Kozutas 2013 ápr. 10. - 18:41:22
(92/152)
- Tetszem magának ?
- Hogy érti ?
- Úgy értem. :)
10/10
Nezo_nezo 2013 ápr. 05. - 16:29:16 10/10
(91/152)
Itt még tudtak érdekes és izgalmas horrorfilmeket készíteni..
borkasztik 2013 jan. 22. - 08:50:59 Előzmény zolesz
(90/152)
Ez igaz, de ha én egy tudományosan helytálló ismeretterjesztõ filmet akarok nézni, akkor nem ezt nézném meg xD
7/10
zolesz 2013 jan. 21. - 08:50:22 7/10
(89/152)
Mulatságos olvasni itt azokat a "tudományos alaposságú" mélyelemzéseket, amelyek azt boncolgatják, hogy milyen módon sikerült Ripley-t reprodukálni a negyedik rész elejére. Megmondom én nektek: rókabõrbõl... :P
vargacs33 2013 jan. 21. - 00:46:22
(88/152)
Sajnos ez az új divat a ker-tévéknél! Nem kicsit boszantó!
Aztán csodálkoznak a jogvédõk, hogy sokan inkább torrenteznek,és bosszúság nélkül nézik a filmeket :)
6/10
Keló Scofield 2013 jan. 20. - 21:54:44 6/10
(87/152)
Számos megoldása van, hogy ne csak a tv-ben nézd.
Sajnos, a ker. csatornáktól ne várjunk többet.
8/10
simonadri 2013 jan. 20. - 21:33:26 8/10
(86/152)
Elképesztõ igénytelenség, hogy tényleg egy mondat, mitöbb, egy szó közepén csapják bele a reklámot.
6/10
Keló Scofield 2013 jan. 20. - 21:05:37 6/10
(85/152)
SPOILER
Szerintem ez a leggyengébb része. Az tetszik, amikor a fõhõsnõ tudomásul veszi, hogy a bolygón nincs fegyver.
Meg a végén "Bishop" és a barátai jönnek, hogy elvigyék a Földre azt a csúnya szörnyeteget:-)
borkasztik 2013 jan. 20. - 20:39:21
(84/152)
Jaaj most olvastam vissza azt a "film" szót a mondat második részébõl hagyjátok ki xD Bocsi
borkasztik 2013 jan. 20. - 20:37:43
(83/152)
Arra gondolok, amikor mikrofonba mondja hogy õ az egyetlen túlélõje a Nostromo ûrhajó legénységének még az elsõ rész végén és a film itt is végén meg pont lejátszák, miután már meghalt.
Kozutas 2013 jan. 20. - 20:25:05 Előzmény borkasztik
(82/152)
Milyen üzenetrõl van szó ? Nem emlékszem erre.
borkasztik 2012 szept. 27. - 21:58:45
(81/152)
Imádom ezt a filmet és az egész sorozatot:) Minden egyes része más jellegû és pont ezért is tetszik annyira.
Ebben a részben végig ott lappang dráma. Nagyon sajnáltam Riplyt a végén, és hátborzongató számomra mikor a végén meghallgathatjuk az elsõrészben készült üzenetét. Részben azért is szeretem a 4. részt is mert legalább sikerül feltámasztani vagyis klónozni :D

Emlékszem sokszor nem tudtam aludni ettõl a résztõl régebben. Imádom.
Sz. Péter 2012 szept. 27. - 14:59:56
(80/152)
Azért mert te csak egyet látsz, akkor több nem is lehetett? LOL
E-Zsolesz 2012 szept. 27. - 14:26:05 Előzmény Sz. Péter
(79/152)
Igazából én azt jó elméletnek tartanám, hogy a Ripley által megtámadt tojáskamrából 2 arctámadó elkísérte a királynõt. Arra nincs magyarázat, hogy azt a tojást ki tojta vagy rakta volna oda. A királynõ már nem tudott tojni, és az Alien rendezõi változata szerint "spontán tojásrakáshoz" áldozat is szükséges. Ráadásul elméletileg 2 arctámadó volt, de csak egy tojást láttunk.
Sz. Péter 2012 szept. 25. - 10:54:51 Előzmény kodela93
(78/152)
Igen nem ugyanazt a filmet láttátok! :)
Te ugyanis a vágott verziót nézted. Abban volt kutya.
A tojás pedig ott volt a mentõkabinban.
agarik 2012 szept. 24. - 19:05:39 Előzmény Shaba
(77/152)
Vegyük figyelembe hogy ez egy sci-fi, tehát ha a megoldás "kellõen átgondolt" akkor elfogadható.

Teljesen mindegy hogy vér-, vagy egyéb szövetmintából állították elõ a klónokat a 4. részhez. Valószínûleg ha vérvétel útján jutottak is a mintához, egyéb típusú sejtmintát kellett izolálniuk, lévén az aliennek nincs emberi vére.

Mintát nyilván a fertõzõdés UTÁN vehettek csak, és nyilván a KIRÁLYNÕ mintáját használták.
Tehát kizárhatjuk hogy az Alien3 elõttrõl származzon a minta, és azt is kizárhatjuk hogy az arctámadóból származzon a DNS.

Biztosra vehetjük azt is, hogy a lények (legalábbis a királynõ) örökítõanyaga teljesen ismeretlen a Társaság elõtt, különben nem kéne nekik Ripleyvel szenvedni.


Most foglalkozzunk azzal, honnan szedhették a szükséges mintát!

1) Adódik a lehetõség, hogy az olvadt fémbe esett Ripleybõl mégis maradt annyi hogy összerakják. Ha pl. gyorsan vízfürdõvel lehûtötték a kádat, akkor maradhatott minta (elvégre a test kívülrõl befelé sül meg). Ekkor a sci-fi mûfaji keretein belül feltételezhetjük hogy a két anyag összesült, és ez okozza a problémát. Esetleg azt, hogy csak töredékes anyag maradt meg, amit aztán a'la Jurassic Park megpróbáltak összeragasztani.

2) Az idegennel fertõzött testbe az idegen embrióból egy csomó anyag jut. A fertõzött áldozatok viselkedését és állapotát látva ez kijelenthetõ. Mondjuk sejtes állomány nem valószínû, de ki tudja. Így mikor az orvos elvégezte a rutinvizsgálatokat, képzõdhetett minta.
E-Zsolesz 2012 szept. 24. - 18:08:40 Előzmény Shaba
(76/152)
Tény, hogy ezek igazából csak találgatások. Egyéb Alien-es fórumokon is lehetett olvasni. A vérvétel kimagyarázható úgy, hogy a börtönbolygón nem ismerték Ripley-t, hirtelenül azonosítani kellett, és vaktában talán nem kéne akármilyen koktélt beadni neki. Egyébiránt már az Alien 3. elején is sok következetlenség van, ez alapján az Alien 4. dolgain meg sem lehet lepõdni. ^___^"
Shaba 2012 jún. 10. - 15:21:10
(75/152)
"Clemens vért vett tõle. :P Egyébként az Alien embrió átformálja a gazdatestet, "ad magából", ezért arra is van magyarázat, hogy hogyan tudták klónozni a szörnnyel együtt."

**SPOILER**

Na, járjuk csak ezt körbe egy kissé! (Tudom, tudom jól: hogy mostanra töröltté lett a tisztelt felhasználó, reagálni erre aligha tud, viszont érdemes eljátszani ezzel az õ korábban felvetett gondolatával.) Állításról állításra haladok majd.

1, "Clemens vért vett tõle." Pár napja néztem meg ismét, õszintén szólva vérvételre nem emlékszem, még a Special Edition-bõl sem rémlik efféle. Arra igen, hogy a film elején, miközben Ripley a kórházi ágyon éledezik, kap egy saját keverésû "koktélt", mint Clemes állítja, azért, hogy magához térjen. Ez anyagbevitel vénásan, nem vérvétel. Aztán Clemens halálakor, azt megelõzõen még, hogy a lény elkapja és végez vele, ismét Ripley vénájába bocsát egy tût, de itt megint csak injekció (azaz: bevitel) lett volna, nem mintavétel a véráramból. Jórészt be is adta neki, ám a végsõ, a szakszerû mozdulatra már nem maradt ideje (mikor steril vattával enyhén rászorítunk a szúrás helyére és e nyomás alatt siklatjuk ki a tût, miközben a vénán tartjuk még egy ideig a vattát, majd a paciens vagy könyökhajlatba szorítja a beviteli pontot, vagy a másik kezével ráfog), de vérvétel ez esetben sem történt. Innen tehát nem származhatott semmi minta.

Származhatott ellenben a végsõ zuhanás, a kemencébe történõ önemésztõ alávetõdés közben történtek folytán, hiszen az idegen lény mégiscsak kirobbant táplálója kebelébõl, és ez szertefröccsenõ vérpermettel jár. Kérdéses mégis, a kürtõn felszálló irgalmatlan hõ irreverzibilisen koaguláló hatása milyen állagú és felhasználhatóságú vér-, illetve sejtmaradványt hagyhatott érintetlenül hátra abban a pokolban. Aki evett már sült vért életében (szárnyas leölésekor vagy épp disznótoron), tudhatja, mily csekély mértékû hevítés is elegendõ ahhoz, hogy a savótól mentes, ülepített vér átsüljön. Irgalmatlanul magas táp-, illetve energiaértéke megmarad ugyan, de kétlem, hogy épkézláb DNS-mintavételre még azt követõen is alkalmas lehetne.

2, "...az Alien embrió átformálja a gazdatestet, 'ad magából'..." Én nem így tudom, nem így emlékszem. Az Alienek típusai váltakoznak, függõen attól, ki (vagy mi) a gazdatest, melyben kifejlõdtek. Az elsõ két részben emberi melegágyon növekedtek, így formára, tulajdonságra, képességre hasonlóak voltak. A harmadik részben térünk el ettõl, akár a megvágott moziverziót, akár a bõvített rendezõit tekintjük: kutya, illetve ökör a keltetõtest. Ripley szavai erre utalnak: "Ugyanilyet még sosem láttam. Más a mozgása." Azaz nem a gazdatest változik meg a belévitt embrió hatására - és miért is tenné, hisz' ezzel nem stabil, hanem éppen hogy labilis környezetet idézne elõ a fejlõdõ aliennek -, hanem a növekvõ, csakhamar kikelõ lény applikálja ily módon majdani végleges magába a keltetõként szolgáló gazdatest egynémely ismérvét, visszaütve ezzel másodlagos "szülõjére". Genetikus alapon történõ sejtcserélõdés vagy -variáblitás mindig a még strukturálódó (éppen felépülõ) szervezet tekintetében képzelhetõ csak el, a már véglegesen kifejlett egyed ilyetén mutációja (mármint hogy géndonor itt az embrió lehetne) gyakorlatilag lehetetlen.

Azaz Ripley vére nemigen keveredhetett el az idegenével, mert az simán immunreakciót váltott volna ki az emberi szervezetben, lévén nem humán-kompatibilis annak testnedve - eltekintve attól a csekélységtõl, hogy mint emlékszünk rá, azt molekuláris sav alkotta, azaz simán szétcseszte volna a befogadó szervezet véredényhálózatát. De még ha keveredett volna is (bármilyen mértékben), a keveredés csupán fiziológiai lehetett volna (sima keverék), nem vegy- vagy akár élettani (értsd: vegyület). Magyarán: még ha lelhettek és ki is menthettek volna onnan valamiféle testnedvmintát, ami kettejük halála elõtti pillanatokban fröccsent szerteszét és a hõ ellenére meg is maradt sejtes állapotban, e testnedvek ürügyén semmiféle genetikai katyvasz nem állhatott volna fenn a késõbbiekben, azaz Ripleyt az idegentõl különállóan (és viszont) lehetett volna klónozni. De mert Ripleyre - hiszen a cél az idegen lény "visszahozása" és reprodukciója lett volna - e logika mentén haladva semmi szükség már, hogy ezt a meglehetõsen zagyva tematikát erõltették a film sztorijába mégis, csak arra magyarázható, hogy Sigourney nélkül nem mertek megkockáztatni egy negyedik részt. Valahogy nem számíthatták ki tisztán, mekkora kockázatot jelentene ez eladhatóság-nézhetõségi szempontból, vagy ha utánaszámoltak is, a rizikót talán túl nagynak ítélték. Ezért volt szükséges ez a minden biológiai észérvnek tökéletesen ellentmondó csavar, hogy Ripley ebben az epizódban úgy támadjon fel, hogy nélküle az idegen lény se legyen csak úgy elõállítható. Meg aztán ki a fene küzdött volna meg vele (ismét)? Wimona?

**SPOILER VÉGE**
kodela93 2012 jún. 07. - 13:47:41 Előzmény Hannibal Lecter
(74/152)
Spoiler

Én kutyára emlékszem és a tojásból kimászott tapadó nem bir életképes maradni több heten keresztül mert õ csak egy hordozó nem életképes ebbõl következik hülyeség azon állitás h kikeltek és felkapaszkodtak a királynõre.Szerintem gondold át mielõtt leirod.Nagy a fantáziád vagy nem ugyanazt a filmet láttuk.

Spoiler vége
4/10
vuist 2012 ápr. 03. - 15:55:23 4/10
(73/152)
a történet tûrhetõ,de az effektek iszonyatosan gyalázzák az elsõ két részt,ráadásul végiguntam,valami hiányzott belõle,ami a többiben megvan.
4/10