African girl 2009 aug. 05. - 14:24:31
(84/144)
És azt tudjátok-e hogy Afrikában a szúnyog csipés elég veszélyes? Mert ha a egy olyan szúnyog csíp meg aki már egy HÍV fertözöttet is akkor már te is elkaptad a halálos kor.
Ezt nem sokan tudják de így van.
Üdv: African girl
9/10
offtopic
mzungu 2009 aug. 05. - 10:17:40 9/10 Előzmény CrazyBoy
(83/144)
Szvsz a Tisza parton esõ után jóval több van.
CrazyBoy 2009 aug. 04. - 23:13:15
(82/144)
Szúnyog több, én nyertem:|
offtopic
Moldávia bánata 2009 aug. 04. - 23:08:49 Előzmény CrazyBoy
(81/144)
Meg sok a néger.
CrazyBoy 2009 aug. 03. - 18:59:59
(80/144)
Afrikában sok a szúnyog.
9/10
offtopic
mzungu 2009 aug. 03. - 18:26:11 9/10
(79/144)
Köszönöm a véleményeket és az egyetértést! Azt hiszem pár év és keresek egy rendezõt a saját történetem megfilmesítéséhez ha addig minden jól alakul :)
10/10
kiki_- 2009 júl. 28. - 18:26:26 10/10
(78/144)
1et értek én is gondoltam már rá!
musu77 2009 júl. 28. - 15:53:25
(77/144)
Hát mondjuk a fõszereplõ a filmben sokkal csinosabb mint a valóságban (mármint az eredeti csajnál, sokkal jobban néz ki) De nem is ez számít.
Szerintem jó volt a film,
nem értem miért nem csináltak a 2. és a 3. kötetbõl is egy filmet az is jó lett volna
dincuska 2009 júl. 28. - 15:44:56
(76/144)
Érdekes film minden szempontból, a nõi fõszereplõ nagyon jó választás volt, igazán karakteres. Az egésznek valóságíze volt, két kultúrát, kétféle szokást, kétféle embert nagyon jól sikerült bemutatnia. A vége pedig így volt zseniális! Lehet hogy a könyvet is elolvasom! :)
10/10
kiki_- 2009 júl. 26. - 17:09:19 10/10 Előzmény kiki_-
(75/144)
Nagysebességû internetelérést biztosító 13.700 kilométer hosszú tenger alatti optikai kábelt helyeztek üzembe Afrikában.
offtopic
Moldávia bánata 2009 júl. 23. - 19:25:52 Előzmény mzungu
(74/144)
Hát, a nézeteink annyira elütnek, hogy napokat lehetne róla beszélni, s talán mindkettõnknek igaza lenne. Kár, pedig érdekes a téma, de ez tényleg szétfeszítené a topic kereteit.
Naphinel 2009 júl. 23. - 16:47:25
(73/144)
Ezt a részt olvastam, és nagyon tetszett. A filmet nem láttam, de nem sajnálom, habár megnézném, ha adnák - normális idõben.
A könyv kenyûgözõ, szépen bemutatja az ottani kultúrát, Corinne lelkivilágán keresztül... szép. Tetszik. Szeretem.
10/10
offtopic
kiki_- 2009 júl. 23. - 15:35:54 10/10 Előzmény anitana
(72/144)
-
9/10
offtopic
mzungu 2009 júl. 21. - 19:11:46 9/10
(71/144)
Moldávia bánata: igen, errõl beszéltem. A médiának és azoknak a bizonyos közvetett tapasztalatoknak hála a legtöbb fehér ember fejében ez a kép él Afrikáról. "Afrika utolsó reménye ha újra gyarmatosítják"??? Kíváncsi lennék, hogy ezt egy külsõs, fehér ember mondta, vagy egy helyi lakos. Ugyanis erõs kétségeim vannak afelõl, hogy egy helyi lakosnak ez lenne minden vágya. Többségük büszke arra, hogy afrikai. A javakhoz pedig csak annyit, hogy az a megjegyzésed pontosan Afrika mellett szólt :) Ugyanis ha van egy bizonyos X tõkéd, ami itthon az éhenhalásra sem elég, az kint elég lehet arra, hogy ügyesen jó életet teremts magadnak. Mindegy is, különbözõ véleményen vagyunk és egyikõnk sem fogja meggyõzni a másikat, ebben biztos vagyok. De ez nem is probléma.
kikivel egyetértek abban, hogy el kellene olvasnod a könyvet. Ha nem is szánsz rá 2500 forintot, még akkor is ott a könyvtár.
csillagvirág: jó érzés tudni, hogy van más is, aki hasonlóan gondolkozik! Bár egy dolgot biztosan nem fogok megtalálni soha távol az otthonomtól: a családomat és a barátaimat. Célzok itt azokra, akiket itthon hagynék. Nehéz-nehéz. Bár egyelõre a tanulás mindenképp ideköt, de azután kitudja a világ melyik felén kötök ki .. remélem a boldogabbik felén akárhol is legyen :)
10/10
kiki_- 2009 júl. 20. - 22:49:21 10/10 Előzmény Moldávia bánata
(70/144)
A könyv többi részében pontosabban a Visszatérés Afrikába ott már írja Corine hogy mennyit fejlödött az ország már ott is van számitógép.(mégha internet nincs is) Mobiltelefonok, rengeteg iskola.
És még sorolhatnám.
2500ft a köbnyv én (örülnék)
ha elolvasnád legalább az elsö könyvet, mint mondtam abban derül ki minden.
És miútán elolvastad szerintem máshogy fogod látni a helyzetet.
És akkor is meghallgatnám a véleményed. És akkor elfogadnám mert már olvastad és tudod hogy mirõl szól.
offtopic
Moldávia bánata 2009 júl. 20. - 13:16:23
(69/144)
Hát, azért ezek nem túl erõs érvek. Olyan, hogy „korrupció mindenhol van”, és társai. Ugyanis azt Te sem tagadhatod, hogy a mértékben hatalmas eltérések vannak/lehetnek. Mert nem mindegy, hogy valahol azok a kevés javak, amikkel rendelkezel, jó életet biztosítanak, elvagy belõle, vagy mondjuk az éhenhaláshoz sem elég. A primitív közösségeket nem a városokra értettem (ha jól tudom, ebben a mûben sem városba költözött a nõ, hanem egy nomád törzshöz), ennyiben hibáztam, de azt igencsak kétkedve fogadom, hogy egy afrikai város annyival jobb lenne egy európainál, hogy tényleg megérje odaköltözni.
Egyébként vannak közvetett tapasztalataim Afrikáról, sõt, az ott élõktõl is hallottam ezt-azt, persze szintén csak közvetetten. Hogy arrafelé tényleg nem fenékig tejfel az élet. De egy afrikás blogon olyat is olvastam, hogy Afrika utolsó reménye, ha újra gyarmatosítják, mert egyáltalán nem rózsás arrafelé az élet. Az pedig tény, hogy maga Barack Obama mondta, hogy Afrika legnagyobb hátránya az óriási korrupció! A szomáliai kalózok tevékenykedése pedig köztudomású bûnözés világszerte. Dél-Afrikában a világon messze legmagasabb az egy évre jutó gyilkossági ráta. (A jövõ évi foci vb. jó vizsga lehet a számukra, reménykedjünk, hogy élnek a lehetõséggel – a nemrég megrendezett Konföderációs Kupa nagyjából zavartalanul és sikeresen lement.) De ott van például Zimbabwe, ahol a fehér telepesek elüldözése után olyan nagy lett a hiperinfláció, ami csak világháborúk után szokott bekövetkezni. (Történt olyan eset is Afrikában, ahol az emberek azért akartak betörni a pénzügyi minisztériumba, mert hogy ott van a pénz.) De a legjellemzõbb, hogy beszélhetünk a hutukról és a tuszikról, vagy rengeteg másról, ott az emberek szó szerint gépfegyverrel a kezükben születnek, s gyilkolják egymást rendesen. Ezek tények.
Szóval Afrika szép hely, kellemes hely, de annyira más közeg, hogy én inkább meghagynám nekik. Csak még ennyit szeretem volna leírni.
9/10
offtopic
mzungu 2009 júl. 20. - 12:55:12 9/10
(68/144)
Nos.. szépen sorban akkor.
Moldávia bánata: a közbiztonság kis hazánk bizonyos részeiben ugyanúgy vitatható kérdés. Ivóvíz? Nem egy falusi kút mellett találkoztam már a nem ivóvíz táblával. És az afrikai városokban igenis van ivóvíz. Illetve palackozott vizet is lehet kapni. Korrupció? Ez pedig az egész világról elmondható szerintem. De ha már a városokra kanyarodott a téma, nem értem miért beszélsz a "primitív emberi közösségekrõl". A maszájokról egyébként itt jegyezném meg, hogy nagyon sokan közülük több európai nyelvet is beszélnek. És nem ritka az sem, hogy több nyelven beszélnek, mint egy átlag európai. A kultúrájukról pedig annyit, hogy serdülõ korban kitaszítja õket a törzs, hogy próbáljanak szerencsét a "világban", hogy azután térjenek vissza. De napjainkban már visszatérésrõl nagyon sok esetben nem lehet beszélni. Inkább bent maradnak a városokban, sokszor a turizmus elõnyeit kihasználva, mert ugye melyik turista ne lenne kíváncsi egy "eredeti" maszájra. Hotelek is alkalmazzák õket szép számban, gyakran akár biztonsági emberként. Tudom, furán hangzik. Ugyan igyekeznek tovább õrizni kultúrájukat, mind külsõ megjelenésben, mind szokásaikban, de már nem a törzsi körülmények között. Persze nem hibáztatlak a véleményed miatt, hiszem az átlag európai felfogás azonos a tiéddel, mivel a média sajnos a lehetõ legegyoldalúbban mutatja be a helyzetet: nyomor, lázadások, AIDS, kulturálatlanság, stb. Ahhoz, hogy valaki megértse azt, amirõl én beszélek, meg kell tapasztalnia. De sajnos a turisták egy bizonyos része sem képes túllátni az ötcsillagos hotelen, hogy meglássa az igazi Afrikát.
kiki: sajnálom. És bocsánat a túlságosan személyes kérdés miatt.
csillagvirág: köszi! Megkérdezhetem, hogy a szerelmen túl mi miatt még?
offtopic
Moldávia bánata 2009 júl. 20. - 12:43:44 Előzmény kiki_-
(67/144)
Mert beleolvastam a topicba, s megláttam a kérdésfelvetést, ami nem konkrétan a filmre vonatkozott.
Ahhoz, amirõl beszélek, valóban nincs köze (talán) sem a filmhez, sem a könyvhöz, ellenben - mint láttad - a kérdés sem arra vonatkozott. Ha még vagy ketten ajánlani fogják, lehet, hogy tényleg ráveszem magam az elolvasásra.
10/10
kiki_- 2009 júl. 20. - 05:37:22 10/10
(66/144)
1aútobaleset a többit szerintem nem kell mondanom.
10/10
kiki_- 2009 júl. 20. - 05:35:18 10/10
(65/144)
Ha nem láttad a filmet és "nem is érdekel" mért vagy itt mért írsz róla ennyit?
Nézd meg a filmet.
Vagy olvasd el mert millioszor mássabb mint a film. (Afrikai szeretök)
Erre most azt mondod hogy te biztos nem fogod ezt a baromságot olvasni de akkor újra ez a kérdés mért foglalkozol vele ennyit?(amikor szinte aztsem tudod hogy mi a történet mert csak a bevezetöt ismered feltételezésem szerint)
Nézd végig vagy olvasd el. És utánna írd + a véleményed!