kgyuri0 2009 jún. 04. - 14:10:49
(36/96)
Szerbusz Tiborizé!

Jól tudod, jól sejtetted!
Tiéd a nagyobbik rakás.
tiborz007 2009 jún. 04. - 00:59:38
(35/96)
Erõltetett hosszú õ de lehet, hogy rosszul tudom?
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 04. - 00:46:44
(34/96)
Rendicsek, megadom magam.
kgyuri0 2009 jún. 04. - 00:44:18 Előzmény Heathcliff
(33/96)
Szerintem, ha a nagyhatalmakat emérdekeltük volna,akkor érdektelenek lehettek volna,amigyakorlatilag szinte semlegesség.
Nem ez volt sztem.
Azt, hogy a wilsoni elveket figyelmen kívül hagyták és nem rendeztek népszavazásokat, talán eröltetett retorikával még lehet magyarázni(a kialakuló kisebbségi nemzetek segítése a rájuk telepedõ gaz magyar fejlettséggel szemben, amely sokakat arra bírhatott volna, hogy Mo-hoz tartozást válasssszanak).
Azt pl azonban sehogy, hogy még a szintén utódállam Ausztria iskapott magyar koncot, semmiféle süketelésselnem lehet magyarázni.
Ez nem érdektelenség, ez kifejezett rosszindulat!
kgyuri0 2009 jún. 04. - 00:37:02
(32/96)
Ja, ás kik a Tudósok, akiknél SzabóRozália akárhova is ment?
kgyuri0 2009 jún. 04. - 00:35:56
(31/96)
Kikkel fogok találkozni francia oldalakon?
Bár franciául csak erõsen szótárazva értek, de kiváncsivá tettél.
Gabriella54 2009 jún. 03. - 21:32:33
(30/96)
Szia!
Ebben az igazán borzasztó az, hogy mindezt a "nagypolitika" kavarja!
Gabriella54 2009 jún. 02. - 21:18:54 Előzmény chosette
(29/96)
Szerintem sem a magyarokat utálják - miért is tennék? Nem sok helyen kaptam annyi kedvességet, szeretetet, odafigyelést, mint épp a Felvidéken. Dehát ilyen a foci - még azt is utálják, akivel elõtte puszipajtások :)
Diablo72 2009 jún. 02. - 19:21:36
(28/96)
Én csak azt szeretném tudni, hogy a házikót meg a matyóhímzést miért kell belevágni a mûsorba? Miért kell szinte minden mûsort tönkretenni ezzel? Miért nem lehet csak egy tized másodpercnyi kifutást hagyni? Vagy annyira bénák a tévénél, hogy képtelenek erre...
Heathcliff 2009 jún. 02. - 15:38:06
(27/96)
Szerintem a nagyhatalmakat csak egyszerûen nem érdekeltük. Utoljára Mátyás idején volt Magyarország jelentõs európai állam. Attól kezdve a Habsburg-birodalom részeként egyszerûen eltûnt, nulla befolyása volt az eseményekre. Súlytalan volt, minek is érdekelte volna õket. Különben is a vesztes oldalon állt.
kgyuri0 2009 jún. 02. - 12:07:37
(26/96)
Nehéz kérdés ez a Trianon-ügy.
Nyilvánvalóan piszkálja az ember csõrét. Mégis amondó vagyok: Okos enged, szamár szenved!
Másik: Nem érdemes a kidõlt tejen síránkozni.
Szerintem az emberiség története során kb a 20. század végére ért el az „érettségizõ korba”, elõtte nagyjából egy hiperaktív enyhén pszichopata hülyegyerek színvonalán intézte a dolgait. Ebbe beletartozik az egész elsõ VH is. Az emberiség érettségije elõtt még át kellett essen néhány serdülõkori traumán(második VH, fasizmus, „kommunista” világrend)
Nem Trianon fölötti kesergésben kellene senkinek az energiáit elpazarolni.
Örüljünk, hogy olyan szerencsések vagyunk, hogy nem a középkorba, vagy elõbb születtünk vagy késõbb, de még „érettségi” elõtt), már látszanak a nagykorúság alapirányai, azon kéne mindenkinek munkálkodnia, hogy azokba az irányokba haladjunk.
Visszaszerezni a nagy Magyarországot szifilitikus ötlet. amivel csak hatalmas bajokat gerjeszteni lehet. Erre a történelem megtanít: egy látszat lehetõség volt(bécsi döntés) ebbõl következett, a szövetség a Hitlerájjal. Végül a még Trianonnál is nagyobb csapások(holokauszt, orosz befolyás, „létezõ szocializmus”). Egyedül az lehetett volna még ennél is rosszabb, ha sikerült volna gyõznünk a második VH-ban együtt szövetségeseinkkel(=Hitleájjal)
A RTLklubon néha láttam annó a VV-t, abban kedvesen röhejes volt StohlBuci, amikor „lezárta” a szavazást. Ugyanígy kellene lezárni a nemzetek, népek, társadalmak éretlen, törzsi gondolkodását, viselkedését: egy intésre nagykorú legyen mindenki. Persze ez hiú remény hiszen nagykorú társadalomhoz nagykorú egyénekbõl kellene annak összeáállnia. Hol vagyunk mi attól?
kgyuri0 2009 jún. 02. - 11:42:53 Előzmény Heathcliff
(25/96)
Ms. Heathcliff!

Jaj, de örülök neked! Tényleg!
De mibõl gondolod, hogy nem értek valamit?
Ha én értem, attól még a NÉZÕ lehet, hogy nem érti,ezért ha épeszû, kérdéseket tesz fel, ezekre a kérdésekre a film válaszolni akar(hatna)!
Különben a környezõ népek utálata azért nem elegendõ magyarázat arra, hogy az egész Versailles-i békerendszer keretében a nagyhatalmak kifejezetten pikkeltek a magyarokra. Azért az egész trianoni traumáért nem lehet a nem különösebben jelentõs cseh, szlovák, román, délszláv nemzetek utálatát okként megjelölni. Az utálat ahhoz azért kevés, hogy gyakorlatilag az egész kompetens világ ellenünk fordult.
chosette 2009 jún. 02. - 10:20:30
(24/96)
Nekem élnek Szlovákiába rokonaim.Mikor lent voltam náluk, akkor nem a Trianoni szerzõdésrõl volt szó, csak a fociról.Hogy a Szlovákok úgy megverik a Magyarokat(azt hiszem a Fradi játszót akkor velük).Mondom én Miért kell utálni ennyire a Magyarokat.Fel voltak háborodva, hogy mondhatok ilyet hisz õk is MAGYAROK.
Gabriella54 2009 jún. 02. - 09:04:24
(23/96)
Ezzel pont azt mondod, amit a szlovákok is mondanak, hiszen az általad idézett törvény szerint a NEM magyar nyelvû oktatási intézményekben is meg KELL tanulni magyarul! A szlovákok pedig azt, hogy a nem szlovák nyelvû intézményekben is meg kell tanulni szlovákul - sajnos ez ugyanaz a ló...
Heathcliff 2009 jún. 02. - 00:50:23
(22/96)
El sem hiszem, hogy nem érted. A magyarok az 1848/49-es szabadságharccal kiverekedték maguknak a kiegyezést. A jogot a dualizmusra. Arra, hogy beleszólhattak a birodalom ügyeibe. A többi nemzetiség nem; a magyarok a többi fölött álltak. Persze hogy a többiek utálták õket.
Ebben nagyok vagyunk: a kiegyezésben. Már a török hódításkor határvidék lettünk, itt nem tudott a török olyan egyértelmûen úr lenni, mint a Balkánon. Hát "kiegyeztünk". És '56 miatt az oroszok sem tudtak olyan egyértelmû elnyomó hatalom lenni, mint a blokk többi országában. Velük is "kiegyeztünk".
Még Horthyék is folyton "egyezkedtek" a németekkel. Az is nagyon ambivalens viszony volt, végül a németek megunták és lerohanták az országot, Kállay miniszterelnököt és a fiát, valamint a Horthy-fiút Dachauba hurcolták stb. Nem azt érezték, hogy a magyarok engedelmes csatlósok lennének. Viszont szembe sem fordultak, hisz a németeknek köszönhette az ország a visszacsatolt területeket.
Ilyen kérdésben nagyon nehéz igazságot tenni. És nagyon könnyû siránkozni.
kgyuri0 2009 jún. 02. - 00:22:52 Előzmény Miki1900
(21/96)
Régen találkoztunk, sztem a kanadai történésznõ azért lehetett benne, mert minden épeszû embernek föl kell merüljön: MIÉRT?

Ez a tájékoztatás. Hogy ugyanis a néõ azövével nem egyezõ véleményrõl is tudjon.
Én pl. határozottan kivánci lennék, miért klltt ígykiszúrniMo-val. Tkp még több magyarellenes véleményt is szívesen megismernék.
1/10
localhero 2009 jún. 01. - 10:11:32 1/10
(20/96)
kommunista barnakálács
offtopic
Miki1900 2008 nov. 23. - 15:52:13 Előzmény pthomas
(19/96)
a kép lemaradt, nem küldöd el?
offtopic
Miki1900 2008 nov. 23. - 15:46:41
(18/96)
lehetne
Miki1900 2008 nov. 23. - 15:46:20
(17/96)
most meg kiadják dvd-n. lhetne szlogen (ha persze tényleg ebben van a kanadai történésznõ) a dvd-re ráírva, hogy: eörsi mátyás is ezt nézi.
népszabadságban majd mellékletként is megjelenik.
mellesleg Ormos Mária egy szintén trianonról szóló, azt hiszem m2-es mûsorban, (ami fent van a neten) azt mondja, h a hatalmasok önkényesen, minden szakmaiságot nélkülözve húzták meg a határokat.
a kanadai történésznek ellenkezõ véleménye van.
sikerüll-e kiirtania a kollaboráns "baloldalnak, liberálisoknak" a hazafiaságot, az egészséges nacionalizmust - mely szó nem az 1990 elõtti szótárakban nézendõ meg, amelyekben szándékosan a sovinizmust írják le. (hát igen, a magyar kommunistáknak célja volt kiiktatni a vallást és a hazafiasságot) - a magyar népben?