10/10
Balsia 2010 nov. 02. - 08:50:56 10/10
(97/297)
Tegnap láttam a filmet. Nekem nagyon tetszett. A könyvet még nem olvastam, de így is elég érdekes volt,bár a kommentek alapján durvábbra számítottam.
Külön tetszett, hogy a két fõszerepló nem az a tipikus szép fiú és pláza cica. Noomi Rapace félelmetesen jó alakítást nyújtott.
8/10
opium 2010 nov. 02. - 00:31:53 8/10
(96/297)
A film megnézése óta imádom a svéd nyelvet. El is fogom olvasni, bár félek kicsit, mert nagyon tetszett a film.
10/10
szusszanat 2010 okt. 31. - 12:57:54 10/10 Előzmény kvinna
(95/297)
uh tényleg bocsi elolvastam megint és van szó benne róla de elég mellékszálon szerintem úgyhogy sorry az elõzõért :S
Muya 2010 okt. 25. - 12:29:58
(94/297)
Valaki látta a másik két részt is , vagy olvasta?
10/10
kvinna 2010 okt. 23. - 01:05:31 10/10 Előzmény szusszanat
(93/297)
Nem a nácikról szól, de hogy a könyvben szó sem lenne róluk.....hmm.
Lapozd fel újra!
10/10
kvinna 2010 okt. 23. - 01:01:53 10/10 Előzmény Hannibal Lecter
(92/297)
Olvastad? Ha nem, akkor tedd meg és megérted miért.
Ez a történet Svédországban játszódik és a svédekrõl szól.
Aki nem itt él, nem érti igazán, csak ha képes elvonatkoztatni a saját makrokörnyezetétõl.
"Aki hagyja, hogy 21 évesen így megszopassák, az meg is érdemli. "
Na ezt nem is értem?!
Most, hogy a könyvet is olvastam azt mondom, az író zseniális, természetesen sokkal jobban megérthetõ a történet, hisz mindent egy film nem adhat vissza, ráadásul sok mindent megmagyaráz, ami filmben nem egészen világos.
Pro és kontra, még annyit hozzáfûznék, soha annyi szakmunkás nõt (festõ, villanyszerelõ, útépítõ) mint itt nem láttam, nálunk ötödével sem találkoztam, mégis ugyanabban a szakmában, ugyanabban a végzettséggel, szakmai gyakorlattal sem keres egy nõ annyit, mint egy férfi. Szal ennyit az egyenjogúságról.
9/10
LoveIsCool 2010 okt. 22. - 08:51:37 9/10
(91/297)
könyv fantasztikus,a film eléggé jó. egyedül a film végét éreztem elhamarkodottnak,de az már az én bajom. 10/10
9/10
LoveIsCool 2010 okt. 22. - 08:50:40 9/10 Előzmény evetke11
(90/297)
szerintem amerikai klisé mentes volt,épp ezért tetszett annyira. állitólag lesz egy "hálivudi változat" is,szóval abban lesz elég "robbantás,autós üldözés,nõi karatésok stb" :D
9/10
evetke11 2010 okt. 20. - 22:45:22 9/10
(89/297)
nem rossz, nem rossz.
Kicsit kevesebb amerikás beütéssel még ütõsebb lett volna! :)
Muya 2010 okt. 15. - 11:46:48 Előzmény Hannibal Lecter
(88/297)
Hé! Te aztán jól megaszontad!
hidd el én nem akartam ezt a marha nagy egyenlõséget!
szívesen ülnék otthon, míg a férjem dolgozik!:)))
Természetesen egyet értek Veled abban, hogy a Nõk kezdenek el férfiasodni és viszont.
Hiányolom pl, a katonaságot! kár, hogy eltörölték!
10/10
beo71 2010 okt. 12. - 11:57:22 10/10
(87/297)
Ezek a svédek tudnak valamit.Tavaly az Engedj be! idén pedig ez a darab harcol rendesen az év filmje címért.(nálam az Eredet-et már magasan lekörözte.)
Nem tudom,nem vagyok szakértõ,a visszafogott rendezés,a színészi játék,a képek,a hangulat milyen szerepet tölt be és hogyan rakták össze,nekem csak a végeredmény jött le:2 és fél órán keresztül odaszegezett a képernyõ elé ez a felkavaró,izgalmas,feszült,nyugtalanító,gondolkodtató remek film.10/10.
1/10
Hannibal Lecter 2010 okt. 10. - 21:38:43 1/10 Előzmény vuvuvu
(86/297)
Teljesen értetlenül állok azelõtt, hogy miként adhattak el ebbõl ennyi példányt, könyvben, még akkor is ha az eladási adat a három könyvre egységesen vonatkozik. Az eredeti címe állítólag a férfiak akik utálják a nõket, egy totálisan elbszott cím, semmi értelme, csak az, hogy megint kapunk a pofánkba egy férfigyülõlõ filmet, amiben a nõk mind áldozatok.
Kik mondják ezt? Azok akik meg a nácikat üldözik. Mit gondolnak milyenek voltak a nácik? Hát persze, hogy bekategorizáltak mindenkit néhány negatív mintha alapján, magyarul kollektívizáltak, sztereotipizáltak. A teteovált lány, végig nem értettem miért adták pont ezt a címet neki, ugyanaz a szemétláda lett, akiknek az elpusztításával ügyködött és azon érdemes elgondolkodni, hogy mennyi értelme van a sovinizmussal szembeállítani a feminizmust? A tetovált lánynak láttuk az érveit, õ azért gyûlölte a férfiakat, mert gyerekkorától kibasztak vele. Na de a náci apa és a fia csak azért ölték õket mert pusztán elmebetegek voltak.
Azt nem értik meg a feministák, hogy ugyanaz a korlátolt sötét réteg, mint a soviniszták és engem nem nyugtat meg az, ha a nõ szép lassan férfivé válik. Az alap elgondolás súlyos korlátoltságról tanúskodik, kb fekete fehér, rossz jó szinten bír ezekerõl a kérdésekrõl gondolkodni. Az egyetlen olyan film, aminek ezt megbocsátom, az a zongoralecke, de az egy merõben más korban értelmezi a nõk társadalmi kivetettségét és kiszolgáltatottságát. NÉha azt érzem a nõk azóta sem néztek körbe egy percre sem, hogy már rég nem kirekesztettek és már nem mutogathatnak a férfira, na bezzeg ez a szemét nem hagy engem élni.Ez a film rá a bizonyíték, hogy még mindig stagnálnak, pont a gondolkodásuk által és az egyetlen amire képesek az az, hogy megpróbálnak azzá a szemétládává válni, amit õk a férfiról gondolnak.
A gyilkossági vonulat iszonyatosan gyengén volt kidolgozva. Már az alap kérdés hibás: Azért mert nem került elõ, miért gondolják, hogy halott a lány? A rendezõ vagy a forgatókönyv író nagyot hibázott, teljesen ingatag a gyilkossági vonulat kifejtése, ezzel ugye nem árulok el semmit de kiderül, hogy nem csak azt a pár zsidót ölték meg, hanem rengeteg mást is, bevándorlókat, prostikat, teljesen más képet ad a gyilkos személyiségérõl és indíttatásáról. Érzem én, hogy a gyilkos és a tetovált lány félresiklása között práhuzamot akartak vonni, de ez a filmben nem mûködött eléggé. Az elején túl hosszan van kifejtve a per balhé és az erõszakoskodó gyám is karikaturisztikusan tipikus. Aki hagyja, hogy 21 évesen így megszopassák, az meg is érdemli. A világ viszont nem ilyen és azt tisztelem a férfiakban, hogy egy ilyen mélyen férfi ellenes történet hatására nem vonulnak fáklyákkal az utcára, vagy az író lakásához ,de ahogy nézem õ neki már csak a sírjához mehetnének.
Az író abban nem hibázott, hogy remekül meglátta a totális identitás válságban szenvedõ, hirtelen minden alapvetõ, létezését kialakító fundamentális alapelv ellen forduló európa gyomorforgató szükségletét és ki is elégítette. Ilyenek azok az országok, amelyek viszonylag keveset szenved(tek)nek és kell valami balhét generálni, az elnyomásról, a 60-70 éve senkit se fenyegetõ nácikról, a totálisan egyenjogú, sõt már lassan többlet jogokért vínnyogó nõkrõl. Nem tudom mit sír a nõk szája? Gyerekkoromban még a férfi mentette meg a nõt, most meg a nõ a férfit. A nõ lett a fasza csávó, a férfi meg a tehetetlen béna áldozat. Olyanná váltak a nõk, mint a tetovált lány, de csak akkor lehetnek boldogok ha nem azzá az általuk gyülölt férfi sztereotípiává válnak (ilyen volt a nácik esetében a zsidó-patkány párosítás) hanem megmaradnak nõnek. Az, hogy a filmben is leüöttték az aluljáróban a lányt csak azért történhet meg, mert a férfi már nem önmaga ellpontjaként tekint a nõre,(gyenge, segíteni, tisztelni kell) hanem pont a nõk akaratából egyenrangúként, azt pedig megütheti, mint a férfi társait. A nõ nem csak magáért felelõs, hanem a férfiért is. Alakíthatja, a férfi ugyanis hozzá igazodik. A nõk az emancipációs törekvéseikkel tragikus módon nem magukat változtatták meg, hanem pont a férfiakat és azok nõk felé irányuló megnyilvánulásait.
Isti01.21. 2010 okt. 10. - 21:33:35
(85/297)
Számomra a filmet a vadóc lány karaktere és a tényleg huzamosan fenntartott feszültség mentette 7/10-re.

Elképesztõ, hogy adott témáról hány bõrt lehet lehúzni.. és még mindig nincs vége, sõt gyanítom, nem is lesz soha.
Edkó 2010 szept. 30. - 23:58:56
(84/297)
de amúgy a csaj tényleg érdekes volt, és nagyon a színésznõ nagyon elõadta...
Edkó 2010 szept. 30. - 23:56:06 Előzmény porthuuser
(83/297)
azért az életben is van még egy-két változat ezen az egy vagy két lehetõségen kívül...
amúgy meg ha nagyon feszegetjük a mûfajokat, akkor a thrillerbe (ami ehhez a filmhez is van írva) simán belefér egy csomó irreális, életbe nem feltétlen illõ dolog, teszem azt Hatodik érzek...
én csak azt mondtam, h az maga elég unalmas, h mindig az az egy-két dologgal mutatják be a "nagy gonoszt", vagy náci, vagy nõket erõszakol, ez vagy az, de legjobb ha mindkettõ, tényleg felemelõ ezt állandó nézni...
vuvuvu 2010 szept. 30. - 21:56:06
(82/297)
Végre eljutottam odáig, hogy megnézzem. Engem rabul ejtett az egész, az utolsó pillanatig fenntartotta a feszültséget, megvolt tehát a "suspense". Az egész hangulata, amihez szerintem a zene is hozzátett, fantasztikus volt.

Utólag, azt mondom, hogy a Hetedik szerintem jóval durvább volt.
Vagy lehet, hogy már edzettebbek lettünk azóta és többet elviselünk?

Nagyon jók voltak a fõszereplõk. Az újságíró egyébként a Hétköznapi mennyország c. film fõszereplõje is volt, ott egy teljesen más karaktert alakított. Elõször meg sem ismertem, csak itt a port-on rákeresve döbbentem rá, hogy ez a pasi ugyanaz akit már láttam. Ajánlom azoknak akik pl. az Ádám almáit is szerették.

Várom a folytatást, novemberben a moziban. Hajrá skandináv filmek :-)
9/10
Singaporeflash 2010 szept. 30. - 13:20:28 9/10
(81/297)
2x futottam neki, elsore valahogy nem tudott lekotni, es annyira se tudtam odafigyelni, hogy megertsem, ki ki.
Mikor par hettel kesobb ujrakezdtem, mar lekotott, es tiszta volt - nekem kellett rahangolodni.
Raeros film, kicsit lassu helyenkent, olyan hompolygos, nekem bejott. Realista kepek, parbeszedek, hiteles arcok. Noomi Rapace brillians volt, felulmulhatatlanul jol jatszotta el ezt az egyszerre veszelyes es szerencsetlen, komor csajt. Tetszett az a mesterkeletlenseg, amivel a nezo ele raktak ezt a filmet es a tortenet is magavalragadott, bevont.
10/10
szusszanat 2010 szept. 26. - 19:38:04 10/10
(80/297)
nem nácikról szól..vagyis a könyvben szó sincs nácikról...a filmet most fogom majd megnézni de amúgy nem tudjátok hogy magyar feliratot honnan tudok leszedni hozzá?
porthuuser 2010 szept. 15. - 16:12:15 Előzmény ienysiv
(79/297)
Helló:)

Akkor Te valószínûleg soha életedben nem láttad a "Suttogások és sikolyok" címû svéd filmet. Ez ahhoz képest babazsúr:)

porthu
porthuuser 2010 szept. 15. - 16:10:35 Előzmény Edkó
(78/297)
Helló:)

Milyen újat kellene kitalálni?
Mondjuk a nôk erôszakolnák meg a nácikat?
Vagy talán, két nyúl eszik egy macskát?
Ha "új" lenne kitalálva, az nem az ÉLET lenne, hanem fantasy:)

porthu