6/10
danek87 máj. 21. 09:40:46 6/10
(77/77)
Második nézésre valamivel jobban elkapott mint elsőre, de vannak hiányosságai.A kritikákban is méltatott gyönyörűen fényképezett Észak-Karolinai mocsaras partvidék mint helyszín elsőosztályú, különböző kameraszögekből, olykor madártávlatból mutatva, dícséret az operatőrnek.Aztán másik pozitívumként itt van Daisy Edgar-Jones, főszereplőként nyújtott alakítása, ahogy írta is valaki együtt él-lélegzik a karakterrel, ráadásul a környezetére és annak élővilágára reflektáló belső monológjai betekintést nyújtanak egy magára hagyott lány pillanatnyi lelki világába, tehát az időnkénti belső narráció alkalmazása itt tényleg ad is a történethez, nem csak felmondja a képen látottakat.A műfajok közt váltakozó keretes szerkezetű flashback-es elbeszélésmód szintén tetszett, krimiből indulva majd abba visszacsatolva visszatekintünk egy romantikával, intrikákkal átitatott coming-of age sztori elmeséléséhez. A kezdet figyelemfelkeltő és rejtélyes, a vég megható és csavaros, viszont a kettő között megtett út néhol homlokráncolást váltott ki, innentől

Nem teljesen győzött meg a főszereplővel szembeni tömeges kiközösítés. Kaya sok megpróbáltatás közepette nő fel de mindig kedves és mindenkivel tisztelettudó, senkinek nincs oka hogy ne kedvelje, ennek ellenére a városlakók egy emberként sugározzák felé a gyűlöletüket a bíróságon. És gyakorlatilag a közeli környezetében is mindenkivel pórul jár:Az anyja otthagyja a szadista apának, úgy, hogy az azt megelőző jelenetben még a gyerek védelmére kelve pofont is kap.A pereputty se különb, egy két bátorító búcsúzó szóval hagyják hátra kiszolgáltatott testvérüket, hát minek az embernek ellenség ha ilyen családja van?!És a balszerencsesorozat az első szerelem megérkeztével is követi Őt.Milyen pasi az aki karrierista célokra vágyva otthagyja szívszerelmét, majd hosszú idő után egy magyarázat nélküli magyarázattal szeretné visszafogadtatni magát?! Ez a hezitálós tétovaság nekem abszolút kilógott a Kayaba láthatóan szerelmes karaktertől. A szemét férfiak klubjához harmadikként csatlakozó Chase-el pedig a titkolózás és erőszakolási kísérlet is kijut neki.Nem is csoda ha ennyi sérelem után valaki tényleg gyilkosságra vetemedik

Bár a soknak tűnő panasz ellenére szép a film és vált ki érzelmeket de az időnkénti megalapozatlan karaktercselekedetek miatt csak részben értek egyet a dicshimnuszokkal.A nézők többnyire szerették, a kritikusok kevésbé (rotten 35%) számomra valahol a kettő közt az igazság… 6/10
6/10
danek87 jan. 24. 21:28:58 6/10 Előzmény duddusch
(76/77)
Hát, azért én egy

'Hogyan-ra '?!

kiváncsi lettem volna ...Ezzel a befejezéssel pláne. Így úgy érzem, hogy csak megdöbbenteni akartak ami a lényeg megmutatásának a rovására ment.
6/10
xndpt 2023 dec. 31. - 21:28:49 6/10
(75/77)
Nekem lapos és kiszámítható volt a történet. Furcsa volt,hogy a félénk és óvatos lány egyből ugrik randira a nem túl szimpi, nagyképű vadidegen sráccal. A tájon kívül nem adott semmi pluszt,nem értem a hype-ot.
8/10
Ahoj poplacsek 2023 szept. 14. - 08:01:58 8/10 Előzmény capt.nemo
(74/77)
Hát igen, és lehet, hogy a könyv írójának, vagy legalább a belőle készült film forgatókönyvírójának a feminista vádak elkerülése érdekében bele kellett volna írnia 1-2 gonosz kvótanőt.
capt.nemo 2023 szept. 14. - 02:00:31 Előzmény Ahoj poplacsek
(73/77)
inkább attól hogy a férfiak a gonoszok benne.. az apa, a faképnél hagyó szerelmes, meg a durva srác.. ezért aztán töknormális, sőt teljesen helyénvaló dolog kinyírni őket felelősségre vonás nélkül..
4/10
Norhytm 2023 szept. 12. - 14:51:55 4/10
(72/77)
Csak annyi, hogy aki meg szeretné nézni arra számitson, hogy a mostani divatot kapja. Jó filmet semmiképp :) Ha ez a tény számodra nem baj, akkor nézd meg sokszor.
8/10
Ahoj poplacsek 2023 szept. 12. - 14:38:19 8/10 Előzmény Norhytm
(71/77)
Ez attól feminista (ami egyébként bajnak szamitana-e), mert ezek úgy történnek vele, hogy nincs pénisze?
4/10
Norhytm 2023 szept. 12. - 14:30:31 4/10
(70/77)
Csak a szokásos feminista propaganda semmi több...

A szomorú sorsú bántalmazott, elhagyott, analfabéta lány a világ egyik legszarabb helyén, teljes ellenszélben is talpra áll , legyőz mindenkit és megmutatja,hogy bárkinél többet ér ...


2/10
offtopic
makitasunrise 2023 aug. 31. - 00:05:28 2/10 Előzmény luciasz
(69/77)
Hát persze, kezdj el személyeskedni egy idegennel, mert nem tetszett neki a film, amire te 10 pontot adtál... Szánalmas.
10/10
luciasz 2023 aug. 30. - 22:55:11 10/10 Előzmény makitasunrise
(68/77)
Szerintem elég erősen el kellene gondolkodnod azon, hogy te vagy az üres nem a film! :)
10/10
showme79 2023 júl. 26. - 22:59:12 10/10 Előzmény nefefe
(67/77)
"miért nem nyomoztak tovább?" - talán, mert a balesetnek is pont akkora valószínűsége volt, mint a gyilkosságnak???
2/10
makitasunrise 2023 júl. 25. - 23:16:21 2/10
(66/77)
Borzalmasan üres, szépelgő egy film. Hiteltelen karakterek és díszletek, nulla hangulat. A mocsári ház úgy néz ki, mintha egy mesekönyvből mintázták volna, mindenki a legjobb ruhájában végzi a házi munkát. A lányt nem tudni, miért utálja mindenki csuklóból, de az ügyvéd persze azonnal együttérző... Ez egy nyáltenger, nem mocsár.
10/10
juditkecskemet 2023 júl. 24. - 10:29:26 10/10
(65/77)
A könyv nagyon jó volt a filmhez képest. Ott mindenre választ kapunk. Az anya viselkedésére, Tate gondolkodasára stb. Sokkal sokkal jobban átadja az érzéseket.
10/10
Paradiselost02 2023 jún. 04. - 18:56:13 10/10
(64/77)
Varázslatos, csodálatos, érzelmes, izgalmas és bámulatos!Csak jót és csak szépen tudok erről a filmről írni. Nem éreztem sem sablonosnak, sem hatásvadásznak, egyszerűen csak magávalragadónak! Ez olyan film, amire sokáig emlékeznek majd, gyönyörű 😌❤️
7/10
InteriorLulu 2023 máj. 23. - 13:47:02 7/10
(63/77)
A tartalomismertető teljesen félrevezető, és ez a tény egyébként összhangban is van a filmet illető, szerintem teljesen jogos kritikákkal.
Mindjárt az első két mondat: "Egy kislány él egyedül a mocsárban. A családja elhagyta, ő kitanulja, hogyan maradhat életben, és nagy nehezen egyedül is boldogul."
Egyedül él ugyan, ám nem "a mocsárban", hanem egy - amúgy tisztán skanzennek, idilli szépségű, bármiféle veszélytől mentes nemzeti parknak láttatott - lápvidéken álló, viszonylag nagy, és mindvégig teljesen karbantartottnak tűnő, otthonosan berendezett, a korhoz és a helyszínhez képest abszolút rendben lévő házban. És igen, minden bizonnyal kitanulta az évek során, hogyan maradhat életben, ám ezt gyakorlatilag bemondásra kell elhinnünk, ugyanis a folyamatból, pláne a vélelmezhető nehézségekből, nélkülözésekből, kínkeservekből semmit nem látunk.
Továbbá: "...mindenki egyértelműnek tartja, hogy ő lehet a gyilkos. Mi tehet a magányos lápi lány? Azt amit mindig csinált a mocsárban: beleolvad a természetbe, menekül, bujkál és berendezkedik a túlélésre." Hát nem, nem ezt teszi, hanem pont ellenkezőleg, végigüli az egész büntetőtárgyalást - mert hogy ez a tárgyalás adja a film gerincét.

A regény alapján is, és eleve vászonra íródva is lehetett volna belőle igazán jó film, de sajnos nem lett az: mert sok pontján - részben mert egyszerűen nincs megalapozva és megmagyarázva - életszerűtlen, hiteltelen, valamint abszolút találó a portos kritika jellemzése: szépelgő - és egyúttal (szerintem csupán kicsit) giccses is.
Viszont a természet valóban gyönyörűen fényképezett, a sztori mindvégig érdekes marad, és az alakítások is rendben vannak.
7/10
Richmond_KHO 2023 máj. 22. - 16:28:08 7/10
(62/77)
Szépen fényképezett film, egyszer abszolút nézhető, de...


1. Egy nyolc-kilenc éves kislány hogyan vág magának pl tüzelőt, hogyan javítja ki a tetőt (hiszen egy alap nélküli faházban él a mocsár közepén), hogyan javítja meg a vízpumpát, motorcsónakot, stb? Az egész kvázi le volt tudva annyival, hogy kagylót szed, megkapja a pénzt és eléldegél felnőttkoráig.
2. A láp olyannak volt beállítva, mint valami tanösvény, vagy állatkert/botanikus kert. Ennél még egy magyar kisváros melletti horgásztó is veszélyesebb helynek tűnt.
3. Az anyja mellett a testvérei is igen jó fejek voltak, hogy szó nélkül otthagyták.
4. Az egész bírósági eljárás, vagy egyáltalán a vádemelés egy vicc volt.
5. Én elhiszem, hogy a természettel való együttélés erőssé tesz, de ő azért mégiscsak a civilizációtól távol élt a múlt század közepén. Nagyon nem így képzelném el.


Tudom, ízlés kérdése, de nálam a 10 pont egy olyan film, amit gyakorlatilag akárhányszor meg tudok nézni. Itt azért a "lassú folyás" egy teljesen kiszámítható történetet sodort magával.
10/10
film_ez 2023 máj. 21. - 21:39:34 10/10
(61/77)
Nagyon szép film, kis krimis elemekkel. Megható történet, szép képi világ. A mozis trailer alapján thrilleresebbnek tűnt, egy közepes thrillernek. Inkább dráma, krimi, egy szép mese. 10 per 10
8/10
munkig 2023 máj. 21. - 00:02:55 8/10
(60/77)
Hú micsoda krimit lehetett volna ebből faragni. Így azonban maradt egy viszonylag korrekt dráma, némi izgalommal...
9/10
Böhöm 2023 máj. 20. - 23:57:22 9/10
(59/77)
A korábbi kommentekhez újat már nem nagyon tudok hozzátenni, tehát csak a lényeg: Érdekes, szép, sokszor megrendítő történet, korrektül megfilmesítve. Negatívum: egészen valószerűtlen jogi eljárás, ami emiatt néha ki is zökkent.
A filmhez linkelt kritika ismét nagyon alacsony színvonalú. Ennyire nincs már pénz épkézláb filmes újságíróra??? Komolyan mondom, lassan akár én is írhatnék filmkritikát, ha már ennyire mindegy a minőség…
7/10
gyereamozibabe 2023 máj. 20. - 12:14:12 7/10
(58/77)
Végülis örülök, hogy láttam, mert vannak hangulatos pillanatai a filmnek, de sok hibája is, amit előttem leírtak páran. 6-7 pontocska