Stven 2013 ápr. 14. - 00:15:58
(220/260)
Köszönöm Diablo már rég kerestem a kifejezést amivel meg lehet ragadni a gagyi cgi szörnyek mozgását: "HIGANYMOZGÁS" zseniális
10/10
Diablo72 2013 ápr. 13. - 23:44:10 10/10
(219/260)
Na, és mi nem tetszik benne, ami olyan gagyi?

Esetleg az, hogy kevesebb benne a szánalmas, élethûséget elérni képtelen idióta "higanymozgású" számítógépes trükk?

És miért unalmas?

Melyik lenne az az ehhez hasonló párszereplõs fekete-fehér?
10/10
CsárliFirpó 2013 ápr. 13. - 23:43:29 10/10
(218/260)
Áááá, ma véletlenül láttam meg, hogy adja az M1 és újra végignéztem. Gyerekkorom kedvenc filmje! Én olyan 1986 körül láttam elõször belõle részeket. Apám haverja akkor járt az NSZK-ban és hozott egy videolejátszót, amit áthozott hozzánk a TV-nken kipróbálni, mert nekünk újabb, színes TV-nk volt, szemben az övével, amin nem mûködött a videolejátszó:) Ez a film volt meg videokazettán nekik és ezt tették be, miközben bekalibrálták a készüléket. Nekem kisgyerekként nem engedték meg, hogy megnézzem a filmet, mert késõre járt, így a kulcslyukon leskelõdtem egy kicsit az elõszobából. Akkor minden vágyam az volt, hogy láthassam a repülõket, az anyahajót. Szerintem hatalmas film és igazi klasszikus. Utána persze többször láttam, de most hosszú idõ után jó volt újra megnézni. Nálam továbbra is favorit!
1/10
stanmore 2013 ápr. 13. - 23:02:23 1/10
(217/260)
És akkor mi van? én speciel annak idején láttam ,amikor hozzánk elõször bejött még moziban és már akkor is untam.És teszek rá hogy akkor milyen technika volt vagy nem volt.Minden technika nélkül párszereplõs fekete fehér filmek is voltak nagyszerûek ,és a "technikás" filmek is sokszor csapnivalóak.
lacy 2013 ápr. 13. - 22:55:31
(216/260)
nyuszika !
Nézted a dátumot mikor készült??? segítek: 1980.
Amúgy ez a film arról volt "elhíresülve" hogy a videózás hõskorában, mikor még a hangalámondásos filmek mentek sokadszorra másoltan, na ez a film akkor volt elég új, és szinkronos!! Moziba sosem mutatták be, legalábbis addig :) kicsit féltek az elõzõ rendszer illetékesei, hogy túl jó a technika amit itt demóztak az amerikaiak.
Abban az idõben ez nagyon modern és ütõs film volt.
De manapság felpörgött az életvitel régen egy krimiben egy esetet fejtett meg a nyomozó(cspat) ma már egy helyszínelõk epizódban 3 nyomozás megy paralel...
1/10
stanmore 2013 ápr. 13. - 21:27:32 1/10
(215/260)
Elég gagyi.
9/10
Hatnull 2013 ápr. 13. - 21:16:35 9/10
(214/260)
Így van, tipikusan jó amerikai háborús kalandfilm, mára klasszikussá vált.
10/8.5
10/10
-greghouse- 2013 ápr. 13. - 21:08:39 10/10
(213/260)
Amit írsz, azt nevezik klasszikus idõ-paradoxonnak, René Barjavel "Az óvatlan utazó" c. könyve óta, ahol az utazó visszamegy a múltba hogy Napóleon-aranyakat hozzon, és véletlenül lelövi saját nagyapját. Minek utána nem tud megszületni, következésképp nem tud visszamenni, de ha nem tud visszamenni, nem tudja lelõni saját nagyapját, tehát meg tud születni, de akkor.... stb. Ezért paradoxon. (Ezt manapság a "párhuzamos téridõ síkok" vagy ilyesmi ötletekkel próbálják elkerülni, de szerintem ma is a legjobb válasz az, hogy "az idõparadoxonnak az a megoldása, hogy nem töri rajta a fejét, Kim zászlós", capt. Janeway, USS Voyager.) Ebben a filmben is csak megkerülik, nem tesznek meg valamit amit megtehettek volna (több dolgot is), tehát itt sincs válasz az idõ paradoxonra (nem is lehet, azért hívják paradoxonnak.) De a film nagyon jó.
far vik 2013 ápr. 13. - 19:47:46
(212/260)
Tutajos jut eszembe, amint a Tüskevár felderítése közben arról ábrándozik, mi lett volna, ha a végvéri védõk segítségére érkezett volna néhány tank... Aztán elgondolkodott azon, hogy hol volt még akkor a benzin...
9/10
Keló Scofield 2013 ápr. 13. - 19:16:56 9/10
(211/260)
Valójában egy sci-fi, de számomra abba a kategóriába tartozik, amit bármikor meg tudok nézni. Jó a története, illetve érdekes, ha beleéljük magunkat, szóval elképzeljük hogy ez tényleg megtörténik.
offtopic
Texas Bill 2013 ápr. 13. - 14:37:19
(210/260)
Idõutazás létezik, de csak egy irányba. Elõre. Tehát az idõ felgyorsítható, és az elérhetõ, hogy amit te két percnek érzel, az mások számára száz év legyen. A visszafelé történõ idõutazás azonban lehetetlen.

A film egyébként nekem nem tetszett.
10/10
offtopic
ceia 2013 ápr. 13. - 05:18:51 10/10
(209/260)
Nem tudom, lehetséges-e az idõutazás. Inkább arra hajlok, hogy nem. Illetve valószínûleg lehetséges, de olyan nehéz lenne megvalósítani, hogy sosem lesz belõle semmi. Gondolom, jó nagy energia kéne hozzá, és csillagászati összegbe kerülne még az USA-nak is.. Meg aztán, ha pl. valaki visszamenne a múltba egy idõgép segítségével, nem tudna visszajönni, mert ott nincs olyan gép. Nem valami jármû félére kell gondolni, annyira egyszerû és kicsi biztos nem lehet. Ha létezne idõgép, az nagy lenne, egy komplexum, és valami fülke félébe lehetne beállni, ahonnan eltûnne a delikvens. De tegyük fel, hogy megtörténne és valaki pl. visszamenne a múltba. Akkor arra az idõre eltûnne a saját idejébõl, és a múltban lévõ változata is eltûnne onnan, csak a jövõbõl érkezett személy lenne ott. Ugyanis nem lehet egyszerre két helyen! Ez a megoldás az "önmagammal találkoznék" problémára - vagyis az nem lenne lehetséges.
9/10
jani-wan 2013 márc. 10. - 19:10:20 9/10 Előzmény illuminator
(208/260)
Elméletileg semmi nem zárja ki, hogy találkozzam magammal.

Nem tudom mennyire áltudományos valami amivel korunk egyik legnagyobb elméje Stephen Hawking is foglakozik.

Hogy magamat ölöm meg vagy nagyapámat az ebbõl a szempontból ugyanaz a probléma.

Bármiféle konkrét bizonyítás hiányában azt kijelenti, bármirõl is kijelenteni hogy lehetetlen, legyen az akár az idõutazás, tudományos szempontból teljesen elfogadhatatlan.

Nem, ez nem az a tudomány. A tudománynak több ága, ágazata van.

Igenis foglalkoznak tudományosan a túlnépesedéssel is, és nem úgy ahogy te állítod, de annak semmi köze ehhez a topikhoz.
illuminator 2013 márc. 10. - 09:33:46 Előzmény jani-wan
(207/260)
"A kérdés viszont még mindig fennáll, hogy miért nem ölhetem meg a saját nagyapámat, vagy mi tart vissza attól hogy megváltoztassak valamit?"

Sosem értettem, hogy a kérdés miért az, hogy megölhetem e a nagyapámat, vagy sem. Az idõutazással kapcsolatban sokkal adekvátabb az a kérdés, hogy találkozhatok saját magammal, vagyis úgy lehetek jelen kétszer egy idõben egyszerre, hogy én csak egyszer születtem meg! És ha már a gyilkosságnak is szerepelnie kell a ebben az áltudományos kérdésfeltevésben, akkor miért nem azt a kérdést tesszük fel, hogy mi lenne akkor, ha a múltban megölném saját fiatalabb önmagam!!!???? Mert ugye erre meglenne a lehetõségem. Akkor hogy maradtam életben addig, hogy késõbb visszamehessek a múltba és megöljem önmagam?
Ez az egész idõutazás egy teljes képtelenség, kizárólag az emberi fantázia szüleménye. Leginkább a rossz emberi döntések utólagos megváltoztatásának primitív, gyermeki vágya hívta életre.
Szánalmas, hogy tudományos elméletek is napvilágot látnak egy ilyen képtelen mese témakörében, ráadásul ezek többsége azt igyekszik igazolni, hogy ez az eleve abszurd és képtelen ötlet megvalósítható. Látszik, hogy a tudomány sem más, mint az ostobaság fellegvára, és az is látszik, hogy az emberi birkanyáj elé sem lehet akkora baromságot odavetni, amelyet legalább egy része ne hinne el.
Ez az a tudomány, amelyik nem a túlnépesedés katasztrofális veszélye miatti szaporodás-szabályozás szükségességére hívja fel a figyelmet, hanem azzal eteti az emberiséget, hogy mi majd más bolygókat fogunk meghódítani, és így fogunk megmenekülni a saját esztelen szaporodásunk elõl. És ezt nagyjából mindenki el is hiszi. Lesz majd nagy csodálkozás!
9/10
jani-wan 2012 aug. 02. - 14:02:07 9/10 Előzmény Keló Scofield
(206/260)
A speciális és általános relativitás szerint is lehetséges visszatérni egy korábbi idõpontba.
A probléma itt ugyebár a 'nagypapa paradoxon'.
Viszont Stephen Hawking szerint létezik megoldás.

"A konzisztens történetek hipotézise szerint senki nem mehet vissza a múltba, hacsak a történelem már meg nem mutatta, hogy a múltban már egyszer megérkezett, és ott-tartózkodása folyamán nem ölte meg a nagyapját, valamint semmi olyat nem tett, ami a jelenlegi szituációval ellenkezne. Tehát az írott történelmet nem lenne képes megváltoztatni. A hipotézis látványos példáját a Végsõ visszaszámlálás címû filmbõl ismerhette meg a nagyközönség."

A kérdés viszont még mindig fennáll, hogy miért nem ölhetem meg a saját nagyapámat, vagy mi tart vissza attól hogy megváltoztassak valamit?
smartdrv 2012 aug. 02. - 02:38:02
(205/260)
a két dolog, ami a világon a leginkább érdekel engem: az idõutazás és a repülõgép-hordozók

na vajon
egri65 2012 júl. 08. - 08:21:57
(204/260)
Nagyon KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!!!!:-)
( Azért mondtam a Europe-t, mert akárhová írtam a Végsõ visszaszámlálást, mindíg csak ezt a Europe szám jött ki és amikor mp3-ban letöltöttem valóban a filmben is halható ,, nagy dérrel-durral " :-) zene volt az... )
De nagyon hálás vagyok!!!!!!!!!!!!!!!
egri65 2012 júl. 03. - 08:02:29
(203/260)
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni?
Mi az a zene, ami a filmben szól? Nem az a EUROPE ,, FÕ " zene, hanem az a szép lassú, lágy, ami végigkiséri az egész filmet?
( Az utolsó pár percben is az szól, amikor Martin Sheen nézegeti a ,, parancsnok " papírjait és lejön a hajóról... )
Elõre is köszönöm!!!!!!!!!!!!!
9/10
Keló Scofield 2012 júl. 02. - 17:06:29 9/10
(202/260)
,,Ami történt, megtörtént, a múlton nem tudsz változtatni"
10/10
-greghouse- 2012 júl. 01. - 18:32:27 10/10
(201/260)
Mintha csak én montam volna, Ványadt Ványadtovics Vinyakov. Komolyan, így van. Örülök, hogy helyre tetted, helyettem is. Kösz.