Téma: A Vaslady

7/10
Sadenal 2012 jún. 11. - 14:30:51 7/10
(55/115)
Hiába Streep meg Broadbent szerintem is sokkal többet ki lehetett volna hozni belõle. Annak ellenére az õ kapcsolatuk tetszett a filmben, mint ahogy a magassarkú a sok férfi cipõ között meg a kék kosztüm. :)



7/10
10/10
1616ladygaga 2012 jún. 10. - 09:40:21 10/10
(54/115)
Nekem nagyon tetszett a film, csak Streep miatt néztem meg és ájuldoztam, annyira jól el volt találva minden, de legfõképpen Õ.....A film szar, de a színésznõ aranyat csinál belõle.....10/10
bufo3 2012 jún. 05. - 09:04:23
(53/115)
Valószínûleg hazaáruló lettem, mert : 1. megnéztem 2. nem áll szándékomban Mátyás királyos meséket nézni. Abban igaza van az elõttem író degeneráltnak,hogy kár volt a szinkron, hisz az eredeti általában jobb, viszont hazafiként megtanulhatna helyesen írni. A filmet én sem így forgattam volna le, de tiszteletben tartom a készítõk szándékait.
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 máj. 25. - 18:25:43 1/10 Előzmény Segítõ Béka
(52/115)
ezt lehet törölni, másikhoz szántam véletlenül idejött, és ezt a kommentet is
1/10
Segítõ Béka 2012 máj. 22. - 12:43:17 1/10
(51/115)
Jones is the only player ever to have won the (pre-Masters) Grand Slam, or all four major championships, in the same calendar year
1/10
Segítõ Béka 2012 máj. 22. - 12:25:32 1/10
(50/115)
jó a cím, találó, csak rosszul ejtik: nem A vaslady, hanem: Avaslady :)
könyörgöm a film több mint fele arról szól, hogy az öreg streep csoszog a szürke házában és magában beszél teljesen lényegtelen dolgokat.
ez semmi! ez nulla ez a film, és szerintem nem játszott olyan jól meryl, egy percre se éreztem érzelmeket, vagy hogy jó az amit látok, viszont amire kíváncsi lettem volna, az a fiatalkora, dehát ezt összecsapták helyette az öreg csoszog a konyhában.
rossz film, borzalmas.
d112 2012 máj. 16. - 00:42:16
(49/115)
Én hiányoltam belõle a lendültetett, a közepétõl ez meg is van, de az elsõ résznél is legalább ez a tempó kellett volna, a képzelõdõs részek nekem nem jött be. Meryl Streep nagyon jót alakított!

Összességében érdekes film, olyan embereknek ajánlom, akik kicsit jártasak a történelemben, és fogékonyak a tömörebb gondolatok megértésére.
ad mala 2012 máj. 04. - 18:45:27
(48/115)
Határozottan unalmas. És se a Vasladyrõl, se a brit politikáról nem tudunk meg se többet, se szemléletesebet, mintha felcsaptuk volna a lexikont. Azon kívül akárhogy is ítéljük meg a személyiségét, mindenképpen méltatlan (és érdektelen, fárasztóan unalmas), hogy a film felét az öregkori hallucinációit láttassa. Valami kísérleti filmnek vagy rövidfilmnek még érdekes lehet, de nem egy egész estés játékfilmnek.
Nálam még Streep se mentette meg a filmet, nem mintha nem lett volna nagyszerû, de azért õ és a sminkmesterek tehetsége se tud elhordozni egy ilyen koncepciót. Pazarlás volt, pazarlás az idõvel, a stábbal, Streep-pel, akinek azért mondjuk bejött...:)
10/10
enmozim 2012 ápr. 25. - 19:23:39 10/10
(47/115)
Nem bánom hogy szántam rá idõt. Lassú film, de érdekes. A történelem egy kis szeletébõl lehet csemegézni.
5/10
beszelo86 2012 ápr. 16. - 00:00:39 5/10 Előzmény squashfan
(46/115)
Az általad említett két film pont NEM egy kaptafára "ment". Az egyik a brit uralkodónõ Diana halála és a megváltozott társadalom elvárásai között való õrlõdését, míg a másik egy önbizalomhiányban és önértékelési problémában szenvedõ férfi jellemfejlõdését tárja elénk - mindezt teljesen természetes módon. A Vaslady ezzel szemben egy - szerintem érthetõ módon - politikailag manipulatív és inkorrekt film, ami ugyanúgy "kenyeret és cirkuszt a népnek"-szempont alapján készült el, mint annak idején a Mamma Mia (egy másik bûnrossz film Lloydtól).
9/10
squashfan 2012 márc. 30. - 15:21:38 9/10 Előzmény beszelo86
(45/115)
Akkor Neked A király beszéde és A királynõ sem tetszett? Eléggé egy kaptafára mennek ezek a filmek már évek óta, mégis vevõ rá a közönség. Amúgy abszolút jogos a véleményed és a kritikád, de amíg ilyeneket értékelnek (vagy túlértékelnek?!), addig nem fognak jelentõsebb és hiteles életrajzi filmeket csinálni, fõleg nem ilyen színészekkel. Szerintem egy átlagembernek amúgy is jobban bejön egy felszínesebb életrajzi film, hiszen többnyire úgy sincsenek annyira képben... Én is hiányoltam belõle baromi sok mindent, de most õszintén: nem is vártam sokkal többet! :)
5/10
beszelo86 2012 márc. 29. - 14:48:36 5/10 Előzmény squashfan
(44/115)
Én szeretem nagyon az életrajzi filmeket, de ez nálam egy hatás- vagy inkább Oscar-vadász giccs, ami ráadásul még hamis is. Meryl Streep tényleg nagyon erõs volt, de ettõl az egész még úgy rossz, ahogy van.
9/10
squashfan 2012 márc. 26. - 23:00:02 9/10
(43/115)
Aki vevõ az ilyen típusú filmekre, az értékelni fogja. Meryl Streepnek az oscar jogos! nálam: 10/9
Angyalszív 2012 márc. 24. - 21:23:44
(42/115)
Amikor egy pontot megakarunk határozni a világegyetemben, akkor négy koordinátában kell gondolkodnunk. Széllesség, hosszúság, magasság és az idõ.

De vajon ki tudná megmondani, hogy egy embernek -fõleg ha az nõ-, aki miniszterelnök, egy olyan ország vezetõje mint Nagy-Británia, hány koordinátának kell megfelelnie?
Milyen beállítottsággal, felkészültséggel, határozott elképzeléssel kell rendelkeznie ahhoz, hogy több mint 10 éven át vezethesse ezt az országot?

Ez a film kísérletet tett arra, hogy ezekre a kérdésekre legalább megközelítõleg választ kapjunk. S nekem az a véleményem, hogy ez a kísérlet nagyszerûen sikerült.
A filmre adatott kereteken belül érzékletesen bemutatta az embert, a nõt, a rendíthetetlen és elvhû vezetõt, feleségként a társat és a már öregedõ, betegeskedõ elesett embert. Azt az embert -nagy E-vel-, aki még értelmi színvonala erõteljes hanyatlása ellenére is elõkelõen visszafogott lady tudott maradni.

A maga nemében kiválóan megkomponált film! Véleményem szerint méltatlanul mellõzték az Oscar-díjra jelöltek közül.
Külön is kiemelném Meryl Streep színészi alakítását, mely a legjobb nõi fõszereplõ Oscarral jutalmazták, teljesen megérdemelten. Amit ebben a filmben bemutat, az a színészet magas iskolája. Amit egy színész eltud játszani, azt õ eljátssza, még hozzá a lehetõ legmagasabb színvonalon.

U.I.: A film megértéséhez szükségeltetik némi ismertség a közelmúlt történelmébõl, emberismeret, amit csak a kor adhat meg, politikai jártasság, empátia és persze az általános intelligencia némi foka.
5/10
beszelo86 2012 márc. 13. - 07:35:39 5/10
(41/115)
Meryl Streep miatt 5 pont. Egyébként az egész film logikátlanul építkezett, a közepére pedig teljesen szétesett. A legnagyobb baj azonban, hogy egyszerûen nem volt rendezõi koncepció.
Elõször egy roppant szimpatikus, beteg öregasszonyt ismerünk meg, aki a halott férjével éli a mindennapjait. Azután flashback, megismerjük ennek az öregasszonynak a múltját, amikor is egy roppant szimpatikus, elkötelezett fiatal hölgyként próbált utat törni az elveinek egy férfiak uralta közszférában. Azután megint ugrunk, és ebbõl a roppant szimpatikus alakból egy arrogáns, önzõ és megszállott politikai vezetõ képe rajzolódik ki, aki cseppet sem törõdik azzal, hogy Angliában egyre nagyobb a munkanélküliség és a terrorizmus.
A film hibája, hogy nincs átmenet a karakterfejlõdésben (vagy visszafejlõdésben), és így egy csomó lyuk tátong itt-ott. Streep viszont zseniális. Állíthatom, hogy a Sophie választása óta ez a legerõteljesebb alakítása, kampány ide vagy oda. Megérdemelte az Oscart.
10/10
elszabó 2012 márc. 11. - 00:27:00 10/10
(40/115)
Emlékezetes film a fûszeres lányából az elsõ nõi prime minister-ré emelkedett, ám máig megosztó Margaret Thatcherrõl, Meryl Streep szenzációs (Oscar díjat is nyert) alakításában. Adódik a kérdés, hogy aktuális, szintén hosszú uralkodásra készülõ miniszterelnökünk nem hasonló gondokkal küzd-e, amikor vélelmezhetõ küldetéstudata ugyancsak megosztó figurává teszi? Ám addig ne legyünk beképzeltek, amig az eredmények nem igazolják legalább annyira, mint a Vasladyt, ami felõl nekem azért erõs kétségeim vannak. A történelem és az elveken alapuló kormányzás buktatóinak bemutatásán túl a film kerettörténete roppant emberségesen ábrázolja, hogy az öregkori demenciát a legnagyobb egyéniségek sem kerülhetik el. Érzelmes film az érzelemmentesnek tartott Vasladyrõl, amely sok, a jelenlegi magyar helyzet kapcsán aktuális kérdést is érint. Mindenképp látni kell: 10!
RitaB 2012 márc. 09. - 19:52:39
(39/115)
Engem teljesen elvarázsolt ez a film, elsõsorban Meryl Strepp alakítása miatt, DE leginkább azért, mert egy olyan sorsot formált meg a nõi sorsok közül, ami kivételes és magával ragadó. Bemutatta, hogy mennyivel nehezebben jutott el oda, ahova, és mi mindennel kellett szembeszállnia, nap mint nap. (Mindemellett, hogy neki is volt egy biztos hátországa, hogy talált egy olyan férfit, aki vállalta, hogy háttere lesz az õ életének, amihez, valljuk be nem sok férfinak van mersze) Itt szerintem az emberre, azon belül is a nõre koncentráltak, és ebben az értelemben a film varázslatos. Erõt ad és meg is ríkat. Szóval én azt hiszem, többször fogom megnézni.

Akinek dokumentumfilm kell, nézzen híradót, szerintem a filmnek bevallottan sem volt célja a szigorú tényekre alapozni. Az embert mutatták be, a politika mögött.

Megmutatja, hogy szokj vissza a gondolkozásra az érzések helyett:).
3/10
josef_k 2012 márc. 04. - 18:50:49 3/10
(38/115)
Nekem nagyon nem tetszett a film. Sokkal többet vártam tõle. :-( A visszaemlékezések túl nagy részét veszik el a filmnek, és rendkívül unalmasak, szerintem erõltetettek. Nagyon sok részt csak akkor lehet megérteni, ha ismeri az ember a történések hátterét: ilyen pl. a merénylet a szóvivõje ellen, a merénylet ellene, Geoffrey Howe lemondása és a híres lemondási beszéde stb. Az, hogy hogyan harcolt a szakszervezetek ellen, mit és hogyan oldott meg, egyáltalán nem jön le a filmbõl, pedig az tényleg nagy teljesítmény volt. Nyilván nehéz mindent bemutatni egy filmben, de ezt jobban is meg lehetett volna csinálni. És az egyetlen pozitívum valóban Meryl Streep volt, õ viszont tényleg ellenállhatatlan.
A film nálam 2/10, MS 10/10.
7/10
stomachh 2012 márc. 04. - 09:56:19 7/10
(37/115)
Magáról a filmrõl annyit, hogy középszerû, az operatõri munka emelkedik csak ki a többi közül. Csak szeretne a Király beszédéhez felérni. Kb 5-6 pontos alkotás.
Meryl Streep? Szenzációs! Abszolút átéléssel játszik. Átélés? Bocsánat. Átváltozás. Egyetlen apró rezdülésében sem fedezhetjük fel civil énjét, rá sem gondolsz, hogy nem a miniszterelnököt látod magad elõtt. Õ egy-az-egyben M. Thatcher. Csalódtam volna, ha nem õ kapja az Oscart. 100%-ban megérdemelte a díjat, hisz ezzel az alakítással egyedül vitte el a hátán a filmet.
A film 5/10, Mery Streep 10/10. Összességében egy erõsebb 7/10-et kap tõlem.
7/10
ShaeLynn 2012 márc. 01. - 17:16:41 7/10
(36/115)
Szerintem ezt Streep-en kívül senki nem tudta volna így eljátszani. Káprázatos ahogy elénk dobja a kõkemény, megalkuvást nem ismerõ politikus asszonyt és a megtört, beteg, képzelgésekkel küzdõ, idõs nõt. A kontraszt hatalmas és csodálatos. A filmrõl nem tudok pozitívan nyilatkozni, én a fiatal évekre talán nem áldoztam volna annyi idõt és akkor a politikai karrier jobban kidomborítható lett volna. Viszont egyértelmûen egy nagy színésznõ jutalomjátéka ez. Ebbõl a szempontból talán megbocsátható, hogy a film nem sikerült annyira jól.