10/10
kiki_- 2009 ápr. 15. - 14:53:08 10/10
(44/144)
Sziasztok!
Valaki megtudja mondani hogy ez a történet valójában mikor történt?
turkisz 2009 ápr. 15. - 01:31:36 Előzmény ildicicus
(43/144)
Szia/sztok!
Folytatódik tovább a cselekmény és valóban visszatér Corinne Hofmann Afrikába, de csak 14 év múlva. Még nem olvastam el a 2.(már elkezdtem), ill. a 3. kötetet, de tudom, h nem az a happy end lesz, amit esetleg vár az ember. Hisz a 3. kötet címe(magyarul, és ebbõl sejteni is lehet a végkifejletet): Búcsú Afrikától. Mindenkivel, aki hasonló cipõben jár, egyetértek: beleszeretni egy más kultúrájú férfiba(van aki nem meri bevallani, vagy tényleg nem olyan "kalandvágyós, romantikus" figura, hanem racionalista), én is meg tudnám tenni. Hisz szerintem valahol legbelül mindenkiben ott szunnyad az az én, h a tökéletesen ismeretlent megismerhessük, az egzotikum utáni vágy( nem rossz értelemben.)
Nagyon örülök, h ennyien hozzászóltok ehhez az alkotáshoz, és bocsánat, ha az elõbbi írásomban egy kicsit félreérthetõ volt az, h örülök, h hamarabb olvastam, mint láttam. Hisz nagyon is tetszett a film IS! :-)
És Mzungu: hidd el, engem még most is foglalkoztat ez a film, és örülök, h nem én vagyok egyedül ilyen "vérromantikus" alkat.:-)
GYÖNGYI01 2009 ápr. 14. - 21:50:14
(42/144)
Sziasztok !

Tegnap késõ este láttam a filmet a TV-ben. Korábban amikor a mozikban elkezdõdött a vetítése lemaradtam róla, de tegnap este ................
azóta is ezen a témán jár az eszem. Óriási tettekre képes a szerelem.
Nem tudom, hogy képes lennék-e egy ekkora szerelemért így feladni az addigi életemet......pedig én is egy kicsit hasonló cipõben járok, közép afrikai párom van immáron sok-sok éve. Igen valóban mi is itt élünk Magyarországon, de ha most el kellene döntenem, hogy kiköltözünk a hazájába...........nem tudom, nem hiszem, hogy meg tudnám tenni. Pedig szeretem................
10/10
Laura21 2009 ápr. 14. - 20:35:59 10/10
(41/144)
Köszi! Amúgy az életnél nincs nagyobb történetíró...
10/10
kiki_- 2009 ápr. 14. - 20:33:21 10/10
(40/144)
Corinne Hofmann elég ha ennyit beírsz.
Nekem is nagyon tetszett a film!
10/10
Laura21 2009 ápr. 14. - 20:22:29 10/10
(39/144)
Az iwiw-en nem vagyok járatos, a fiaimon keresztül esetleg meg tudom nézni, de mit keressek konkrétan? Leírnád? Engem sem hagyott még ma sem nyugodni a film...köszi
10/10
kiki_- 2009 ápr. 14. - 20:15:39 10/10
(38/144)
Sziasztok!
Nézzétek meg az iwiw-en az afrikai szeretök:
Corinne Hofmann Afrikai szeretök.
9/10
mzungu 2009 ápr. 14. - 19:14:45 9/10
(37/144)
Hát... nehéz összefoglalni azt, ami bennem kavarog a film kapcsán. De megpróbálom. Annyi biztos, hogy felejthetetlen és mély nyomot hagyott bennem.
Maga a film nekem nem igazán tetszett. A színészekben is volt valami furcsa számomra. Alapjában véve nem vagyok odáig a német készítésû filmekért, mert mindegyiknek megvan ugyanaz a "németes" hangulata - ha értitek mire gondolok.
Viszont a történet feledtette velem a film (rendezés, színészek, stb.) "hibáit" és egészen biztos, hogy el fogom olvasni a könyve(ke)t ezek után. Csodálom ezt a hatalmas erõt a nõben! És aki azt mondja, hogy nem tudná elképzelni azt, hogy egy "bennszülöttbe" beleszeressen, annak csak azt tudom javasolni, hogy soha ne mondja, hogy soha. Régebben én is minden további nélkül rávágtam volna ugyanezt, de most hasonló cipõben járok és boldog vagyok. Jó, persze, nem maszáj és nem egy kunyhóban lakik, de attól még fekete Afrika (és azt azért mindenki sejti, hogy még így sem egy "Európai színvonal")... szóval nem a szerelmi életemet akarom részletezni, hanem csak oda akarok kilyukadni, hogy amíg valaki nem érez ilyet - vagy legalább hasonlót - addig nem fogja megérteni. Kívülállóként lehet csodálni, iszonyodni tõle, stb. De nem hiszem hogy meg lehet érteni, miért jó ez egy fehér embernek. Akár nõrõl, akár férfiról legyen is szó.
A történethez még annyit fûznék hozzá, hogy bizonyos szempontból számomra pozitív volt, hogy nem "happy end" lett a vége. Amerikai rendezésben boldogan éltek volna, amíg meg nem halnak. Persze azt azért nem tagadom, hogy rosszul esett és én is vártam még hátha visszatér Carola. Vagy akár csak egy fél mondattal utalnak arra, hogy késõbb visszatért.
Szóval engem elgondolkodtatott egész éjszakára.
Bocs, ha hosszú voltam ;-)
10/10
ildicicus 2009 ápr. 14. - 18:40:35 10/10
(36/144)
A könyvet még nem olvastam,de ezek után nem hagyom ki.annyira megfogott ez a történet,hogy szívem szerint holnap indulnék egy ilyen románc után Afrikába!Kissé nevetséges tudom,de reméltem,hogy folytatódik a film és visszatér kislányával férjéhez a nõ!Csalódnom kellett!Álmodom tovább én a csodát!
9/10
charierr 2009 ápr. 14. - 17:59:44 9/10
(35/144)
Szerintem is nagyon jó film nekem nagyon tetszett!
10/10
judit45 2009 ápr. 14. - 17:47:44 10/10
(34/144)
nekem tetszett a film. Lehet kissé lassú volt, de ezen kivül jó idötöltés volt.
turkisz 2009 ápr. 14. - 14:08:41
(33/144)
Kedves Fórumozok!
Én tegnap láttam elõször ezt a filmet, bár a szüleim mondták, h adták már a tv-ben. Mondhatom, boldog vagyok, h hamarabb olvastam el a könyvet, minthogy láthattam volna a filmet, uis így végig elõttem volt mindaz, amit az írónõ olyan hitelesen leírt. Azok a képek, amelyek egy könyv olvasásakor az ember lelki szemei elõtt megjelennek, uazok jelentek meg a filmvásznon. Ki merem jelenteni, egy-két nüansznyi változtástól eltekintve, csodálatosan visszaadta a filmrendezés, a szereplõk játéka mindazt, amit olvashattam a regényben. Mindenkinek csak ajánlani tudom a könyvet, aki szereti ezt a fajta kultúrát, és maga Kenya világát. Ahogy a filmben is benne van, mi fehérek soha nem fogjuk õket megérteni, legfeljebb megpróbálhatjuk. Ahhoz, h "Afrika dalát" megértsük, nem elég egy élet sem. Karen Blixen, aki 17 évet töltött Kenyában, igaz más körülmények között, de régebbi korban, abban, amikor még egy ilyen "utazás" valóban, nekünk, európaiaknak romantikus kalandnak tûnhet, õ írta könyvében (Volt egy farmom Afrikában - a film: Távol Afrikától-Meryll Streep/Robert Redford): "Én ismerem Afrika dalát..., de ismeri-e Afrika az én dalomat?"
Én, személy szerint átérzem és megértem a hõsnõ döntését. "Akárki, földi halandó" nem lenne képes mindarra a ghyötrelmes küzdelemre, amit Corinne Hofmann végigcsinált. Szerelmét, elszántságát, bátorságát mindenképpen tisztelni tudom. Ahogy kiállt egy meggyõzõdés mellett, ahogy küzdött és nem adta fel (ezért kell mindenképpen elolvasni a könyvet, hisz abban mégjobban érzõdik mindez), dícséretes. Ez nem holmi szeszély, legalábbis én így érzem, uis párhuzamot vélek felfedezni közte és köztem, abból a szempontból ahogy egy más kultúrájú emberrel való szerelmét megélte. Ezt nem lehet tanulni, valakinek vagy szívbõl jön, vagy abszolút nincs meg benne. Ahogy Afrika szeretete is. Hisz mindkét írónõ, Karen Blixen és Corinne Hofmann olyan alázattal volt Afrika iránt, h képesek voltak rengeteg szenvedést elviselni, de mégis az otthonuknak Afrikát mondták, és azon belül: KENYÁT...
10/10
Laura21 2009 ápr. 14. - 13:01:12 10/10
(32/144)
Nagyon megkapó volt a történet. Néhány dolgot itt, a civilizációban már elfelejtettünk, és nem ártana újra felfedezni. De ehhez is két ember kell. Akiért újra megtalálod az odaadást, és aki annyira megbízható, hogy úgy vigyáz rád, mintha a tenyere lenne a bölcsõd. Az emancipáció kioltott belõlünk sok mindent, olyat is,amit meghagyhatott volna. Pl a másik tisztelete. Nekik is ez lett a vesztük. Ekkora szakadék két ember között áthidalhatatlan. A szerelem sokmindent legyõz, de kettõn áll a vásár. Érdekel a könyv, minegyik része. Ha valaki végzett már vele, írhatna róla picit:)
hiden 2009 ápr. 14. - 11:25:31 Előzmény bourne
(31/144)
Szerintem is.
8/10
Barbie24 2009 ápr. 14. - 11:23:17 8/10
(30/144)
Hát ez a film elég érdekes volt :) Voltak pillanatok amikor azt mondtam áá ilyen nincs, de basszus ez igaz történet és ezmiatt még jobban megfogott!! Kifejezetten tetszett :) 8-as :)
És majd a könyvet is majd elolvasom ezek után!!
ciccus92 2009 ápr. 14. - 08:08:02
(29/144)
Döbbenetes ez a történet...szinte hihetetlen,és mégis hihetõ..minden bizonnyal van ez az érzés,amitõl minden addigi megváltozik,ahogy a nõ is mondja az elején.
Én olvastam a könyvet,illetve félbehagytam(de majd folytatom),és már alig vártam,hogy a filmet is láthassam.
Teljesen bele tudom képzelni magam a nõ helyzetébe,bele tudom élni magam az egészbe.De közben mégis annyira furcsa elképzelni,hogy szerelem elsõ pillantásra,ráadásul egy ennyire más világban,ijesztõen más kultúrával.
Magávalragadó.
És ,hogy mindez igaz..úúúú..:)
Levent 2009 ápr. 14. - 01:28:30
(28/144)
Nem kell nagyon kutatni... csak a Libri weboldalan reakeresni az irono, Corinne Hofmann konyveire... vagy besetalni a Libribe es megvasarolni ;-)
Tehat a magyar forditasok:
AFRIKAI SZERETÕK - 2.451 Ft - Listaár: 2.580 Ft
BÚCSÚ AFRIKÁTÓL - 2.849 Ft - Listaár: 2.999 Ft
VISSZATÉRÉS AFRIKÁBA - 2.451 Ft - Listaár: 2.580 Ft
Csongi07 2009 ápr. 14. - 01:10:37
(27/144)
Nem tudná valaki megmondani, hogy le van-e fordítva ez a három könyv magyarra?
Nekem tetszett a film, és szívesen elolvasnám a folytatásait is.
Köszi
Csongi07 2009 ápr. 14. - 00:30:15
(26/144)
Én akkor elmentem volna onnan, mikor hagyták meghalni szülés közben a csecsemõt azért, mert elátkozott volt a nõ, vagy mi. Az nem jutott eszébe, hogy mi lesz vele és a gyerekkel, ha õ kerül ilyen helyzetbe?????
Levent 2009 ápr. 14. - 00:15:03
(25/144)
Az eredeti konyvnek is ugyanaz a cime mint az eredeti filmnek: Die weisse Massai (The White Masai). Vegul is egy "Feher Masszai" a fohosno... Csak ugye a magyar forditasok sokszor kisse torzitanak ;-)
Es akit erdekel a folytatas, a kovetkezo ket konyv:
Zurück aus Afrika (Back from Africa)
Wiedersehen in Barsaloi (Reunion in Barsaloi)