnal :SJobbat is csinálhattak volna.Na de minegy ez az RTl klub.Amugy már van a 2.évad??Azt hittem késöbb lesz.Tök jó:)))
Omachel 2006 aug. 24. - 11:37:42 Előzmény Fj0d0r
(54/25843)

Én ezt azért éppen nem mondanám... Eddig olyan sztorinak tûnik, ami akár meg is történhetne, de nem tudom, én még csak az elsõ részt láttam, lehet, hogy neked van igazad...
Meglássuk...
Fj0d0r 2006 aug. 24. - 09:39:53
(53/25843)
Szóval "ettõl függetlenül k**va jó" is nélkül mert úgy már mást jelent és "Engem az elsõ rész" nem pedig nekem. :)
Fj0d0r 2006 aug. 24. - 09:38:07
(52/25843)
Azt azért nem mondanám, hogy életszagú mert egy mesefilm tele buktatókkal, de ettõl függetlenül is k**va jó. Nekem az elsõ rész anno nem nagyon fogott meg viszont a 3-4. rész környékén nagyon beindul és onnantól függõvé váltam.
eve24 2006 aug. 24. - 09:32:43
(51/25843)
Én az elsõ 13 részt egyhuzamba néztem végig, utánna meg hetente egyrészt. Így néztem végig az elsõ évadot. És végre megnéztem a 2. évad elsõ részét is. Meglepõdtem, h az RTL Klub-on is van. Este bele is néztem, de amikor meghallottam a szinkront, akkor tv kikapcs és menekültem. Érdekes lett :S
Omachel 2006 aug. 24. - 09:27:51
(50/25843)

Hát... Én még most birkózom a negyedikkel... De marha jó, eddig még nem volt egyetlen unalmas rész sem, az összes zseniális és kellõkép ütõs...

Hamarosan meglesz az ötödik évadom, ha azt is megnéztem, beszélgethetünk majd róla a '24' topicban, mert ez a téma, beismerem, itt egy kicsit OFF...

Mindenesetre remélem azért a Prison Break-bõl nem lesz olyan sok évad... Szerintem ez nem az a fajta sorozat amibõl három, esetleg négy évadnál többet kellene csinálni...
Szerintem...
kevinspéci 2006 aug. 24. - 09:15:55
(49/25843)
Pff. Nagyon gyenge volt ez.
Csávókám bekerül a sittre, mégis folyton vigyorog. Cseszegeti még az igazgatót is.
S a halálraítélteket se igen szokták együtt tartani a többi rabbal.
karika 2006 aug. 23. - 22:25:26
(48/25843)
A 24-bõl a hatodik évadot várom mert ahogy az 5-ös véget ért az nem volt semmi!
Omachel 2006 aug. 23. - 21:50:05
(47/25843)

Nálam is jelentkeztek már az elvonási tünetek, de a legjobb gyógyszerrel enyhítem õket: a 24 negyedik évadával...
csancsy 2006 aug. 23. - 21:48:16
(46/25843)
Hûha, nem semmi akkor ez a film, na akkor ki sem hagyok egy részt sem:)Pedig ez is elég izgalmas volt, és ha ezt még fokozzák:)))))
csancsy 2006 aug. 23. - 21:45:42
(45/25843)
Ugyan, nálam már most az elsõ résznél jelentkeznek az elvonási tünetek:)))))Már várom a következõ szerdát, mert annyira kíváncsi vagyok.Bárcsak minden nap adnák, akkor talán az a tünetek is elviselhetõbbek lennének:))))))))
Gerik 2006 aug. 23. - 21:44:50
(44/25843)
hehe. és még milyen lesz.
vannak részek amiket lekellett állitanom akkora para volt hajnali 2kor nézni a sötétben. :)