7/10
beo71 2010 ápr. 28. - 16:05:52 7/10
(186/346)
Nem tudom a kutyanevû rendezõ szúrta el vagy eleve gyenge a forgatókönyv,de két akciójelenet között unatkoztam és egy pillanatig sem éreztem feszültséget vagy izgalmat.A látvány úgy-ahogy rendben,a színészek erõsen próbálkoznak,az ismert arcok feltûnése érdekesnek tûnt.7/10.
A Villámtolvaj-Percy Jackson(8/10) szerintem valamivel jobban sikerült,szórakoztatóbb volt a maga módján,míg itt furcsa üresjáratok ragadtak ki a filmvilágból.
zimzum1111 2010 ápr. 27. - 20:12:14 Előzmény nbaathos
(185/346)
Érdekes, hogy szerepelt benne minden... Nem vettétek még észre, hogy minden film egy alaptörténetre épül? Az alapot értsd szó szoros értelmében.

Én
Szerettem ezt a mozit...

Egy merõ szimbólum a film, mint ahogyan a mitológia is az, ettõl lesz mitosz, Isteni.

Érdekes elvonatkoztatás lehet, ha megpróbáljuk dokumentum filmkén nézni.
Elfogadjuk valósnak, nem fantasynak...

Nem könnyû, de izgi... Miért ne. Bizonyítsa be valaki azt, hogy ilyen nem volt, nem így történt...

(egyébként: milyen alapon fantasyzunk le olyan történetet, ami több ezer éves és az akkori ember kõkomolyan vette, hiszen e szerint élt, áldozott, gondolkozott? Miért? Mert a mai ember anyagi gondolkodása nem csipi az Isten gondolatot. A semmi nem tûri a valamit mivel semmi...)

A sok isten hit, több isten felfogás, ahogyan mi tanultuk - és ahogyan ma is tanítják - gyakorlatilag monoteizmus.
Az a kor ahonnan származni véljük a "legendát" - nem biztos, hogy pont abból a korból származik és valljuk be: jelen életünkben nem is fogjuk megtudni a keletkezést - egyáltalán nem úgy gondolkozott mint mi, most, itt. Nem lehet - és még csak megpróbálni sem érdemes - 3-4-5 ezer évet visszagondolnuk, hogy akkor ezt hogy gondolták, milyen viszonyrendszer alapján. Az azonban megállapítható józan egyszerû ésszel is - szerintem -, hogy az istenek szimbólumok és megszemélyesített jellemrajzok és alap emberi - isteni - tulajdonságokat hordoznak. A tulajdonságok között olyanokat látunk, amelyek nem változtak meg amióta ember az ember. A létezés kifejezései, a teremtés gondolati jelképei, a pozitív szavak - logoszok: szeretet, barátság, együttérzés, önzetlenség, jószívûség, bátorság stb... illetve a negatívot "teremtõ" - a semmi kifejezései - kifejezések: félelem, gonoszság, irigység, apátia, kapzsiság, önzés, gyávaság a mai napig ugyan azt jelentik. Csak a körülmények válltoztak az ember maga semmit, csak a tárgykultúrája fejlõdött, de az nagyon és kicsit fölöslegesen is...

A film fõhõse a filozófiai értelemben vett ember, humanoid és a földön él, anyagszerû, anyagba gondolt szellem...
Aki mellesleg Isten fia... - ismerõs nem?
Szabad. A sorság maga alakítja és erre igénye is van. Szabad akarata van és akarja is ezt a szabadságot. Dönthet.
Választhatja mind azt, amit a teremtés - pozitív szavak - és a teremtés ellentéte ( a nem teremtés [a semmivé válás] - a destrukció - az antitézis) eléje adott.
Tud anélkül is jó lenni - és akar is -, hogy Zeusz segítségét kérje... De Zeusz - vagy Isten - nélkül mégis semmi hiszen a teremtés alól kibújni nem lehet... A pácban mindenki benne van - ahogyan a bölcs fogalmaz. A mitológia is. Meg én is meg te is, meg Perzeusz.

Krisztus, Neo, Frodo, Henry Potter, a Kungfu panda, Luke Skywlker mind mind ugyan az, ugyan úgy lehet jellemezni õket egy két szóban. A külcsin más. A belbecs azonos.

Sajnos sokan kiidnulhatnak abból a feltevésbõl amit az iskolában tanítanak a görög mitológiáról - tévesen -, hogy itt sok isten van, és az egyik ezt szeretné, a másik meg azt, és a konfliktust az ember szenvedi el. Szerintem - bár nem én jöttem erre rá - a görög mitológia egy remek szimbólumrendszer - lehet valóság, hiszen már van -, amit ma már félreértelmeznek sokan. Iskolai tananyag, vélhetjük mindenki...

Szóval...
Akkor bezzeg, ha a teremtés pozitív szavait veszi magára az ember, vagy venné minden ember magára, akkor konfliktus se nagyon lenne, mitõl.
De mégis van konfliktus és gõzerõvel mûködik az "ahol a ti kincsetek ott a ti szívetek".
Meg hát van döntés, és azokat bizony befolyásolják az összes szavak jelentései, és teremtenek tulajdonságokat, végül is a cselekedeteket is meghatározzák...


Ahogyan beszél valaki úgy is gondolkozik...
Bár a negatív szavak nem teremtenek és szabadságot sem adnak.
Szabadság csak a pozitív gondolatokban van, ezért isten és az isteni egyedül szabad. Zeusz. A legfõbb Isten. Az 1.
katkunder 2010 ápr. 27. - 10:04:08
(184/346)
Már megint csalódtam!!! :(
1/10
Wolfeinstein22 2010 ápr. 25. - 22:57:30 1/10
(183/346)
Elég idegesítõ, hogyha van végre egy rendezõnek nagyobb kerete megcsinálni egy fantasy-t, olyan forgatókönyvet választ, amely a látványelemen kívül nézhetetlenné teszi a filmet. Készültek hasonló vizuális effektekkel megspékelt alkotások, amelyek tartalommal is bírnak, így javaslom a kommentek olvasóinak, szánják szabadidejüket inkább azok megtekintésére, mint erre a tömény unalomra.
4/10
szogedi 2010 ápr. 25. - 20:48:13 4/10
(182/346)
Jól mondod. Egyszer nézhetõ. Alapjaiban véve megint elbaltáztak egy jó kis filmet, mert fantáziátlan, tökéletesen elõre kiszámíthatóak a történések benne. Leginkább egy olcsó Xena/Herkules sorozatra emlékeztet (bár azok jobban nézhetõk, poénosabbak és bevallom, izgalmasabbak is) és nem csak a digitális effektek miatt, hanem leginkább a béna rendezõ miatt. Ha még egyszer meg kellene néznem, max. a délutáni 12 karikás mûsorsávban hétköznap. Röviden megfogalmazva fos lett.
9/10
valkoinen 2010 ápr. 25. - 16:01:58 9/10
(181/346)
9-est adtam rá, mert azért szerintem jobb, mint 7. Élvezhetõ, egyszer nézhetõ.
thewrek01 2010 ápr. 24. - 19:40:36
(180/346)
Szerintem nagyon furcsa, hogy a film a Kraken nevû mitológiai, tengeri lényre épül, ami vaójában nem is görög mitológia, hanem norvég... Borzasztóan össze van a filmben keverve minden, egyáltalán nem hû a görög,-sem a norvég mitológiához, viszont a látványvilága gazdak és szerintem a fényképezése is jó! :) Ha nem zavar, hogy nem hû a film, akkor nézd meg! ;)
Arkagyin 2010 ápr. 24. - 16:01:43
(179/346)
Nem úgy értettem. Bocsi, akkor félre értettél. Én melletted állok, nem téged akartalak kiosztani. Bocsi.
6/10
offtopic
Semprini 2010 ápr. 24. - 13:07:07 6/10
(178/346)
Már másodszor csinálod, hogy engem letorkolsz, hogy hagyjam rá, majd megismétled (egy részét annak) amit én is írtam korábban. Miért? Én hagyjam rá, de te nem teszed?? :-(
6/10
Semprini 2010 ápr. 24. - 11:11:41 6/10
(177/346)
"alapból már a cím nem stimmel, egy darab titán (ha szó szerint vesszük) nem volt a filmben"
Nem mondod! Túl azon, hogy kb ötvenen leírták már ezt elõtted, ez a film egy remake (az eredeti 1981-ben készült - persze ezt is leírtuk már párszor ebben a topikban), és az eredetinek is ez volt a címe, és abban SEM voltak titánok, úgyhogy ezt nem ezen a filmen kéne számonkérni!
Marcipáncica_ 2010 ápr. 24. - 10:47:07
(176/346)
Na megnéztem eme remekmûvet, és igéretemhez hûen írok is róla pár sort, bár a lényeget már többen leírtátok elõttem.

TITÁNOK HARCA - na alapból már a cím nem stimmel, egy darab titán (ha szó szerint vesszük) nem volt a filmben, tehát eleve tévedéssel indít a darab.
Nem vagyok nagy mitológia-tudor, de ez még nekem is bûzlött, viszont volt a társaságban olyan ember aki többet konyít a témához és zsinórban sorolta a "furcsaságokat" a történetbõl. Ezeket szerintem már összeszedtétek, tehát maradjunk annyiban: görög mitológia-tudoroknak tilos megnézni, mert félrenyelik a kólát és elhaláloznak a nézõtéren.

Értékelni kétféleképpen fogom a filmet:

-Vasárnap délután egy Xéna és egy Herkules között teljesen bizonyos vagyok benne hogy hatalmasat ütne a film. csoportosan osztogatnánk rá a csillagos tizeseket - nem??? 10/10 :D

-viszont önálló (ráadásul agyonreklámozott), jobb szinészeket felsorakoztató mozinak ez kevés volt. látványban és izgalomban hozta az elvártat, de ezen kívül semmi. 6/10

a 3D-vel nekem semmi bajom nem volt, meg kell szoknunk hogy ilyen szinvonalú 3D-ket fognak ezentúl a képünkbe nyomni ha akarjuk ha nem, ez sem az a kimondott baromi látványos 3D, néhol még szemüveg nélkül is teljesen jó a kép (tudom, mert nyomta a fejem a mûanyag és néha levettem).

szóval ha valaki egy izgalmas, látványos filmre vágyik és beletojik a történetbe annak ajánlom, a többieknek ízlés szerint...
Arkagyin 2010 ápr. 23. - 22:20:06
(175/346)
:D
kenke 2010 ápr. 23. - 22:14:11
(174/346)
Nekem a kedvencem a filmben a nagy vörös szemû kraken/leviatán volt. Fõleg hogy a mondák szerint zöld szemû volt... hehe
nbaathos 2010 ápr. 23. - 21:34:39
(173/346)
Hát erre a filmre csak egy szó van: Borzalmas!
Ebben a filmben minden film szerepelt. a Csillagok háborúja, a Frankenstein, a Van Helsing, valami zombis film, a Karib tenger kalózai, és a Gyûrûk ura, Predator.... minden...
Csillagok Háborúja: az érintésre kinyíló kard... na ez nagyon kész
Frankenstein: az örült volt király aki szana-széjjel volt esve
Van Helsing: Hádész állandóan ugy jelent meg mint ebben a filmben Drakula. nem kicsit volt denevér szárny beütése (kicsit vérhiányos volt az arca)
zombis film: hát a banyák.... Kis Silent Hill beütés
Gyûrûk ura: a csapathoz csapodott két "bérgyilkos", mint a Samu meg a Frodó
Predátor: a dzsinek.... hol van a görög mitologiában dzsin? az az arab...
és az abszolút kedvencem a Kráken. van annak Görög neve: Leviathán. Ez miért nem volt jó?

A filmben egyetlen dolog stimmelt. a mitologia szerint Perszeusz tényleg elment levágni a Gorgó vagy itt a filmben a medúza fejét. ennyi.

És miért titánok harca a címe? egyetlen egy sincs benne, hiszen azokat Zeusz, Poszeidon és Hádész legyõzte...

A csatajelenetek élvezhetetlenek voltak, és a párbeszédek szót sem érdemelnek... ne nézzétek meg moziban, nem éri meg...
Arkagyin 2010 ápr. 23. - 17:52:21
(172/346)
Látom még mindig elég sok a sötét ember ebben az országban. Semprini hagyd rá, ha nem tudja felfogni, akkor nem is fogja. Herkules és a Titánok harca?
Hasonlítana egy másra? Igen.
De hogy a koppintása lenne? XD Ekkora hülyeséget.
Ez a film, az 1981-es A titánok harcának a remake-je. Sparrow007 te meg nézz utána elõbb, még mielõtt itt neki állsz bármit is kiosztani.
1/10
sparrow007 2010 ápr. 23. - 16:43:35 1/10
(171/346)
Nem az egész film koppintás ,de bizonyos jelenetek és akciók igen. NÉZD MEG!!!
3/10
zimo 2010 ápr. 22. - 22:36:17 3/10 Előzmény DeliciousVenom
(170/346)
Hát szerintem a film méltán megérdemelné a "Trash of the titans" címet az eredeti helyett. A moziból kifelé jövet azon gondolkoztam, kinek lehet ennyi fölösleges pénze, hogy ilyen béna forgatókönyv megfilmesítését képes támogatni... A történet gagyi, összefüggéstelen, a karakterek úgyszintén nincsenek kidolgozva, a párbeszédek egyenesen szörnyûek. Az ilyen filmeknél egyedül a képi elemek tudják lekötni az ember figyelmét (lásd 2012), de itt még ez sem volt meg. Nagyon nagy csalódás.
6/10
Semprini 2010 ápr. 22. - 21:43:05 6/10 Előzmény sparrow007
(169/346)
"A film koppintása a HERKULES c. rajzfilmnek.+
A sztori még csak nem is hasonlít, a lények is teljesen mások benne. Hádész az egyetlen aki mindkét filmben feltûnik de még õ is egész másként van ábrázolva a két filmben. Hol van a Herkulesben Medúza, Kraken, stb? És hol van a Titánok harcában Kentaur, Hydra, szatír, és sorolhatnám! Ráadásul ez a film remake, egy 81-es filmé, bár ahhoz képest is eléggé át van írva.
3/10
luisfigo19 2010 ápr. 22. - 20:10:25 3/10
(168/346)
gagyi, 3as
7/10
Gerane 2010 ápr. 22. - 13:12:41 7/10
(167/346)
Nem volt rossz, erõs 7-es nálam. Nem untam, de nem is távoztam maradandó élménnyel :)