Téma: A Zodiákus

sipka 2007 aug. 29. - 09:11:10
(29/269)
Még a moziban láttam ezt a filmet. Nekem nagyon tetszett!!! Fõleg azt a jelenetet bírtam amikor a rejtélyes "Zodiákus"-nak nevezett ipse, az egyik elhagyatott tóparti mezõn, a két áldozatát megkötözteti, majd egy váratlan pillanatban pedig elkezdi õket szúrkálni a késsével.... Nem vagyok szadista, de az kifejezetten jó jelenet volt :) Bár rengetegen említették, hogy unalmasá válik a cselekmény egy idõ után, de én ilyesfajta unalom érzést nem tapasztaltam. Még azokat a jeleneteket is bírtam, ahol igazából nem történik semmi sem. Mondjuk lehet, hogy ez a film egy "hangulatfüggõ" alkotás. Ha az embernek jó a kedve akkor nyilván könnyebben áthidalja azokat a részeket amelyek unalmasnak nevezhetõek, akinek pedig rossz a hangulata, az pedig már bosszúsan várja, azokat a jeleneteket ahol valami igazán izgalmas, bonyodalmakat okozó, feszültséggel teli, cselekmények is történnek. De van egy módszerem arra, hogy egy rossz kedvû embert, hogyan lehetséges jó kedvre deríteni. El kell mondania ezt a mondókát:
"Ha jó a kedved üsd a tenyered (taps,taps)
Ha jó a kedved üsd a tenyered (taps,taps)
Ha jó a kedved sz#rj le mindent,
Nem foglalkozz semmivel sem,
Csak azt mondom ÜSD A TENYERED!!! (taps,taps)"

S ez a mondóka le van védve, úgyhogy senki ne terjessze! Ez egy "Probáld meg pozítivan élni életed!" nevezetû program részeként jött létre. Már kapható könyv formában is: "Sipka Update" néven!!! Ettõl a kis hangulati edzéstõl az ember egy hónap alatt akár 5kg-ot is fogyhat!!! Sõt a boltokban már árulják az örömöt árasztó "Sipka Rudi"-t is! PROBÁLD KI MÉG MA!!!!! :DDDDDD
Meadow 2007 aug. 28. - 22:38:08
(28/269)
nagyon megakartam nézni ezt a filmet,általában a yahoon nézem meg miket mutatnak majd be amerikában és mikor megnéztem a trailert,alig vártam hogy itthon is bemutassák..nekem bejött.Nagyon szeretem a krimiket,szerintem jól oldották meg ezt a 30évet és nem hiszem hogy ennél jobban meg lehetett volna oldani.
DRusza 2007 júl. 27. - 02:29:04
(27/269)
Azért ez a két óra 37 perc brutál hosszú egy mozgalmas filmnél is, értem én, hogy gyakorlatilag 1969-tõl 1991-ig kellett 22 év eseményeit fimre vinni, nade erre nem alkalmas ez a mûfaj. Az USA egyik mindmáig megoldatlan sorozatgyilkossági ügyérõl tankönyvek szólna, valódi legenda, mert ma már egy ilyen ügyben nem a kézírások alapján vacakolnának évekig és ezért kriminalisztika-történeti szempontból érdekes volt a film. De egy szombat estére, azt hiszem inkább érdemesebb mást választani. Egyébként ember legyen a talpán, aki a film 3/4-nél még tisztában van, hogy ki kicsoda is valójában. A színészek valóban mindent megtettek, nem rajtuk múlik, hogy nem lesz belõle filmklasszikus. Nyomokban az All the President's Men címû film hangulatát idézte, de hiányzik belõle egy Pakula, no meg egy Hoffman-Redford páros.
9/10
Redfield 2007 júl. 14. - 17:35:54 9/10
(26/269)
Nagyon korrekt film, bár számomra kissé elüt a többi Fincher-mûtöl. A színészi alakítások kiválóak, és ez egy zseniális krimi. Valóban élvezetesebb lett volna ha kb: 1 órával rövidebb, de a kirakós játék lassú menete a nézõket is nyomasztja, és sokkal inkább bele lehet élni magunkat egy olyan történetbe, aminek sosem lett 100%-os megoldása. Ahogy a karakterek idegi-lelki leépülését mutatja a bizonyosság után kutatva az kissé emlékeztet a Capote-ra, hiszen ez a történet is éveket ölel fel. Remek film. Nem sokszor nézõs, de remek.
Nyirgica 2007 júl. 06. - 10:21:10
(25/269)
Eleinte nagyon megragadott a film, élvezetes volt az elsõ 30-40 perc azután egy hosszú vontatott kódfejtés, rengeteg adattal túl spirázva. Úgy gondolom, hogy rövidebb idõbe is be lehetett volna sûríteni a filmet, hiszen a végére már mindenki aludt rajta. Azt vizsont tényleg hozzá kell tenni, hogy az eleje és a vége rendben volt, korszerû volt nagyon az egész, hatásos, de a film középsõ részével kezdhettek volna valamit az alkotók mert fájdalmas volt. (Számomra természetesen )
rkrisz86 2007 júl. 04. - 16:48:14 Előzmény Hasys
(24/269)
Sziasztok!Akiknek tetszett a film,azok feltétlenül nézzék meg a Kegyetlen jel (the zodiac) c. filmet!!!!A sztori ugyanez,de sokkal brutálisabb!!!!A kódfejtéssel nem foglalkozik,inkább a gyilkosságokat és a nyomozást mutatja be!!A vége pedig állati ütõs!!!!Sosem gondoltam volna!!!Persze én elõtte semmit sem tudtam a történetrõl,így tényleg döbbenetes volt a vége!!A hideg kirázott!!!Aki ismeri a zodiákus történetét lehet,hogy nem fog padlótfogni a végén,de aki nem az nézze meg!!!!Még most is borzongok!!!!!!
Hasys 2007 jún. 19. - 00:24:30
(23/269)
Hát húú nekem nagyon bejött a film!!!Amugy is csípem Fincher mûveit,ez most is igy volt.Télleg talán soknak tûnik a 158perc de szerintem abszolút nem vészes,kellett ennyi hogy normálisan be tudják mutatni a több évtizednyi eltelt idõt.Nagyon jól csinálták h mindig a kornak megfelelõ zenével segítik a nézõt hogy könnyebben követhesse az idõváltozást (pl Rolling Stones koncert a kezdetekkor).A film elsõ része nagyon bejött azt hittem végig parázós lesz,a közepén télleg kicsit leült a film,de aztán az utolsó 50perc az nagyon jól sikerült.Nyomasztó volt ez az egész kirakósjáték de nagyon, és sztem megvolt a hatása.Nekem bejött.Ez a Jake gyerek lassan szinésszé érik.
Huko 2007 jún. 16. - 17:03:16
(22/269)
nekem nagyon tetszett a film.
talán tényleg azokat fogja meg inkább,akik szeretik a rejtélyeket,(rejtvényeket),a kutakodást minden kis részlet után...
valahogy nagyon "egyben" éreztem a filmet,összeállt teljes egésszé,és nekem direkt tetszett,hogy nem volt egyértelmû,hogy õ "xy" tette.Így még rejtélyesebb.
Soknak tûnik ez a 158 perc,de valahogy mégsem az..néztem volna még.
...mindjárt be is állok nyomozónak...:-)..
Katakov 2007 jún. 16. - 15:40:23
(21/269)
Szerintem 100%-os volt a film!
Szoktam írni filmkritikákat egy lapba, és soha nem szoktam mániákusan jót vagy rosszat mondani 1-1 alkotásról. Viszont szerintem a maga kategóriájában ez a produkció nagyon is megállja a helyét!
1. mivel a történet 30 évet ölel fel, így kellett ez a majd' három óra óra ahhoz, hogy érezhetõ legyen a nyomozás, utána a kétségbeesés, a rendõrök belefásula és az ügy megoldásának reménytelensége.
2. Ez egy KRIMI. Magyarul nem puffogtatós, videoklip-szerû akciódús thrillerre tessék számítani! Nyomozás!
3. IGAZ TÖRTÉNET! Ígyhát abból kellett kihozni a maximumot ami megtörtént, úgy hogy ennek ellenére lekösse az embert. Szóval aki az ütõs, mindent szájbarágós, ripacs és tálcán elénk tévõ amcsi sablon maszlagra számított az biztos unta az egészet.

Összességében (abszolút a magánvéleményem szerint) végig éberen tartotta a figyelmet, pedig az öldöklõs jelenetek alig tették ki a film 10%-át. Ezen kívül a nyomozás, az ügy fokozatos felgöngyölítése, aztán a reménysugár, csalódás, újbóli nyomok, düh, befásulás, beletrõdés.....ezektõl a filmnek nem egy szokványos sémája volt (bevezetés-konfliktus-végkifejlet-katarzis), hanem mindig tudott újat nyújtani. (SPOILER ON) Amikor pedig szinte egy önálló kis sztoriként a film utolsó 30-35 percében bemutatják hogy az addig szinte csak okoskodó grafikus hogyan kezd el magától a Zodiákus után nyomozni még teljesebbé teszi az egészet.
Az meg hogy nyitva hagyták a kérdést hogy ki is a Zodikákus 1. tényleg nem biznyosodott be soha hogy õ volt 2. a film lényege maga a nyomozás, a pszichológia volt, és az hogy nem tudtuk meg hogy kltslg kívül ki a gyilkos valóban hagyott bennem is kevés frusztráltságot, na de kéremszépen ez feltétlenül baj??????? (SPOILER OFF)

Igazi kuriózum, én csak ajánlani tudom, fõleg azoknak akik szeretik túráztatni az agyukat.
ittato 2007 jún. 15. - 11:14:17
(20/269)
Tegnap láttam, nekem nagyon bejött. Aki még nem látta, annak annyit tudok tanácsolni, hogy ne történetmesélést várjon, hanem rejtvényfejtést, akkor nagyon be fog jönni. A film történetmesélõs szemüvegen keresztül tényleg leül egy kicsit, de a rejtvényfejtõsök ilyenkor rendezhetik a gondolataikat. A rendezés és a látvány meg elsõosztályú!
9/10
- VO - 2007 jún. 15. - 00:56:16
(19/269)
Akik a Hetedikhez hasonló thrillert várt, nem ismeri a háttértörténetet. Ez a maga nemében egy zseniáis film, nekem nagyon tetszett. Egyáltalán nem találtam unalmasnak.
A fõszereplõk remek alakítását érdemes kiemelni.

8/10

<a target="_blank" href="http://www.youtube.com/watch?v=VC0x7qI_bPM" title="http://www.youtube.com/watch?v=VC0x7qI_bPM">www.youtube.com</a>
CDK 2007 jún. 13. - 20:23:50
(18/269)
Eleve féltem a 158 perctõl, és igazam lett, ezt 90-100-ból is ki lehetett volna hozni.
Másrészt végig azon morfondíroztam, ~40 éve mennyire gyerekcipõben járt a bûnüldözés egy fineszesebb elkövetõ ellen, egy CSI vagy Criminal Minds 1 héten belül letette volna az elkövetõt az asztalra....cirka 50 percben...:)
Summa: 1x nézhetõ a tökéletes retró formázás miatt de csak nagyvásznas moziban , és ha van más elfoglaltságod is közben :), TV-n tuti bealvás.... imdb túlértékeli :(
kakosz 2007 jún. 11. - 14:07:49
(17/269)
Elég sivár volt a film, nem igazán volt benne semmi érdekes. Ha felpörgetik az unalmasabb részeket és nem ilyen hosszú a film, akkor azt mondom egy gyenge közepes... és megéri megnézni. De így elég gyengusz volt.
busman001 2007 jún. 10. - 11:27:30
(16/269)
nekem nagyon tetszett. tényleg voltak pillanatok amikor kicsit leült a film de utána egybõl jött egy új nyom és megint felpörgött. egy ilyen történetet nehéz fedolgzoni mivel több mint 30év nyomozását kell vászonra vinni. ennek ellenére szerintem szinte tökéletesen megoldották.
Timke 2007 jún. 08. - 19:46:17
(15/269)
Annyira azért nem volt rossz szerintem. Sajnos 3/4-énél kicsit én is bepunnyadtam, akkor leült a film. Továbbá nem szeretem az olyan filmeket, ahol nem adnak kész megoldást - itt végülis lehet sejteni, de ugye nem száz százalék. Az alakításokkal nem volt bajom, bár van egy-két furcsaság, amit nem teljesen értek, ill. nem magyaráztak meg. Bár mindez jöhet abból is, hogy igaz történet alapján készült a film (és ilyen bénák a mai rendõrök).:) Egyszer azért simán meg lehet nézni.
dzsili 2007 jún. 07. - 21:29:49 Előzmény szellem
(14/269)
Azt a Potter-filmet én is szívesen megnézném. Elérhetõség, kompenzáció? :-D
szellem 2007 máj. 14. - 11:57:01
(13/269)
jah es hogy nezzetek nagyot az ujj potter filmet is megneztem állat nagyon :)
szellem 2007 máj. 14. - 11:52:32
(12/269)
hali ha meg erdekel a felirat küldj egy mailt es elkuldom csatolasba
csikk@mailbox.hu
szellem 2007 máj. 02. - 19:12:21
(11/269)
aztan mint kiderult van hozza felirat egy kulfoldi torrent oldalrol toltottem le isohunt a neve ott keresd
Bov 2007 máj. 02. - 18:02:16
(10/269)
hmm, jó neked :D
honnan töltötted le?
a felirat az nem gond, majd csinálok hozzá :)