meszag 2008 máj. 14. - 11:39:44 Előzmény alex4427
(151/231)
Szeretnél te azon a szinten lenni, mint Váncsa. Saját véleményed még sosem olvastuk. Csak linkelgetünk, és Istikét ajnázzuk?
alex4427 2008 máj. 12. - 11:18:30 Előzmény issti1
(150/231)
Vagy undorító!?
Elvek, gerinc stb. itt már régen nem számít!
issti1 2008 máj. 11. - 13:17:50
(149/231)
Ez tény!

Kicsit más téma, de errõl jut eszembe, egyébként milyen jól megfigyelhetõ a kormánypárti médiában az erõteljes átrendezõdés: hogy profánul fogalmazzak, a hamarosan eljövendõ új s*ggek irányába orientálják nyelveiket..
..lásd Pártkelte fröcsögõs-ballib mûsorvezetõinek kiebrudalása és kormánykritikát is megengedõ új hangvétele. De ami külön érdekes, még a hirhedten kormányhû ATV is mocorog: pl. nem kis meglepetésemre Demcsák Zsuzsika mûsorát már másik (szõke) iq. bajnok vezeti..
Aztán majd a kormáynbukta után jön a melldöngetés: hogy mi mekkora ellenzékiek voltunk!!
Ez már csak igy megy mindenkoron mifelénk: jöjjön jobb, v. baloldal..
Jópofa!
alex4427 2008 máj. 11. - 11:42:13
(148/231)
Igen, igaz! De ettõl (pláne az ÉSben, ahol az Orbán fóbiás Váncsa a fõszerk. h.)...még sok fontos megállapítást tartalmaz! Nem a "nagytudású" és "pártatlan" Friderikusz szintje!
issti1 2008 máj. 11. - 10:03:16 Előzmény alex4427
(147/231)
Alapvetõen nagyon jó a cikk, de néhány ponton téved a szerzõ(szerintem politikai nem-függetlensége okán): az 5(3,5?)millió határontúli magyar (választójoga)jelentõségét jócskán alulbecsüli és ráadásul hatását indokolatlanul negativumként állitja be- ezt semmi nem indokolja, sõt!
A másik hiba(illetve szerintem személyes politikai sértettség) az Alkotmánybiróság notórius, többször visszatérõ szapulása, egyfajta bûnbakként feltüntetése..
alex4427 2008 máj. 07. - 08:37:13 Előzmény issti1
(146/231)
Ez a cikk végre megírja, hogy a magyar rendszerváltás telis-tele van speciális és konstrukciós hibákkal. Néhány kedvenc részletem:

Normális országban Õszöd után a miniszterelnök lemondott volna, csakhogy normális országban Õszödre nem kerülhetett volna sor.

Magyarország hivatalosan nem normális ország.

A széttöredezett és változékony pártrendszert Magyarországon kockázatosnak és rossznak tartják, holott az igazság az, hogy nálunk általában a stabil kormányoknak sem sikerült jól dolgozni (viszont nem is buktak bele). A koalíciós helyzet olyan politikusi képességeket erõsít - az egyeztetési hajlandóságot, a meggyõzés technikáit, a saját szándék tisztázását, a több lépésben taktikázást, a problémamegoldó gondolkodást -, amelyek hosszabb távon hasznosabbak a nemzetnek, mint a polarizált kétpártrendszerben kifejlõdõ katonás vonások.

Úgy látszik, bele kell nyugodni, hogy az államszocializmust leváltó magyar rendszer nem valamilyen megvalósítandó cél, amihez különféle intézkedésekkel, javításokkal el lehet jutni, hanem az, ami most van: életképtelen keverék, az óriási fölényben lévõ magántulajdon és a foggal-körömmel védett gondoskodó állam kimérája. Javítani rajta reformokkal nem, csak újabb rendszerváltással lehet talán. (Kiméra=agyrém, rémkép, rémlátomás
issti1 2008 máj. 06. - 20:48:46
(145/231)
Csak elõljáróban, mielõtt megnézném e hosszú cikket: szerintem a dolgokban nem "Õszöd" politikai következménytelenségével van, hanem azzal, ahogy bezabálták és elfogadják sokan -ez annak a jele, hogy ebben az országban szinte mindent el lehet adni, tömeges mértékben..
Mintha nem is lett volna rencerváltás...hisz talán nem is volt!(??)
alex4427 2008 máj. 06. - 18:57:53 Előzmény issti1
(144/231)
M'ér?!
Nemrég pl. az ÉS-ben is milyen "bátran" fogalmazott:
„Senki, így a kormányfõ vagy a kabinet sem tévedhetetlen...”
Reméljük, nem követi semmiféle retorzió a bátor kiállást!:(


Az alábbi cikk (Széky János: Minthademokrácia) viszont ritka érdekes:
http://www.es.hu/pd/display.asp?channel=PUBLICISZTIKA0818&article=2008-0504-2141-51AUBV
"Normális országban Õszöd után a miniszterelnök lemondott volna, csakhogy normális országban Õszödre nem kerülhetett volna sor."
issti1 2008 máj. 05. - 15:47:17
(143/231)
Ez a Dezsõfi(Dessewfy?) milyen egy tök!
Ezeket komolyan el is hiszi, amiket mond, vagy csak hivatalból, mint fizetett kormánypropagandista mondja?
Kiváncsi vagyok, a kormány(hamarosan bekövetkezõ) teljes csõdje után egy ilyen ember mit fog mondani, tenni -bár, gondolom van elég vastag bõr az orcáján, simán túllép a dolgon!
issti1 2008 máj. 04. - 17:22:38
(142/231)
Mirõl is beszélünk?
Kezdem elveszteni a fonalat --*moderálva*..
alex4427 2008 máj. 04. - 15:57:57 Előzmény ondok
(141/231)
Skizofrénia!
(Esetleg szimpla ostobaság!?)
5/10
ondok 2008 máj. 04. - 13:17:37 5/10 Előzmény meszag
(140/231)
Vedd már észre,hogy munkamegosztás van közöttük.Egyébként mindketten párttatlan,objektív hazafiak,nem támogatják a politikusokat.Csak véletlen,hogy kizárólag politikai hozzászólásuk van az is kimerül az un. "balodali mûsorok" fikázásában.Áldásos tevékenységük következtében aztán magukról a mûsorokról nem is esik szó.
De van egy rossz hírem ennek ellenére ,sõt ,gondolom nemcsak én, rendíthetetlenül nézzük a Friderikuszt,az Újságíróklubot stb,mint a kevés hiteles politikai mûsorokat,és a Heti Hetest is,mert sokkal szórakoztatóbb mint a Fábry ripacskodása pl.
5/10
ondok 2008 máj. 04. - 13:08:25 5/10
(139/231)
"De ondok sem jobb ám (már amennyire láttam csatározásaitokat), csak õ egy ellenkezõ oldalon nem bír magával. "
Tisztelettel kérném,hogy egy olyan állításomat idézd be ,ami nem igaz.Hogy idõnként vehemensen védem az igazat ilyen istikkel szemben? Lehet,de pl Te aki jól látod a dolgokat,gondolod,hogy az elegáns távolságtartás,középrehelyezkedés az valamire jó lehet a hamiskártyások ellen,akik éjjel nappal dolgoznak a nép hülyítésén?
5/10
ondok 2008 máj. 04. - 12:55:59 5/10
(138/231)
Rég nem jártam itt.aranyos ,ahogy isti meg alex itt társalog magában.Más nem is bírná ki velük hosszú ideig az biztos.Elég érdekes az is ,hogy csaknem egy napon regisztrált ez a két teljesen azonos nézetet valló nick,akik mindíg megvédik egymást:)Még a helyesírási hibák is stimmelnek,a szóhasználat is.Hm...Skizofrénia?
Nos látom felbátorodtak derék nickjeink ,hogy a hátam mögött ócsároljanak.Remek ,úgy látom nem bírják túltenni magukat (már csak többesszámot használok ),hogy valaki megmondja a frankót.Kedves alexisti,az egyik írásod elején láttam kiborultál,hogy elõzõleg szügyön találtalak,és eleresztettél egy igen eredeti jelzõt velem kapcsolatban.Nos én nem írom rátok,hogy "hülye",mert azt mindenki látja ,aki egy -két hozzászólásotokat elolvassa.Rábízom az okos nép ítéletére minõsítéseteket.
Maradok: ondok
issti1 2008 ápr. 26. - 20:45:35
(137/231)
Ugyanarról beszélünk, ha szószerint nem is u.úgy fogalmaztunk..
Vágót én is, mint "külsõs" haszonélvezõt sorolnám ide -egyszóval már megint kénytelenek vagyunk egyetérteni. ;o)

Bár, ha jobban belegondolok, ez nem is olyan vicces!
alex4427 2008 ápr. 26. - 16:44:30 Előzmény issti1
(136/231)
"rendkívül szûk érdekcsoport"!?
De finoman fogalmazol! Gátlástalan maffia inkább! (Nem gondolom, hogy Vágó I. tagja lenne! De a "morzsákból" mindem kormány-közelinek jut!)
(A gátlástalanságról lásd az A la carte-t!)
issti1 2008 ápr. 25. - 09:47:49 Előzmény alex4427
(135/231)
Ebbõl az egész sztoriból egyvalami teccett a legjobban: tanultam egy új kifejezést -Népf*sza :o)))))
issti1 2008 ápr. 24. - 21:06:45
(134/231)
Horn balesete akárhogy is volt, az eredménye nem kérdéses -bejött! ;o)

Vágót illetõen meg csak az a kérdés, hogy õ kit ért többesszám elsõszemély alatt -el tudom képzelni, hogy egy rendkivül szûk érdekcsoport(ahová ezek sz. megát is sorolja) számára Gyurcsányferkó az egyetlen esély ...az meg, hogy közbe az ország totál leamortizálódik, az mellékes körülmény!
alex4427 2008 ápr. 24. - 16:06:11
(133/231)
"Gyurcsány Ferenc pedig ahelyett, hogy öntestével védi meg házilapját a (Népszavát) motorosok nem létezõ fenyegetésével szemben, esetleg rendet tehetne kormányában és a közigazgatásban..."
"... a valódi és pszeudo-nácik mindig jól jönnek. Hozzájuk képest a legrosszabb kormány is tûnhet a kisebbik rossznak, antifasiszta szlogenek alatt pedig egészen hosszú ideig lehet büntetlenül nagyon rosszul kormányozni."
http://www.hirszerzo.hu/cikkr.nem_teszunk_nepszavat_az_ablakunkba.64083.html
alex4427 2008 ápr. 24. - 11:49:02
(132/231)
"Gyurcsány, az egyetlen esélyünk" - Vágó a Playboy-nak!
http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=219633&fr=hk

(Vágót viszont NEM az esze miatt szeretjük! Már, aki szereti!)