ELog 2008 máj. 18. - 18:37:16 Előzmény elaci
(11/191)
Ez most honnan jött, vagy mire válasz? :)

Más. Ezt a filmet én is csak félig néztem. Ráadásul fálig is csak azért, mert lemaradtam az El Cid-rõl, amit fel akartam venni (mert nagyon régen egyszer láttam, és úgy rémlett, hogy jó). Szóval maradt ez. Nem nagyon váltotta be a reményeimet. ;)

Biblia. A Bibliát olvasni nem érdem kérdése, hanem mindenkinek egy lehetõség.

Zeffirelli. Ha valaki hajlamos nagy giccseket alkotni, akkor az éppen Õ. Ott van pl. a Napfivér, Holdnõvér. Évekig reklámozta nekem valaki, aztán, amikor végül sikerült megnéznem... Pff... Tessék megnézni (inkább ne), esztétikai élmény látni Ferencet is, Klára nõvért is, és a feldolgozás is mint egy idilli mese, vagy hõsköltemény, vagy mittodomén. Én olvastam Kazansztakis Isten szegénykéje c. könyvét, amihez kísértetiesen hasonlít a történet, csak egy kicsit cukormázasabb. [A másik véglet viszont Mickey Rourke Assisi Szent Ference, valahogy a kettõ közt kéne találni egy üdvözítõ utat.] De visszatérve Zeffirellire és a mûvei közül a Názáreti Jézusra (mert gondolom arra történt utalás alább), hát, abban is van jópár hatásvadász elem, de még a nézhetõbb Zeffirelli darabok közül való (szerintem). Két nagy érdeme van a Mesternek. Az egyik, hogy keveset rontott a történeten, úgy értem a bibliai hûségen. A másik, Robert Powell a legjobb Jézus alak, akit valaha láttam. Úgyhogy ha egy gyereknek nézhetõ filmet kellene ajánlani a témáról, én ennél maradnék.
Úgyanis Jézus személyén, megjelenített alakján keresztül számos fontos kérdésben el lehet jutni a lényegig.

A tv-ben ritka a testvérgyilkosság. :) Így van, van helyette ezer más, ami legalább olyan "jó". :))

A Bibliában van vér és erõszak. Az mint tudjuk, csak a felszín. Ha feltételezzük az Isteni eredetet (ahogy én feltéltelezem), Bibliát úgy kellett megírni, hogy minden kor embere megtalálhassa benne a megfelelõ mondanivalót. Aligha hiszem, hogy a sötét középkor embere megértett volna valami virágnyelven megfogalmazott isteni kinyilatkoztatást. :) Másrészt viszont azoknak, akik a Bibliában csak egy irodalmi remekmûvet látnak, a valós és írott történelmet sem igazán licitálja túl (legfeljebb a részletek megmutatásában), azt pedig mi emberek alakítjuk.
elaci 2008 máj. 18. - 16:13:22
(10/191)
*** SPOILER ***
Jézust keresztre feszítik és meghal, de aztán feltámad.
*** SPOILER VÉGE ***
10/10
zsazsamama 2008 máj. 14. - 12:06:29 10/10
(9/191)
Igaz hogy van bent borzalom és vér,de ez elenyészõ ahhoz képest,ami napjainkban a tévébe minden percben látható.Ha valaki csak a "rosszat" képes meglátni benne,és nem a csodés ,szép,és igaz dolgokat,az meg sem érdemli hogy olvassa,vagy nézze.
efes 2008 máj. 13. - 13:12:33
(8/191)
Mondjuk, ha valamiben, hát a Bibliában van rengeteg iszonyat, vér, borzalom és brutalitás. Már, ha olvassa valaki, és nem az efféle giccses ízléstelenségeket nézi.
10/10
zsazsamama 2008 máj. 13. - 12:48:03 10/10
(7/191)
Ja,és ez Tapasztalat.
10/10
zsazsamama 2008 máj. 13. - 12:46:37 10/10
(6/191)
Én inkább ezt nézetem a gyerekeimmel,mint a Ben 10 a varázsgyerek, pikaccu,stb sorolhatnám tovább meséket,harcot harccal,ez csak az elmélyüket megbolondítja,álomvilágba ringatja,és "örjöngõvé "teszi õket,ugyanolyanok akarnak lenni,mint az álommese hõsök, ellenben a Biblia a valós élet története,és ráadásul csak a jóra tanít,szent,és békét ad,az igazságosság által,és szelídebbé teszi a kisgyermekeket ebben az amúgy is vad világban.Aki ismeri a Bibliát,és meg is tudja érteni azt,annak nem kell többet mondanom.
10/10
Zelina 2008 máj. 12. - 16:48:49 10/10
(5/191)
Most, a film és a sok kérdés után a kisebbik fiam (5 éves) megtért!!! :))))
pozsizsuzsi 2008 máj. 12. - 15:34:46
(4/191)
Na, az volt csak igazán egy vontatott, szórol szóra kifestõkönyv. Hat óra, vagy valahogy úgy. Magyarán: a Zeffirelli filmet nem is tartom filmnek.
(Ezt ugyan most nem láttam, de itt lejjebb valaki errõl a filmrõl is azt mondta.)
mente 2008 máj. 12. - 15:13:54
(3/191)
Kiváló szereposztás. Ennél már csak a Zeffirelli-féle feldolgozás tetszik jobban.

http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=1787&i_city_id=3372&i_county_id=-1
10/10
Zelina 2008 máj. 12. - 14:57:26 10/10 Előzmény racz.gyozo
(2/191)
Nagyon tetszik a film, nekem nem tûnik vontatottnak, a gyerekeim is szívesen nézik, pedig a legkisebb csak 5 éves, és folyton kérdeznek közben. :)
racz.gyozo 2007 okt. 25. - 10:22:25
(1/191)
Szorosan, és hüen követi a bibliai történetet, de - talán éppen ezért - hosszadalmas, és vontatott, nem igazán filmszerû feldolgozás.