10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 06. - 21:12:06 10/10
(135/795)
Leginkább a modern kori Robin Hood, milliárdosból lett szuperhõs, tehát Batmanhoz lehet hasonlítani.

Sokféle szuperhõstípus van, van aki egy ereklye hatására lett az, van aki másik bolygóról jött, van aki génmanipuláció hatására lett, és vannak milliárdosból lett szuperhõsök.

A Pókember meg Amerika kapitány is génmódosulás után lettek szuperhõsök.

Wonder Woman meg Sara Pezzini ereklye hatására lettek szuperhõsök.

Batman és Arrow barátunk a milliárdosból vált szuperhõsök kategóriájába tartoznak.

Persze még sorolhatnám a példákat, de a lényeg úgyis egy.
offtopic
Sz Peter 2013 febr. 06. - 21:05:28
(134/795)
Igen, olyan, csak teljesen más!
Sonic8 2013 febr. 06. - 21:03:44
(133/795)
Neki nincs hálója,és seggre simuló piros pizsamája,és nem Mary Jane-nek hívják a csaját.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 06. - 20:50:52 10/10
(132/795)
Mindenesetre, aranyos hogy István a valóságban is szeret Íjászkodni.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 06. - 20:48:55 10/10
(131/795)
Épp körbetekerte apus a tvt, az rtln a Fókusz pont ezzel a mûsorral foglalkozott.
Azt persze nem mondták hogy ronggyá darabolták a sorit, de meghallgattuk amit mondtak, lényegében nem mondtak semmi olyant amit nem tudtunk.
1 dolgot még mondok erre a bandára, idióták, mert többségébe a jó mûsorokat kis kábelcsatornák adják, egész véletlen került a mûsor most analóg is fogható ingyenes tv csatornára.
És még kiemelik hogy a legnézettebb mûsor lett, holott ilyen típusú szériákra mindig is volt igény.
kistitok 2013 febr. 06. - 14:14:05
(130/795)
Nem mondtam, hogy egy kategória, de nálam még ott alapozódott meg a romantikus vonzalom az álarcos megmentõk iránt. Akik persze kénytelenek a világ elõtt is álarcot hordani, hogy ne bukjanak le. Közben meg gazdag, jóképû, érzékeny, stb. figurák, de ezt csak egy-két hûséges segítõ tudhatja. :) Még kislány voltam akkor, és legjobban a Tornádó nevû lovat szerettem a Zorróban. :)
offtopic
Sz Peter 2013 febr. 06. - 13:50:17
(129/795)
Azt azért nem mondanám, hogy a Disney-s Zorro, meg ez, ugyanaz a kategória. :)
kistitok 2013 febr. 06. - 12:44:09
(128/795)
Egészen biztosan nem nõttem még ki a Családi mozidélután a Disney-vel mûsorban leadott Zorro rajongásomból, vagy valami más defekt lehet, de nekem nagyon bejött eddig a sorozat. Na persze Batmant is bírtam, fõleg amikor nem George Clooney játszotta. A Zöld íjász elsõ részét a tv-ben néztem, és a másodikról meg véletlenül elkapcsoltam, és muszáj volt online bepótolnom. Olyan jól sikerült, hogy 3 nap alatt megnéztem a 12. részig. Félek, ha mostantól 1 részenként kell néznem, akkor elveszik a varázsa. Na meg attól is, hogy a családi bûnözõi szálat túlhúzzák. Remélem az évad végéig kiderül minden, és nem hagynak ezen a vonalon nyitva semmit sem.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 05. - 17:03:26 10/10
(127/795)
*És a délutáni ismétlést is áttették 16.30ra!
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 05. - 16:57:39 10/10
(126/795)
**Mûsorváltozás**

Pénteken ismét dupla részt adnak!

Szólok, mert a TV újság csak 1et írt.
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 05. - 05:36:55 10/10
(125/795)
Néztem a nézettség blogon a nézettségét.
Mesés számokat hozott, már évek óta nem ment 1,4milló nézõ fölé egy sorozat nézettsége.
És a szombat délutáni ismétlése is szép számokat hozott.
Így tovább!
ULTIMATE 2013 febr. 04. - 16:13:30
(124/795)
Szóval eredetileg kiderül? Hm, már így is eldöntöttem, hogy letöltöm, de ezek után tévében egyáltalán nem is nézem. Ezúton gratulálok az RTL Klubnak, sikeresen elvesztettetek egy nézõt. És még csodálkoznak, hogy virágzik az illegális letöltés...
Amúgy annyit lehet látni, hogy az apja "meggyón" neki, de ez annyi, hogy elmondja, hogy segített tönkretenni a várost, és hogy nem volt egyedül. A noteszt meg eredetileg üresen találja, úgyhogy az nem világos nekem, hogy honnan tudta a neveket. Lehet, hogy nem kivágták a jelenetet, hanem csak késõbb fogják tisztázni, de engem mindig zavar, ha homályban hagyják a fõhõs indítékait, minimum a pilot végére derüljön ki, hogy mit miért csinál. Szerintem az a jó módja a nézõ izgalomban tartásának, ha hagyjuk, hogy a szereplõkkel "együtt" oldja meg a rejtélyt, nem az, ha fogalma sincs semmirõl.
Sonic8 2013 febr. 04. - 15:13:38
(123/795)
Ez biztató! :D
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 04. - 13:09:30 10/10
(122/795)
Nézni azért nézzék a TVben, de mindenképpen az eredetivel vessék össze, és az eredeti alapján írjunk kritikákat, habár az jó hogy leírjuk hogy miket vágtak ki.

Tényleg jobb lett volna ha az mtv1 adta volna a sorozatot, de azoktól sajnos távol állnak a mûsorok.

Mindenütt vannak vágások , de az RTL tartja a csúcsot vágások terén.
Sz Peter 2013 febr. 04. - 12:46:17
(121/795)
"Ami még nem tetszik, hogy nem derül ki, hogy mi alapján válogatja az áldozatait"

Ne már?! A tv-ben ennyire meg volt vágva? Durva.
Ez esetben azt tanácsolom mindenkinek, hogy (így) ne nézze a sorozatot!
ULTIMATE 2013 febr. 04. - 12:01:36
(120/795)
Az elsõ két rész alapján azt mondom, hogy a stílus és a hangulat nagyon jól el van találva. Van benne pár szerethetõ mellékszereplõ, a barátja és a rendõrpasi különösen szimpatikus. A fõhõsbe annyi archetípust zsúfoltak össze (hülye gazdag kölyök, erkölcsbajnok, kegyetlen igazságosztó) amit szinte lehetetlen jól összehozni, valahogy mégsem idegesítõ a figura, úgyhogy gratula a színésznek.
Amin finomítani kéne, az az epizódok önálló története. Az elsõ jó lett volna, ha nem ordít róla, hogy a sztorija egy az egyben a Batman: Kezdõdik! története. A második meg valahogy olyan semmitmondó volt, hiányzott a tetõpont, a katarzis.
Ami még nem tetszik, hogy nem derül ki, hogy mi alapján válogatja az áldozatait, a háttérben folyó konspirációkból nem az jön le, hogy simán a szemét gazdagokra hajt. Nem szeretem ha olyasmit is eltitkolnak a nézõ elõl, amivel a fõhõs tisztában van, megnehezíti az azonosulást a karakterrel.
Összességében tetszett, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belõle.
Karter 2013 febr. 04. - 09:41:14 Előzmény Mr. D
(119/795)
Mindenképpen nézhetõ, de túlzásokkal teli...maga a sztori nem rossz, képi világ tényleg jó, de:

megint elõjön a mostani amerikai sorozatok hibája, minden szereplõ mint egy modell, leginkább a külsõségekre mennek...Maga ez a modern Robin Hood is kicsit megmosolyogtató, hogy íjjal bohóckodik a gyerek egy zöld kapucnis felsõben....
Nekem ettõl függetlenül tetszik valamiért, meglátjuk megnarad-e hetek múlva is...
6/10
Mr. D 2013 febr. 04. - 02:02:39
(118/795)
Hát az elsõ két résztõl nem igazán dobtam hátast! Lehet, késõbb jobb lesz. TV-ben amúgy nem ajánlatos nézni, mert a k*csög RTL Klub teljesen összebarmolta az egészet. Randomra kivagdostak belõle jeleneteket, amikben kb nincs is semmi durva, se káromkodás, szóval nem tudom, hogy mi értelme volt... ráadásul így egy csomószor zavaros is az egész, mert nemegyszer olyan dolgok hangzanak el közben, amik a késõbbi események miatt fontosak. Na mindegy, errõl ennyit, maga a sorozat (teljes valójában, nem az összebarmolt RTL-változat): a képregényhez képest eléggé át lett dolgozva a dolog. A Zöld Íjász karaktere is eléggé más, de azért közelebb áll a képregényhõshöz, mint a Smallville-beli Zöld Íjász. Különben a mostani meg inkább Nolan Batmanjére akar hajazni. De speciel a Fekete Kanári, azaz Dinah Lance teljesen felismerhetetlen. Jelmezes igazságosztóként nem is szerepel (legalábbis egyelõre), nincs is szuperképessége. Amolyan újrahasznosított Lois Lane lett belõle. A Smallvillehez képest sötétebb tónusúra színezték az atmoszférát, realisztikusabbá a látványvilágot, de sajnos közel sem lett olyan szórakoztató, mint az. Különben meg lehet, hogy ebbõl nem volt túl célszerû TV-sorozatot készíteni, hiszen 2015-re már be van ígérve az Igazság Ligája mozifilm, amiben a Zöld Íjász is kaphatott volna szerepet, ha moziba küldik most, és nem TV-be. És talán a végeredmény is jobb lett volna akkor, mert félõ, hogy hosszútávon az ötlet kifullad. Egy 2 órás filmben ez inkább mûködött volna.
Sz Peter 2013 febr. 03. - 11:35:10
(117/795)
Úgymint?
10/10
motoreger1 2013 febr. 03. - 11:23:01 10/10
(116/795)
2 szó. Nagyon jó!!!!!