Téma: A zongorista

Repuci 2008 márc. 29. - 23:02:58
(91/251)
hat nagyon erdkes,en nem ertem h mien OKBOL tettek volna ilyet.oszinten,eltem nemetorszagban,es bisztositalak rola h amiatt csinaltak ilyet mert mai napig rohadtul elvannak szallva maguktol,a nemzetuktol,es az egojuktol.sokszor hanyingerem van az ideologiauktol.es en meg ismerek is olyat aki tulellte az egeszet,es legy nyugodt h a sok borzalom nem scak kitalacio vagy epp onsajnaltatas onsajnaltatas. sosem mossak le magukrol.
kringo 2008 márc. 29. - 22:27:36
(90/251)
Látom sokan írták, hogy mennyire hitelessen és megrázóan alakította ez a Brody gyerek ebben a valóságos történetû filmben. De hogy tényleg ennyire valóságos lett volna?! Azt egy kicsit se hiszem. Persze az igaz hogy nyírták a zsidókat a németek mint állat. De hogy így? Egy zsidó rendezõ aligha nézi német szemszögbõl a valóságot. Én sem tudom mi történt pontosan, miért tették azt a németek amit tettek. De hogy annak OKA volt hogy így bántak ezekkel a sajnálatra méltó néppel az biztos. Arról persze nem csinálnak filmet. Mert akkor mingyá az utcára vonulnának a jewek, és hangoztatnák az antiszemitizmust. Meg hogy ez nem is így történt. Pont ahogyan a Passió bemutatásán is lejátszódott. Végezetül, ha netán vki belé kötne a véleményembe, csak gondoljon az Egyiptomiakra(akik mellesleg abban az idõben mindenben élen jártak), hogy hogyan is bántak már akkor, ezekkel a "mégsem annyira ártatlan" népcsoprtal.
gregorio k. 2008 márc. 29. - 13:47:45
(89/251)
mindig megrendítõ ez a film
sushi 2008 márc. 29. - 01:03:26
(88/251)
huh...háát...nem gondoltam volna hogy végig bírom nézni...és igazából ez nem is igaz hogy végig bírtam egy részénél elkapcsoltam amikor már elég volt majd újra vissza,mert azért nagyon érdekelt a film...nagyon tetszettek a vágások megadta neki ezt a drámai hangulatot meg a idõ lassú telését...a fények is nagyon gyönyörûek voltak az egész rendezés tetszett...tisztelet jár polanskinak...és Adrien Brodynak aki megintcsak tökéletesen játszotta szerepét (mellesleg az egyik kedvenc szinészem)...nyomasztó volt,nemtudom hogy fogok aludni,de azthiszem megérte megnéznem...
9/10
kukikapitány 2008 márc. 28. - 21:23:05 9/10
(87/251)
Gyerekek, kikikapitány szerint ez Polanski legjobb filmje. Ha eddig nem láttad, annak az lehet az oka, hogy nem a te stílusod! Kukikapitány azt javasolja, hogy semmi esetre se nézd meg. Aki viszont látta már, az feltétlenül üljön le a TV elé!

szakértõi üdvözlettel,
a kukikapitány
Amenophis 2008 márc. 28. - 17:23:06
(86/251)
Eleinte féltem megnézni, pont az agyonjátszott Schindler miatt. De ez a film még annál is jobb, bár személy szerint nekem is herótom van már ebbõl a zsidósajnálatból, ami már lassan 70 éve volt.
perry 2008 márc. 28. - 14:00:21 Előzmény dacruz
(85/251)
Lám , lám mindig lesznek fanyalgiksz undurikritkusz hozzászólások.
dacruz 2008 jan. 28. - 09:55:55
(84/251)
Lám-lám a Schindler listája után is érdemes újabb II. világháborús-zsidóüldözõs alkotással próbálkozni, ennek kitûnõ példája A zongorista. Adrien Brody hiteles alakítása nagyban hozzájárult a film sikeréhez.
**moderálva**
kisGabi 2008 jan. 27. - 15:24:47
(83/251)
Jaj, de durva :( Ezektõl szappanreklám is kitelne. Számomra eleve gyanús, ha egy rtl-szintû "adó" ilyen komolyabb témájú filmet tûz mûsorra..
veragirl 2008 jan. 27. - 09:53:23
(82/251)
szerintem is egy nagyon jó film!én sem tudnék rá semmi rosszat mondani!hihetetlen,hogy milyen valóságosra csinálták !
Kiccike 2008 jan. 26. - 22:47:49
(81/251)
Megint rommá sírtam magam. Másodszor láttam, és ugyanúgy hatott rám a konzervnyitó megérkezése, mint elsõ alkalommal... pedig elfelejtettem ezt a részt, nem számítottam rá. A legjobb film ebben a témában, szerintem. Nem tudok rá rosszat mondani.
10/10
thzui 2008 jan. 26. - 22:29:48 10/10
(80/251)
Visszaolvastam a hozzászólásokban, és nem állom meg, hogy le ne írjam az érzéketlenség csimborasszóját: az RTL annak idején a holokausztról szóló hatrészes dokumentumfilmet minden alkalommal megszakította hirdetésekkel. Már ez is vérlázító volt, de majdnem elhánytam magam, amikor az egyiknél hajápolót reklámoztak...
10/10
thzui 2008 jan. 26. - 22:06:09 10/10
(79/251)
Elõször láttam, és nagyon tetszett (milyen fura egy ilyen filmre ezt a szót használni). És újra meg akarom nézni.
(Hogy lehet ezt a filmet a Schindlerrel, ezzel a hollywoodi hamis sziruppal együtt említeni?)
issti1 2008 jan. 26. - 21:57:51
(78/251)
A film nekem is tetszett, csak az érdekesség kedvéért tenném hozzá a témaválasztás kapcsán:

Élt ugyanezidõtájt egy magyar zongoramûvész, aki a világháborút megelõzõen kisgyermekként már közel annyi kalandot megélt(angyalföldi nyomortelep-fabódé lakóként 5 évesen cirkuszi csodazongorista, 8!! évesen Zeneakadémista Dohnányinál, stb,stb...) mint e film hõse.
Majd jött a II.Világháború, amit végigkatonáskodott, majd (német tiszti különvonatot elkötve!!) dezertált, s évekig földalatti partizántanyákon bujkált.
Majd '45 után pesti éjszakai bárok nemzetközi hírû csodazongoristája lett - disszidálni próbált, s jött 4 év kõfejtõ Recsken. Ezt is túlélte, vissza a pesti lokálokba, majd onnan a Zeneakadémia és a klasszikus pódiumok. '56 okt.22-én este egy legendás, forradalmi hatású Erkel színház/Köztársaság tér!/ beli kirobbanó visszatérés Bartók legnehezebb zongoraversenyével(sokan e koncertet a forradalom egyik kirobbantó-rugójának tartják). Másnap a forradalom hevében újra irány a határ, s immáron a sikeres disszidálás, s a példátlan nemzetközi virtuóz karrier Párizsban.
Õ volt minden idõk legnagyobb Liszt interpretátora: Cziffra György.

Ha belegondolok róla mekkora filmet lehetne forgatni!!!
Ez is megérne egy film adaptációt!! :o)
zszoltan 2008 jan. 26. - 14:40:23
(77/251)
Megtettem volna, ha nem sajnálom a kazit. :) De inkább csak szolidan felülírtam egy másik filmmel.
(Na jó, annyira rossz azért nem volt, hogy messzire hajítsam dühömben. De annyira jónak sem találtam, hogy megörökítsem.)

OFFTOPIC

A jelzésekkel kapcsolatban én azon az állásponton vagyok, hogy legyen ott (sõt, mindig ugyanott legyen), de ne takarjon a filmbõl semmit.
10/10
irodlak 2008 jan. 26. - 12:42:37 10/10 Előzmény zszoltan
(76/251)
Látom, Neked inkább a Schindler jött be... mert az nem érzelmi bomba... no comment. Ez a film sokkal mélyebbre nyúl, mint a felszínes "na sírjunk egyet" egykaptafás amcsi filmek.
10/10
irodlak 2008 jan. 26. - 12:26:31 10/10
(75/251)
Remélem, nem a szinkronosat adják le, hanem a feliratosat! Úgy az igazi! Magyar hanggal nem bírtam végignézni. Életem egyik legjobb filmje amit láttam.
kevinspéci 2008 jan. 26. - 12:08:56
(74/251)
Rosszul gondolkodsz. Épp az a lénag, hogy feltûnõ legyen :)

Nah, megvan a ma esti programom. Az egyik legmegrázóbb film, amit láttam.
Ki volt az a hülye, aki nem 10-est adott rá? Kidobni az ablakon! :)
Világbéka 2008 jan. 26. - 11:34:19
(73/251)
Én amin ki vagyok akadva, hogy a COOLon kiraktak egy új jelzést a South Park alá. 15 éven aluliaknak nemajánlott jelzést. Az MTVn a mai napig is 18as karika van kint. Most akkor hogy van ez??? Melyik érvényes az adott filmre/sorozatra?
Amúgy COOLos karika sokkap tutibb. Vékonyabb diszkrétebb, és kevésbé zavaró. Lehet, hogy ez az, amit be fognak vezetni.
6/10
efes 2008 jan. 26. - 11:03:12 6/10
(72/251)
írták az elébb, az ortt. a digitális sugárzással állítólag meg is fog szûnni a karika, és született valami bírósági határozat is, hogy aggályos vagy mi, de ezt nem tudom pontosan.