10/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 18. - 20:28:32 10/10
(60/260)
Owen parancsnok azért nem mutatta meg magát a felszállás elõtt Lansky-nek, mert akkor a dolgok nem úgy történtek volna, ahogyan történtek. Ez logikus, és egyértelmû. Attól függetlenül, lehet, hogy Tydeman-ként segítette a fiatal énjét, olyan szinten, hogy emlékezett, hogy anno a katonai akadémián milyen szerencséje volt, hogy felvették, pedig nem is számított rá, meg ilyesmi, és így már össze állt a kép neki, hogy nem szerencséje volt, hanem önmaga segítette önmagát, hogy olyanná legyen, amilyen lett :D
10/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 18. - 20:26:27 10/10
(59/260)
A paradoxon inkább azt, hogy 12 majom, vagy idõzsaru. Rögtön leírom, hogy mire is gondolok.


12 Majom Spoiler:

A film lényege az, hogy a múlt már úgy történt meg, hogy vissza voltak utazva a jövõbõl, tehát hiába utaznak vissza, nem tudnak a múlton változtatni, hiszen az eleve úgy történt meg, hogy Õk már vissza voltak utazva.


Idõzsaru Spoiler:

Az egész film lényege, hogy az idõ egy spirális valami, és ha vissza utazik valaki, és változtat valamin, akkor változik a spirál. Viszont itt volt egy olyan megkötés, hogy csak vissza felé lehet utazni, mert a jövõ bizonytalan. Ebbe a kategóriába tartozik a vissza a jövõbe is, ahol is komoly galibákat okozott nem egyszer hogy változtattak a múlton.


A paradoxon tehát jóval inkább az, hogy az idõutazás hogyan zajlik, tudunk változtatni a múlton, jövõn, vagy sem, mert már eleve úgy történtek, hogy mi vissza utaztunk.

Ha tudunk változtani, akkor az hogyan lehetséges, léteznek párhuzamos idõsíkok, dimenziok, és miegymás.


A terminátor általam nem besorolható egyik kategóriába sem, hiszen nem eldöntött kérdés, hogy a jövõ úgy valósul meg, hogy vissza jött a gép, itt ragadt a chipje, amibõl aztán a skynet-et megépítik, vagy ezzel változtattak a dolog menetén, az az egy biztos, hogy egy jövõbõl jött dologgal fejlesztenek ki egy olyan dolgot, ami majdan a jövõbõl ezt vissza küldi, tehát valahol el kell kezdödnie a körnek, szóval nem huzható rá egy egyik sablon sem :(
chosette 2009 aug. 18. - 18:08:37
(58/260)
Megnéztem.Én is készítettem,csak elfelejtettem,hogy így hívják.mikor voltam én már sulis?Nem is emlékszem rá.Találtam róla képet is.Azt is értem,hogy az idõutazással mit akar szemléltetni aki ezt írta.De akkor lehet ez körforgás is.Vagyis akkor mindannyian már utaztunk az idõben.Na nem a reális idõre gondolok,hogy volt tegnap és lesz holnap,és van ma.Hanem téridõre.
fredi60 2009 aug. 18. - 15:58:30
(57/260)
Mi anno a suliban készítettünk möbius-szalagot. Nem kell hozzá nagy technika, csak egy papírcsík meg 1 kis ragasztó vgy cellux.
chosette 2009 aug. 18. - 15:51:22
(56/260)
Már Amerikába 40 éve készíti valaki.Ez a Mindentudás EgyetemeVI vagy VII.ben volt az idõgép.A National Geographics (Lehet nem jól írtam le)adta le.Én elkéstem vele.Bár ha lenne megfelelõ eszközöm hozzá.....
fredi60 2009 aug. 18. - 15:25:55 Előzmény chosette
(55/260)
Akkor csinálj egyet. ;) És gondolkozz el, hogyan lehet csak 1 oldala( felszíne). :)
chosette 2009 aug. 18. - 15:14:57 Előzmény pozsizsuzsi
(54/260)
Nekem kikapcsolodás a mindennapi gondokból.Tényleg jól esik egyben hül×eség is.De jó.Most ezt megmondtam.
chosette 2009 aug. 18. - 14:59:38
(53/260)
Ezt most jól elmondtad.Én inkább kipróbálnám milyen lehetne megnézni magam 1 éves koromba.Felvenném magam digitális kamerával,ha csk le nem csúknának,hogy honnan szereztem,mert,hogy akkor nem volt ilyen.Vagy felnevelném magam,és ha megérném a jelent akkor a két test egyé lesz?Akkor már nem lép fel a paradoxon?
Én szeretnék utazni ha lehetne.
chosette 2009 aug. 18. - 14:49:27
(52/260)
Nem csináltam möbius szalagot.
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 aug. 18. - 13:07:39 9/10
(51/260)
Szóval a fõ, hogy mivel nincsen tapasztalati megerõsítés, az összes lehetséges hipotézist végigzongorázhatja magában az ember, és ez olyan jól esik....
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 aug. 18. - 12:21:57 9/10
(50/260)
Csináltál már möbius-szalagot? Ilyen egyszerû és ilyen komplikált.
chosette 2009 aug. 18. - 12:17:09
(49/260)
Az amit nem értek,az,az,hogy fiatalon felszáll Owen ,de ugyan akkor ott van öregen is.Hisz nem engedi meg,hogy megnézze Lasky.Vissza mennek a múltba Owen ott ragad,(Ahogy ti értitek)nem véletlen,És ugye megöregszik.Vissza jön Lasky és már beülhet a kocsijába?Én úgy értelmeztem,hogy Owen az,csak felvett más nevet.
De ha jelenben ott van öregen akkor,hogy szállhat fel fiatalon is?Látta saját magát ahogy felszáll a hajóra? Csak ez lehet.Szerintem.Ahogy leírtam mit nem értek azt hiszem kezdem érteni.De azért mond el te is,hogy jól értem.
vighl 2009 aug. 17. - 23:11:33
(48/260)
Akárhányadszor látom, a tetszési indexe nem romlik. Állítólag "dobozos" film volt, mert benne van a repülõgépanyahajó teljes harckészültségbe juttatásának a fõbb mozzanatai és az eltelt idõ.
"nehogy megtudják, hogy mi tudjuk" elv.
10/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 17. - 21:56:00 10/10
(47/260)
Így van, Owen nem tudott semmit, hisz Thydeman iszonyat titokzatos ember volt, pontosan azért, hogy Owen felszálljon, és ott ragadjon, és megépítse a Nimitzet
10/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 17. - 21:54:51 10/10 Előzmény chosette
(46/260)
Egy kicsit össze kevered a dolgokat szerintem, nos akkor megpróbálom egy kissé világosabbá tenni számodra az idõ vonalat.


Spoiler elõfordulás nagy valószínûséggel lehetséges:

1980-ban kifut a Nimitz atommeghajtású sugárhajtású repülõgépeket hordózó anyahajó, amit részben Richard Thydmen épített és tervezett. Ezért tudja elhalasztatni az indulást. Az elhalasztára azrért volt szükség, hogy bele kerüljenek a viharba, valószínûsítem én.

A fedélzeten ott van a kb 35 éves Owen parancsnok, aki rajong a történelemért, azon belülis a II világháborúért, és azon belül is a Pearl Harbor-i szégyenletes vereségért.

Tehát amikor kihajóznak, Õ tökéletesen tisztában volt azzal, hogy 40 évvel korábban percre pontosan mi történt.

Bele kerülnek a viharba, és innentõl Owen parancsnok történelmi tudása iszonytatóan hatalmas érték lesz.

Sajnos ott reked a múltban, és innentõl kezdve, egy olyan tehetséges ember mint Õ, egy Olyan ámulatba ejtõ asszonnyal, akivel ott ragadt a szigeten egyértelmû, hogy olyan karriert fut be, amilyet befutott.

Egészen a vissza érkezésig nem fedi fel magát, hiszen úgy véli, hogy neki ez a sorsa, hogy 1980-ig éljen a "jelenben", és onnan vissza repülve az idõben 1941 Dec 6.ától, hiszen oda kerültek újra átélje azt az idõszakot, valszeg még olyan goldokat is, amikor megsem született.

Tehát egészen pontosan nem értem, hogy mire akartál utalni, hogy mit tudott, és mit nem ? :$
chosette 2009 aug. 17. - 21:09:18
(45/260)
Ezt még értem is,de hogy lehetett itt a jelenben fiatal emberként.Minden mást értek,csak ezt nem.Mivel már mindent tudott,hisz az irataiból kiderült,hogy õ mondja (jósolja)meg mi fog történi.Vagyis mikor már felszáll Owenként fiatalon,már tudni fogja mi lesz.Na ez az amit nem értek.
10/10
Dr.Mouse 2009 aug. 17. - 15:43:41 10/10 Előzmény chosette
(44/260)
Pont azért öregedett meg, mert a szigeten maradt 1941-ben;
ott/onnan kezdhette megélni a történelmet - visszajönni nem tudván, egy alternatív jövõ vált megélhetõvé számára, a lánnyal. Ezután Tidemann néven létrehozza a saját cégét, ami katonai fejlesztésekkel foglalkozik, stb. Így, amikor az ominózus nap eljön, nyilván ott akar lenni azon a meghatározó eseményen, amikor eredeti önmaga felszáll Owens-ként a hajóra, Lasky-vel együtt. :o)
chosette 2009 aug. 16. - 22:59:10 Előzmény friendsfan
(43/260)
És akkor az hogy lehet,hogy Owens ott maradt,mert nem tudott vissza jönni.Aztán a jelenben, ott volt öregen?Akkor nem meg változott valakinek az élete?A többibe teljes mértékben igazad van,hisz én is ezt mondtam.Csak a végét nem értem.
10/10
offtopic
wukovsky 2009 aug. 16. - 22:28:48 10/10
(42/260)
Spoiler.

Én azt hiszem a szerencsések közé tartozom, mert én is vhs-en néztem meg számtalanszor, de nem hangalámondással, hanem az akkor még világ színvonalú magyar szinkronnal :)

Értékelés:

Mint toborzó film, egyszerûen fantasztikus. Az a jelenet, amikor a két zéró belövi a vízbe Chapman szenátor Yacht-ját, és utána elhúz a két TomCat visító robajjal a fejük fölött, az valami olyan heroestikus, hogy hogy hogy .... Ezután láthatunk egy igen jó kis csata jelenetet, amit sokan felvetnek, hogy hiányzott a filmbõl. Erre késõbb térek vissza.

Azt ne felejtsük el, hogy 1980-ban készült a film, a szovjetunió bevonul afganisztánba, USA nem megy el a moszkvai olimpiára, magyarán hidegháború van keményen!!!! És ekkor az US Navy az egyik top gun-ját, vagyis az az F-14-es TomCat-ekkel felvártezett Nimitz hadihajóját ától cettig bemutatja. Hogy hogy élenek a katonák, hogy használják a fegyvereket, hogy készülnek egy bevetésre. Ez ma úgy hat, mintha dok film lenne, de akkor, 1980-ban leesett az emberek álla, mert még soha azelõtt ilyet nem láthattak. Mindent a helyén kell értékelni, sajnos vannak akik ezt nem tudják. Ami 1980-ban készült, az 1980-85-ös szemmel kell értékelni :$

Mint Sci-Fi valami pazar a film, az ötlet fantasztikus, a kivitelezés jó, a csavarok elképesztõek.

Mint akció film, teljesen oké, van benne minden, ami kell. Csata jelenet, túszdráma, gigászi támadásra való készülõdés.

Mint történelmi dok film, helytálló. A már sokat emlegetett Ben Affleck-es F*s-al szemben, amibõl csak annyi igaz, hogy a japánok megtámadták Pearl-t, itt nagyon nagyon törekedtek a történelmi hûségre, és ezért is hiányzott a végsõ nagy csatajelenet. Az US Navynak ez kb csak egy hadgyakorlat lett volna, ellödözni annyi rakétát. Pár faszerkezetes Zérót berobbantanak a vízbe, és kész. Belefért volna, abba, amit úgy hívnak hogy költségvetés. De szerencsére ahogyan már jópáran korábban említették, az alkotok a mi lett volna, ha, illetve, az ottvoltunk, csak nem változtattunk vonalat követték, ezt döntse el mindenki maga.

Egyébként szomorú, hogy körülbelül ez az egyetlen olyan alkotás, ami valami kis történelmi hûséget mutat, az össze többi holivudi vacak hazudik, mint a hiradó.

A film egyébként nálam 10/10, és szerencsére sik megszerezni DVD-n. Úgyhogy ott van az örök klaszikusok között immáron digitálisan is :)
10/10
harkalyember 2009 aug. 16. - 21:31:05 10/10 Előzmény chosette
(41/260)
Tényleg, igazad van. Ez a lényeg akkor, amit friendsfan is leírt.