Téma: A Zodiákus

10/10
seemur 2009 máj. 31. - 22:04:49 10/10
(89/269)
Kiváló film. Kétszer megnéztem már és még mindig jó.
SPOILER
Rosszul látom, hogy a vége felé nagyon arra élezõdött ki, hogy az a Leigh lenne a Zodiac? Mert azért felmerült a film során többször is, hogy esetleg a Zodiac, az egy teljesen más személy lehetett. Tehát aki telefonálgatott, meg leveleleket irogatott az más, mint aki gyilkolászott, sõt ugye lehet, hogy még azokat se csak egy ember követte el. De a film vége felé mintha ez elfelejtõdött volna és Leigh-re terelõdtek a dolgok.
Anditos 2009 máj. 12. - 17:51:31
(88/269)
Jó film, klassz színészek, csak hát... szeretem a nem happy end-del végzõdõ és nem tipikus amcsi filmeket, ám ezúttel elkelt volna egy igazságos befejezés. De hát, ez az Élet.
Mark Ruffalo azzal a hajjal meg a balonkabátjával tiszta Columbo volt. :-)
10/10
Róbertgida1899 2009 máj. 12. - 17:43:33 10/10
(87/269)
Jó film:) De jobb lett volna ha elötte nem olvasom el CICUS-írását mert végig tudtam hogy ...........nem írom ide ,hogy aki nem látta élvezhesse:)
moffancs 2009 máj. 11. - 11:02:42
(86/269)
Hosszú film, de nagyon izgalmas és bár nagyon fáradt voltam, ébren tartott a csavaros történet és a végig jelen lévõ feszültség.
dreenn 2009 máj. 03. - 18:02:03 Előzmény Anteris
(85/269)
A számból vetted ki a szót!!! Csak ötletadó az utókor gyilkosainak...
gabbesz 2009 ápr. 18. - 15:11:10
(84/269)
Természetesen nem a halott lányhoz, hanem annak a húgához megy. :)
gabbesz 2009 ápr. 18. - 15:09:53 Előzmény asylum033
(83/269)
Az alagsoros jelenet után elmegy a legelsõnek megölt lányhoz a börtönbe, és õ mondja neki, hogy nem Rick Marshall volt a nõvére gyilkosa.
ciccus92 2009 ápr. 17. - 22:47:02
(82/269)
Naaa hát végre megnéztem.
***SPOILER***
Érdekes volt,és egyben dühítõ,hogy a gyilkos végül megúszta a dolgot...
Skanoja! Szerintem is az a faszi a gyilkos..És ez végig annyira nyilvánvaló volt..Nagyon dühítõ,hogy túl ügyes volt vagy nem is tudom hogy mondjam.
Az alagsoros jelenet nagyon para volt,komolyan féltem,nem is kicsit.
Én is inkább thrillernek mondanám,de talán mégse..
Nagyon jók a színészek!
Ezzel a tulajdonképpen lezáratlan véggel azért elég felkavaró az egész,deeee szóval jó volt!
Igencsak hosszú..unalmasnak nem mondanám,a végére meg kimondottam felélénkültem.
8/10
Kukucsa 2009 ápr. 17. - 22:36:39 8/10
(81/269)
Igazi dokumentumfilm volt, ami nagyon megfogott. Nekem tetszett, bár krimi helyett ez inkább thriller volt.
Anteris 2009 ápr. 17. - 21:28:29
(80/269)
utálom amikor köcsög bûnözõk életébõl filmet csinálnak. Legyen az enyészeté az ilyen korcs, nehogy má még emléket állítson neki az utókor.
5/10
dracung 2009 ápr. 10. - 12:13:39 5/10
(79/269)
megnéztem a Kegyetlen jelt, és örülök, hogy elõbb került terítékre a Zodiákus. érdekes módon a 2 és fél órát simán kibírtam, lekötött, hiteles volt az egész sztori, a Kegyetlen jelnél meg állandóan azt néztem, mikor lesz már vége.. most még jobban szeretem a Zodiákust :)
5/10
dracung 2009 márc. 31. - 20:29:52 5/10
(78/269)
amit asylum033 kiemelt, az én oldalamat is fúrja..
vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban, de most hogy így 1 órával a megtekintése után visszagondolok rá, azt hiszem, tetszik :) nem is tudom eldönteni, hogy most sok volt ez a 2óra37perc vagy sem, nem néztem a számlálót,és valahogy mégis eltelt az idõ, és közben nem is figyeltem rá, hogy na még mennyi van, jaj legyen már vége, ilyen meg sem fordult a fejemben. a film után olvastam wikipédián az ügyrõl, és tényleg nagyon érdekes. zavart, hogy állandóan dátumok jelentek meg film közben, és nem mindig tudtam követni, de végülis így volt hiteles. néha kevertem a szereplõket is, de azért valahogy összeraktam a dolgokat. mindenesetre nem bántam meg, hogy megnéztem, tetszett :) egyre inkább rájövök, hogy Jake Gyllenhaal neve garancia a jó filmre :)
asylum033 2009 márc. 15. - 16:10:45
(77/269)
Üdv! Nagyon tetszik a film, de van egy zavaró rész a történetben, amit nem értek. Valaki segítene? A film kb 3/4-énél az újságíró-karikaturista, Graysmith egy fülest követõen elmegy egy idõs mozigépészhez, akirõl úgy tudja, hogy a Zodiákus filmre vett gyilkosságait tárolja. Ugyebár, az egész alapja, hogy a korabeli filmplakátokon látható írás megegyezik a Zodiákus gyilkos írásával, a rajzoló nevét is tudja (Rick Marshall). Aztán a mozigépész közli, hogy õ rajzolta a plakátokat, tehát az újságíró fejében összeáll a kép: vagy a gépész a gyilkos vagy több gyilkost takar a Zodiákus, erre Graysmith lélekszakadva elmenekül. Késõbb már meg sem említik ezt a szálat, sem Rick Marshallt... nekem ez furcsa és elég zavaró is, egy lyuk a cselekményben. Lehet hogy erre is egy késõbbi, rendezõi változat a megoldás?
Skanoja 2009 márc. 05. - 17:48:48
(76/269)
A horrort/kínzást ilyesmiket nem bírom nézni, viszont a gyilkosos történetek(megtörtént esetek) pszichológiai oldala nagyon érdekel. Ezért voltam nagyon kíváncsi a filmre. Én mondjuk elolvastam a történetet itt: http://www.sorozatgyilkosok.fw.hu/ csak ezután néztem meg a filmet, és így éppen arra számítottam ami. Jó volt hogy ilyen valósághûen dolgozták fel.(Azt viszont nem értem, mért a 3. gyilkosságtól kezdõdött a film??? Elõtte még egy Bates nevû diáklányt brutálisan megölt,(Õt ölte meg a legdurvábban; széttrancsírozta a nyakát azaz majdnem levágta a fejét, és szétverte az arcát) és még két embert:Betty Lou Jensent, és David Arthur Faradayt ölt meg.)Hogyhogy pont ennek az egésznek a kezdetét nem dolgozta fel a film?
Egyébként személyes véleményem az,hogy Arthur Leigh Allen a gyilkos. Túúúl sok bizonyíték van rá...és ráadásul a film végén is rámutatott a képére az egyetlen srác, aki látta az arcát... hát azért csak tudja ki lõtt rá nem?
hiden 2009 febr. 05. - 21:42:51
(75/269)
Én egy másik változatot láttam(kegyetlen jel)az nem fogott meg annyira,de ez nem lehet rossz...
10/10
Traum 2009 jan. 27. - 22:41:46 10/10
(74/269)
Egyszerûen remek! Nem hosszú, nem unalas, sõt! Az Életben sajnos nincs -mindig- happy end. Sajnos egyre ritkábban látni jó filmeket. De ez nagyszerûen volt megkomponálva, akár egy festmény. Minden összetettsége és bonyolultsága ellenére is érthetõ maradt végig. Lehet, hogy mégis az Élet a legnagyobb rendezõ?!
hdodi 2009 jan. 05. - 10:58:31
(73/269)
Amikor elõször láttam, valamiért nem nagyon érdekelt, mostanában viszont többször végignéztem egymás után, és zseniális, ahogy Fincher összerakta. Az apró egyezések, a visszaköszönések és nagyon jók a színészek is, Jake Gyllenhaal, Downey meg Ruffalo is, de Anthony Edwards is. Nagyon egyetértek azzal, hogy a rendõrség eleget hibázott, és csak hátráltatták egymást, de sokszor lehetõségük sem volt, hiába voltak közvetett bizonyítékok. Szerintem kivételesen nagyon jó lett a magyar szinkron is, Csõre Gábor különösen. Egyébként nagyon izgalmasnak találom az olyan filmeket, amelyekben ilyen intelligens pszichopaták a fõszereplõk (bár itt mondjuk nem olyan intelligenciáról van szó, mint pld. a Ripleyben vagy Hannibal Lecternél, vagy csak nem fektettek rá olyan hangsúlyt), ha tudtok errõl valamilyen jó tanulmányt esetleg, vagy bármilyen anyagot, esetleg filmeket, amik még kimaradtak, azt megköszönném. Graysmith azt nyilatkozta, ma már simán elkapták volna, ami itt lehet, hogy igaz is, de ha belegondolok, szerintem simán léteznek a tökéletes gyilkosságok, hiszen számtalan eltûnt embert nem találnak meg, itthon pedig azt hiszem még ennél is kisebb lenne az esélye.
mimoza777 2008 dec. 30. - 23:49:22
(72/269)
Ha csak fikció lenne nem érintett volna meg ennyire.
Mivel tudom, hogy megtörtént esett... kiborító, hogy így elcseszték a nyomozást.
reila 2008 nov. 10. - 16:07:14 Előzmény Cordelia
(71/269)
Nem tudom, igazából a pontos jelenetekre már nem emlékszem, pedig nem láttam olyan régen, de valahogy nem maradt meg minden részlet. Lehet mert túl sok volt az agyamnak ez a játék idõ és a vége felé már képtelen voltam ennyi infót befogadni....ha-ha
Amúgy azt hiszem zavaróan véres jelenetek nincsenek benne, ez úgyanis krimi nem horror , legalábbis véleményem szerint. De kinek mi a zavaró és ki mit szeret....én bírom a horrort is:P
Cordelia 2008 nov. 09. - 21:05:58 Előzmény reila
(70/269)
spoiler

Amikor leszúrta a házaspárt, átkapcsoltam. Ennél vannak rettenetesebb jelenetek? Mert megnézném a filmet, de az ilyesmit már nem bírom.