9/10
stomachh 2010 júl. 17. - 20:32:38 9/10
(37/297)
Az elején lassan indul. Szerdán megnéztem az elsõ 40 percet, majd nem volt idõm folytatni, és sajnos egész héten nem is éreztem rá késztetést, hogy folytassam, annyira nem kötött le (de azért jó volt). Ma keresgettem, mit is nézhetnék, és eszembe jutott, hogy be kéne fejeznem. Megtettem. Nagyon örülök, hogy megnéztem, piszok jó egy thriller! Izgalmas (bár pattanásig feszült helyzetet ne sokat várjunk), nyomozós, megvan benne az a skandináv mérsékelt tempó, olyan amilyet szeretek. Legyen egy gyengébb 9/10.
7/10
Direktor09 2010 júl. 17. - 14:39:30 7/10
(36/297)
OFF: Jah bocs, így már értem, csak kihagytam a 3.sor olvasását. :))
Nyersnek nyers(bár én nem nyersnek mondanám, de az tény, hogy nehéz megemészteni, így ha ilyen értelemben gondoltad akkor teljesen egyetértek), svédnek is svéd, de aki krimit vagy thrillert vár az csalódni fog. De az tény, hogy nagyon jó film.

Amúgy tervezem a tetovált lány megnézését is, mivel olvastam a sok jó kritikát. :))
Bocs az offtopicért.

Direktor09
7/10
Direktor09 2010 júl. 17. - 12:26:54 7/10 Előzmény moscalo
(35/297)
Én még nem láttam a filmet, de a lija4evert igen és nem éppen kriminek tûnt. Hogyhogy hasonlít rá?
magyar krokodil 2010 júl. 17. - 10:24:45
(34/297)
az utóbbi évek talán 2. olyan filmje, amire azt mondom, hogy na ezért megérte beülni a moziba. egyrészt valamiért nemigen csinálnak igazán jó történetû krimiket, amiben egy reális nyomozást láthatunk, nekem már csak ezért is tetszett. a szereplõk nagyon jók és bár nem mondható a filmre, hogy jajj de pörgõs thriller, mert kicsit sem az, de végig ott a feszültség, hogy a nézõt érdekli a következõ mozzanat. aki teheti nézze meg, mert garantált élmény minden brutalitás ellenére
moscalo 2010 júl. 16. - 08:45:22
(33/297)
Akinek tetszett a film, az nézze meg ezt is: lilja 4ever:
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=54135
Kicsit az is nyers, illetve az is svéd film.
Annyira nem szeretem az ilyen filmeket, de egyszer megnéztem. Amúgy meg tényleg hasznos, hogy lássuk a realitásokat, és ne csak a hollywoodi filmek szépségeit higyük el;).
9/10
7thSea 2010 júl. 14. - 12:43:05 9/10
(32/297)
Mellesleg, nagyon nyomasztó(de hangulatosan) a film, kicsit a kör hangulatát idézi (a fények, meg stb).

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
És nem fedeztem fel 1 sablont se. Pl: vártam, hogy "nah biztos kiderül a csávóról, hogy becsapták, és nem kerül börtönbe, meg a végén öszejön a csajjal, stb... erre, egy teljesen reális, végkifejlet alakul ki.
SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ismétlem: Zseniális.
Mellesleg: Hú, de jól nézett ki a csaj az eredeti hajszínével...kár, hogy az öregekre bukik : )
9/10
offtopic
7thSea 2010 júl. 14. - 12:35:57 9/10
(31/297)
Szintúgy, én is rögtön megkeresem a könyveket.
Végre egy film ami be meri mutatni, hogy milyen emberek élnek ebben a világban. Csak nézz meg egy híradót. Még durvább arcok is vannak, mint ebben a filmben voltak. Pl: a pap aki x-számú gyereket tartott fogva a pincéjében, meg a másik ürge aki szintén valami 10-en akárhány lányt tartott fogva, 20 évig, meg akik megölik a szoba/lakótársukat, és aztán hidegvérrel megeszik. Ilyenek vannak, csak az agyunk nem meri, vagy tudja feldolgozni. Valószínûleg mi is találkoztunk már ilyen beteg állatokkal az utcán, vagy még talán ismerünk is ilyeneket, csak nem tudjuk róluk, hogy miket tesznek, vagy tennének, ha alkalom adódna rá... sajnos ez egy ilyen világ...
A filmmel kapcsolatban, pedig csatlakozom az elõttem szólókhoz: Zseniális. És ami a legjobban tetszik: Reális! és életszagú.
10/10
oomph 2010 júl. 13. - 22:26:37 10/10
(30/297)
Nagyon tetszett a film! Sajnos a könyvet eddig még nem olvastam, de a film meghozta hozzá a kedvemet, jöhet szépen egymás után mind a három. :)
10/10
judlo 2010 júl. 12. - 23:55:24 10/10
(29/297)
ZSENIÁLIS FILM!!!

De azért azt mindenképpen kiirhatták volna hogy csak erõs idegzetûeknek ajánlják!
Azért amit az a pszichopata rohadék csinál a tetovált lánnyal, szerintem nem mindenkinek képes bevenni a gyomra! Ma néztem meg a filmet, és ketten is rosszul lettek a sokkoló képjelenetek láttán!

Nagyon izgalmas, és hihetetlen jó szinészi játékokkal teli film!!!!
Csak tényleg nagyon kemény dolgok vannak benne!!

Én azt javaslom annak aki lelkileg érzékeny, gondolja meg megnézi e, mert igen durva jelenetek is vannak benne....amiket nem várna az ember egy krimiben.

De a lényeg:10/10 ez a film akárki akármit mond!!!!!!!!!!!
10/10
de Niro 2010 júl. 12. - 23:41:02 10/10
(28/297)
Ez egy jó film. Persze én megértem, ha valakinek nem tetszik, gondolom a könyvet sem olvasta (valszeg nekik készül majd az amerikai verzió :) ), bár szerintem ez a film a könyv nélkül is élvezhetõ, pl. a lány, akivel megnéztem azonnal el akarja olvasni a könyvet, úgy tetszett neki a film.

Zseniális svéd film. Ennyi.
4/10
eggman 2010 júl. 12. - 21:40:06 4/10
(27/297)
T3SC0-gazdaságos instant-thriller. Legjobb nõi alakítás jelölés ? Ez vmi vicc ? Bár sikerült az 1 arckifejezést hûen alakítani. Mellesleg nem anorexiás 1 kicsit ? A legtöbb jelenetnél az volt az érzésem mintha már láttam volna hasonlót (úgy 10x).
10/10
mazsola81 2010 júl. 12. - 20:46:14 10/10
(26/297)
Nekem nagyon tetszett a film. Hosszú, mégis elejétõl a végéig lekötötte a figyelmemet. Ajánlom mindenkinek, aki szereti az izgalmas, elgondolkodtató krimiket. Részemrõl 10/10.
Muya 2010 júl. 12. - 11:58:42
(25/297)
Biztos bennem van a hiba...
10/10
tündemamusz 2010 júl. 12. - 11:32:09 10/10
(24/297)
Muya! üdv a való életben...
arpad1983 2010 júl. 12. - 10:28:09
(23/297)
Nem mindegyik pasi olyan, azért ne sorolj be minket olyanoknak, hogy mindegyik mocsok disznó. Vannak jók is, csak sajnos nagyon kevés és gyertyával kell keresni õket. :))))
Muya 2010 júl. 12. - 07:42:17
(22/297)
szombat este néztem meg a filmet.
miután 3 évig együtt éltem életem szerelmével és aki egy kedd délután úgy döntött, hogy elhagy.
na ezután most pont ilyen filmeket kell nézni.
tényleg ilyenek a pasik! kegyetlenek!

a film nagyon jó. a könyvnek a mai napon állok neki! most van idõm!
10/10
FElepHánt 2010 júl. 11. - 15:17:15 10/10
(21/297)
FeHér ElepHánt Kulturális Ajánló Portál----------------------------------------------------- A TETOVÁLT LÁNY-------- Niels Arden Oplev ------- svéd bûnfilm---- Agatha Christie óta tudjuk, mi kell egy krimihez: egy gyilkosság, tucatnyi gyanúsított, külvilágtól átmenetileg elzárt helyszín, na meg érzékeny orrú mesterdetetektív, esetleg szorgos famulusával. Filmünkben adott a sziget, gazdagék ott egybegyûlt nagycsaládjával, amelynek bármely tagja elég jómódú a követhetetlenül izolált életmódhoz és elég elvetemült bármilyen bûncselekmény elkövetésére. Az áldozat csak eltûnt, de immár 40, azaz Negyven/!/ éve..., oknyomozó újságírónk látszólag lehetetlen föladatra vállalkozik. De nem is igazi hõs, kissé elnehezedett negyvenes, szimpatikus, de nem vonzó, ragyavert fizimiskával. Nagyon tudnak ezek az északiak világítani! A DVD-igényeknek megfelelõ, szûk kontrasztú világítással, maximális élességgel teszik érdekessé, sõt, esztétikussá a hétköznapi arcokat. A két operatõr, Jens Fischer és Eric Kress pasztelles, szûrt fényû beállításai nem igénylik a fotogén külsõt, mindent képesek a szemek kiemelt plaszticitásával megmutatni. Nem véletlen, hogy a finn-dán-svéd filmekben a középkorú, barázdált bõrû hölgyek a legizgalmasabbak... Kivétel a tetovált hátú hacker-lány, akinek gyilkos fekete szeme félelmetes titkokat rejt, amit Noomi Rapace félelmetesen komor játéka még tovább mélyít. Divatja van mostanság az autizmusnak, szögezzük azonban le, hogy nem minden autista zseni és nem minden szófukar emberkerülõ autista: hõsnõnket is inkább iszonyatos gyermekkora teszi lelketlenül extrémmé. Tökéletes szerkezet a forgatókönyv, a kezdeti párhuzamos cselekmény-szálakkal, melyek a végén klasszikus eizensteini montázsban teljesednek ki. Kevés szóval jellemzett, hibátlanul kiválasztott karakterek, egész panoptikuma a mácsó gonoszságnak, frappáns képsorok az internet-nyomozáskor. Lám, hová fejlõdött a Nagyítás híres mozzanata, ma már képek tízezreit válogathatjuk, manipulálhatjuk, törölhetjük... Szerencsére az életközeli kutakodás sem marad el, feltárulnak a bûntények helyszínei, indítékai és végül elkövetõi is. Hihetetlenül szuggesztív színészi jelenlét, torokszorító ritmus, lankadatlan tempó teszi kiemelkedõ remekléssé a filmet, a skandináv morál pedig, a nyugati filmek undorítóan "emberjogi" együttérzésével szemben, megérdemelt büntetéssel sújt a bûnre. Niels Arden Oplev rendezõ nevét meg kell jegyeznünk, remélhetõleg még találkozunk vele, más kategóriájú alkotásokban is. Pozor! Achtung! Nyimánje! Vigyázat! A két borzalmas szex-jelenetet inkább behunyt szemmel abszolváljuk, éppen elég lesz a hanghatás! De emiatt kár lenn kihagyni ezt a nagyszerû filmet, Nézõknek és Vájtszemûeknek egyaránt.
arpad1983 2010 júl. 11. - 15:09:40
(20/297)
Mindenképp elolvasom, bár azt hallottam hogy az elsõ 200 oldal elég unalmas és utána indul csak be.
szubjektív 2010 júl. 11. - 13:38:33
(19/297)
Olvasd el.Tényleg generációs tünet a nem olvasás. Szomorú tünete ennek a felszínes világnak.
Nekem nem tetszett a könyv, de kétségtelen, hogy jól megcsinálták a filmet.Egész jól visszaadja a könyv atmoszféráját annak ellenére, hogy sok szálat kihagytak belõle.
Megkockáztatom, hogy a film jobb, mint a könyv. Ha nem olvastam volna, akkor alighanem még jobban díjaznám a filmet.
arpad1983 2010 júl. 11. - 13:25:55
(18/297)
Én tegnap láttam a filmet a moziban. Elõtte sosem olvastam a könyvet, csak elõzetest olvastam el. El kell mondanom nem csalódtam a filmben, nagyon lebilincselõ volt majdnem három órán keresztül és bár a fiatalabb generációhoz tartozom, aki nemigen szeret olvasni, ez az a könyv lesz amit biztos el fogok olvasni. Aki tényleg krimit akar látni és gondolkodni is kell, annak javaslom a filmet. Aki amerikai esztelen lövöldözõs, üldözõs filmet vár ne váltson rá jegyet. Egy szóval úgy tudnék fogalmazni, hogy olyan Columbo feelingje van a filmnek.