5/10
tompika74 2011 márc. 11. - 10:36:46 5/10
(137/297)
Csak ámulok és bámulok. Hogyan tetszhet ennyire ez a film ilyen sok embernek. Biztos bennem van a hiba. Szerintem a történet unalmas, érdektelen, a két fõszereplõ, az író és a tetovált lány jellegtelen. Nálam a "kár volt leforgatni" kategóriába esik.
5/10
10/10
pema25 2011 márc. 10. - 17:04:47 10/10
(136/297)
Rég láttam már ennyire eredeti filmet...véleményem szerint a történet érdekes,a rendezés jó és a színészi játék is nagyon jó volt!10/10
10/10
sanderb 2011 márc. 09. - 18:04:06 10/10
(135/297)
Svéd. Ez nálam majdhogynem garancia. Ebben a filmben sem csalódtam, nagyon jó, a klasszikus krimik vonalát viszi. Nem pörög túlzottan, de végig fenntartja az ember érdeklõdését.
A történet az írót dicséri: nehéz lenne néhány mondatban összefoglalni a cselekményt, annál ez jóval bonyolultabb. 10/10
magyar krokodil 2011 márc. 08. - 14:21:41
(134/297)
szerintem remek film. egyrészt jó a történet és a film mentes az amerika-hangulattól. nálam abszolút 10 pontos.
könyvrajongóként többnyire magam is értékelhetetlennek tartom a filmes adaptációkat, de tulajdonképpen el kell fogadni, hogy a 2 médiának mások az eszközei, a lehetõségei és fõleg a célközönsége. az általam szeretett filmek, sorozatok könyves kiadásait éppúgy nem bírom elolvasni, mint imádott könyveim filmváltozatát megnézni. hozzá kell tegyem ezt a könyvet még nem olvastam, így az élmény maximális és a filmvilágban ez egy nagyon jó alkotás.
debut27 2011 márc. 03. - 16:33:51
(133/297)
Nagyon tetszett az elsõ perctöl a végéig izgalmas. Igaz rá az a mondat,hogy olyan jó film hogy a nézõ nem tudja egy percre se levenni a szemét a vászonról.Igazi vérbeli krimi.Én egy este néztem meg mind az elsõ kettõ részt.Bár nálam az elsõ rész viszi a prímet a második is jó de nem tudja felülmúlni az elsõt!Már nagyon várom a harmadik részt!Többször nézhetõ!!! 10/10
tanhu 2011 febr. 21. - 22:35:09 Előzmény The Man Who Laughs
(132/297)
Sajnos benyaltam,de már megszabadultam tõle))) a könyv egynek elmegy, lapos,felejthetõen unalmas, semmi fordulat, semmi meglepetés a középszerûnél jobb kiszámíthatóan sablonos alaposan túllihegett nõi regénytrilógia,az átlag krimikedvelõknek még élvezetes és meglepõ is lehet.Azt hittem valami kemény, fordulatos, és csavaros letehetetlen könyvet kapok, ritkán tévedek, de ez most ezeket a pillanataimat gyarapította...csak azért olvastam el mert megvettem és úgy voltam vele amit fõztél edd is meg(tanulság a reklám mindig hazudik,a tömeg véleménye meg nem párosul feltétlen az ínyencek igényességével...)
Ennek ellenére a film hangulatos.A színészek jók,és a regény igen unalmas töltelékrészeit sikerült egész élvezhetõvé tenni. A könyv 10-bõl 5, a film 10-bõl többször is nézhetõen 6 és fél de ez csak azért mert jók a képek, az alakítások, maga a cselekmény, vagy fordulatosság, netán izgalmas eredetiség az tízbõl, 2.5.
Mondjuk nem egy hívj be, ami könyvben is filmben is jó a könyv 10-bõl kilenc, a film 10-bõl 10.5.
A trilógiából a második a legkiemelkedõbb kizárólag a maga szintjéhez mérten.
The Man Who Laughs 2011 febr. 10. - 21:28:20
(131/297)
A könyv mint már írtam hatalmas pozitiv meglepetés volt és nagyon élveztem. De mivel eléggé nehezen lehet filmre vinni (elég hosszú, részletes és mivel egy régi ügyben történõ nyomozásról szól kevéssé "mozgalmas") , számítottam rá, hogy az én szememben nem lesz olyan jó mint azokéban akik nem ismerik a forrást. Így tehát nem is ért igazán nagy csalododás, se pozitiv se negatív írányban. Többnyire korrekt adaptácíó, de semmi több. Átlagos film. A forgatókönyv korrekt átírata a könyvnek (kb egy zanzásított változat). Természetesen rengeteg kissebb motivum kimarad (sajnos azonban volt szerintem egy roppant fontos dolog amit kihagytak a filmbõl, mégpedig az, hogy Blomkvist azért vállaja el a nyomozást mert Vanger rendelkezik bizonyos információkkal Wennerströmrõl ehelyett ez szerintem hiba volt kihagyni, mindõssze pár mondat az egész és a karakter szempontjából fontos) de a fõ sztori logikusan és követhetõen van filmre adaptálva. A baj inkább a karakterekkel van a könyvben sokat meg tudunk roluk, itt alig valamit ezért elképzelhetõ, hogy aki nem olvasta néhány lépésüket légbõl kapottnak vagy nem igazán logikusnak fogja találni. Ezzen vérzik el igazán a film, mert minden más rendben lenne. A csavaros izgalmas sztori adott, a szinészek egyaltalán nem rosszak, a rendezés (habár fõleg a film elsõ felében volt néha amikor leült film amúgy sem gyors tempója és a végsõ "leszámolásnál" túl hamar oldja fel a feszültséget) a és fényképezés is rendben van. Nem mondom, hogy kihagyott ziccer mert eleve túl nagy falat a könyv egy filmnek. Igazából nem is tudom kinek ajánlam akik nem olvasták azoknak izgalmasabbak, de a karaktereket igazán csak a könyvbõl lehet megismerni. Kiváncsi vagyok a re-makere. Ellenben a folytatástól kicsit félek, mert az hiába sikerült jobban sokkal több benne a cselekmény és nehezebb "megvágni".

Azért összeségében egyszer bõven nézhetõ és érdemes vele probát tenni a krimi/thriller rajongóknak.

7/10
2/10
Boloka 2011 febr. 07. - 22:05:08 2/10
(130/297)
Nekem nem tetszett a film, semmit nem rakott hozzá a könyvhöz. Mintha a készítõk csak meg akartak volna kímélni az olvasástól, egy az egyben mindent csak átpakoltak a vászonra. Semmi újdonság, egyéni látásmód, izgalmas kameraállás, ízléses színkeverés... Olyan... "olcsó" szaga volt az egésznek. És ki ez a Mikael?! Nem is tudom, mit találjak benne vonzóbbnak: a ragyás arcát, a pocakját vagy a csámpás járását... Lisbeth sem volt valami szimpatikus, de õt legalább nagyon eltalálták.
Kíváncsi vagyok a hollywood-i verzióra, vajon nagyobb költségvetéssel sikerül-e többet kihozni a könyvbõl. Egyébként nekem az elsõ könyv sem tetszett, nagyon lassan indult be a sztori és feleslegesen brutálisnak találtam egy-két részét. A végén már félre kellett raknom idõnként, mert rosszul lettem bizonyos részeknél... A másik két része viszont annál jobban bejött. Végre nem kellett a könyv feléig várni az események beindulására. A második film meg kb ugyanolyan, mint az elsõ, valamikor a felénél el is aludtam rajta.
techno 2011 febr. 06. - 16:36:53 Előzmény aadele
(129/297)
10/10 Egyszerûen kötelezõ darab mindenkinek életem egyik legjobb filmje volt.Az elejétõl a végéig izgalmas és nagyon jók benne a fordulatok is a szereposztást is nagyon eltalálták.
10/10
aadele 2011 jan. 24. - 17:42:07 10/10 Előzmény beo71
(128/297)
Teljesen egyetértek Veled, én is ugyanígy érzek!!!
Nálam is 10/10!
7/10
ariskerase 2011 jan. 24. - 08:03:58 7/10
(127/297)
Egyszer meg lehet nézni.
6/10
convar 2011 jan. 23. - 02:37:02 6/10
(126/297)
Többet, mást és jobbat vártam. Elég tipikus film volt ez...és ezen még a változatosságot jelentõ angol helyett svéd karattyolás se sokat változtat :D

Azt hiszem a folytatásokat már passzolom :)

SPOILER

Ja, és a vége: mi volt a csajtól ez a parókában kisszoknyában jelenet???
tzatza 2011 jan. 19. - 11:59:49
(125/297)
Huu ez aztán nem semmi film volt
7/10
IIIdOMINOIII 2011 jan. 16. - 14:34:11 7/10
(124/297)
Elégé jó film, azt nemmondhatom hogy tetszett ,mert amit itt láttunk az senkinek sem tetszhet (ha mégis akad ilyen az sürgõsen fordúlyon pszihiáterhez).

A csaj valami eszméletlen bele élésel játszik -õstehetség.

A történet csavaros és beteg.

No ha valami akor feszültség az bizony van a filmben.

7-est adok Csak úgy mint a 2. részre,habár a 2.-at jobbnak találtam egy kicsivel.
10/10
kvinna 2011 jan. 15. - 06:01:39 10/10 Előzmény Charles Foster Kane
(123/297)
Azért nincs "lezárva" a történet, mert eredetileg nem trilógia lett volna, hanem 10 kötet, csak a negyedik felénél vette a bátorságot az író és meghalt.
Mellesleg részemrõl nagy kár, zseniális mindhárom kötet.
Gondurfractus 2011 jan. 13. - 00:27:48
(122/297)
Nem, nem, nem és nem!
Hogy lehet valaki annyira ostoba, hogy megpróbál filmre vinni egy ilyen részletesen kidolgozott mûvet? Nyilván megvolt rá az oka - a pénz, vagy a már sajnos holt szerzõ gyalázása, én nem tudom.
A trilógia zseniális olvasmány, életem egyik legnagyobb könyv-élménye, a teljes részletességgel kidolgozott, egymástól jól elkülöníthetõ szereplõkkel. A regény átfogó képet ad a Wanger családról, a sziget történetérõl, Blomkvistrõl, Lisbethrõl, Erikáról.. mindenkirõl. Egy izgalmas, és a szó legszorosabb értelmében szeretetre méltó krimi.
Ehhez képest ez a film egy érthetetlen katyvasz, a szereplõk két lábon járó klisék, a Wanger család tagjai közül pedig egyiket se sikerül értelmesen bemutatnia, szóval egyáltalán nem vágja szíven a nézõt, amikor kiderül, hogy mi is a végkifejlet.. amit számomra érthetetlen okokból kifolyólag némileg átírt a forgatókönyv-író, hasonlóan több olyan részlethez, ami a könyvben szuper volt, a filmben meg helyettük butaságok történnek.
Sajnálom azt a 152 percet az életembõl.

Üdv.: Gondurfractu
10/10
szabinagypal 2011 jan. 10. - 00:30:59 10/10
(121/297)
A három-négy fõszál legfontosabbika Agatha Christie-s alaphelyzet: zárt sziget, behatárolt elkövetõi kör; de negyven év távlatából. A regény eredeti címe: Férfiak, akik gyûlölik a nõket. A trilógia többi két része is kész: A lány, aki a tûzzel játszik; A kártyavár összedõl. Hatrészes tévésorozat is készült a trilógiából; David Fincher pedig már forgatja az újraföldolgozását, Daniel Craig, Rooney Mara és a svéd Stellan Skarsgård fõszereplésével. Az utolsó fél óra bizonyítja, hogy nem krimivel vagy thrillerrel állunk szemben, hanem inkább egy társadalmi kérdéseket boncolgató trilógia fölvezetõ darabjával; hiszen ekkor a megoldáshoz nem szorosan tartozó, inkább a jövõbe mutató mozzanatok zajolnak.
Muya 2010 dec. 20. - 08:06:42 Előzmény sushi
(120/297)
harmadik személyben:)
és szerintem a könyv nem olyan jó, mint a film...
10/10
JOHNNY-BOY 2010 dec. 20. - 02:18:34 10/10
(119/297)
Nekem ez a film nagyon bejött:)

Kicsit lassacskán indult be de számomra elég izgalmas volt. Szerintem minden megvan benne ami egy jó filmhez kell. Rég találkoztam már ilyen jó sztorival az már biztos. A színészi játékkal néhol nem voltam teljesen megelégedve de összességében az is elég jónak mondható. Nem vártam túl sokat ettõl a filmtõl de kellemes csalódás volt. Szóval szerintem nagyon jó és csak ajánlani tudom.

10/10
sushi 2010 dec. 02. - 03:44:18
(118/297)
hhhmmmm...nem is tudom...nagyon hosszan bontakozott ki a dolog, az elsõ felét végig untam, aztán a végére már jobban tetszett...szóval összességében várom a többi részét...könyvben viszont nem látom értelmét elolvasni, de csak azért mert sosem érdekeltek az ilyen jellegû könyyvek...egyébként azt tudja valaki hogy milyen személyben íródott a könyv?