kammerer 2011 dec. 27. - 20:08:19
(124/144)
Szeretnék egy sötét sikátorban találkozni azzal, aki a magyar címet "kitalálta". Hogy dögölne meg.
Naphinel 2011 okt. 24. - 22:06:42
(123/144)
A könyv remek, a film nem tetszett.
Ezüstliliom 2011 okt. 24. - 21:46:22
(122/144)
Csak épp ez nem mese. Úgy tudom, önéletrajzi ihletésû.
SandCreek 2011 okt. 24. - 21:03:41
(121/144)
Tanulságos mesefilm a kalandvágyó fehér nõ és egy maszáj harcos kapcsolatáról. Az európai nõ megpróbál közel kerülni a hagyományos életmódot folytató maszáj törzs tagjaihoz. Ezért nem a napi kétkezi munkát választja, hanem inkább egy shop-ot nyit a faluban. Nem jön be neki.
Ezüstliliom 2011 okt. 20. - 21:28:20 Előzmény szamszi
(120/144)
Az Anna Kareninára is, de inkább a hétfõn leadott A jövõ kezdetére.:)

Szerintem itt nem a nõ erkölcsérõl van szó, inkább a büszkeségérõl.:) Igen, én is furcsállottam. De ha nem megy utána, nincs ez a sztori. Másrészt viszont nagyon bátor (vagy inkább vakmerõ?) is volt. Megjegyzem, az elõzõ pasijáért szerintem nem kár, ez kiderül a film elejébõl.
Azért van, aki képes ilyen "primitív" körülmények között élni. Nem vagyunk egyformák. És aki szerelmes, meg is teszi. Próbáld kicsit az ottaniak szemével is nézni a dolgot! Jön egy nõ, aki azt hiszi, neki több joga van mindenhez, mint a helyieknek. Nehéz lenyelni, hogy valaki fenekestül felforgatja a szokásaikat. De alapvetõen a nõ pártján vagyok. A kezdeti szerelem elmúltával (vagy még akkor is?) tényleg elég bunkó volt a pasi, bár ez megint a mi értékrendünk. Ott a férfinak eleve több joga van, mint egy nõnek. És az is igaz, hogy eleinte igyekezett figyemes lenni a maga módján, csak késõbb már betelhetett nála a pohár, elmúlt a varázs. Hát igen. így múlik el a szerelem... Mifelénk is, csak nem ennyire durva legtöbbször.
sioux 2011 okt. 19. - 22:11:40
(119/144)
Férfi vagyok, az írásodból egyértelmû számomra, hogy Te nõ. Mégis több empátiával fordulok a nõ felé. Nem gondolom hogy erkölcstelen lenne. Egyszerûen szerelmes, és a szerelem nem mindig racionális... Az erkölcsösség-erkölcstelenség pedig azért nem értelmezhetõ kategória, mert a két világnak két különbözõ kultúrája, szabályrendszere van, és a nõnek el kellett hagynia a sajátját ahhoz, hogy belépjen a férfiébe. Ha nem is ilyen élesen, de nap mint nap találkozunk hasonlóval (nyugati nõk arabokhoz mennek hozzá, azután nem tudnak visszamenekülni - ld. a Lányom nélkül soha c. filmet vagy akár magyar nõk valós eseteit), akár itt Mo-n belül is, amikor teljesen különbözõ társadalmi rétegekbõl illetve eltérõ kulturális, mûveltségi háttérrel házasodnak össze. Egy része mûködik, jó része pedig nem.
zetevar 2011 okt. 19. - 11:52:48
(118/144)
Nehezen tudom - de el tudom - képzelni a helyzetet, bár én valószínûleg máshogy kezdtem volna lázadni a nyugati életmód ellen. Mindenesetre legkésõbb a falu megpillantása után feladtam volna és sikítva menekülök szerelem ide, vagy oda. Számomra félelmetes volt az egész, és egy pillanatig sem volt kérdéses a végkifejlet, hiszen a szerelem elmúltával az ugyanolyan identitással rendelkezõ párok sem tudnak sokszor zöldágra vergõdni egymással. Nem akarom a fiút "lebunkózni", csak egyszerûen más ember volt, és tényleg õ is áldozat volt, nemcsak a lány.
(azért a védekezés nélküli szex egy afrikai országban, hát hát... nem vall túl sok észre)
5/10
szamszi 2011 okt. 19. - 10:17:39 5/10
(117/144)
egye meg..már írni se tudok..:)
5/10
szamszi 2011 okt. 19. - 10:16:04 5/10
(116/144)
maláriát..bocs
5/10
szamszi 2011 okt. 19. - 10:09:59 5/10 Előzmény Ezüstliliom
(115/144)
Gondolom az egymás után két jó film alatt a másik amire gondolsz az az Anna Karenina :)
Egyébként az Afrikai szeretõknek megcsinálták a folytatását filmen? (könyv ugyebár 3 kötetes, van még a Visszatérés Afrikába és a Búcsú Afrikától).
Szóval sokat hallottam már errõl a filmrõl, tegnap adta a duna tv, gondoltam megnézem.
Annyit mondok szerintem ez a nõ nem százas..
Hogy lehet egy felvilágosult nyugati nõnek ennyi esze?? hogy gondolhatta egy állítólag civilizált intelligens nõ hogy ez a kapcsolat hosszútávon mûködhet??
- Spoiler -
Kezdjük az elején. Meglátja a pasit és utánamegy..már ez önmagában szerintem annyira gáz. Egy erkölcsös nõ nem tesz ilyet. Nem is történt köztük semmi! Azért utánamegy a világ végére egy kis faluba? nem is tud róla semmit? és ha nõs lenne 10 gyerekkel?? (vagy emberevõ? :D)
Szóval durva. Megérkezik, megtalálja tessék. A pasi elõtt nem ciki hogy ekkora utat képes volt érte megtenni úgy hogy alig ismeri? ráadásul otthagyta a pasiját is és cseszett visszamenni svájcba, inkább a helyiekkel zsúfolt buszon nyomorog 13 órán át..
A pasi ránéz, semmi szia, hello, rögtön lehúzza a bugyiját, a nõ meg hagyja, kb. mint az állatok..védekezés one, bármit elkaphatott volna tõle.
Aztán a bennszülött törzsnél milyen körülmények vannak?? egy fél napig nem bírnám ott..nem európai embernek való! Egész más a kultúrájuk, a szokásaik, egy elmaradott, primitív nép. Képes ezért mindent feladni??
Meddig tûr még mikor többször kiütközik hogy áthidalhatatlan szakadék van kettõjük között?
Csoda hogy a malériát túléli..
Elad mindent csak azért hogy a férje eltapsolja a pénzt. Fogalma sincs semmirõl, a pénz értékérõl sem, ingyen elosztogat mindent, hitelbe ad dolgokat, és védelmi pénzt fizet mindenféle ostoba babona miatt.
És csak azért megvádolja és lekurvázza a feleségét (mert képes az a szerencsétlen hozzámenni) mert rá mert nézni és mosolyogni más férfira.
Én azt mondom hogy óriási szerencséje volt hogy így haza tudott menni. Hogy a pasi elengedte és nem vette el tõle a gyerekét. Annyira azért õ sem volt hülye, felfogta hogy a csaj nem megy vissza többé..bár a folytatás szerint azért elõbb-utóbb visszamerészkedett..
Hát elég meredek, a nõ viselkedése meg naiv, erkölcstelen, felelõtlen és botrányos véleményem szerint!
De mindenki egy meg amit fõzött..
- Spoiler -
1/10
sixeol 2011 okt. 19. - 09:21:04 1/10
(114/144)
Ritka egy rossz film. 10/1.
Ezüstliliom 2011 okt. 19. - 00:16:02
(113/144)
Úgy látszik, ez a Duna TV eldöntötte, hogy tarol nálam a héten.:) Egymás utáni napokon két ilyen jó film... És a héten a többi sem lesz kutya, úgy nézem.

Amikor elõször láttam ezt a filmet, hetekig nem hagyott nyugodni. Nagyon felkavart. Az Origon hosszan vitatkoztunk rajta, és két pártra szakadtunk. Ma már azért máshogy néztem, de még mindig nagyon tetszik.
offtopic
Ezüstliliom 2011 okt. 19. - 00:10:02
(112/144)
Egyetértek.:D
linamina 2011 okt. 18. - 23:49:18
(111/144)
Sushi,nálunk is éppen így kezdõdött a filmnézés! Az aprócska adalék a dologhoz, hogy én ha nem is fekete férfivel és Afrikában, de hasonlót éltem át. Most mi is a régi városomban élünk békésen.
linamina 2011 okt. 18. - 23:48:22
(110/144)
Sushi,nálunk is éppen így kezdõdött a filmnézés! Az aprócska adalék a dologhoz, hogy én ha nem is fekete férfivel és Afrikában, de hasonlót éltem át. Most mi is a régi városomban élünk békésen.
sushi 2011 okt. 18. - 23:32:52
(109/144)
Nagyon jó film volt!anyukám elkezdte nézni, majd én is bekapcsolódtam. Teljesen a hatása alá kerültünk!
Ford Mustang 2011 okt. 18. - 19:20:37
(108/144)
Nagyon jó kis film, kár hogy nem elõbb vagy késõbb lesz.
Dius 2011 okt. 18. - 10:18:50
(107/144)
Emlékszem, anno a kulturális antropológia-elõadásokon mennyire emlegetett volt ez a film. Igazi ellentmondásokkal tûzdelt szerelmi történet: hisz a lány és a srác tényleg szeretik egymást, ámde a kulturális szocializációjuk végett nem tudnak dûlõre jutni egymással... egyik sem tehet róla,és mégis...
Engem kicsit bosszantott a dolog, hogy a nõt valahogy mindig sajnálatra méltónak tüntetik fel - a mi olvasatunkban az is - holott a srác csak saját morális értékrendszere szerint viselkedik. Nem várhatja el egy "betolakodó", hogy a több száz éves szokásaikon változtassanak azért, mert õ nem ezt szokta meg, neki ez nem komfortos....
Mindemellett pedig nagyon szép, "meglátni és megszeretni" történet, -igaz, számomra egyszer elég volt megnézni.
Lia Vito 2011 febr. 25. - 22:48:37
(106/144)
Véleményem szerint a filmet nagyon elrontották...viszont nagyon jó volt a szerep választás...és miközben olvastam a könyvet én is valahogy így képzeltem el õket..,de a film szerintem borzalmasra sikeredett...érdemesebb elolvasni a könyvet és a filmet inkább megse nézni!
Kedvenc könyvem az "Afrikai szeretõk" és egyszerûen imádom, és Corinnet is ahogy végig csinálta mindezt! Szerintem akinek ez a könyv nem tetszett az nem volt még szerelmes és nem tudja értékelni mások kultúráját!
Mondjuk ez mind csak egyéni vélemény:)
arebaba1234 2011 febr. 05. - 17:58:35
(105/144)
szeretem ezt a filmet. én is tapasztaltam már, hogy a szerelemnek nincs színe.