Téma: A Vaslady

offtopic
zottyo534 2013 febr. 06. - 11:55:50
(75/115)
A törött dvd pláne kárt okozhat a lejátszóban.
Szigorúan gazdasági értelemben természetesen ésszerû, hogy ingyen beszerezni költséghatékonyabb, de nekem azért ott az a jólesõ érzés, hogy bekapcsolódtam a szociális vérkeringésbe, mikor az alkotók nyugdíjához hozzájárultam egy szerényebb összeggel, ami nekem egy vagyon volt, de az örömük kárpótolt.
offtopic
zottyo534 2013 febr. 06. - 11:06:11
(74/115)
Évek óta vadászok egy legendásan papírtokos kilencvenkilenc forintos Haggyállógva Vászkára, de, ha nem tartottam volna már olyat a kezemben egyszer, azt mondanám, csak városi legenda a létezése. Viszont egyszer már kisebb vagyok ráköltöttem egy Gyaloggalop-Brian combóra, mikor meguntam, hogy két éve porosodik a blu-ray játékosom valódi blu-ray lemez nélkül, de a galoppon olyan extrák voltak, mint a japán szinkron, és japán felirat, ami a netrõl letölthetõ változatokon nincs. Sõt, japán feliratot nem is lehet találni semmihez még a dvd-ken sem.
10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 febr. 06. - 10:25:59 10/10
(73/115)
Lehet, de az (számomra) mégsem ugyanaz. Nekem például az egyik lejátszómat tönkretették évek alatt az írott lemezek. Pedig azok sem voltak gagyik.
Nekem fontosak a nyelv és a felirat is, mert nyelvtanulásra / szinten tartásra ideális lehet.
80-100 forintért ha szemfüles vagy, tudsz venni eleve mûsoros lemezt is... Nekem több tucat eredeti DVD-m van ilyen árért. És nem gagyi filmek... :)
10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 febr. 06. - 09:48:09 10/10
(72/115)
Én viszont megveszem, mert vannak témák, illetve filmek, amiket szeretek a magaménak tudni a polcon is. Arról nem is beszélve, hogyha valami valóban jó és tetszik, akkor próbálom támogatni azáltal, hogy megveszem. Más kérdés, hogy 1000 forintnál többet én se nagyon adok egy filmért. Inkább megvárom, míg leárazzák. De rengeteg filmet amúgy is potom pénzért szereztem be.
10/10
Petrapetrus 2013 febr. 06. - 09:44:10 10/10
(71/115)
Én viszont arról beszéltem...
10/10
offtopic
Petrapetrus 2013 febr. 06. - 08:20:42 10/10
(70/115)
Az öbölben? Mondjuk nem lehetetlen, mert egyszer véletlenül belefutottam egy Tankcsapda linkbe, de magyarul ott én még nem nagyon találtam semmit. Sõt, örültem, ha egyáltalán angolul fent volt, amit kerestem. Én általában olyat szedek le megnézésre, ami nálunk (totálisan) ismeretlen. Amit itthon is megjelentetnek, azt meg beszerzem DVD-n. Minél olcsóbban. :D
offtopic
Kaktuszné 2013 febr. 05. - 15:30:20
(69/115)
.
10/10
Petrapetrus 2013 febr. 05. - 13:00:36 10/10
(68/115)
Angol nyelven szinte minden kicsit népszerûbb alkotás lehalászható a kalózöbölbõl.
10/10
Petrapetrus 2013 febr. 05. - 12:59:18 10/10
(67/115)
Alexandiban 999...
6/10
doktormacko 2013 febr. 03. - 22:40:05 6/10
(66/115)
6 / 10 Nem mondanám , hogy tetszett , de azért nem bántam meg , hogy megnéztem. Sajnos ilyen a világ és ilyenek vagyunk mi emberek is. Akit érdekel a politika és a közelmukt történelme , feltétlenül nézze meg.
6/10
emirates82 2012 okt. 09. - 12:03:56 6/10
(65/115)
Akkor ne nézz amerikai filmeket,ne igyál franciapezsgõt,meg járj Szuzukival sem.Úristen mekkora egy szánalmas tukó paraszt vagy te :-)
offtopic
Vinogradov 2012 szept. 27. - 15:34:55
(64/115)
- többek között :D
offtopic
Vinogradov 2012 szept. 27. - 15:34:19
(63/115)
Hoppá, mit találtam!

Angol felvétel Thatcher 84-es budapesti látogatásáról, ahol többek között találkozott többek között Pál "Rosonsi"-val (helyesen: Losonczy-val) is. :D:

http://www.youtube.com/watch?v=OS1VlsMWmTA
Vinogradov 2012 szept. 26. - 17:58:47
(62/115)
Ami jó ebben a filmen, az az, hogy sikerült valamit átadnia abból a nyomasztó hangulatból, ami az egész "Thatcher Era"-t belengte. Falkland, állandó társadalmi problémák, északír konfliktus és a gyûlölet, ami a korszak névadójának személyét körülvette. Elõször nagyon zavart, hogy a történet legalább egy harmadát az idõs Thatcher szerintem néha kicsit üres jelenetei teszik ki, de végül ezzel is tudtak kezdeni valamit, szóval megbarátkoztam vele.

Viszont attól még nagyon szétesõ film - kicsit tényleg langyos, szürke, struktúrálatlan, a jelenetek váltakozása néha random benyomást kelt - kellett volna egy jó dramaturg ehhez a sztorihoz. A bajom egyébként az, hogy önmagában sem a magánéleti, sem a közéleti konfliktusok kidolgozottsága nem volt elég nekem.

A karakter magánéletérõl nem tudunk meg nagyon sokat, bár Broadbent és Streep kettõse fantasztikus, és a fiatal Denis Thatchert alakító Harry Lyold is nagyon ott van a szeren. Egyébként Alexandra Roach is jó fiatal Thatcher-ként. Elnéztem még volna õket egy kicsit, a csudába is!

Az viszont egyenesen megdöbbentõ, hogy végül kimaradt a sztoriból a férje halála, és a gyerekeirõl sem tudtunk meg nagyon sok lényegeset.

A közéleti szálat sem éreztem elég komolynak - Thatcher körül állandóan kavargott a konzervatív politikai elit figuráinak tarka sereglete. Ez tény. De ettõl még akadtak kiemelkedõ karakterek, akiket jobban meg kellett volna ragadni. Ehhez képest pl. a kiváló Richard E. Grant is csupán statisztálhatott Michael Heselthine szerepében, ami azért szokatlan volt számomra. Egyébként sem az õ, sem más konzervatív honatya neve nem igen hangzott el a filmben, ami szintén elég furcsa benyomást keltett.

Ebbõl következõen állandóan azt kellett volna érezni, hogy ez a nõ milyen egyedül van, pedig, aki ismeri a történetét, az tudja, hogy egyáltalán nem volt egyedül. A konzervatív pártban számos közeli barátja és jó szövetségese volt - másképp nem is maradt volna a hatalomban több, mint tíz évig.

És, ha már a közéleti résznél tartunk, nagyon szívesen láttam volna egy kicsit többet. Többet az oktatási államtitkárságból, többet a hetvenes évekbõl, többet a kampányokból, többet Falklandról, többet Thatcher szociális érzéketlenségérõl (az a jelenet fantasztikus, ahol MS ártatlanul tágranyílt szemekkel megkérdezi, hogy miért baj, ha a szegények és gazdagok ugyanannyit adóznak), erényeirõl és hibáiról. Egy kicsit több külpolitikát vártam volna - Mitterand-t, Kohl-t, egy kis Gorbacsovot is akár. (Esetleg egy kis 84-es magyarországi látogatást Kádár elvtársnál :D ) A filmbõl kimaradt a királyi család (jó, hogy reprezentatív szerepük volt, de nem ennyire!!!!!), egyszer sem hangzik el a Munkáspárt kifejezés (sõt, az ellenfélrõl meg se tudunk semmit se).

Ez a mozi egy kicsit mindenbe belekóstolt, de mikor már úgy érezte volna az ember, hogy végre elmélyedünk egy résztémában, egyszercsak azt mondták, hogy vigyázzunk, mert még túl sok lesz a vaj a kenyéren, és elég lesz most ennyi is a sztoriból (hogy stílszerû hasonlattal éljek). Néhány jó párbeszédet, pár jó jelenetet, párbeszédet, pár hangulatos montázst, és némi képet arról, hogy mit kellett kiállnia ennek a nõnek, fõleg a kormányfõség 11 évében, ami egyébként tényleg nem semmi (nagyon kemény képeket kapunk a tiltakozásokról).

Viszont ennyi nem lehet elég. Meg kell mutatni, hogy Thatcher egyszerre volt anakronisztikus és korát meghaladó egyéniség. Egyszerre volt bölcs, okos, rendkívül jó taktikus és hihetetlenül korlátolt, buta és rövidlátó. Egyszerre volt egy nagyon finom lényû, gondolkodású, magatartású hölgy, és egy elviselhetetlen, rikácsoló, ostoba nõszemély. Egyszerre volt a körülmények irányítója és áldozata.

Aki róla filmet akar készíteni, annak ezeket a dichotómiákat kell megragadnia - és nem lesz könnyû dolga, mert mélypszichológiai elemzést is kell végeznie. Ez pedig egy élõ karakter esetében még korai lenne, szóval talán még nem volt itt az ideje, hogy elkészítsék ezt a mozit.

Ez abból is látszik, hogy Phyllida Lloyd ezt a dolgozatot közepesre oldotta meg, ez pedig messze nem elegendõ. Fõleg hogy Streepnek egyébként sikerült hitelesen hozni a karaktert és egy jobb szövegkönyvbõl még ennél is sokkal többet tudott volna kihozni.
offtopic
Vinogradov 2012 szept. 26. - 16:24:50
(61/115)
Az angol egy nagyképû népség, akiknek ráadásul TRIANON (sic!) köszönhetõ, ami a legnagyobb bûnük (sic!), ezért ne játsszanak többé Shakespeare-drámát a színházak, Purcell-muzsikát a rádiók és ne nyomjanak többé Conan Doyle könyveket.

Szégyen!

Bah! Piha! Eh!

(Nyilván most csak ironizálok azon amit írtál, mert EZT TE sem gondolhattad KOMOLYAN! ;) )
M.Zs.F 2012 júl. 15. - 10:30:08
(60/115)
Érdekes volt végignézni egy ilyen életet. Egy Nõét, akinek a gyermekei csak a 2. vagy 3. helyen voltak az életében. Gyakorlatilag szerintem mást nem is tudok hozzáfûzni. Egyszer mindenkinek javaslom. :)

10/5
9/10
Betty91 2012 júl. 01. - 19:02:18 9/10 Előzmény sanderb
(59/115)
A történelmi háttér miatt mindenki másra számított, mint amit a film ad. Margaret életérõl, politikai pályájáról több film is készült, igaz azok nagyrészt tévéfilmek, de aki a korszakról és a politikai helyzetrõl akar képet kapni nyugodtan megnézheti azokat. A cím erõsen ironikus, és maga a film is arról szól, hogy hogyan kap szinte gúnyos értelmet. Szerintem azt próbálják megmuatni, hogy minden hatalom mögött ott az ember és végül mindenki egyforma lesz. Hiába volt õ a Vaslady ugyanolyan törékeny és tehetetlen öreghölgy lett mint az, aki egyszerû emberként öregedett meg. A visszapillantások szinte szemrehányóak, újra elõkerülnek a múlt dilemmái és kétes döntései, mintha a fiatalabb Margaret kisértené az öreghölgyet, vagy éppen kérdõre vonná, hogy hová tûnt a hatalom.A Vaslady tulajdonéppen egy egész társadalom elé állít tükröt, ahol a hatalom mindenek fölött áll és senki sem veszi észre hogy az erõ és vele együtt az emberi élet múlandó.
offtopic
imrenyibalazs 2012 jún. 15. - 04:19:45
(58/115)
Erre én is olyat írok, ami mondjuk nem dicséret, de mindegy.
Az úgynevezett érett feudalizmus korában uralkodó Hunyadi Mátyásról, az akkori háborúk sújtotta Európáról, a járványokról, éhínségekrõl; H. Mátyás politikájáról és általában az akkori politikáról mostanság mi, magyarok nem készítettünk komoly történelmi filmet... - de ne is, mert sokba kerülne. A mondakör nyomán készítettünk gyerekeknek animációs sorozatot... azt mondjuk, hogy szórakoztatásra. És még valami, 1848 elõtt, a reformkorban valóban máshogy álltak a magyarok a témához; mivel Metternich kancellár hátráltatta a reformokat, sokan emlékeztek vissza a független, "erõs" Magyarországra.
offtopic
imrenyibalazs 2012 jún. 15. - 04:01:33
(57/115)
Én más mûfajú, képi- és hangulatvilágú, más dimenziójú filmeket nézek élvezettel; de a kivitelezés a lényeg, nem csak hogy mit játszanak... és a kivitelezés szerintem elég jó volt.
Azonban ha valakinek ma sok a baja és rosszul van, ha csak a politika szót hallja, ebben a filmben is van politika, de e tekintetben én durvábbra számítottam; azért ez nézhetõ egy darab.
5/10
sanderb 2012 jún. 11. - 18:54:49 5/10
(56/115)
Színtelen, szagtalan, életrajzi film, gyengén kidolgozott drámai elemekkel. A szellemi leépülésbõl újrafont vonalvezetés - szerintem - elhibázott, gyakorlatilag unalomba fulladt az egész. 10/5