1/10
Ronai 2008 márc. 16. - 21:22:24 1/10
(111/231)
Szólás szabadsága? Ez a cím már önmagában hazugság ehhez a szemét mûsorhoz meg az ott szereplõ szintén szemetekhez! Ma Csak pár percig néztem - a mocsadék Bokros Lajos elemezte a társadalom teherviselési képességét és hajlandóságát, vizitdíj, nyugdíjjárulék, feketegazdaság stb. pitiánér dolgokról. Mert ezek azok, ahhoz az 1000-1200 Mrd-hoz képest amelyet az élõsködõ parazita bankrendszer rabol el a társadalomtól államadósság címén! A uniós ráfizetésekrõl már ne is beszéljünk!
Ha valami igazságot akarok hallani akkor inkább Echo Tv...
issti1 2008 márc. 01. - 21:46:06
(110/231)
Vitatkozni lehet, sõt néha kell is -csak a határok nem mindegy hol vannak!
Mindenesetre egy kettõnk közt kialakuló parázs vitára nem sokat tennék: ahhoz túl közel állnak nézeteink, értékrendünk! :o)
alex4427 2008 márc. 01. - 15:46:43 Előzmény issti1
(109/231)
Veled nem lehet vitatkozni!:)
(Talán, ha kicsit ondokabb lennél!:)
issti1 2008 febr. 28. - 16:25:19
(108/231)
Jóból is megárt a sok -no meg a túl kevés is: röviden így foglalhatnám össze a szerbek és köztünk levõ különbséget.
Azt hiszem értjük egymást és egyet is értünk az alapkérdésekben.. :o)
alex4427 2008 febr. 28. - 11:22:53
(107/231)
Hát, egy kicsinyke nemzeti öntudat, azért jó lenne nekünk is! Gondolom, egyetértünk!
Ha még van egyáltalán van nemzet! Ha még egyáltalán tudják/tudjuk, hogy mit jelent az öntudat!
alex4427 2008 febr. 28. - 11:18:21
(106/231)
No de vissza a filmekhez!
Friss hír: a Szabadság, szerelem c. film rendezõje, Goda Krisztina új filmet forgat. Az alábbiakat mondta:

"A Kaméleon címû filmemen, amely szintén egy eléggé aktuális problémáról szól: egy kényszeres hazudozóról, egy orvosi esetnek minõsülõ pszichopatáról, akinek emellett vagy épp ennek ellenére nagyon jól megy a sora. A mûfaji meghatározásával eléggé bajban vagyok, mindenesetre izgalmas, feszültséggel teli történet lesz."
issti1 2008 febr. 28. - 11:09:28 Előzmény alex4427
(105/231)
Nem tudom, de valaki azért kirobbantotta a délszláv háborút, és az azért biztos nem Amerika volt.
Ebben szerintem a szerbek hibásak, talán pont az általad is említett túlzott büszkeség miatt..

A mostani koszovói konfliktus esetében viszont már el tudom fogadni, hogy az USÁ-nak jelentõs szerepe van a helyzet elmérgesedésében.
De még ebben a szituációban is nagy gondnak(hibának, vagy akár bûnnek!) látom a szerbek túlzott nemzeti öntudatát - csak gondolj bele mi lenne, ha mi is ilyen foggal-körömmel ragaszkodnánk Erdélyhez ("nemzetünk õsi földjéhez" -ahogy azt tegnap egy koszovói szerb diáklány kiabálta az MTV mikrofonjába), vagy akár a szerbiai magyar területekhez.
Az is érdekes kérdésfelvetés lenne, ha szembesítenénk a szerbeket saját nemzeti alapú területi igényeikkel és mondjuk a mi hasonló alapon (és hasonló joggal) felvethetõ törekvéseinkkel(amelyeket ugye még elméletben sem vetünk fel felelõs szinten).
alex4427 2008 febr. 27. - 22:02:05
(104/231)
Egyébként, sajnos, tényleg ez jött le!
Én is láttam, annak idején pl. CNN "riportot" a becsületes albánokról és a gonosz szerbekrõl!
Annyira megrendezett volt, hogy az szinte már fájt! (Mármint a hülyeség! Vagy mint pl. amikor Gy. akar nagyon meggyõzõnek látszani és elõveszi a legripacsosabb manírjait! Brrrr!)

Nekem, egyébként, minden nép egyformán kedves, rendes!
Tapasztalataim szerint a déli népek és a szegényebb népek a legkedvesebbek!
A szerbek ráadásul, persze büszkék is! Nem szeretik, ha meg akarják leckéztetni! Legyen az, akár az USA!
Belgrád bombázásának megkezdése elõtt Clinton ferlhívta Jelcint, és azt mondta: ledobunk két bombát és a szerbek rögtön megadják magukat! (Tévedett!)

Jugoszláviában én sokszor voltam, beutaztam szinte az egész országot! És mintha a második hazámat verték volna szét! Fáj!
Voltam ráadásul Albániában is, ahonnan szintén csupa szép emlékkel jöttem haza!
Szóval, utálom, amikor egymásnak ugrasztanak népeket!
Olaj miatt? Vagy más miatt! Vagy egyszerûen abban a térségben is dominálni akarnak!?
issti1 2008 febr. 27. - 20:57:24
(103/231)
Azt mondjuk tök nem értem, mért favorizálják a nyugati hatalmak ennyire Koszovót?

Olaj van ott, vagy mi a csuda??!
issti1 2008 febr. 27. - 20:54:49
(102/231)
Az, hogy értelemesen vitázunk-érvelünk nagyon távol áll az összeveszéstõl -de ettõl persze lehet, hogy nem értek veled egyet némely dologban.. :o)

Én a szerbeket nem sajnálom, valahol õk hívták ki a sorsot. Szerintem õk igenis akartak háborúzni -nekem legalábis ez jött le..
alex4427 2008 febr. 27. - 10:55:23
(101/231)
Bár biztos van, aki örülna, ha mi itt összeveszünk...de NEM fogunk!
Szerintem ugyanis Koszovó is csak azt példázza (ahogy te is írod!), hogy aki az új világrendnek, ill. annak legerõsebb képviselõjének behódol - az "barát"!
Az sem baj, ha egyébként véres kezû diktátor (pl. Pakisztán)!
Nos, mint a cikkbõl is kiderül (és végre! talán egyszer a magyar rendszerváltásról is megtudjuk az igazságot!?)...
a jugóknak, amint elfogadtak egy feltételt, újabb és egyre lehetetlenebb feltételeket szabtak...nehogy már elfogadják, mert az nem illik a NATO, ill. az USA elképzeléseibe!

300000 ezer halott a délszláv háborúban, abban a Jugoszláviában, amit még innen is irigykedve néztünk...
az ott élõ (sokféle!) népek biztos, hogy nem akartak háborúzni!
Valakinek viszont nagyon fájt a foga erre a térségre is!
issti1 2008 febr. 27. - 10:33:47
(100/231)
Igen, pont erre mondtam én, hogy kicsit elfogult a cikkíró: lehet, hogy sok igazság van benne, de én pl. úgy közelíteném meg a dolgokat, hogy azért a szerbek csak kirobbantottak egy(illetve már több) háborút és ezért büntetést érdemelnek.
Az igazság valahol a cikkíró és köztem lehet: talán a "büntetés" mértéke túlzó volt, de azt igenis tudomásul kell venni, hogy példás büntetést érdemeltek.

Ez a Koszovó-téma, illetve az abból levont kisebbségi következtetések is kétoldalúak: nem teljesen releváns, de azért példázza a kettõs mércét a példám- mi 2õs állampolgárságot akartunk adni a határon túliaknak, mire Románia felháborodott(és nemzetközi szinten is kezdte hergelni a világot- talán sikerült volna is nekik, ha szükséges!), majd 1 évre rá szó nélkül megadták az állampolgárságot a moldovaiaknak - senkinek egy szava nem volt ellene.
Lehet hogy látszólag kicsit elkanyarodtam, de szerintem ez idevág!
alex4427 2008 febr. 26. - 21:49:23
(99/231)
Ide kapcsolódik a friss hír:
Egyes magyar híradások és kommentárok félreértelmezték April H. Foley nagykövet szavait, amikor azt állították, szombaton azt mondta, „elvárja”, hogy Magyarország elismerje Koszovó függetlenségét – közölte az Amerikai Egyesült Államok nagykövetsége kedden.
Holott April H. Foley "csak " ennyit mondott: "Reméljük és elvárjuk, hogy Magyarország csatlakozik hozzánk Koszovó függetlenségének elismerésében, ami Bush elnök egységes, szabad és békés Európáról alkotott víziójának része."


Ugye szép! Nem azt mondta, hogy "elvárjuk", hanem azt , hogy "reméljük és elvárjuk"!
Minggyá' más!:)))
alex4427 2008 febr. 26. - 21:47:14
(98/231)
Idézet a cikkbõl: "...a Nyugat által a szegény népekre, országokra oktrojált világrend ellen - mindegy, mi okból - lázadókat leverik és megbüntetik."

Jugoszlávia szétverése 300000 halottat "eredményezett"!
Kinek kellett ez? Az ott élõ népeknek - NEM! Ez biztos!


Meg ez is!
"Amikor a Milosevics vezette kormányzat belement végre abba, hogy teljesítse a Nyugat követeléseit, a rambouillet-i tárgyalásokon az amerikai küldöttség váratlan új igényekkel állt elõ - ez volt a híres B jegyzõkönyv: a problematikus területekre kiküldendõ, "békefönntartó" NATO-erõknek területenkívüliséget igényelt, jogsértéseikre teljes jogi immunitást, katonai-rendõri joghatóságot, beleértve a bûnügyi nyomozást és vizsgálatot. A NATO-erõk parancsnoksága utasíthatta volna a jugoszláviai helyi hatóságokat, költségei fedezésére igénybe vehette volna a helyi forrásokat - más szóval olyan hatalmat igényelt magának, amelyeket megnyert (és persze: megvívott!) háború után, föltétlen megadás (kapituláció) esetén lehet kikötni, de így is nagyon kemény; a náci Németország végsõ veresége után hoztak létre ilyen viszonyokat...
Ezt a dokumentumot (a B jegyzõkönyvet) másnak, mint hadüzenetnek nem lehetett érteni. Ezután és ennek következményeképpen tört ki az elsõ koszovói háború - amelyben a szerb katonaság szerepét nem szabad mentegetni -, ebben pedig a legrémesebb atrocitásokra azután került sor, miután Clinton elnök légiereje már bombázta Belgrádot."
issti1 2008 febr. 26. - 21:23:50 Előzmény alex4427
(97/231)
A cikk érdekes és átfogó(nak tûnik), de valahol ott motoszkál benne -szerintem- Tamásgáspár személyes elfogultsága.
Szerintem ez csak egy nézõpont - érdemes lenne mellétenni egy másik "független" elemzõ hasonló témakörû cikkét.
Ez valahol csak az igazság egyik fele lehet..
De kétségtelenül érdekes és elgondolkodtató!
issti1 2008 febr. 26. - 16:06:51
(96/231)
Sok igazság van abban, amit mondasz.
Ennek ellenére én a hazug és korrupt, csaló politikusokra csak teljes elutasítással és indulattal tudok reagálni: még mindig azt mondom, hogy nem hagyhatjuk szó nélkül ezeket a dolgokat!
Sajnos sokat foglalkozunk a politikával - bár ne kellene(ha tennék a dolgukat és rendben menne a szekér..) !
alex4427 2008 febr. 26. - 15:06:00
(95/231)
Az új világrend!:(((
http://www.nol.hu/cikk/482885/
issti1 2008 febr. 24. - 18:42:38
(94/231)
Köszi, mostmár mindenki tudja! :o)
alex4427 2008 febr. 24. - 18:16:07
(93/231)
Nagyon ondok, bocs, undok vagy!:)
issti1 2008 febr. 24. - 18:10:20
(92/231)
Alex, csak a tisztánlátás kedvéért: az általad felemlitett undok, nemkivánatos hozzászóló alatt nem szerénységemet érted- ha jól sejtem! :o)

Még mielõtt Chiefbdy ily gyorsan igazolva érezné rólam alkotott elképzeléseit..