chosette 2009 aug. 22. - 09:22:34 Előzmény tombenko
(80/260)
Értem.Az elõzi hozzá szólásodnál is megértettem,csak ebbe nem akarok hinni.Ez az amit Lasky mondott. Ugyan az csak más megfogalmazásban.És akkor a tudósoknak is tudniuk kéne,mégis készítik,vagyis foglalkoznak vele.A következõ mondatom a Minden tudás egyeteme: Idõgép topikba folytatom.
10/10
tombenko 2009 aug. 21. - 22:53:59 10/10
(79/260)
Nem. H avisszamész, akkor nemm csak a magad jövõjét változtatod meg, hanem az egész világét. Ez nem valami személyre szabott dolog. Visszamész, megváltoztatod azt, ami miatt visszamentél, ezért az nem történik meg,így szükségtelen lesz visszamenned, így nem avatkozol be, ezért szükséges lesz visszamenned, és beavatkoznod, ezért nem történik meg, amiért visszamentél, ...
Érted már?
chosette 2009 aug. 21. - 22:50:27
(78/260)
Épp ezt szeretném.Ha csak a magam életében hozok létre paradoxont akkor nem történik semmi komoly baj a világban.És ha meg változtattam,akkor már nem is kell vissza mennem még egyszer.Nem én csinálom az idõ gépet,hanem a tudósok.Õk akkor is megcsinálják,ha én már nem akarok vissza menni.Vagyis,ha én már nem is mennék vissza az idõ utazás akkor is lehetséges lenne.Csak már én nem akarnák vissza menni.És úgy beszélnék mint te.
10/10
tombenko 2009 aug. 21. - 22:41:22 10/10
(77/260)
De. Ha bármilyen fizikai kapcsolatba kerülsz a múlttal, óhatatlanul is megváltoztatod azt. Lehet, hogy csak kis mértékben, de ez is elég lehet a változáshoz, és máris létrejön a paradoxon. Úgy látom sikerült kicsit félreértelmezned az idõparadoxont, valószínûleg annak a megfogalmazása miatt. Rövien a következõrõl van szó: ha visszamész az idõben, és ott valamit megváltoztatsz, akkor az olyan behatásssal lehet a múl jövõjére, azaz a te jelenedre, hogy az idõutazásod okafogyottá válik, azaz nem mész vissza, így változtatni sem tudsz. Ami a legviccesebb: A jelenléted nem következhet a múltból, mivel a világ nem determinisztikus. Ebben az esetben viszont a vissazutazásod maga is változtatás a múltban, így automatikusan hozza magával a paradoxont.
chosette 2009 aug. 21. - 22:32:38
(76/260)
Lehet neked elég,de amikor ott vagy és nézed a történelmet,mondjuk a Trianont nem akarnál bele szólni,mert tudod mi lesz a következménye? Stb.....
A paradoxont úgyis el lehet kerülni,hogy nem érintem meg magam.A többieket lehet,mert az nem az én testem és velük szembe nem lépnek fel paradoxonok.
10/10
tombenko 2009 aug. 21. - 22:27:53 10/10
(75/260)
Viszont ez az egyetlen lehetõség, hogy a paradoxonokat elkerüljük, azaz ez a lehetõség inkább reális, mint a többi. Kell vagy nem kell, ez van. Egyébként nekem ez is elég lenne.
chosette 2009 aug. 21. - 22:18:12
(74/260)
Ezt mondtam én is,hogy a te nézeted az,hogy nem szólhatsz bele az életedbe.Csak nézheted és a történelmet is.Erre mondtam én pl a megcsalást,de bármilyen mást is hozhattam volna példának.És a poharas példát is.És erre mondtam,hogy én ilyen idõ utazást nem kérek.Nem szeretem.Mire lenne jó?Én azt szeretném amik a filmekbe is vannak,hogy tudok magammal,vagy valamelyik rokonommal beszélni.És vissza térve erre a filmre amit Lasky mondott az akkor nem is állna fent.Mert még szólni sem tudnánk a rokonhoz,nem hogy megölni.
10/10
tombenko 2009 aug. 21. - 22:04:20 10/10
(73/260)
Folytatom. Bárki láthatja a múltat (talán, ha lehetséges is az idõvel bármit is manipulálni), de beavatkozni nincs lehetõség. Nincs itt szó felejtésrõl, mások kizárásáról, vagy bármi másról. Egyszerûen csak azt kell megtiltani, hogy fizikailag részt vegyél egy múltbeli eseményen, ekkor nem lép fel semmilyen paradoxon.
A CERN gyorsítójában pedig nem a teret akarják meggörbíteni. Ha mégis sikerülne, az nagy eredmény lenne, mert azt úgy hívnák: mesterséges gravitáció. Ebben a gyorsítóban bizonyos fizikai elméleteket akarnak ellenõrizni, amikhez igen nagy energiák szükségesek, ehhez igen nagyméretû felszerelés kell. A térgörbítés, fekete lyuk készítése a szenzációhajhász média és némely ostoba majom képzelgésébõl jutott a köztudatba. Sajnos.
10/10
tombenko 2009 aug. 21. - 21:58:18 10/10
(72/260)
Szerintem valahol elkeveredtél. Az én véleményem szerint a múltat legfeljebb megfigyelnui tudjuk,beavatkozni nincs lehetõségünk.
Ha léteznek párhuzamos síkok, akkor azokból végtelen sok van. A síkok egyes események különbözõ kimenetei mentén alakulnak ki. Eseménynek nem azt nevezem, hogy megcsaltad a baarátnõdet. Sokkal elemibb dologról van szó: Egy oknak több okozata is lehet, ezek bizonyos valószínûséggel következnek be (errõl is szól a kvantummechanika). Minden lehetséges okozat egy síkot hoz létre, ahol az bekövetkezik. Bármelyik két síkhoz találunk egy olyan múltbeli eseményt, amelynek egyik kimenetelén az egyik, másik kimenetelén a másik síkra tudunk eljutni. Minél régebbi ez a pont, annál távolabb vannak a síkok. Közeli síkok között szinte semmi különbséget nem látnál. Ha megcsaltad a párod, akkor végtelen sok síkon csaltad meg, és végtelen sok síkon jutna eszedbe, hogy visszamenj, és javíts a helyzeten. viszont így (mivel véges idõtartamról van szó), hirtelen végtelen sok jelenne meg belõled ugyanazon a helyen, ami meglehetõsen ellentmondásos helyzet. Ezért mondom azt, hogy még ha léteznek is párhuzamos síkok, az idõutazást azok sem teszik lehetõvé.
chosette 2009 aug. 21. - 19:10:09 Előzmény wukovsky
(71/260)
Köszönöm,te is aranyos vagy.Szeretek errõl a témáról beszélni, és jó,hogy vannak akik nem néznek le ezért.
chosette 2009 aug. 21. - 19:07:05 Előzmény tombenko
(70/260)
Ezt úgy értsem a te gondolkodásodban,hogy ha vissza utazol akkor semmilyen segítséget sem tudsz adni,mondjuk magadnak,hogy valamit, amit elrontottál,vissza tud csinálni.És ha már vissza jössz, akkor már arra nem is emlékszel mi az amit elrontottál, és élhetnéd az életed úgy, hogy te nem hibáztál nagyot.Egy nagy hibáról beszélek nem kicsirõl.Pl.Megcsaltad a feleséged és bár nagyon szereted,de elvált tõled és azóta látni sem akar.Vissza szeretnéd csinálni,lehetõséged is van rá,mert utazhatsz idõben,de még sincs,mert nem adhatsz tanácsot mit tegyél?
Vagyis képzeljem úgy,hogy két poharat egymásba raksz a külsõ pohár a jelen a belsõ a múlt.Látod mit teszel,de más nem.Nekem ilyen értelembe nem lenne jó az idõ utazás.A Cern-be i azért indították el a részecske gyorsítót, hogy meghajlítsák a teret,de amit hajlítani lehet,azt lehet szakítani is.És már tudsz is változtatni.szerintem.
10/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 21. - 08:04:16 10/10
(69/260)
Most miért bántod, olyan aranyos :)

Egyébként én is abba hagytam, és van aki talán el sem jut odáig, hogy bele merjen igazán mélyen gondolni :$
10/10
tombenko 2009 aug. 21. - 00:35:42 10/10
(68/260)
Hát, az attól függ, mennyire távoli a két sík egymástól. De olyan óriási differenciákat nem kell elképzelni, mint amiket leírtál. Sõt, igen kicsik a különbségek, amik esetleg csak egymásra rakódtak. Valahogy úgy képzeld el, hogy egy eseménynek többféle következménye is lehet. Ezek mindegyike bekövetkezik, és mindegyik egy párhuzamos síkot hoz létre. Amikor visszautazol az idõben, akkor visszamész egy ilyen elágazásig, és ott véletlenszerû, hogy melyikre lépsz rá a folytatódó síkok közül. Azonban, mivel a szomszédos síkok csak igen kicsit térnek el egymástól, azért lehetséges, hogy a másik síkbeli alteregóid is visszatérnek ugyanakkor ugyanoda, vagy majdnem ugyanoda, így hirtelen végtelensok lesz belõled is ugyanott. Ez megint olyan paradox helyzetet idéz elõ, ami engem arra bíztat, hogy ne higgyek az idõutazás lehetõségében. Érdekes módon ez nem tiltja meg a múlt megfigyelését, de hogy oda bármilyen jelet küldhessünk, igen. Utóbbinak a lehetõségében viszont nagyon bízok, érdekes lenne legalább megismerni egy-egy eseményt a múltból.
chosette 2009 aug. 20. - 23:04:55
(67/260)
Miért?
Anteris 2009 aug. 20. - 22:58:38
(66/260)
"Abba már én is bele gondoltam,hogy mekkora egy világ egyetem.De félelmetes volt számomra és abba hagytam"

na azt jól tetted...
chosette 2009 aug. 20. - 22:50:08 Előzmény wukovsky
(65/260)
Jó ez eddig világos,tehát nem ölhetem meg a ük nagyapámat.
Abba már én is bele gondoltam,hogy mekkora egy világ egyetem.De félelmetes volt számomra és abba hagytam.Úgy tudom végtelen és mindig tágul.Ha erre gondoltál.Azon túl Isten van,és az angyalok.Azon meg most gondolkodtam,ha mondjuk lenne idõgépem és beülnék,vissza mennék az én kislány életembe,elkezdenék magammal beszélgetni és kiderülne,hogy más az élete mint az enyém.Akkor mi van?Az egy párhuzamos sík lenne?Egy másik föld ahol az emberek ugyan azok mint itt,de másképp élnek?Ellen tétesen mint mi?Pl.A gonoszok akik börtönökben vannak itt, azok ott szabadok,és azok a jók.És akik jók itt, azok a gonoszok ott, és õk vannak a börtönben.Vagyis ha így lenne akkor,már is más lenen minden,hisz én egy embert sem ismerek a Börtönökben és tulajdon képen én is ott lennék és akkor a börtönön kívüli embereket nem ismerné.Vagyis továbbra is azokat az embereket ismerném akiket eddig csak épp bent a börtönben,hisz én is gonosz lennék.De ez csak akkor lehetséges ha nem a 10 éves kislány életembe mennék vissza,hanem a mostani párhuzamos életembe vagyis dimenzióba.De akkor nem tudom mit rontottam el és nem tudnám jóvá tenni.Így nekem nem is tetszene a párhuzamos dimenzió.
10/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 20. - 13:25:06 10/10 Előzmény chosette
(64/260)
Lasky monológjának nem az erkölcsi alapja a lényeg. Egyébként egy össze verekedés is lehet gyilkosság. Pl ha rosszul találod el az állcsúcsát, és bele hal. És lehet, hogy nem is tudtad, hogy Õ a nagyapád, mert egy postás, és senki sem tudta, hogy valójában Õ az, de mégis meghal.

Akkor nem születik meg az édesanyád, vagy az édesapád, és akkor Te sem, de ha nem tudsz megszületni, akkor mégis hogyan utaztál vissza. Ez a lényeg :)


Ez egy olyan logikai ellentmondás, ami azt engedi sejtetni, hogy a múlt már úgy történt meg,hogy Te vissza utaztál, tehát nem ölheted meg, vagy pedig léteznek párhuzamos idõsíkok és dimenziok, amelyek között lehetséges az ide oda ugrálás.

És ha azt mondjuk, hogy áhhh, ez baromság, ez nem lehetséges, akkor valaki válaszolja meg nekem azt, hogy ahol vége van a galaxisunknak, illetve annak a galaxisnak, vagy galaxisoknak, amik velünk szomszédosak, nos akkor mi van azokon túl, és ami azon túl van, ahol annak vége, na azon túl mi van ? :D:D:D:D:D


Illetve, hogy mielõtt ez lett, az elõtt mi volt, és ami ez elõtt volt, mielõtt az lett volna, az elõtt mi volt, és miután ennek vége lesz, vajon az után mi lesz.

Ezek mind csupa csupa olyan kérdések, amikbe, ha megpróbál az ember bele gondolni, akkor egyszerûen bele kattan, hogy ez õrület, tehát innentõl kezdve feltételezni azt,hogy esetlegesen létezhetnek párhuzamos idõsíkok, nem is biztos, hogy olyan nagy õrültség :)

A jól megcsinált, frappáns csattanóval rendelkezõ idõutazós filmeket én is nagyon de nagyon szeressem :)
chosette 2009 aug. 18. - 21:44:09
(63/260)
Azt amit Lasky mondott,hogy ha vissza utazna a idõben és találkozna valamelyik nagyapjával és össze szólalkoznak aztán megölne, én azt baromságnak tartom.Ha nem vagy gyilkos nem fogod megölni.Esetleg össze verekedtek.Nem azért menne valaki vissza,hogy gyilkoljon.Persze én nem vagyok tisztábba az idõutazásnak,hisz amennyi film annyi féle képzelet.Ha esetleg lehetséges lenne gyakorlatban élõben,lehet,hogy egész másképp alakulna ki.Valaki aki azt mondta sokat tud róla kérdésem:Miért te is idõutazó vagy?:)
Engem csak nagyon érdekel az idõutazás elmélete és a filmek.
10/10
tombenko 2009 aug. 18. - 21:42:29 10/10
(62/260)
Paradoxonok csak akkor lépnek fel, ha az elmélet hiányos, vagy önellentmondásos. Az idõutazással az a baj, hogy ismerjük milyen paradoxonok lépnek fel, de a hozzátartozó elmélet még nem ismert, ezért nem tudjuk, hogyan oldhatóak fel a paradoxonjai. Bár minden idõutazási lehetõség automatikusan paradoxonokhoz vezet, ezért valószínûleg nem lehetséges semmilyen formában.
10/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 18. - 21:03:25 10/10
(61/260)
Igen, ez a film is a 12 majom féle gyakorlathoz húzzzzz.


Nekem az egyik kedvenc részem, hogy Yelland kapitány, Lasky és a nem is tudom milyen parancsnok vitatkozik, hogy ez vajon mi, az oroszok, az ufok, vagy a pentagon teszteli õket :$ Lasky akkor elõáll a paradoxonnal.

Ha én vissza utazok az idõben, és össze szólalkozom a nagyapámmal, és én megölöm öt, de még jóval azelõtt, hogy megismerte volna a nagyanyám, akkor én nem tudok megszületni, és ha én nem születek meg, akkor hogyan tudok vissza menni az idõben, hogy megölhessem a saját nagyapám :D


Na itt kezdödik az, amit nem tudunk megmagyarázni :D