Pikacsu 2015 jan. 05. - 20:15:25
(27/747)
A cím elég, hogy ne nézzem meg. Az én csoportom.
A másik, akik a cím miatt olvassák el.
Kétlem, hogy özönleni fognak a moziba érte.
10/10
Sz.Viki22 2015 jan. 02. - 21:29:45 10/10
(26/747)
Én nem értem a mai embereket fõleg az olyanokat akik úgy mondanak véleményt valamirõl,hogy halványilagõzük nincs az egészrõl mert nem olvasták ez alapján ítélik el vagy szólják le mert elolvastak belõle pár lapot olvasd el az egész sorozatot a második részt biztos nem fogod tudni letenni kiderülnek a "sötét titkok"...nem védem a könyvet nekem is voltak unalmas részeim de az,hogy egy majd 600oldalas könyvet elolvassak 2nap alatt biztos nem azért volt mert unalmas és vontatott...a filmrõl meg annyit hogy még csak bemutatót láttam hogy a szereplõk elöször nekem sem pászoltak de elég sokszor láttam ahoz h belássam Mr.Grey igen is jó!Könyv alapján sokkal helyesebb palit képzeltem de párszor megnéztem az elõzetest és beláttam meg van benne az a bizonyos 50árnyalat..:)
1/10
offtopic
greatmuta577 2014 dec. 07. - 18:41:00 1/10 Előzmény Lillith Morgan
(25/747)
Tökéletesen egyetértünk! Viszont pusztán kíváncsiságból ha már 2 könyvet végig szenvedtem... elárulod mi Mr. Grey nagy sötét titka?
Muya 2014 dec. 05. - 07:28:32
(24/747)
Azért olvastam el a könyvet, mert nem tudtam elképzelni mi ez a hisztéria körülötte. Hát... köbö egy 90'es évekbeli Tiffany regény szintjét súrolta... ezért már eleve a film bemutatóját is szájhúzással néztem. De kritikát csak akkor lehet valamirõl írni, ha már megnézte az ember. Bár sokat nem várok tõle.
Lillith Morgan 2014 nov. 24. - 23:44:10
(23/747)
Minden rosszindulat nélkül javaslom, hogy ne csak olvasd a szöveget, de értelmezd is. Senki nem szidja azért ezt a szériát, mert sikerkönyv lett. NEM AZÉRT van róla annyi negatív vélemény.
Én megpróbáltam elolvasni. Hallottam mindenhonnan, hogy szar és pocsék, de nem akartam úgy ítélkezni, hogy nem volt a kezemben. Még az elsõ könyvnek sem sikerült a végére jutnom. A nyelvezete (megint leírom, hogy angolul olvastam, mielõtt a fordító trehányságával jönne valaki) leírhatatlanul rossz. Ez egy olyan fanfiction oldalra (és azért merem felhozni a témát, mert ez a "frenetikus" mû is annak készült eredetileg), ahol bétáznak felengedés elõtt, nem kerülhetett volna fel. Pedig olyan körökben jócskán érkeznek az elborultabbnál elborultabb mûvek.
Olyan, mintha ez a könyv nem is látott volna szerkesztõt. Értelmetlenül egymás után dobált mondatok halmaza.
A karakterek kidolgozatlanok. SABLON mind. Se jellemük, se értelmük. Ha nem lennének elnevezne, hogy ez kérlek szépen x, amaz ott y, a harmadik a sarokban z, akkor nem is lehetne tudni, hogy mikor épp kirõl van szó.
offtopic
sofi 72 2014 nov. 24. - 22:25:27
(22/747)
Elfogadom az enyhítõ körülményt.

Hasonlóan állok "A kis herceg" témához. ;)
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 24. - 21:28:02
(21/747)
OFF
Na én most comingoutolok Micimackóilag: pár éve, vén fejjel átrágtam magam az elsõ részen, mert már muszáj lett tudnom, mitõl annyira kult- és kulcsmû...aztán a folytatásról letettem. Nem értem, úgy ahogy van és nem értem a közimádatot, de persze fejet hajtok, többség dönt. Röviden: nekem pont az nem jött be, ami másoknak nyilván nagyon: a mufurc, álnaív, tudálékos, faarcú, száraz brummogás vagy mi.
Várom a kõ-, záptojás- és paradicsomzáport. Vallomásom eleve kudarcos, de mindenki tekintse õszinteségemet enyhítõ körülménynek.
offtopic
sofi 72 2014 nov. 24. - 20:55:29
(20/747)
Természetesen a kérdésem Gazsi bácsihoz "költõi" volt, de köszönöm neked kedves Miklós a részletes választ. :))
olahmiki1959 2014 nov. 24. - 16:37:17
(19/747)
Lehet így, lehet úgy...

Egy dolog azonban biztos:
Én nem leszek a szürkék hegedõse...:)
olahmiki1959 2014 nov. 24. - 12:33:54 Előzmény sofi 72
(18/747)
Nem, mert a "Micimackó" a világirodalom része, - amit a "Szürke akárhány árnyalatáról" biztosan nem mondhatunk el, - megfejelve a zseniális Karinthy Frigyes zseniális fordításával, - szójátékaival, klasszikussá vált bemondásaival, sziporkázó ötleteivel, - ami állítólag olyan jó lett, hogy túlszárnyalja magát az eredeti mûvet is. (Olyanok mondták-írták, akik kitûnõen tudnak angolul, és ismerik Milne könyvét eredetiben...:)
offtopic
sofi 72 2014 nov. 20. - 19:07:17 Előzmény gazsiga
(17/747)
Akkor, ha jól értem "A szürke ötven árnyalata" a "Micimackó-val" egyenértékû?
gazsiga 2014 nov. 14. - 08:42:19 Előzmény sofi 72
(16/747)
Sofi 72! A Micimackó-t se olvasd el, nem fogod érteni.
DDLL 2014 okt. 31. - 09:08:24
(15/747)
A kötet másik 2 része is meg lesz gondolom filmesítve?! Tudja valaki, hogy mikorra tervezik vagy az elsõ sikerének függvénye?
sofi 72 2014 szept. 16. - 21:09:41
(14/747)
Nem fogom megnézni, ahogy a "könyvet" sem olvastam. Egyébként arra is egy kollégám hívta fel a figyelmemet, és miatta - mert azt hittem jó ízlése van - beleolvastam a neten egy rövid részletébe. Annyi elég is volt. Ami borzasztó, hogy ebbõl az irományból siker lehetett. És most itt a film. Elkeserítõ és döbbenetes azzal szembesülni, hogy az un. olvasó közönség nagy része ujjongva dicséri ezt az irodalminak a legnagyobb jóindulattal sem nevezhetõ képzõdményt. Ilyenkor mindig felmerül bennem a kérdés, hogy nem csak egy erõszakosan elkövetett sztárolás szemtanúi vagyunk, hanem tényleg és valóban ez a közízlés? Ez az üres, felszínes, híg lötty? Ez a menzai hulladék? Ez lehet a legfinomabb desszert az átlagnak? Érdemes egyáltalán valami igazi értéket manapság alkotni, amit értékel is valaki, vagy az ilyen szürkeségek elegendõek mindenkinek? Még az is szégyen, hogy egyáltalán topicot nyitott valaki ennek a borzalomnak...
2/10
-NOMAD- 2014 szept. 12. - 01:16:56 2/10
(13/747)
Na erre kíváncsi leszek.
A könyvet beharangozták csudijónak ... nem olvastam még bevallom, de ha idõm engedi már csak kíváncsiságból is átlapozom, hogy vajon miért szeretik annyian. :)
Ettõl függetlenül a trailer nekem felkeltette az érdeklõdésemet. Kíváncsi leszek a filmre. Remélem valami erõs dráma lesz. Abból úgy sem láttam érdemit a Nagy Gatsby óta.
Lillith Morgan 2014 aug. 14. - 14:44:22 Előzmény Marleyna
(12/747)
Csakhogy ez a könyv nem a szexjelenetek miatt problémása. Az még csak nem is BDSM. Valami hihetetlenül lightos verzió került be a mûbe.
Fájóan lerí a könyvrõl, hogy fanfictionnak készült. A karakterek papírmasék, sekélyesek. A mellékszereplõk csak úgy vannak, egy-egy név és annyi, de egyénisége egyiknek sincs. Utánanéztem puszta kíváncsiságból mi az a bizonyos sötét titok Mr. Gray múltjában, hát azt kell mondanom, azt is alaposan elrontotta a tisztelt írónõ. Sokkal többet is ki lehetett volna hozni belõle.
A fogalmazás gyerekes, darabos. (Eredeti nyelven olvastam, szóval az állítólag szintén borzalmasra sikeredett fordításhoz nem volt szerencsém.)
A fõhösnõ pedig iszonyatosan buta, ahhoz képest, milyen okosnak van elvileg beállítva és minimum disszociatív személyiségzavarban szerved. Mr. Szürke helyében sürgõsen kerítenék neki egy jó dilidokit.
frenchbullie 2014 aug. 14. - 01:44:43
(11/747)
Üdv! Tegnap belenéztem a Savages c. thrillerbe, a filmrõl annyit, hogy egyszer elég volt, (ha nem sok), de Aaron Taylor-Johnson csudás göndör hajától oda voltam, meg vissza:-) Aztán - utánaolvasva - feltûnt, hogy szerepel a Szürke ötven árnyalatában is. Viszont nem hiszem, hogy Dr. Grace szerepében, aki a történet szerint a fõszereplõ fickó édesanyja... Esetleg, a sztori mélyére ásva, kiderül majd, hogy egyéb furcsaságok is lesznek, nem csak Grey sajátos ízlése???:-) Viccen kívül, sejtem, hogy csak valami elírás lehet...
Marleyna 2014 aug. 04. - 07:54:04
(10/747)
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy sikerül átvinni filmre a könyv hangulatát. Az elõzetes mindenesetre ígéretesnek tûnik.
Gray szerepére alapvetõen én is mást képzeltem volna el... de elnézve a trailer-t, egyre inkább úgy érzem, hogy Dohan meg fog felelni a szerepre. Jóképûnek jóképû, de ami a legfontosabb, a szemében ott ragyog a titokzatosság és a tûz.

A könyvekrõl annyit, hogy az elsõ egy egyszerû, kicsit butácska, amiben még csak ismerkedünk a szereplõkkel, de nekem már az is tetszett, de a katarzist a második kötet hozta el... ahogy szépen építkezik a kapcsolat, Gray kitárulkozása, hogy felfedi a legsötétebb titkait... gyönyörû, megrázó, magával ragadó, szerintem nagyon jól meg lett írva ez a lelki fejlõdés. A harmadik kötet pedig szép levezetése az egésznek.
Nem mondom, hogy olyan óriási mûvészeti, irodalmi alkotás lenne ez a trilógia, mert nem az. Ugyanakkor képes teljesen magával ragadni, hatást gyakorolni, és én pont ezt várom egy könyvtõl. Mindegy, milyen stílus, mirõl szól, ragadjon el, vigyen el egy másik világba, váltson ki érzelmeket, bûvöljön el... és mindezt ez a sorozat megtette.
Olyanon ne ítéljék el a könyveket, akik max. az elsõ kötet felééig jutottak, mert azok gyakorlatilag semmit nem tudtak meg a lényegbõl. Mert egyáltalán nem az a lényege, hogy itt keményen megy a S/M szex, sokkal fontosabbak a lelki folyamatok.

Bízom benne, hogy sikerül mindent átültetni a filmbe, ami lényeges, és hogy a filmben is meg tudják oldani hatásosan az említett lelki folyamatokat. Valójában ezen áll, vagy bukik a dolog.
tobywong 2014 júl. 28. - 14:48:38
(9/747)
Valaki magyarázza el nekem, mert fogalmam sincs, hogy mi az, ami alapján ez a történet megfogta a fél világot?
Amikor meghallottam mirõl szól, a fejemet fogtam.
Aki ilyen sz@rt olvas, és még tetszik is neki az magára vessen. Az elõzetes alapján meg már most bukott a film.
Elképesztõ....erre van igény???
dicapriofan 2014 júl. 28. - 14:46:19
(8/747)
Én olvastam a könyvet, már a második rész felénél tartok. Nekem nagyon tetszett, és alig vártam, hogy megjelenjen a trailer. Ahogy elõször megnéztem, nekem sem tetszettek annyira a fõszereplõk, én is Grey szerepére valami Ryan Gosling félét vártam, de ahogy megnézem többször, rájöttem, hogy pontosan jók a szereplõk!! Már az elõzetes átadja a könyv egész hangulatát..én alig várom! :)